Glavni meni

winter is coming....

Započeo DebeliZmaj, 27 Oktobar, 2020, 17:41

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

despic

Omg sto bi bio ljubomoran, nikad me nisu zanimali tudji zivoti a ni novcanici...znas i sam vrlo dobro da znas mnogo vise o meni nego ja to tebi. Jel ti to govori nesto?
Btw sjajan citat, pozitivno me iznenadjujes u poslednje vreme
klasican divljak

DebeliZmaj

Da to znaci da mi je zatvoren FB profil i trudim se da tako ostane.
Citat ... da je rodjen kao belac iz normalne porodice verovatno bi bio velikan knjizevnosti
a moguce i predsednik amerike....
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

ЯЭВОЛУТИОН

da belac pise tao niko ga nebi citirao.....da ga ne upucase niko ga se nebi ni secao....
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

castor

Citat: DebeliZmaj poslato 31 Oktobar, 2020, 00:43
castor :
za potkolenicu je max 50% .. imam 50% ....
dakle probao ... nece
Stari je na nemoguænost ispravljanja koljena do kraja na amputiranoj nozi dobio jo¹ 30% (ukupno 80% za jednu nogu), tako da se oèigledno nisi potrudio i/ni raspitao dovoljno... Raspitaj se da li ta tvoja nemoguænost mo¾e da ti donese jo¹ koji %...
It's the ride that matters, not the bike…

mrle

moj ortak je posle saobraæajke motorom imao ozbiljnu povredu noge. Dva puta su hteli celu da je amputiraju, sada ima 9cm titanijumske butne kosti, noga mu je kraæa 3cm i fali mu deo mi¹iæa na listu. Hoda, vozi auto... ne mo¾e da savije koleno, nosi neki "ulo¾ak " oko lista da nu ne landara nogavica i da mu dr¾i bolje nogu. dobio je 80% . Mogu da te spojim sa njim, da te on dalje spoji...

DebeliZmaj

hvala vam oboici na netrazenim savetim ...
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

despic

Nemoj da te ponos i lenjost sprecava da iskoristis sve beneficije svoje situacije.
klasican divljak

mali_zmaj

Poznavajuæi D.Zmaja,a ne znam ga uop¹te,mislim da sve zna,èak i vi¹e!! ©to bi rekli informisan je!!
jin-jang

DebeliZmaj

:) ... moj cale je jednom u vremenu, ortak moj, cuo sam itd... JA BIO na komisiji ... JA PROCITAO pravilnik ...
ovaj sad vazeci ... nece da moze al sad vi bolje znate :)
to bi bilo ok kad bi meni bila cilj invalidska penzija od 18-20k dinara... al meni malo i plata od 200k ...
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

mrle

Laziæ i Hurri su ga upoznali kod mene, Mi¹a i Ljilja ga poznaju odavno... nije imaginaran lik. Inaèe je veterinar hirurg. I 100% penzije mu nije 20.000. I dalje je hirurg i radi ono za ¹ta se ¹kolovao i ¹to voli.
A ti u¾ivaj u svom ¾ivotu.
I ja sam budala ¹to sam se ovako javno ponudio da mogu ne¹to da poku¹am da ti sredim.

FANTOM

    Nisam puno upucen al sam morao donekle da budem zbog vozila koje vozim a registrovano je na invalida . Invaliditet mora biti 80% i moze samo jedan auto . Nesrecna devojka na koju se godinama vodi moj auto dok nije bio da kazemo u mom vlasnistvu imala je ostecenje vida 80% sad po novim nalazima ima 90% . I da taj divni papir sam ceokao 2 meseca i na kraju da nisam nasao vezu jos ga ne bi izvadio . A sto se nazeg druga Zmaja da li vi mislite da on nije sve iscackao i saznao sta moze a sta ne. Vrv moze i 100% posto al da znas kome da platis jer ipak je ovo Srbija , do tada sta ti oni daju . A u cilju im je da ti sto manje daju jel ih boli k za obicna coveka a za bolesna jos vise nazalost .

ЯЭВОЛУТИОН

kao i uvek postoje zakoni i postoje podzakonska akta....
tako mene jedared naguze zbog neke stare firme koju sam ugasio, pa sam se natezao sa drzavom sest godina. Sedim u kaani i pricam tuznu pricu neom prijatelju....kaze on da je njegov tast imao slican problem i da ako je firma zatvorena pre 2006 moze da se pozove na zastarelost poresog duga....u zakonu toga nema jer je meni tuzna stigla 2014.....ja se pojavim na sudu i kazem sudiji koja samo sto nije izrekla presudu da platim ili idem u zatvor, da se pozivam na zastarelost duga na koje sam imao pravo jer je firma zatvorena jos 2005-te...prilozim dokument i predlog za ukidanje postupla iz razloga zastarelosti....sudija trazila pauzu od pet minuta, vratila se i donela resenje o obustavljanju postupka usled zastarelosti.....ni advokat ni tuzilac ni sudija nisu ni pomenuli tu mogucnost....iako su je verovatno znali ....nije njihova duznost da me obaveste o mojim pravima....kao da primaju platu iz svemira...
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

El Jefe

Ма пичка им материна
Друштво за заштиту од животиња

milomir22

Citat: El Jefe poslato 02 Novembar, 2020, 22:43
Ма пичка им материна


Bez psovki, molim, kolega, budimo civilizovani iako smo Srbi!
"If you seek authenticity for authenticity's sake, you are no longer authentic."

-Jean Paul Sartr

El Jefe

Друштво за заштиту од животиња

sasa ns 1


DebeliZmaj

Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

ЯЭВОЛУТИОН

ne .ali moze da ti zvoni dvaput
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

castor

Ako mu El Jefe pozvoni, ima DZ da zvoni cijeli dan... [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl]
It's the ride that matters, not the bike…

castor

Citat: DebeliZmaj poslato 02 Novembar, 2020, 12:43
hvala vam oboici na netrazenim savetim ...
Brate, niko te ne tuèe za bilo ¹ta. Dobio si ponudu krajem pro¹le godine za "pomoæ u vidu razgovora, savjeta, razmjene mi¹ljenja" od strane mog æaleta, sa iskustvom vo¾nje manuelca sa dve potkoljene proteze, koji je dva puta pro¹ao kroz to ¹to ti sada prolazi¹ - nisi se javio.
Sada dobija¹ savjete kako da iskoristi¹ ono ¹to ti zakon pru¾a - nisi zainteresovan.

Po mom principu uvijek idem samo do broja 2, jer ako se desi i treæi put, de¹avaæe se stalno.

Od mene dosta, a davno sam shvatio da ne znam sve i da nisam najpametniji i da ponekad treba i druge poslu¹ati. Tebi naravno, svu sreæu ¾elim u trudu i napretku za oporavak psihièki i fizièki od hendikepa koji te sna¹ao.

BTW, Uff mo¾e da ti ka¾e pone¹to o mom starom, po¹to ga je lièno upoznao i stari ga vozio kuæi èini mi se, prije neku godinu kada sam ga do¹lepao iz Panèeva kod mene, jer je ostao bez goriva...
It's the ride that matters, not the bike…