Glavni meni

Zamena cetkica u anlaseru

Započeo Glava Dole, 01 Jul, 2020, 20:31

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

DebeliZmaj

to to ..malo vatra, malo varnice ...

Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

Glava Dole

I sta kazete, ne valjaju cetkice sa bakarnim primesama?

https://motobikeshop.rs/sr/product/cetkice-anlasera-sa-nosacem-aprilia-yamaha-piaggio-peugeot-125-1000cc

https://motobikeshop.rs/sr/product/cetkice-anlasera-sa-nosacem-honda-yamaha-suzuki-kawasaki-125-750cc





Evo je cela zamenska plocica takodje sa bakarnim cetkicama, samos to sam ja prosao 10X jeftinije. Rekoh ja da nema zastava dijamantski kolektor i da ne moze u ovom slucaju apsolutno nista da fali, a cetkice su bas predvidjene za anlsaser, drugih u slicnim dimenzijama nigde nije ni bilo. S obzirom da je disipacija kod anlasera mnogo veca nego kod klasicnih uredjaja i bolje je da budu tvrdje.
Moze samo da bude trajnije(ako se ne sjebe nesto drugo, tipa ode lezaj, probije rotor od preverglavanja i sl.)

Da ga ne ureknem, ali dva puna rezervoara kasnije jos uvek vergla i bolje nego pre reparacije :D

Taraba

Meni je prosto neverovatno kako te japanci nisu vec kidnapovali da im radis R&D za moto industriju.
The band is just fantastic that is really what i think. oh by the way which one's pink?

dzimika

Cekaju da zavrsi skolu i da krene da radi za 300e pa da mu onda oni ponude onu odlicnu platu od 500e :P

DebeliZmaj

imam problem da nadjem iskusnog it tehnicara za 1000e ...
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

dzimika

Sta podrazumevas pod iskusnim :P

Glava Dole


DebeliZmaj

optika, ethernet, mikrotik, la, wan, wifi, pc oprema, perfierije...
.. hp serveri, sfp, sfp+, qsfp, dac i aoc kablovi <- na nivou opreme ne aministrcije
ono osnovno OSI model, 568a/b,... to necu ni pominjem
i naravno da poznaje korporativno ustrojstvo, da postuje gde pocinje i gde se
zavrsava njegova nadleznost, b dozvola, i tako svasta nesto usko strucno

jave mi se na oglas ljudi nabedjeni administratori nema znanja ... al hoce pare
a meni treba znanja cak i pare nisu problem ...

svakim sledecih konkursom dizem lestvicu sta mi treba jer mora da zna sve sto
sadasnji kolega zna

i naravno da je beogradjanin ...
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

Taraba

To je uvek bilo tesko naci.
Iz mog iskustva, kada trazis tako nekoga, uvek je bolje izabrati nekoga za manje znanja ali zeljom i voljom da uci nego nekog ko zna sve pa sutra kada treba nesto novo da se radi a on ne moze da se snadje ili nece.
Naci osobu koja 100% zna sve sto treba tvojoj organizaciji je slaba vajda, jer nije kao da svi koriste HP i mikrotik, niti su radili u korporaciji, ali mozda razbijaju IBM/Cisco i mogu da se prilagode okruzenju.
The band is just fantastic that is really what i think. oh by the way which one's pink?

DebeliZmaj

Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

®or¾

Ukoliko sve to,zna ili nauèi,jel onda sme da zameni èetkice na anlaseru? [wtf]

Glava Dole

Ne Djole, mora da bude sertifikovani doktor elektrotehnike, da prodje obuku u Japanu, ima mini laboratoriju u kojoj moze da premeri sastav i tvrdocu kolektora pa prema dobijenim rezultatima sam napravi cetkice takvog sastava da budu mekane i prilagodjene kolektoru a ipak imati dovoljnu provodljivost po cm2 na niskom naponu uz velike gubitke a bez metalnih dodataka :D

DebeliZmaj

ma jok troluje dzimika temu
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

dzimika


DebeliZmaj

Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

dzimika

Uzeo staklo, gledam samo jedan dan kad budem imao vremena da dodjem, najverovatnije neki vikend da se ima dovoljno vremena za sve da zavrsim

DebeliZmaj

Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell