Glavni meni

Akumulatori :)

Započeo Gavrolini, 24 Oktobar, 2019, 18:22

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Lazic

Neki su se tako smuvali... ;D


Elem, jedna Varta mi je izdr¾ala 6 godina pre nego ¹to je utepao regler, onda sam u ¾urbi kupio neki LP, oteo ga Jugi pred Vojsku, taj je umro u garanciji, ali po¹to sam zaturio raèun i garanciju nisam ga ni reklamirao, kupio Vartu na akciji za manje od 3000, pali radi ide, ne diram ni¹ta... Hmm, sad me seti da bih da proverim kako puni i da li ima teènosti... ;D

Gavrolini

Koji? Navedi primer Lazicu :)

El Jefe

Аххх даааа. Недостаје ми поп који краде Ви фи
Друштво за заштиту од животиња

Lazic

Citat: Gavrolini poslato 25 Oktobar, 2019, 10:17
Koji? Navedi primer Lazicu :)
Ja to uvek ka¾em kad krene prepirka ovog tipa... :D :-*

Uff koji generalno èuva motore i ti koji ih isto tako èuva¹... U ¹umi... Po mraku bez fara... Na vr' gasa... ;D

srbac

Citat: Laziæ poslato 25 Oktobar, 2019, 10:14
Neki su se tako smuvali... ;D


Elem, jedna Varta mi je izdr¾ala 6 godina pre nego ¹to je utepao regler, onda sam u ¾urbi kupio neki LP, oteo ga Jugi pred Vojsku, taj je umro u garanciji, ali po¹to sam zaturio raèun i garanciju nisam ga ni reklamirao, kupio Vartu na akciji za manje od 3000, pali radi ide, ne diram ni¹ta... Hmm, sad me seti da bih da proverim kako puni i da li ima teènosti... ;D

Da nije to onaj LP, kako se ne menja akumulator ?

Lazic

To je bila yuassa... Ispravna... Nisam ni hteo da je menjam, samo da u¹rafim tablicu ispod toèka... :D

sasa ns 1

Citat: El Jefe poslato 25 Oktobar, 2019, 09:48
Citat: srbac poslato 25 Oktobar, 2019, 00:00
Citat: Gavrolini poslato 24 Oktobar, 2019, 23:01
Jbg ktm je poznat po govnavim frajlaufima i gledam nesto sta sto jacom startnom snagom. Sad mi ponudjen i banner gt7-3 ali je malo jaca cena

Gasi ga na dekompresor, onda frajlauf ne lupne !!!
Гаси га на контакт као што свака крштена фабрика препоручује. Једино код нас верују да инжењери из фабрике немају појма.

Taèno ,kod nas su majstori uvek pametniji od in¾injera koji su smislili proizvogd od olovke i papira

Lazic

In¾enjeri inaèe uvek naprave savr¹en proizvod iz prve...

megaidiot

uglavnom da, onda im se vrati od menadzera "jel moze ovo da se uradi jeftinije" i onda krecu sranja...

Glava Dole

Svako ko je bar nekad rastavljao neki frajlauf zna kako to funkcionise(tegici od punog cementiranog metala, konusi). Nije iskljuceno da se usece kad povratna kompresija(tecna ;D ) pukne u milisekundi u kontra stranu al ono... s obzirom da se na svakom frajlaufu tegici kotrljaju u po unutrasnjem i po spoljansnjem "obrucu" dokle god motor radi istovremeno... i te kako ima logike da se to potrosilo "prirodnim" putem :D

Citat: Laziæ poslato 26 Oktobar, 2019, 00:28
In¾enjeri inaèe uvek naprave savr¹en proizvod iz prve...

Tacno, naravno da nece.. cak naprotiv... gde ces bolje ispravljanje gresaka od svojih(licnih) :D A jebes i inznjerera koji nikad nista nije zaejeb'o :D

ЯЭВОЛУТИОН

na ktm-u frajlauf ne umire od loseg akumulatora vec od pojedenog pina na bregastoj za dekompresor....inace se sa ispravnim dekompresorom pali rukom na kurblu ako je sve kako treba....
svecko  je dosao kod mene sa odisey akumulatorom dva puta vece udarne snage od potrebne na ktm-u pa ovaj svejedno nije hteo da upali na dugme kako treba.
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

megaidiot

kad pomenu odiseja, valja li to? za ono koliko kostaju trebalo bi da su mnogo dobri, al nisam imao pa ne znam jel to samo reklama il su dojaja

Gavrolini

Ja probao sa exide od drugara. 100a startana snaga. Pali na dodir.

Lazic

Citat: megaidiot poslato 26 Oktobar, 2019, 01:30
uglavnom da, onda im se vrati od menadzera "jel moze ovo da se uradi jeftinije" i onda krecu sranja...
A mogu da ka¾u, NE mo¾e...

megaidiot

pa odavno vise ne mogu da kazu 'ne moze' - zato pada boing, zato svi uredjaji sada traju daj boze dok su u garanciji... mislim da to sad zovu 'value engineering' tj. stedis na svemu dok se ne uklopis u ono sto je menadzment definisao, a oni se bave procenom rizika, kad ce sta da bude recall, koliki je odnos ustede/zarade u odnosu na projektovane odstete ako neko izgine...

pa vidi samo fazon da su sad svi motori sa TFT displayom, koliko god se trudili da prodaju to kao jako kul i moderno i svemirski i dojaja i napredak, istina je da je to jeftinije resenje u proizvodnji od cajgera (ulozis jednom u R&D za softver i sam display, kinezi za male pare naprave tonu toga jako brzo), a mnogo nepouzdanije posto ti bilo kakav kvar onesposobi ceo motor. eno oni adv ktm veliki, svi imaju tft osim najskuplje varijante koja nema.

Citat: Gavrolini poslato 27 Oktobar, 2019, 19:36
Ja probao sa exide od drugara. 100a startana snaga. Pali na dodir.
exide me sluzio odlicno, dobio (polovan) na motoru, nikad punio, 2-3 zime uvek palio bez ikakvih problema, takav i otisao, i dalje pali.

El Jefe

Одувек сам тврдио да су ливени точкови превара. И дискови са рупама такође.
Друштво за заштиту од животиња

ЯЭВОЛУТИОН

Citat: megaidiot poslato 27 Oktobar, 2019, 18:30
kad pomenu odiseja, valja li to? za ono koliko kostaju trebalo bi da su mnogo dobri, al nisam imao pa ne znam jel to samo reklama il su dojaja
odisey su akumulatori radjeni sa virgin olovom a ne olovom iz reciklaze....dakle nema ni tregova sumpora u njemu (samo da znas zato je trepca otisla u ruke amerikancima na kosovu) inace su u upotrebi na svim satelitima i svemirskim letilicama...
skoro mi je dosao neki iz amerike sa chromexpro akumulatorom...ima i displey za voltazu na sebi....kaze da se dobro kotira u americi...
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Lazic


megaidiot

nista, onda da prezalim pare i uzimam pc680 odiseja.

Lazic

®rtvo marketinga... ;D