Glavni meni

vakcinacija / covid19

Započeo DebeliZmaj, 13 Januar, 2021, 12:51

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

dzimika

Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 16 April, 2021, 21:57

ja jutros sisao da radim u 10, u pola jedanaest otisao do njanje na kafu....dosao u 1 kuci i otisao do drugara da se vidimo...pokupio dete iz vrtica u 15 casova da ga vodim kod psiholoa za skolu....vratio se u pola 5 i rucao...dotera kanarinac t-maxa i malo se ispricasmo....jel to moze na zapadu....moze kurac.....idite radite za velike pare i svoj zivot konvertujte u evre a ja cu svoj u druzenja sa ljudima i u vreme sa porodicom....
pitanje izbora....nije bogat covek koji mnogo ima vec kome malo treba...


Posto vidim da ti dosadno doteracu ti motor, samo da smislim kako i kuda 😁 imam prikolicu koju mogu da pozajmim ali nemam auto sa kukom, pride zatvorise diremtan put do tebe

DebeliZmaj

i tako .... kad ce treca doza ?
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

Ivicat

Treci put i Bog pomaze.

dzimika

Da Grci nisu rekli da bez vakcine (ili pcr testa) ne moze garantujem da bi se jedno pola miliona manje vakcinisalo

nesic1

#184
баш тако, за не поверовати.
а ретардима неће да уђе у главу, вакцинисан 1 дозом, па 2,3,4,5,.... и они ће и даље да дрече криви су невакцинисани,
колега на послу вакцинисан, врши добар притисак на остале да се вакцинишу, вакцинисао се још један колега, ревакцинисани, после тога зарадили ковид обоица, и кад су прележали дођу и кажу криви сте ви невакцинисани  [facepalm]
иначе сад опет један иде код лекара и каже му лекар да ниси вакцинисан писао би ти ковид, опаметили се доктори, не пишу више ковид вакцинисанима само невакцинисанима.

DebeliZmaj

zasto za ne poverovati ...

ne treba siliti ljude, nek Darwin odradi svoje ...

ali ni ne trositi bolnicke kapacitete na antivakcinase ...
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

Glava Dole

#186
Citat: DebeliZmaj poslato 02 Septembar, 2021, 17:40
...
ali ni ne trositi bolnicke kapacitete na antivakcinase ...

Svasta bih ti rekao al neka... necu... kad posle godinu i po dana nisi shvatio o cemu lupetas nikad i neces.

DebeliZmaj

Citat: Glava Dole poslato 02 Septembar, 2021, 20:46
Svasta bih ti rekao al neka... necu... kad posle godinu i po dana nisi shvatio o cemu lupetas nikad i neces.

Budi slobodanda budes ne vakcinisan ... Samo nemoj da trosis bolnicke resurse ....
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

Ivicat

Hoces samo ti da se lecis? E pa ne moze. Svi koji uplacaju za zdravstvo, imaju zakonsko pravo do koriste njihove usluge. Kako vakseri, tako i antivakseri, pa i mi transvakseri. A drzati slepo samo jednu od ovih strana, je blago receno, naivno.


DebeliZmaj

Dok se ne promeni pozitivno zakonodavstvo ili sao jedna odluka vlade koja kaze : ko se ne vakcinise do xx.xx.xxxx ako se zarazi ...
nece mu biti pruzena pomoc  ... a pre nas to ce uvesti nemacka, francuska, italija ... to je sledeci korak posle covid isprava ...
pa to idi pa se zali ... kome ?

Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

Ivicat

Onda bi trebalo da to isto vazi i za druge rizicne grupe. Na primer za debele. Ko ne smanji tezinu i BMY ispod xx%, neka ide kod nadrilekara i neka mu stavljaju pijavice.

mrle

evo danas, od februara i èetvrta doza, pa nakon toga na svakih 6 meseci.

DebeliZmaj

ivica i marica :
kad bude postojala inekcija, vakcina, kako god za sprecavanje gojaznosti nek je uvedu kao obaveznu ili nema lecenja !

ovde imas svedski sto inekcija pa biraj ako ne verujes u rusku ili kinesku tu su ostale .. :D
i obrnuto ... ako se plasis inekcije, za to postoje medikamenti, ako ne verujes da postoji covid, da je vakcina zavera bilija gejta
da ti ubaci nanorobote i da preko 5g upravlja ... za to postoje ustanove zatvorenog tipa ...


kralja cigana :

kako mu je tako mu je ... i za grip primam svake godine ;)
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

bucko

i sve kineze vratiti u japan odakle su i dosli


DebeliZmaj

Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

bucko

nema garancije ,ok al malo cudna situacija

ako najebes od bocke

proizvodjac nije odgovoran
drzava koja ih placa  nije odgovorna
lekar koji ti je preporucio nije odgovoran
sestra koja ti ubrizgava nije odgovorna
samo si ti neodgovoran ako neces ,  zanimljivo

niko ne zna srednjorocne i dugorocne posledice al zato insistiraju,hvale i preporucuju , takodje vrlo zanimljivo

dzimika

Zmaj kao i obicno banalizuje stvari i radi isto ono sto rade svi koji su primili vakcinu

Ja imam osecaj da dosta vakcinisanih ubedjuje druge ljude da se vakcinisu kako bi im bilo lakse da se nisu samo oni zajebali, jer sve vise dokaza ima da je vakcina skoro pa kao placebo
Donekle i jeste jer glavni cilj je bio da se ljudi podele

DebeliZmaj

hoces neces ....

na tebi je izbor ... za sad ;)
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

castor

I tako i treba da ostane. Samo æe vrijeme pokazati pravi efekat tih vakcina.
Stav koji zastupam od poèetka i jeste samo pravo izbora, a vrijeme mi potvrðuje da se sve svodi samo na to kako se kome zalomi.
Nisu dali nijedan validan dokaz koji govori u prilog tome da se treba vakcinisati, ali stalno blate sve nevakcinisane i potpiruju razlika izmeðu vakcinisani i nevakcinisanih.
Koliko se sjeæam sve ¹to su rekli kad primi¹ vakcinu je sa jednim velikim mo¾da:
1. mo¾da æe da ¹titi, a mo¾da i neæe (¾enin brat od ujaka od neki dan na infektivnoj, a primio sve 3 doze i nosio stalno masku, SpO2 pala ispod 80%),
2. ako i dobije¹, mo¾da æe biti bla¾i oblik bolesti (trebalo bi, ali niko ne zna),
3. neæe trebati druga doza,
4. neæe trebati treæa doza,
5. mo¾da æe trebati vakcina na svakih 6 mjeseci ili kao sezonska gripa jednom godi¹nje pred sezonu (koliko vidim ovome je sezona 12 mjeseci),
6. ne bi trebalo nikome da bude ni¹ta ili da ¹teti vakcina, ali se ne preporuèuje ako planirate da pravite djecu/da ¾ena ostane trudna,
7. ne vakcini¹u se djeca mlaða od 12 ili 15 godina, pitam se za¹to, jer je "odgovorni maloljetnik (valjda je to ispravan termin) sa 16 godina (mo¾e da izvadu liènu kartu),
8. niko nema pojma ¹ta se taèno nalazi u vakcini.

Dakle, prema trenutnom stanju stvari, ovo nisu vakcine, nego pitaj boga ¹ta, jer ne pru¾aju dovoljnu/trajnu za¹titu (po meni), jer ima previ¹e zara¾enih nakon vakcinacije (u nekim prièama se pominje i od 30% od ukupnog broja) i potrebna je revakcinacija (jo¹ uvijek neodreðeni broj puta).
It's the ride that matters, not the bike…