Glavni meni

KTM 625 SXC rehabilitacija

Započeo Taraba, 16 April, 2019, 18:03

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Gavrolini

Jel to onaj takozvani uniball lezaj?  Svi to rade, otanje cairu i stave seriju. Stedis 40-50. Bilo koji strugar ce to da odradi za 5 min.

Taraba

Da to je taj kurcevi lezaj. Zato hocu i ja da uradim.
The band is just fantastic that is really what i think. oh by the way which one's pink?

ЯЭВОЛУТИОН

NA BUVLJAK U SUBOTU I KUPIS STELUJUCI RAJBORER....koji se zavrsava na 26mm....rucno iz pet sest puta ima da ga isteras na tacnu meru....inace treba da bude par stotih ispod 26 kako bi lezaj bio nabijen na tesno.....meni do sada nije trebao veci od 20 pa nemam inace bi ti pozajmio...

zovu ga i razvtac...sluzi za precizno kalibriranje rupa

http://www.youtube.com/watch?v=qxxU0I_gvPE#
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Taraba

Jedina jebada koju vidim sa ovim je kako zadrzati ovoliko cudo da bude pod 90 stepeni sve vreme da ne pravi sranje i kolika poluga mi treba da ovo iskopam :D
Mislim da je rizik da sjebem preveliki da se upustim u ovu jebadu.
The band is just fantastic that is really what i think. oh by the way which one's pink?

Lazic

I mean, how hard can it be...? :o ;D

friziderdzija

Citat: Taraba poslato 30 April, 2019, 11:12
Jedina jebada koju vidim sa ovim je kako zadrzati ovoliko cudo da bude pod 90 stepeni sve vreme da ne pravi sranje i kolika poluga mi treba da ovo iskopam :D
Mislim da je rizik da sjebem preveliki da se upustim u ovu jebadu.
nije to nikakav problem...ovo se ne nate¾e ne znam koliko, veæ se mera poveæava za po maks 0,1mm ¹to znaèi iz 15-20 prolaza æe¹ pro¹iriti rupu...sam alat je malo konusan tako da nije problem zapoèeti iz postojeæeg preènika, jer sam prati saosnost sa poèetnom rupom, jedino ako si totalni m?????c mo¾e¹ da ne¹to sjebe¹...a ¹to se tièe okretaèa, koristi se okretaè, tj nosaè za ureznice, odgovarajuæe velièine...i ne zapinje se mnogo i ne vrti se ma¹inski, nego ruèno jer alat, tj podesivi razvrtaè je namenjen za kori¹æenje na ruèni pogon, naravno ima i na ma¹inski pogon...sa ovim se prave ''kalibrisane'' ili ''tolerisane'' rupe, tj otvori sa vrlo preciznom merom (b'livit or not, kad se bu¹i burgijom rupa je pomalo u trougao, pa se ovim doraðuje)...kada se pravi otvor u koji dolazi le¾aj rupa se pravi malo ''te¹nja'' a to koliko je ''te¹nja'' najbolje de se proèita u ''Strojarskom Priruèniku'' autora Bojana Krauta ili naði u nekoj sliènoj literaturi

dzimika

Ja verujem da je Taraba hteo da bude masin bravar on bi to odavno bio :P

Gavrolini

Lezaj u zamrzivac a cauru ugrej....ima da udje, sta je to 1mm gore dole :)

Taraba

Citat: Laziæ poslato 30 April, 2019, 12:25
I mean, how hard can it be...? :o ;D

Nisam u fazonu da izvedem Klarksona :D

Citat: friziderdzija poslato 30 April, 2019, 16:46
Citat: Taraba poslato 30 April, 2019, 11:12
Jedina jebada koju vidim sa ovim je kako zadrzati ovoliko cudo da bude pod 90 stepeni sve vreme da ne pravi sranje i kolika poluga mi treba da ovo iskopam :D
Mislim da je rizik da sjebem preveliki da se upustim u ovu jebadu.
nije to nikakav problem...ovo se ne nate¾e ne znam koliko, veæ se mera poveæava za po maks 0,1mm ¹to znaèi iz 15-20 prolaza æe¹ pro¹iriti rupu...sam alat je malo konusan tako da nije problem zapoèeti iz postojeæeg preènika, jer sam prati saosnost sa poèetnom rupom, jedino ako si totalni m?????c mo¾e¹ da ne¹to sjebe¹...a ¹to se tièe okretaèa, koristi se okretaè, tj nosaè za ureznice, odgovarajuæe velièine...i ne zapinje se mnogo i ne vrti se ma¹inski, nego ruèno jer alat, tj podesivi razvrtaè je namenjen za kori¹æenje na ruèni pogon, naravno ima i na ma¹inski pogon...sa ovim se prave ''kalibrisane'' ili ''tolerisane'' rupe, tj otvori sa vrlo preciznom merom (b'livit or not, kad se bu¹i burgijom rupa je pomalo u trougao, pa se ovim doraðuje)...kada se pravi otvor u koji dolazi le¾aj rupa se pravi malo ''te¹nja'' a to koliko je ''te¹nja'' najbolje de se proèita u ''Strojarskom Priruèniku'' autora Bojana Krauta ili naði u nekoj sliènoj literaturi

Aham. Ima smisla, al opet da kupim borer od 26mm koji kosta 30+e i trebace mi nikada vise, za nesto sto ce majstor da mi uradi za pola od toga - nema mnogo smisla - finansijski barem.

Citat: Gavrolini poslato 30 April, 2019, 17:36
Lezaj u zamrzivac a cauru ugrej....ima da udje, sta je to 1mm gore dole :)
A sta kad se sve stabilizuje - krc, puc :D
Mora se busi jebem ga.
The band is just fantastic that is really what i think. oh by the way which one's pink?

Gavrolini

Gde pola. Pa vrhunski strugar za to ne sme da uzme vise od 500din.

Taraba

Stigli semerinzi i lezajevi koji idu u rdjavi ram.



Jos niko mi ne rece nekog strugara u BG koji bi ovo mogao da odradi kvalitetno.
The band is just fantastic that is really what i think. oh by the way which one's pink?

friziderdzija

revolucija posavetovao...ja dopunio...

ЯЭВОЛУТИОН

kod vas kucaju brojeve za 50 evra a u beogradu ni za 500...tako da ce mu strugar uzeti bar 2000 dinara....a morace da nadje strugara koji ima taj razvrtac....
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

dzimika

ja znam jednog dobrog kod mene u kraju, ali za kvalitet posla ne znam jer do sada stvaro nisam radio nista ozbiljnije kod njega
Ne znam da li dole u Rakovici jos uvek radi Srba, kod njega sam radio distancer za prednja klesta na TA, dobro je uradio posao i dosta precizno ali ovo je bas zeznuto jer mora da bude jos preciznije

Gavrolini

Sta je bre zeznuto da se jebena rupa prosiri za 1mm...nemojte me zajebavati.

slave74

Otidji u neku masinsku skolu. Imaju sve masine, zaposlene majstore koji ranije nisu drali..
Dogovori s njima, jer njima je sve dzabe, a da provedu vreme s djacima moraju, te vole dodatno da uzmu koji dinae.

milomir22

Citat: Gavrolini poslato 30 April, 2019, 17:36
Lezaj u zamrzivac a cauru ugrej....ima da udje, sta je to 1mm gore dole :)

Vidim smajli, ali zaista i moze dosta da se nabudzi kad jedno ugrejes, a drugo smrznes, mozda ne bas 1mm.

Kod ovog nacina je problem ako ikada opet bude menjao lezaj, izbice ga al' juce, kada se ovako nagura na silu tu mrdanja vise nema bez da se nesto sjebe.

Citat: Gavrolini poslato 30 April, 2019, 22:54
Sta je bre zeznuto da se jebena rupa prosiri za 1mm...nemojte me zajebavati.

99% strugova i majstora na istim ce ovaj posao da odradi bez problema.
"If you seek authenticity for authenticity's sake, you are no longer authentic."

-Jean Paul Sartr

friziderdzija

Citat: Gavrolini poslato 30 April, 2019, 22:54
Sta je bre zeznuto da se jebena rupa prosiri za 1mm...nemojte me zajebavati.
zavisi...pro¹iriti za 0.97mm ili za 1.03mm
mo¾e i sa iskra bu¹ilicom iz dedine ¹upe i burgijom sa buvljaka... i sve to pritegne¹ nogom na panju ispred ¹upe...

UFF

 [rofl]



nego revolucijo kako se zove tvoj kolega sa petlovog sto radi skutere pored ibarske?
jel mu ziv matori i dalje?
bio odlican strugar ali jos pre 10 god kad sam zadnji put bio kod njega trese mu se ruke toliko da nije mogao da drzi subler, tj mogao je da ga drzi ali ne i da meri sa njim  :(
tako da sumnjam da je ziv a isto sumnjam da sin ume upola koliko je matori umeo

Simon69

Da se i ja nadovezem.
Pravi strugar ce i lezaj ostrugati za taj 1 mm. Radio sam to X puta na lezajevima kormana, vrlo cesto bude taj 1 mm razlike od standardnog.
Ko nece kad moze,nece moci kad bude hteo!