Glavni meni

sretno vam vanredno stanje u srbistanu ...

Započeo DebeliZmaj, 15 Mart, 2020, 22:34

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

mareskin

Citat: mali_zmaj poslato 03 Maj, 2020, 11:48
Ali uvjek ti nad glavom leti ono da radi¹ kod privatnika,da ima¹ da radi¹ ¹ta ti se ka¾e,da se otkaz dobija za pet min.ako kenja¹,da se ne buni¹ pretjerano..

Na¾alost ne mo¾emo svi da budemo na bud¾etu :(
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

despic

Zmaje, znas li ko je vlasnik parking servisa?
klasican divljak

ЯЭВОЛУТИОН

Citat: DebeliZmaj poslato 02 Maj, 2020, 18:47
Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 02 Maj, 2020, 14:21
ja sam u sukobu intresa.....i gazda i radnik...gazda bi da radi 24/7/365 a radnik nece da radi...zapravo je neradnik.....
radio sam ja od 06 do 01 vise godina, ima tu para, ali moras da zivis u drzavi gde nece biti ratova i da te zalomi da ne bude krize duzi vremenski period....ovi sada bogatuni su smislili da svakih deset godina prave krizu kako se neko drugi nebi docepao velikih para posteno radeci....posto su oni ionako stekli svoje bogatstvo malverzacijama i prevarama na berzi....
tada sam odustao i resio da svoje preostalo vreme provedem uzivajuci sa svojom decom i druzeci se sa dobrim ljudima...para...para nikad dovoljno za bahacenje, ali ako nemas potrebu da vozis najnoviji auto, najnoviji motor, da imas najveci televizor, najnoviji laptop i iphone, bude i para za rostilj i za pivo ...ali osnova svega je dane radis subotom nedeljom ipraznicima...kao i kad ti se bas ne radi.....

samo opusteno ...sednes u dvoriste i ... gledas brdo prekoputa i uzivas u zvuku autoputa :0

tebi je lakse...ni kuce, ni dvorista ni brda ni autoputa, ni avale.....samo u tanjir gledas...jebem te bas.
elem
ima jedna sjajna prica
di
pirofesor na jednom fakultetu se zali majstoru koji mu popravlja kola kako slabo vidja decu i unuke....rto iskolovao ih, platio spezijalizacije, doktorate pomogao m da se zaposle , na kraju otsl u ameriku i sad se retko  javljaju ...posalju ponekad par stotina dolara da deda  baba odu u banju li na more....
majstor odslusao nasuo rakiju , kad u to doba na kapiji njegova deca i unucici.....izgrli se on izljubi sa njima i oni odose da se prezderu salcica kod babe..sede majstor nazad na mesto , malo se zamisli i uputi profesora u zivotnu istinu
vidis ti si u decu novac ulagao i novac ti se vraca, da si ulozio malo ljubavi i paznje ko zna.
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

despic

Mogu ta deca iz amerika da dodju kad oce nego ih bole q...
Ista prica kao sa decom iz provincije kad dodju u bg da rade. Pa nije bg preko sveta i prezaposleni su...nego ih bole q! Surova istina...hteo ti to da priznas ili ne. Opet, ne pricam napamet, znam dosta primera. Svi bismo mi kao voleli veliku i srecnu porodicu al ona moze da funkcionise samo u teoriji, ko i komunizam :)
klasican divljak

ЯЭВОЛУТИОН

Citat: despic poslato 03 Maj, 2020, 14:44
Mogu ta deca iz amerika da dodju kad oce nego ih bole q...
Ista prica kao sa decom iz provincije kad dodju u bg da rade. Pa nije bg preko sveta i prezaposleni su...nego ih bole q! Surova istina...hteo ti to da priznas ili ne. Opet, ne pricam napamet, znam dosta primera. Svi bismo mi kao voleli veliku i srecnu porodicu al ona moze da funkcionise samo u teoriji, ko i komunizam :)

hajde procitaj ponovo jer nista nisi shvatio...
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

despic

Shvatio sam savrseno veruj...
bilo bi lepo da je kao u toj pricici.
Posvetis detetu paznju on te pljuje, drogira se, alkoholise, okrene ti ledja sutra. Ne posvetis mu vreme i paznju, bijes ga, maltretiras, ista prica samo te se plasi.
Verujem da svi imamo mnogo prijatelja, poznanika i primera raznih. Zbog svih tih primera veruj da sam se jedno vreme pitao kako da se postavim prema svom detetu...Nema pravila

klasican divljak

milomir22

Ja ne znam nikog ko je bio roditelj na mestu a da mu je dete narkoman. Veruj mi da sve to ide iz kuce i od vaspitanja.
"If you seek authenticity for authenticity's sake, you are no longer authentic."

-Jean Paul Sartr

PECA BMW

Citat: milomir22 poslato 03 Maj, 2020, 23:40
Ja ne znam nikog ko je bio roditelj na mestu a da mu je dete narkoman. Veruj mi da sve to ide iz kuce i od vaspitanja.

Ja sve dzanke koje znam njima roditelji extra , privatnici , vredni ljudi , posteni . Decu lepo vaspitavali a deca opet na drogama .
Kad danas pogledam kako to odgovor je jasan , mama i tata im davali previse para za grad .
Dok sam ja dobijao pare za sok oni su dobijali za sok i gram necega .

Tedoh da kazem i ja bi se drogirao da imam pare ali ko me jebe kad sam sirotinja !
Bolje biti malo lud , nego malo pametan !

despic

Citat: milomir22 poslato 03 Maj, 2020, 23:40
Ja ne znam nikog ko je bio roditelj na mestu a da mu je dete narkoman. Veruj mi da sve to ide iz kuce i od vaspitanja.
Vidi, bg je veliki grad, deca veoma rano krenu da iskusavaju razne stvari a manje su sanse da se sazna...bar to oni misle :)
Nekad, hteo ne hteo, shvatis da si se nasao u mnogo losem i pogresnom drustvu...al bukvalno dok dignes glavu nasao si se u nekom sranju nepotrebnom. A tek kad napunis 15,16 pa dodju na red splavovi i klubovi...nemas 18 a oces na fristajler jer ti tamo idu drugari i oni koji imaju a i oni koji nemaju para.
klasican divljak

DebeliZmaj

ako ti nemas zelju da budes deo takve ekipe lose drustvo ne moze te pokvari ...
u srednjoj su vadili pistoljke, upucavali se ispred skole, travu je lik opusteno pakovao
u paketice, a prethodno skuplja folije od kutija cigara... pa nisam nesto imao afiniteta
da se time bavim ... izvalio sam vise manje legalan nacin da izmem pristojne novce
pa me lose drustvo nije iskvarilo u srednjoj ... a tek u vojsci pre/za/posle bombardovanja
pa opet nisam posao pajdoman niti me privlacilo .....
pristup vutri kaku hoces, osim odvratnog metalizirajuceg ukusa u ustima nikakva senzacija
nikad ... a svi se nesto kao lome oko mene ... mene prosto ne rafi ... tablete i slicno me
jednostavno nije zanimalo ... 2 i 3 godina srednje imeo sam se ubetoniram car lazar i
carica milica sa ortakom na velikom odmoru pa prespavam ... al i to me proslo do 4 godine ...
nisam imao 18 a ulazio od padrina do lotusa sa starijom ekipom ... i nisam nesto bio
impresioniram celom tom pricom ... :)
dakle moras biti zeljan da te pokvare da bi te pokvarili ...
i PECA BMW ... nije tacno da se samo bogati drogiraju ... na fru sa voznim kartama i cekovima
sam kao klinac bas imao paaaaraaaaaaa ... pa se nisam drogirao .. a znam socijalu koja je
sve prodavala iz gajbe ... na kraju ce i cale prodao golfa za 600DM da plati dugove sinu da mu
ne dolaze zelenasi ...
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

despic

Nisam rekao da ce te pokvare nego da se nadjes u takvom drustvu hteo ne hteo.
I kad je to golf bio 600dm? :)
klasican divljak

dzimika

kad je frka ljudi prodaju svasta nesto u bescenje samo da se pokriju

UFF

pa da su razmisljali unapred nadali se najboljem ali planirali za najgore prodali bi po ceni na vreme
a to znaci da nekad treba da prodas i ono sto ne zelis u trenucima kad to ne moras nit imas ikakvog razloga za prodaju
a koji % populacije razmislja na taj nacin i jos se ponasa tako?

dzimika

Nisam mislio na to, bilo je vezano za cenu golfa od 600dm da bi platili zelenasima
mnogo ljudi je ostalo bez icega zbog dugova dece ili svojih prema bilo kome

despic

golf 2 recimo 90god, 2000ite godine vredeo bar 3 soma maraka...mogo je da izvuce makar somadina
klasican divljak

DebeliZmaj

jeste jeste mogao je ... osim kad moras do sutra da nadjes pare da ti ne salju dete u ratama kuci ...
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

despic

Sta je smrko taj jbt? Pa zmaju, nznm sad kolko je socijala vozila golfa 2 u to doba...mozda 1.
Onda je 600 ok cena, dobro je proso
klasican divljak

Lone Wolf

"Укидање ванредног стања не значи и укидање ванредних мера."
Ово ће изгледа ићи укидање реч по реч.
Интересује ме прелазак границе мотором, кад се укида карантин због преласка границе.
Не може рај на земљи.

dzimika

Nece skoro, i kad ukinu bice neka komplikacija, tipa treba ti test na koronu ne stariji od 72h i slicno, ne znaju ni oni sami kad ce moci i sta ce moci a tek ne znaju kako ce moci

zVuk

jos nema nista zvanicno, ali pominju se i neki korona pasosi, ako to nemas, onda karantin 14 dana, postojace mogucnost testiranja na granicnim prelazima koje ce kostati oko 200 evara....to su neke trenutne ideje koje se provlace po novinama, ali jos nista definitivno nije odluceno...
Ko se ljuti, uleti mu kruti