Glavni meni

Lanac bregaste - gde traziti

Započeo dzimika, 07 April, 2020, 12:08

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

dzimika

Citat: Gavrolini poslato 10 April, 2020, 20:27
MRG kula...javi ako ti treba broj
Moze, posalji da pitam

I ovo je ono o cemu pricam, nema na google svaki prodavac koji prodaje delove jer oni koji imaju sam prvo i kontaktirao
Inace juce mi poslao lik iz PA da je stigao juce paket u kom je i lanac za mene pa idem u ponedeljak ili utorak do njega da to uzmem tj prvo da vidim da li je sve kao na specifikaciji

A Sagmajster mladji je onaj Xmoto na instagramu?

Gavrolini


dzimika

Cuo sam da u necemu ispadne ok a u necemu ne, ja sam hteo neke cizme sto su bile na akciji pretprosle godine, napisao na postu koje sve brojeve ima i ja hteo da odem da probam posto sam isao za SU i onda kaze pa nemam nista kod sebe

grber

I moje iskustvo je polovicno...

Prva narudzba - sve super.
Druga narudzba - nema odgovora, zovem posle par dana kaze "sve ok saljem sutra"... nikad nije doslo...

sasa ns 1

mislim da na stanju nema ni¹ta osim potro¹nih delova ,ja pre par godina hteo kacigu i ka¾em idem za suboticu samo ka¾ite kad dolazi kaciga pa æu da dodjem da probam,Ka¾e ne mo¾e .Izgleda da nikog ne pu¹ta u kuæu ¹to je i logiæno jer se boji inspekcije i carine.Ja hteo na silu da dodjem jer sam se bojo da mi ne odgovara kaciga i kad sam veæ bio u subotici.To me je ko¹talooko 1000 dinara jer mi je poslo kacigu a ja 2 puta platio po¹tarinu jer sam mu vraæo kacigu koja mi nije odgovarala.Takodje sam naruèio spidi jaknu koja je 4 puta jeftinija nego bilo gde u svetu.Èeko mesec dana i javili nemogu da nabave a pre toga bilo sve u redu.

ЯЭВОЛУТИОН

ja mislim da nema skoro nista na stanju i da sve po potrebi svercuje iz madjarske...ali ja sa tim nemam problema...uglavnom porucujem od njega OEM delove i posaljem mu fabricki kod...cena je korektna u odnosu na ponude direktnih uvoznika za kawasaki i suzuki...honda i bmw su druga prica a jamaha, bilo platner ili bare,l treca.....
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

dzimika

Ne znam kakav je euro sumar sada ali mislim da nista bolji nije u odnosu na ranije, znam da sam zvao jednom prilikom za dihtung, nisu imali niti je moglo da se poruci, ok nije za noviji motor ali za model kod koga se skida dekla na svakih 6000km zbog servisa trebalo bi da imaju bar 1 ili 2 na stanju pa cak i ako nemaju da moze da se poruci ali ni to nemaju kao opciju

dzimika

Stigao lanac :D do kraja nedelje cu ga zameniti valjda, treba mi miran dan bez posla a to cemo da vidimo kad ce biti u toku nedelje sobzirom na razne probleme koji se odjednom stvore

E da, jel ima neko alat za lanac bregaste?

ЯЭВОЛУТИОН

na starom lancu ne koristialat jer ces sjebati stift...aj pogodi kako sam to naucio...pet puta....dao bi ti ali nemam stiftova tako da moze u staro gvozdje....
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Gavrolini


sasa ns 1

kolko kinte ,original kawin prva ugradnja koji bi i¹ao i na tvoj motor 57 evra alibi bi tu kad skinu blokadu sa granice s to ær biti na kukovo leto

dzimika

Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 13 April, 2020, 19:47
na starom lancu ne koristialat jer ces sjebati stift...aj pogodi kako sam to naucio...pet puta....dao bi ti ali nemam stiftova tako da moze u staro gvozdje....

Stari lanac malo brusilicom skinuti stift i onda izgurati lagano, samo pre toga oba kraja vezati da ne upadne :D nije komplikovano skopiti ga samo je pipavo u pm

Citat: Gavrolini poslato 13 April, 2020, 20:41
Gde si uzeo na kraju?
Lik iz panceva koji je bio realno i najbrzi ali nije 124 linka nego 136 samo je skracen i naplacen po ceni od 124, MRG nisam cimao jer mi je on javio u subotu da je stigao paket, kurirske sluzbe su bukvalno prebukirane jer je to jedini nacin da nesto posaljes  a ni njih nema dovoljno, danas vidim da se lik iz AKS-a na pancevcu slupao u kombi ispred sebe

Citat: sasa ns 1 poslato 13 April, 2020, 21:11
kolko kinte ,original kawin prva ugradnja koji bi i¹ao i na tvoj motor 57 evra alibi bi tu kad skinu blokadu sa granice s to ær biti na kukovo leto
7900din, to mu dodje valjda oko 70e po trenutnom kursu, znam da preko ima za malo manje para ali dzabe sada, kad ne ide nista odozgo

UFF

a gde ja da nadjem namotaje za cb1000r / cbr1000rr Sc57 ?
eto ga i prvi kvar na mom motoru
na bilo kom mom motoru ikad  [rofl]
prvo mislio da je akumulator
agm gel varta ziva i dalje, znaci da je regler,  honda je po tome poznata, ali rgler neki mosfet drkanje dobar i on, e u kurac vanredno stanje a u srbistanu niko nema namotaje
da li to sad na hondama crkava jer su regler resili ili dosta padaju pa ih polupaju sve sa deklom nemam pojma  [sutirakamen]

milomir22

Na stromu to crkava kad je nizak nivo ulja, ne nizak da ugrozi agregat, ali dovoljno nizak da namotaji pocrkaju od pregrevanja. Ne znam zasto su tako resili struju na novijim motorima, namotaji nisu redak kvar. Umesto da su resili spoljnim alternatorom kao na kolima ili npr na banditu koji vozim, a za koji je dokazano da mnogo redje crkava.
"If you seek authenticity for authenticity's sake, you are no longer authentic."

-Jean Paul Sartr

Lazic


Glava Dole

Citat: UFF poslato 14 April, 2020, 01:13
a gde ja da nadjem namotaje za cb1000r / cbr1000rr Sc57 ?
eto ga i prvi kvar na mom motoru
na bilo kom mom motoru ikad  [rofl]
prvo mislio da je akumulator
agm gel varta ziva i dalje, znaci da je regler,  honda je po tome poznata, ali rgler neki mosfet drkanje dobar i on, e u kurac vanredno stanje a u srbistanu niko nema namotaje
da li to sad na hondama crkava jer su regler resili ili dosta padaju pa ih polupaju sve sa deklom nemam pojma  [sutirakamen]

Druga opcija ti je premotavanje kod nekog viklera koji hoce to da radi... pa kad prodje ovo vanrendno sranje kupi original

ЯЭВОЛУТИОН

cbr1000rr je dobar dan namotaji....
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

UFF

Citat: Laziæ poslato 14 April, 2020, 12:44
Agm ili gel, jeb'o te... :o ;D

znam da je agm a jesi li siguran da u agm tehnologiji izrade mora da bude koriscena kiselina a ne moze gel?  [neampojma] secam se samo kad sam kupovao da sam procitao da moze da se montira i pod uglom pa sam mozda zato utripovao da je unutra gel i da nece da iscuri

http://i.postimg.cc/ZRfp3rhx/82372401-10158417664240260-4342225753165791232-o.jpg




Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 14 April, 2020, 15:26
cbr1000rr je dobar dan namotaji....


od sc57 sam i naprucio na mobile.de jer kod nas niko nema namotaje, sad jos samo da sacekamo da se zavrsi vanredno sranje...

Lazic