Glavni meni

Kako se to nova guma razradjuje?

Započeo bigbad86, 10 Mart, 2011, 21:15

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

SSZGO

covek nije hteo brzo da prodje nego da napravi slike i klip, sto se vidi po celom timu fotografa i kamermana sa strane...
Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

mohikanac

#61
Au sad udjosmo u nepotrebnu raspravu :).

Ali koji je cilj ove egzibicije,osim izmotavanja.

A da li bi mogao nekog r-a da vrati na tockove posle ovakvog klizanja :).

lord_oblivion

Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.

mohikanac

Prednju nije sigurno jer je uglavnom bila u vazduhu :).

UFF

mohikanac koji je cilj imati motor preko 100 konja kad i onaj sa 50 ide dobro?
i zasto se drkati i sam praviti fajtera kad vec imas gotov proizvod?

glupa pitanja

mohikanac

Mozda jesu glupa pitanja,ali imaju pametan odgovor.Pokusacu da odgovorim.

Meni i ovaj moj od 125 konja,pocinje da bude slab :P,i planiram neku mladju 1000-ku,i sa jacim motorom je zanimljivije ludiranje i jurcanje,pa cak i za opustenu voznju jer mogu da vozim 6-om bez saltanja,dok se ovaj sa 50 konja polomi saltajuci.

A u pravljenju fajtera ljudi uzivaju jer sami prave motor po svojim zeljama,takav je samo jedan motor na planeti,a ja inace uzivam u radu oko motora,skoro i vise od voznje.:) [cheers]

UFF

Ma nisam ja hteo da mi na ta pitanja odgovoris vec da ti napravim poredjenje sa tvojim
Slide u krivini stedi vreme do neke mere a preko nje je kontraproduktivan ali on nije ni hteo da prodje krivinu sto brze vec sto nize

aj ti na tvom motoru drljaj laktom i kolenom u krivini dok ti prednji i zadnji tocak nisu u istoj osi :D

mohikanac

Hocu,ali ti da mi platis bolnicku negu(po mogucstvu sa dve prsate medicinske sestre) :)

niikolanixy

e sad pretureje¹ oæe¹ dve e da mi je jedna samo tu :)

mohikanac

Aj podelicemo onda,jedna meni jedna tebi :).

rboban

#70
DefinitiVno je slikanje i snimanje u pitanju, kad se JURI vreme to OVAKO izgleda....

Supermoto no limits

A ovakvo UMECE nazvati IZMOTAVANJE je ....... [prebicute]
Ride It Like You Stole It

rboban

Inace kad kupite NOVE gume pazljivo procitajte tekst na nalepnici na gaznoj poVrsini.....
Ride It Like You Stole It

WOLVERINE

Citat: rboban poslato 21 Mart, 2011, 11:10
DefinitiVno je slikanje i snimanje u pitanju, kad se JURI vreme to OVAKO izgleda....

Supermoto no limits

A ovakvo UMECE nazvati IZMOTAVANJE je ....... [prebicute]

  Sto bih ja voleo da me neko nauci da OVAKO TERAM............ [balavi] [balavi] [balavi] [balavi] [balavi] [balavi] [balavi]

s.i.m.a

ja bio do huje da razradim gume...

prednja


zadnja


@rboban: da li moze da se dodje do ivice, gume su 120/60 i 160/60? Cini mi se da je izlazni ugao gume preveliki i da tesko da moze da se dodje do ivice. A i gume su pilot road i nisu bas neke za stazu...

gojko

Ovo je Road 1 i one su ubedljivo najtvrðe i tesko ih je zagrejati. Probaj malo da izduva¹ gumu i onda da tera¹.
Br¾e ce se ugrejati i isteraæe¹ je do kraja :)

Kobaja

 :o J... cizmu mogla je noga da vrisne samo tako.Ovii momci voze ovako svaki dan ni govora o padu.Da nije nagazio nogu ladno bi izasao iz ove krivine.

[attachment deleted by admin]
VOLEM SREM
Sunku i bela hleba,
Guzvaru,
Ladna spricera i
Frsuke gore Lad

rboban

#76
@sima - rekao bih po gumama krivine prolazis usporavajuci umesto da ubrzavas, malo gas i kad zagrebes fudasterom rub gume je tu.....
(pod predpostavnkom da vozis pravilan pritisak tj. ulicni)
Gojko je u pravu, ako spustis pritisak bolje ce se zagrejati, ali te STROGO ULICNE gume su sklone i pregrejavanju, tako da...... MAC SA DVE OSTRICE!!!
Ride It Like You Stole It

gojko

Citat: rboban poslato 01 April, 2011, 21:00
@sima - rekao bih po gumama krivine prolazis usporavajuci umesto da ubrzavas,
I meni se èini da koèi do pola krivine zato je prednja guma svuèena do kraja a na zadnjoj ostao 1cm!!

YOman

Citat: gojko poslato 01 April, 2011, 21:41
Citat: rboban poslato 01 April, 2011, 21:00
@sima - rekao bih po gumama krivine prolazis usporavajuci umesto da ubrzavas,
I meni se èini da koèi do pola krivine zato je prednja guma svuèena do kraja a na zadnjoj ostao 1cm!!

Kakvi ste vi profesionalci i moto-islednici!  [klanjam_se]

Znate li koliko kila ima covek? Mislim, ne mora tacno..  ;)
Ja znam da ¾ivot na granici je opasan i tvrd,
al’ moje ime ovdje od sad znaèi pravda,

na mome sivom konju sada sa mnom ja¹e smrt,
vodi me tamo gdje me moja davna draga
vec ceka...

rboban

Koliko god da ima, nema vise od mene (91) + suvozacica (50 i neki kg vise).... :)

Ride It Like You Stole It