Glavni meni

Kurs bezbedne voznje

Započeo vazlan, 15 Jul, 2019, 21:46

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Glava Dole

Brate UFFe, aj vidi sad pa sjebi coveku volju totalno... sta bre fali motoru? A to sto je mozda malo slabiji za svoju kubikazu je totalno pozitivno s obzirom da je prvi motor... pa moj prvi je bio jbni kinez 4t 50cc kom je uspeh bio da dogura do 45kmh davne 2007e... znamo da je svako vozilo koje ti teras najbolje na svetu, al gde je cb1000 npr za prvi motor, posle bajsa?  De budi malo realan... decko je realno pitao, njemu je to sve novo, ja sam od svoje 10e na dva tocka(dakle uveliko vise od pola zivota) pa me dan danas povremeno prepadne rizla u sred krivine na nepoznatom putu... pustim lagano, niti dodajem gas niti kocnicu ali znam da sam sto puta mogao da odem nekom pod tockove u suprotnoj traci da sam bio samo pod malo vecim nagibom... ali sam odavno na to oguglao, prodji i teraj dalje istim tempom...

@devil, jedini siguran recept za rizlu ti je da se ne zaleces ko som i obaras do ruba na totalno nepoznatim putevima... gume i ostale zajebancije su samo nijanse ;)

megaidiot

pa nije ni rekao da kupi cbr iljadu r.
nc je ok za svoju namenu, interesantan motor, ne ide nikako, ali ni ne trosi nista, ima lazni rezervoar kao scarver sto je valjda dobro, verovatno je ok i putovati lagano sa njim, to nisam probao, a ubrzo kad coveku dosadi lako ce ga prodati nekome sa slicnim potrebama, mada bi ja na istom mestu pre uzeo maloga stroma.

Glava Dole

Ne konkretno, nisam ni mislio bukvalno, al obicno kad UFF u bilo kojoj temi kaze da je neko vozilo govno poveze se s tim da je ono sto on trenutno vozi najnaaaj pa za koju god namenu bilo potrebno... ja bar nikad nisam osecao potrebu da nekom pljujem po motoru/autu pa sta god to bilo i zato me opasno iritira takav stav.
Za pocetnika je odlican i ekonomican, verujem i fino upravljiv... sta, s ovim se lako proklizava na rizli a nesto jace oboreno do ruba samo prelece? Ma sta mi naprica... veze s vezom nemaju odgovor i njegovo pitanje... sve ce to vremenom doci na svoje mesto, samo lagano pa polako podizi limite devil, motor je za sad i prve kilometre bombonica a a kad se prezasitis najmanji je problem promeniti...

megaidiot

rizla ne zna koji motor vozis

Glava Dole

Pa to i ja kazem, zbog ovoga sam to i pisao, pitanje se ticalo rizle a odg koji me je iziritirao:

Citat: UFF poslato 29 Jul, 2019, 23:49
...kupio si govno od pocetnickog motora...

Lazic

Nije ga slagao... Al' to je iz perspektive nekoga ko vozi vi¹e decenija, izmenjao puno motora i pre¹ao stotine hiljada kilometara... Za poèetnika je super... Inaèe moje iskustvo sa kramponima je da definitivno mogu da pomognu sa ¹ljunkom u krivinama, ako nije ¹ljunak veæi od razmaka izmeðu krampona... Gledao sam kako se bacakaju motori sa gumama za asfalt gde opu¹teno proðem da se zapitam da li sam upravo umislio ¹ljunak... Ali to je bio motor od 100 kila, ne znam kako bi se pona¹ao NC sa kramponima....

UFF

pa da je kupio raspalu matoru fzr 600 ne bi mu nista srao jer nema pare, ako je uzeo novu nc700 onda ima, i lose je izabrao
u stvari kad razmislim ako je birao motor po tome sa kojeg su najmanje sanse da se padne pa i nije lose izabrao :D

dzimika

Nc700 koji bi trebalo donekle da je naslednik transalpa ili bar slicne koncepcije je slabiji od 20god starog transalpa, losije ide, razocarenje, i sto kaze uff kao da si uzeo motor od 300ccm
Ja da sam ucio kroz voznju i citao malo po forumu, tj izvlacio pouke iz tudjih gresaka, forsirao gde sam znao put, usporavao tamo gde nisam, u pescari naucio da kontrolisem motor da ne padnem bas lako

Taraba

Znaci da sumiramo:
1. Kupi raspalog transalpa
2. Idi padaj sa njim
3. Kad naucis da padas kupi nov motor
4. Nemoj vise da padas

Tako to od prilike izgleda :D
The band is just fantastic that is really what i think. oh by the way which one's pink?

banevuk

Citat: Taraba poslato 30 Jul, 2019, 11:27
Znaci da sumiramo:
1. Kupi raspalog transalpa
2. Idi padaj sa njim
3. Kad naucis da padas kupi nov motor
4. Nemoj vise da padas

Tako to od prilike izgleda :D
🍻🍻😎😎💪💪

Послато са LG-H870 помоћу Тапатока

Lazic

 [rofl] [rofl] [rofl]

Ja sam zaglavio na broju 2 veæ 12 godina...

Taraba

Pa ti si resio da magistriras. Ne mora i on da bude "Magistar padanja u blago do tesko alkoholisanom stanju i neprikladnim vremenskim uslovima"
Ovo da stavis na vizitku.  [rofl]
The band is just fantastic that is really what i think. oh by the way which one's pink?

Lazic


devil 2000

Kupio sam polovnog nc700x 2012 godiste, on ce mi sluziti za ucenje, razlog zasto nisam uzeo neki raspali motor je zbog toga sto ovaj ima abs na oba tocka i jos uvek izgleda moderno.
Sutra idem kod sebe da mi doda crash barove (posto ovaj postojeci ne radi posao kako treba).
Planirao sam sa njim da predjem jedno 10k km po balkanu i po italiji.
Po komentarima nekih youtube putnika, kazu da je bolje na putu imati laksi i manji motor jer je upravljiviji i lakse se provlaci i lakse ga je podici posle pada.
NC700x ide opusteno po autoputu 130km/h na 3000 obrtaja (sto je ujedno i ogranicenje brzine u evropi) sto znaci da moze ovako da tera desetine hiljada km bez da se oznoji.
Lako po potrebi ubrza do 160km/h. (trosi 3,7l)
Umesto rezervoara prima fullface kacigu sto mi omogucuje da sve stvari stavim u zadnji kofer i da ne moram da nosim bisage ili tank torbu.
Jedino su mi gume bile upitne jer sam motor kupio sa novim gumama koje su 90% asfalt, a video sam da ljudi stavljaju tkc70 i tkc80.
Sledece nedelje cu ici turneju po Srbiji, pa cu se penjati na uvac, tamo ima jedno 3km  zemljanog puta, takodje i do djavolje varosi sam cuo da nema asfalta, pa bi mi mozda dobro dosle takve gume.
Mada sam na youtube video kako likovi voze nc700x offroad sa stock gumama kao mojim, malo se klizu ali poseduju vestinu driftovanja pa se izvlace.

banevuk

Све падове сам имао са Хондама.............схватио поруку, више проблема немам   ;D ;D ;D

mali_zmaj

Citat: devil 2000 poslato 29 Jul, 2019, 16:45
Pozdrav kolege,
ako moze jedno kratko pocetnicko pitanje u vezi bezbednosti.
Posto sam pocetnik (tek mi je druga sezona), par puta sam proklizavao zbog sljunka/rizle na asfaltu,
srecom dobro smo prosli motor i ja.
Posto vozim nc700x sa novim gumama 90%asfalt/10%offroad,
da li bi me gume sa kramponima tipa tkc80 60%/40% ili 50%/% spasile ili bar bolje reagovale kada bih u krivini naisao na gomilicu sljunka, a ja prolazim krivinu nagnut kako treba?

samo iskustvo... kad se naleti na ¹ljunak,veæ je kasno..,nebitno guma...
jin-jang

TEEfqd

Citat: devil 2000 poslato 29 Jul, 2019, 16:45
Pozdrav kolege,
ako moze jedno kratko pocetnicko pitanje u vezi bezbednosti.
Posto sam pocetnik (tek mi je druga sezona), par puta sam proklizavao zbog sljunka/rizle na asfaltu,
srecom dobro smo prosli motor i ja.
Posto vozim nc700x sa novim gumama 90%asfalt/10%offroad,
da li bi me gume sa kramponima tipa tkc80 60%/40% ili 50%/% spasile ili bar bolje reagovale kada bih u krivini naisao na gomilicu sljunka, a ja prolazim krivinu nagnut kako treba?

vise ce ti pomoci par saveta od najmodernije opreme. Odgledaj twist of the wrist 2 da udjes malo u tematiku.
Kad naleti sljunak ne pustaj gas i drzi motor uspravno, jer se sva tezina prebacuje na prednji tocak gde ti je kontakt sa podlogom najmanji, drzi ga na istim obrtajima na kojim si i prolazis 100% ako je normalna voznja i obrtaji u pitanju. I naravno, nikako nemoj da vozis ono sto su te naucili desnom stranom puta. Tu ima najvise sljunka kolotraga i raznih govana. Vozi sredinom svoje trake ili sredinom puta

UFF

evo ako neko zeli mogu ja da da mu odrzim kurs bezbedne voznje nebezbedne kiseline u putnickom vozilu na suvozacevom mestu  [rofl]
pokusali da me ubede da kupim supmornu ali sam ipak uzeo hlorovodonicnu, manje su sanse da se izgorim


http://i.postimg.cc/7P3MfW8V/2019-07-18-125031.jpg

El Jefe

Citat: devil 2000 poslato 30 Jul, 2019, 00:16
Hvala na savetima.
Sto se tice motora, takav je kakav je , prvi mi je i trenutno zadovoljava moje potrebe.
Za pocetak idem na ovaj kurs o bezbednosti u Somboru.
Sto se tice ucenja driftovanja moracu kupiti neki matoriji motor od 1000cc pa da ga rasturam dok ne naucim kako se vozi (ili jos bolje kross).
Mada sam ja usao u moto hobi da bih opusteno putovao, a ne da jurim za brzinom (meni je i autom na 150km/h prebrzo na nasim putevima).
Izgleda da mi preostaje da mnogo leta ucim da vozim i uzgajam muda.
Posto sam sa bicikla skocio na 700cc bez ikakvog iskustva sa skuterima ili uopste motorima.
Sta ces kriza srednjih godina, iako sam ceo zivot balavio za motorima, tek sada su se sklopile kockice da pokusam da vozim.
Ne bojim se ja da padnem (cak naprotiv osecam se zivo posle toga), ali me boli novcanik, a nisam do sada krao pa da mogu tako lako da nadomestim.
Пријатељу батали та срања која су ти усадили у главу, или си прочитао негде, или ти рекао неки човек. Купио си добар мотоцикл, седи па се вози. Искуство се стиче индивидуално, сталном вожњом.  Ако планираш да паднеш, па учиш дрифтовање онда боље седи кући, јел сем ризле имаш и глуве бабе на путу, идиоте за воланом и без волана, рупе од пола метра, исте такве грбе.
Друштво за заштиту од животиња

Lazic

@Ðavo 2000:
Uvac ka¾e¹... ;D Mo¾e u principu svakim motorom, ali ako bude¹ silazio do bara na pla¾i imaæe¹ kratak ali jebitaèan kurs off-a... I nizbrdo i uzbrdo... ;D

Kako je rekao Mi¹a Pei pre 7+1 godinu, kliza zadnji, kliza prednji, mamaaa... :o ;D Podloga k'o puder... ;D