Glavni meni

srpska se serpa s`prozora cuje ...

Započeo DebeliZmaj, 07 Maj, 2020, 00:58

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Slaninar

Citat: zVuk poslato 08 Maj, 2020, 11:40
@Slaninar
stavka pod 1 stoji, da smo debilan narod i to stoji..

to da je glas zanemariv je diskutabilno, tako razmislja vise od pola srbije, pa posle udaraju u serpe...

nego, zar ovi nisu tvoji..?? :)

http://kp.rs/Program%20Komunisticke%20partije%202015.html



Pa da, ali to kako ja radim i razmi¹ljam ne utièe ni¹ta na to kako radi i razmi¹lja pola srbije. Da pola srbije misli kao ja, ovde bi bilo drastièno drugaèije (po meni i bolje, ali to je moje mi¹ljenje).

Prava komunistièka partija, koja nije ispranog mozga (bilo u stranu nekog staljinistièkog pravca, prevelikog zanemarivanja ekonomije & tr¾i¹ta, bilo u stranu povlaðivanja korporacijama) ne postoji, ne da sam na¹ao. Mali je procenat ljudi koji kritièki razmi¹ljaju, a jo¹ manji procenat takvih, a po¹tenih, se upu¹ta u politiku.

Pogotovo ¹to je veæina tih manjih stranaka kod nas kupljena i radi za glavnog (ko god je trenutno aktuelni glavni). Ne vidim ja tu nigde nikakvu pravu alternativu.

Naravno, moguæe je da gre¹im. Moguæe i da se poklopi da ba¹ taj moj jedan glas odluèuje. Ali mislim da je to vrlo malo verovatno. Vi¹e ¹anse ima da dobijem loto. :)
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

zVuk

Citat: Slaninar poslato 08 Maj, 2020, 11:51

Da pola srbije misli kao ja, ovde bi bilo drastièno drugaèije (po meni i bolje, ali to je moje mi¹ljenje).



ocigledno je da pola srbije misli kao ti po pitanju glasanja....jel to znaci da nam je bolje, nego smo slepi pored ociju..??  :)
Ko se ljuti, uleti mu kruti

DebeliZmaj

Citat: Laziæ poslato 08 Maj, 2020, 11:21
Gde je debeli i ¹ta si uradio sa njim ??? Zvaæu policiju da prijavim otmicu... :o ;D ;D ;D
Realno si sve rekao...
Procitaj ponovo moj komentar na tvojoj FB stranicama .....

na terasama
na hodnicima
na krovovima ...
... na ulicama, u skupstini, zavrsetak na terazijama
( koje imaj skroz odvrtanu istoriju toga ... ali krug mora da se zatvori ... )

ne ulazi u to ako nisi spreman da rizikujes sve i da ih pobijes sve, i porodice ime, i decu ... sve...
od cele politicke opozicione diareje jdino vidim zutog kako obara... ali celu ekipu
ne vidim drugog politicara dovoljno blesavog da ih sve finisira sa jutkom ....

a taj jutka ... matori na sred ulice pa skinuti golog, pa vreo katran i perje pa nek
malo razmishlja tako do visi ....
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

mareskin

Citat: Slaninar poslato 08 Maj, 2020, 11:45
U tom smislu, meni je do jaja poku¹avati da napravim èoveka od svog klinca i da razvijem svoj brend. Uz u¾ivanje u vo¾nji bajsa, motora, pivu, ro¹tilju. Davanje (pozitivnog?) primera kom¹ijama, prijateljima, kolegama...
Ali to svako nalazi za sebe, ¹ta je kome trip.

I kakvu zemlju tj. buduænost ostavljamo tvom i drugim klincima tako ¹to ni¹ta ne poku¹amo da uradimo?
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

Slaninar

Citat: mareskin poslato 08 Maj, 2020, 12:32
Citat: Slaninar poslato 08 Maj, 2020, 11:45
U tom smislu, meni je do jaja poku¹avati da napravim èoveka od svog klinca i da razvijem svoj brend. Uz u¾ivanje u vo¾nji bajsa, motora, pivu, ro¹tilju. Davanje (pozitivnog?) primera kom¹ijama, prijateljima, kolegama...
Ali to svako nalazi za sebe, ¹ta je kome trip.

I kakvu zemlju tj. buduænost ostavljamo tvom i drugim klincima tako ¹to ni¹ta ne poku¹amo da uradimo?


©ta ti radi¹, ili si uradio?
Kakav je efekat imalo do sada?

©ta planira¹ uraditi?
Kakav efekat oèekuje¹ i na osnovu èega?
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Slaninar

Citat: zVuk poslato 08 Maj, 2020, 12:01
Citat: Slaninar poslato 08 Maj, 2020, 11:51

Da pola srbije misli kao ja, ovde bi bilo drastièno drugaèije (po meni i bolje, ali to je moje mi¹ljenje).



ocigledno je da pola srbije misli kao ti po pitanju glasanja....jel to znaci da nam je bolje, nego smo slepi pored ociju..??  :)

Sve je ovo zbog takvih kao ja!  :)
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Gašpar

Citat: DebeliZmaj poslato 08 Maj, 2020, 12:07
Citat: Laziæ poslato 08 Maj, 2020, 11:21
Gde je debeli i ¹ta si uradio sa njim ??? Zvaæu policiju da prijavim otmicu... :o ;D ;D ;D
Realno si sve rekao...
Procitaj ponovo moj komentar na tvojoj FB stranicama .....

na terasama
na hodnicima
na krovovima ...
... na ulicama, u skupstini, zavrsetak na terazijama
( koje imaj skroz odvrtanu istoriju toga ... ali krug mora da se zatvori ... )

ne ulazi u to ako nisi spreman da rizikujes sve i da ih pobijes sve, i porodice ime, i decu ... sve...
od cele politicke opozicione diareje jdino vidim zutog kako obara... ali celu ekipu
ne vidim drugog politicara dovoljno blesavog da ih sve finisira sa jutkom ....

a taj jutka ... matori na sred ulice pa skinuti golog, pa vreo katran i perje pa nek
malo razmishlja tako do visi ....


Uuuuh dobro je, vratio se Zmaj

Ivicat

Eh taj komunizam. Pricaju da se tada lepo zivelo.

Samo, ima tu jedna caka. Srbija svake godine plati preko 200 000 000 evra na ime otplate raznih kredita stare Jugoslavije. Ostalo je jos malo manje od 2 000 000 000 evra pa da se otplate ti stari dugovi. Znaci ne samo da deca vracaju kredite tih koji su se zaduzivali, vec ce i unuci.

Eh taj komunizam. Pricaju da se tada lepo zivelo.

®or¾

Za divno èudo,potpuno sam saglasan sa Zmajem i ne¹to malo manje sa Slaninicom,mada je Slaninar,ovda¹nji i po logici stvari siguran sam da je upuæen u de¹avanja u Vojvodini,odlièno,a samim tim delimièno i u Srbiji.Ogroman problem cele dr¾ave su kadrovi koji se politikom bave,da postoji gumica da ih sve prebri¹emo,nema.Ostaje nam opcija govnjive motke,malo je verovatno,da æe se tako ¹togod u bliskoj buduænosti desiti.Mo¾emo svi mi da ¾elimo,nadamo se,pravimo planove i bla bla,jednostavno,ne biva.Èetiri Srbina,osam razlièitih stavova,mora bre da se pojavi ozbiljan lider,a ne ove ispu¹ene mu¹tikle,koji æe imati prvenstveno podr¹ku od spolja,neki udrobljen,koga bi prihvatio i zapad i Rusija i Azija,e jbg,takvog nemamo.Ostaje nam kao i poslednjih mnogo godina,da biramo manje zlo.Znaèi kampanja,za izlazak na izbore u ¹to veæem broju,ne biva da pederèine koje imaju izmeðu 20i22% glasova imaju apsolutnu vlast u dr¾avi.Zato sam stava,agitujemo svi,na svim nivoima,da ljudi shvate,da je jedina ¹ansa u brojnosti.Izaðite svi na izbore,zovite kom¹ije,babe dede,otvarajte oèi,i ne palamudite po tastaturi ili agitujte po svim dru¹tvenim mre¾ama.Sa velikim brojevima oni padaju i tog se indijanac i pribojava.Nemojte da zboravite da se u zemlju vratilo izmeðu 400 i 500 hiljada ljudi,koje zabole za Vuèiæa pedera i da je automatski umanjena cifra slobodnih,glasova koji se koriste za kraðu,¹to je zaprepa¹æujuæa cifra,kreæe se izmeðu milion i milion ipo glasova.Tako da mili moji,ajmo i ne¹to konkretno da preduzmemo po pitanju izlaznosti,pa ako pobedi i tako,jbg onda bolje nismo ni zaslu¾ili [cheers]

Slaninar

Citat: Ivicat poslato 08 Maj, 2020, 12:43
Eh taj komunizam. Pricaju da se tada lepo zivelo.

Samo, ima tu jedna caka. Srbija svake godine plati preko 200 000 000 evra na ime otplate raznih kredita stare Jugoslavije. Ostalo je jos malo manje od 2 000 000 000 evra pa da se otplate ti stari dugovi. Znaci ne samo da deca vracaju kredite tih koji su se zaduzivali, vec ce i unuci.

Eh taj komunizam. Pricaju da se tada lepo zivelo.

Opusto¹ili i prezadu¾ili zemlju. Evo, veæ 30 godina nikako da se oporavimo...
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

dzimika

Ne znam sta bih ti rekao, nije da nisi u pravu ali opet i nisi u pravu
uvek ima ono nesto zbog cega tvoje misljenje ima mana, kao i moje, i svacije drugo, ne postoji savrsen sistem
cinjenica je da smo od velike zemlje koja nije bila puno zaduzena dosli na 6 drzava koje su zaduzene vise nego neke vece zemlje i jos hoce da nas parcaju
zato mi vi vojvodjani niste jasni sa tim oko pokrajine, autonomije i slicno, time se bave ljudi koji nisu iz vojvodine a vi im verujete sve do reci a ne shvatate da u stvari samo gledaju kako da nas sve zavade da bi oni mogli lakse vladati, oduvek neka podela,
isto kao i sada, ako nisi za vlast onda si sigurno za djilasa, ako nisi za partizan onda si za zvezdu, ne bre, nisam ni za jedne ni za druge niti za neke desete, samo sam za svoj stomak
Necu da me neko deli na nase i njihove, ne zelim da razmisljam koja je stranka na vlasti, zelim da svojim radom mogu da doprinesem kako mogu ali i da od svoga rada zivim normalno, da priustim sebi neke stvari, ne mislim na stvari kao sto je vila, besna kola i slicno, samo normalne stvari, da ne moram da gledam u novcanik da li cu imati ovaj mesec da izvucem da kupim sve namirnice i platim sve racune

ali, da bi dosli do toga svi mi moramo da krenemo od sebe, da sistem oko sebe uredimo, da svoj zivot uredimo i gledamo svoje probleme da ih resimo

®or¾

D¾imika,nema vi i mi,bar ne kod mene u glavi,pusti Vojvodinu u smislu autonoma¹tva,o tome mo¾e da ma¹ta vrlo uzak krug ljudi.Ja sam ¹ta sam i da ¾elim da budem ne¹to drugo,ne mogu.Na kraj pameti mi nebi palo da cepam bilo ¹ta,dr¾ava u kojoj sam se rodio i odrastao,je i ovako iscepana ali ne mo¾e nijedan ¹ababan iz Nemajine da mi ka¾e ¹ta je za mene najbolje.U tom smislu su moje opservacije kao Srbina iz Vojvodine,kako god,poenta je da se na izbore,po meni mora izaæi u ¹to veæem broju i onda se obesmi¹ljava,vladavina jednog Autokrate i njegovih ameba,bez obzira kakvi æe biti rezultati [cheers]

dzimika

Ma znam ja sve to, dosta sam provodio vremena u NS nekada, najvise sam tamo slusao o tome i to me tada nije nesto puno doticalo, sad sam jos severnije i tamo se o tome i ne prica skoro uopste sto me zacudilo iskreno
ja nisam bas nesto za to deljenje jer uvek mozes da se podelis, to je kao i kad si u vezi, braku, prave se kompromisi, ali ako ne ide onda se uvek mozes razvesti/raskinuti, kao sto kazze Rev ne treba se plasiti smrti, treba se plasiti zivota
gledam ko je covek a ko seronja, nema tu puno veze ni sa verom ni sa lokacijom niti sa bojom

dzimika

Jebote poceo sam ko Kosta da pisem, ne valja ovo, moram da pauziram malo :D

Ivicat

Citat: dzimika poslato 08 Maj, 2020, 14:53
...cinjenica je da smo od velike zemlje koja nije bila puno zaduzena...
Da li?
1985. Zaduzenje od MMF-a.


Napises da unuci vracaju dugove Jugoslavije, ono cool. Dobijes ironican i podrugljiv odgovor.
Evo podatka da je Jugoslavija 3. po zaduzenju te godine. Sada ce obozavatelji komunizma opet da relativizuju taj podatak.

Isti takav princip imaju nasi politicari. Kada im predocis cinjenice koje im ne idu u prilog, odmah zamena teza.
Sto ste uveli vanredno stanje kada su ostali uveli blaze mere? Pa sta bi ste vi hteli, da nasi penzioneri umru.
Sto ste uzeli nove kretite? Pa sta bi ste vi hteli, da ne primate plate.
...

:violina:


stilgar

Citat: Ivicat poslato 08 Maj, 2020, 15:50
Citat: dzimika poslato 08 Maj, 2020, 14:53
...cinjenica je da smo od velike zemlje koja nije bila puno zaduzena...
Da li?
1985. Zaduzenje od MMF-a.


Napises da unuci vracaju dugove Jugoslavije, ono cool. Dobijes ironican i podrugljiv odgovor.
Evo podatka da je Jugoslavija 3. po zaduzenju te godine. Sada ce obozavatelji komunizma opet da relativizuju taj podatak.

Isti takav princip imaju nasi politicari. Kada im predocis cinjenice koje im ne idu u prilog, odmah zamena teza.
Sto ste uveli vanredno stanje kada su ostali uveli blaze mere? Pa sta bi ste vi hteli, da nasi penzioneri umru.
Sto ste uzeli nove kretite? Pa sta bi ste vi hteli, da ne primate plate.
...

:violina:
Zna¹ li odakle taj dug SFRJ? I ¹to je uop¹te SFRJ razgradjen spolja na republike uz pomoæ èobana koji su hteli da budu Tito u svom selu?

Slaninar

Èini mi se da oko 90% naroda pljuje po SFRJ i komunizmu, iako je za to vreme ova feudalna i zatucana zemlja jedino bila izgraðena, ureðena, obrazovana...

Sve pre i posle toga je samo blejanje ovaca. Sad je problem asfaltirati ulicu, megatrend diplome struènjaci...

Jedini koji su ne¹to zaista uradili za obièan narod su najomra¾eniji.

I da kojim èudom opet doðu slièni, kontam da bi bili oterani.

SNS je vlast po meri veæine naroda. Nismo za bolje.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

zVuk

tebi ocigledno sve to ne smeta cim nemas volju da jedinim mogucim legalnim mehanizmom koji ti je na raspolaganju makar pokusas da doprineses da se to promeni...jer znas sta bi bilo kad bi bilo...
Ko se ljuti, uleti mu kruti

Slaninar

Citat: zVuk poslato 08 Maj, 2020, 18:42
tebi ocigledno sve to ne smeta cim nemas volju da jedinim mogucim legalnim mehanizmom koji ti je na raspolaganju makar pokusas da doprineses da se to promeni...jer znas sta bi bilo kad bi bilo...
Da je taj mehanizam za promene, bio bi zabranjen.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

nesic1

јују шта сам прочитао овде, боље ђилас него овај јер овај много краде , бла бла, па ви као да сте ћорави и испраног мозга, ово је све перформанс за народ, и том ђиласу и пицпустом и обрадовићу и прасцу газда је исти, када то укапирате можемо даље.

а ево нешто за читање док се лупа у шерпе

http://zivimzasrbiju.com/%d0%bd%d0%be%d0%b2%d0%b8-%d0%bf%d1%80%d0%b0%d0%b2%d0%b8%d0%bb%d0%bd%d0%b8%d0%ba-%d0%be-%d0%bf%d1%80%d0%be%d0%b3%d1%80%d0%b0%d0%bc%d1%83-%d0%be%d0%b1%d0%b0%d0%b2%d0%b5%d0%b7%d0%bd%d0%b5-%d0%b8-%d0%bf/?fbclid=IwAR31LC2Sr3XeF2fxDCjOoBYttb604NAfRALP5eksPogOcjEjkKYo1kwoia8

Послато са C105-E0 помоћу Тапатока