Glavni meni

Savijanje lima

Započeo castor, 23 April, 2020, 11:55

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

castor

Pitanje je jednostavno - ko mo¾e u Bgd da uradi savijanje lima do 2 mm debljine sa uslovom da je dva savijanja, a razmak izmeðu njih je 4 mm?
Hvala.
It's the ride that matters, not the bike…

dzimika

koja duzina lima i za sta lim? Nije isto tipa prohromski lim i obican :)

castor

Bilo koji samo da nije inox, a evo i dimenzija i kako treba da izgleda:





Najvi¹e bi mo¾da odgovarao plastificirani Alu lim od 1.5-2.0 mm. Naravno crne boje ili da mo¾e da se ofarba u crnu boju.
It's the ride that matters, not the bike…

dzimika

nosac za tablicu :D

Problem koji ja vidim u ovome je sto se savija sa tri strane i mali razmak izmedju prvog i drugog savijanja, po meni zahteva specijalizovani alat, mozda gresim a mozda i ne
Mislim da bi 1,5 bila taman debljina

Taraba

The band is just fantastic that is really what i think. oh by the way which one's pink?

castor

Ne treba da leti, nego da stoji na predviðenom mjestu...
It's the ride that matters, not the bike…

dzimika

a da mi to izvarimo lepo :D

castor

Sve sam bli¾e tom rje¹enju.
It's the ride that matters, not the bike…

friziderdzija

ovo se ne mo¾e saviti nikako...

dzimika

Citat: friziderdzija poslato 23 April, 2020, 17:24
ovo se ne mo¾e saviti nikako...

Moze ali alatom pravljenim za ovakvo savijanje i obicno ide od tanjeg lima

Citat: castor poslato 23 April, 2020, 15:08
Sve sam bli¾e tom rje¹enju.

Za kad ti treba? Moze za sledecu nedelju?

Ivicat

Ako radis od debljine 2mm, sa unutrsanjim radijusom od 2mm, imas samo jedno savijanje pod 180. Mislim da za ovo ne treba poseban alat...

dzimika

Njemu trebe 4mm izmedju dva savijena dela, u crtez nije uracunao radijus koliko god on bio mali gubi se malo

bogdan

hm , ovo je korisno za brzu registraciju motora  :D

Ivicat

2mm radijus i pominjem jer (ako se dobro secam), minimalni preporuceni radijus savijanja je jednak debljini lima. Tako da ce imati 4mm izmedju dva savijena dela.



castor

Citat: dzimika poslato 23 April, 2020, 17:36
Citat: friziderdzija poslato 23 April, 2020, 17:24
ovo se ne mo¾e saviti nikako...

Moze ali alatom pravljenim za ovakvo savijanje i obicno ide od tanjeg lima

Citat: castor poslato 23 April, 2020, 15:08
Sve sam bli¾e tom rje¹enju.

Za kad ti treba? Moze za sledecu nedelju?

Danas sam poèeo da razmi¹ljam na temu da napravim alatljiku za ovo, male povr¹ine za savijanje.
Bitno mi je da napravim u nekom trenutku. Vozim se bez tablice veæ 6+ mjeseci, tako da...



Citat: dzimika poslato 23 April, 2020, 20:00
Njemu trebe 4mm izmedju dva savijena dela, u crtez nije uracunao radijus koliko god on bio mali gubi se malo

Zato je i napravljeno 8.5 mm sa strane koji mogu da se krajcuju koliko treba da bi se unutra dobilo 4 mm razmaka izmeðu...
It's the ride that matters, not the bike…

ЯЭВОЛУТИОН

jel ti treba da ti tablica ne otpadne ili da mozes da je stavljas i vadis...ako je za neotpadanje tablice moze lim da se zapretluje direktno u lim...
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

castor

I jedno i drugo. Pertlovanje mi je takoðe palo na pamet. Razmi¹ljam jo¹ uvijek ¹ta mi je najpametnije.
It's the ride that matters, not the bike…

dzimika

Imam ja neke stare pertle ako ces da pertlujes :P

Lazic


zagadjenje

Ako sam dobro razumeo, ti bi tablicu tu samo da "sklizne¹"? Lim debljine 2mm. Kako bi osiguravao tablicu da ne ispadne na gore? Nije ni bitno. Jedno od re¹enja, npr.... Iseèe¹ tablu za "leða", iseèe¹ delove za "lice". Ovo sa str ¹to dr¾i tablicu, 8.5mm. A taj razmak od 4mm dobije¹ sa dve tanke trake tog lima od 2mm koje æe iæi rubom izmeðu lica i leða. To pecne¹, zaletuje¹, prebrusi¹ posle.... ¹ta ti ja znam. Npr tako?? Ako sam dobro skapirao
Tjuning bud¾ing