Glavni meni

Kako skinuti kontakt bravu?

Započeo dzimika, 25 April, 2020, 21:37

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

dzimika

Da li moraju da se razbuse ovi safovi ili kako? Da li je fabrika stavila one sigurnosne ili neko drugi ne znam ali deluje mi da nema opcije da se skine drugacije osim da se razbusi
a skidao bih je jer su se dve zice prekinule, jednu bih jos i uspeo nekako da zalemim jer viri mali patrljak ali drugu nema sanse, unutra je i spalio bih lemilicom okolnu izolaciju na drugim zicama da bi tu jednu zalemio

jevta

Na nekim modelima samo specifièni alat.Na stromu Torx

dzimika

Sutra cu da skinem nosac fara i km sat da mogu lepo da pridjem da vidim ali nisam se zajebao sigurno, nema nikakvog safa

PECA BMW

Ako izgleda kao torban sraf (samo obla glava) onda te spasava samo mali sekac i cekic pa polako da odvijes .

Ako moze da se pridje onda se bijaksom napravi rez za obican srafciger .
Bolje biti malo lud , nego malo pametan !

dzimika

Na zalost ne moze biaksom da se pridje uopste, otprilike je velicine M6 imbus glave ali kao sto si rekao slican torbanu, samo sto na sredini ima onaj deo kao sigurnosni safovi sto imaju da mogu da se odlome

PECA BMW

a kakv je pristup toj glavi , moze li ona da se stegne necim ? koliko je pristupacno ?
Bolje biti malo lud , nego malo pametan !

dzimika

nikako nije pristupacno nalaze se u rupi, znaci nista biaks da se zasece za ravni ili krst, nista sekacem,
neko je izgleda to u nekom trenutku izgleda menjao i napravio ove osiguravajuce safove a inace ide ja mislim isto toreks, znam da je na TA  toreks jer sam mislio na njemu da moram da skidam bravu da bi skinuo gornji trougao pri menjanju lezaja kormana (sto sam brzo ustanovio da ne treba ali sam gledao safove) sto je najveci fazon stavio je i na kontakt bravu na taj deo gde ulaze zice u nju i na kacenje na trouglu sto je i ok ali sad je meni napravio samo takav problem

DebeliZmaj

a da pitas rejvoluciju ? imam neke informacije da uspesno skida brave .... izvinjavam se ako gresim
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

ЯЭВОЛУТИОН

 nema  potrebe da skidas bravu...skini trougao gornji...i zalemi...inace se razbusuju
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

PECA BMW

ma slikaj ti to pa mozda i nadjemo neko resenje .
Bolje biti malo lud , nego malo pametan !

dzimika

Revolution, znam da bih mogao samo da skinem trougao ali nema dovoljno zice da viri da bi je zalemio
Evo slika





Gvozden

Uzmi burgiju od 2mm i napravi neki duzi tackas. Kad izbusis dvojku imas pravac za 6cu burgiju i resis.
Naravno skinut trougao da ti bude lakse. Ima i malih glodala, ali to ako vec nemas necu ni u tom pravcu da dajem ideje :D
(Biax da ceono skida, samo to ima da namesti veci haos jer ne mozes u centar da drzis)

Taraba

ja bi na to nakucao torx nasadni kljuc
The band is just fantastic that is really what i think. oh by the way which one's pink?

Glava Dole

Ili da se nakuca gedora, kad malo bar oblikuje sto cvrsce pritisne i zaokrene... ili ravan srafciger da se nakuca pa isto metodom cvrstog pritiskanja i zaokreta mozda popusti... svaka opcija naravno podrzazumeva skidanje trugla

Glava Dole

jebote tarabicu... dal je moguce... koja koincidencija :D

dzimika

Dvoje su se tako smuvali :P

Poslusao sam Revolutiona i Gvozdena




Glava Dole

Dzimi, ja i tebe volEm... mnogo te volEm ;D

Nego kako si na kraju resio? Burgijom sudeci po slici? :D

dzimika

Pa rekoh da sam poslusao njih dvojcu, pogledaj sta su napisali da ne kucam sve ponovo ima jos dosta posla da se zavrsi danas

dzimika

Ostaci se odvili bez problema, generalno nije to ni stegnuto ne znam koliko jer je mekani aluminijum ali dovoljno da ne mozes da pridjes da odvrnes
Ali da, najlakse iako ima da se safi i rasafi par stavki da se skine gornji trougao i onda imas dovoljno lufta da manevrises lepo, hvala Rev i Gvozdene na pomoci

shvatio posle da moram i lezajeve na prednjem tocku da promenim, imaju malo lufta a i ja koliko se secam od kako sam uzeo motor nisam ih menjao