Glavni meni

Mini PC

Započeo Ivicat, 16 Januar, 2019, 13:41

0 članova i 3 gostiju pregledaju ovu temu.

DebeliZmaj

Citat: mareskin poslato 21 April, 2020, 20:16
Jel ti ne odgovara neka od besplatnih Office alternativa ili mora ba¹ Microsoft legalan?

daj i jednu alternativu u kojoj sve radi, cita sve fajlove, ne prikazuje reklame da dobijes mail klijent koji hadle sanduce sa 200.000 email poruka ...
open office ...not
libra .. not
wps ... nikako ... :)

Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

DebeliZmaj

Citat: UFF poslato 21 April, 2020, 23:51
kad je amd poceo i jebao intekla sa brzinom i za manje pare bio sam za
kad je radeon poceo i jebao nas sa drajverima za svaku novu igru bio sam protiv bez obzira na cenu i performanse
kad su postali jedno onda sam presao na intel, ne sto volim njega ili nvidiu koju oduvek iskreno i jesam voleo vec sto mrzim govnjavi ati, a prijatelj mog neprijatelja je....

elem u mojoj konfiguraciji vise nikad nece biti ni amd ni radeon, govna jebena

ps u vreme pocetka radeona koji je pravio sranja sa driverima nisi trebao da budes genije, pokrenes komp, lupis del, udjes u bios a slika na ekranu ti je u 16:9 formatu  :o :wtf:

tada skoro da nije jebeno ni postojao 16:9 monitor i svi su koristili 4:3 crt
ako ti jos pre butovanja windowsa graficka pravi problem sta da ocekujes posle?  [samoubistvo]

zato vec 2 godine nemam svoj komp, imam par sluzbenih laptopova, imam jedan za igrice sa gtx .. mislim da je 1060 il tko nesto ... sve sluzbeno ...
jednostavno trka sa izlaskom novih grafika drivera itd... ma idi bre...
kad budem imao zelju se vis eigram xbox ili ps ili slicno ....:)
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

DebeliZmaj

skoro je jedan mrsavi propelerdzija imao problem sa grafickom ...
i sve silni saveti ljudi mu daju a svi zaborave magitralu .... sad jebeno moras da gledas
i da li ti ploce podrzava dovljno PCI 3.x magitrala ..bez 8x ili 16x slobodnih nece da radi ... dzaba ... :)
a mora i procesor da ih ima :) ... dakle samo cpu sa vise od 8.6GT/s ... pa sad ono pola publike kakav GT/s ... :) .. a joj
a tek tu nastaje issue :) ... i tako ...
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

mareskin

Citat: Joker poslato 21 April, 2020, 21:28
Kupovati gotovu konfiguraciju je bacanje para...

Uzmes Ryzen konfiguraciju, celu sastavis za 300e, gde si miran par godina 100% za office stvari. Baito ili Monitor, eventualno VipHouse... Svi ostali, dovidjenja.

Prodao sam vi¹e Ryzen skupih konfiguracija i ljudi su zadovoljni. Ja lièno koristim Intel za sve ma¹ine. Navikao sam. Ostalo mi od ranije da se AMD pregreva i... :D
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

Gvozden

MAre, a sta je skupa ryzen konfa sad, ozbiljno pitam. A da nije tredriper. recimo ssd 1t, m2 ili brzi, 2 crvena od 4gb ili 2gb u raid, sa recimo odgovarajucom plocom i 32gb u paru, s tim da grafa bude neka ili ex minerska ili neka nvidia( zbog obs npr).. Sta bi sklopio i koja je to lova. Bez onih rgb ludila i sl. mislim moze , ali ne mora.

Gvozden

izgubih oci poredim 2600x, 3xxxx te bolji je i7, te i9, pa onda sa kolegama, sta ce ti to , za crtanje uzmi veci klok..A sad imam stari Xeon i stvarno l3 ima veze. Mislim sto je veci to je bolje i oseti se u PS, Ai , CDr...

DebeliZmaj

Citat: mareskin poslato 22 April, 2020, 00:33
Prodao sam vi¹e Ryzen skupih konfiguracija i ljudi su zadovoljni. Ja lièno koristim Intel za sve ma¹ine. Navikao sam. Ostalo mi od ranije da se AMD pregreva i... :D

aaaa vidim trauma od DX4 120 @133 .... 150....
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

dzimika

Citat: Joker poslato 21 April, 2020, 21:28
Kupovati gotovu konfiguraciju je bacanje para...

Uzmes Ryzen konfiguraciju, celu sastavis za 300e, gde si miran par godina 100% za office stvari. Baito ili Monitor, eventualno VipHouse... Svi ostali, dovidjenja.

Daj predlog za Ryzen procesor i plocu tj koji cipset za taj procesor pa cu da pojurim da vidim cene

mareskin


Treba obratiti pa¾nju da nemaju svi procesori i ugraðenu grafiku.
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

Ivicat

Sto se tice mog projekta Home network, da se zahvalim na dosadasnjim savetima i sugestijama.

Trenutno sam u fazi testiranja dva moguca resenja: serovan folder na pc-u kao jedno resenje i eskterna memorija kao media server na ruteru kao drugo resenje. Podesio sam uredjaje. Par dana cu da testiram i vidim kako funkcionise. Za sada kao nedostatak serovanog foldera vidim to sto racunar mora stalno da bude ukljucen. Sto se tice media servera (memorije) na ruteru, aplikacije na EON boxu, andoridu i iphonu vide manje fajlove, dok filmove ne. Probacu sa eksternim HDD-om. Sto se tice muzike (meni bitnije od filmova), na EON boxu imam SPDIF izlaz a nemam adapter da pretvorim u analogni signal za pojacalo...

Lazic

Citat: Ivicat poslato 20 April, 2020, 22:32
I sta, onda se taj folder vidi kao network drive?
Pa da, al' vidim da se snalazi¹... ;D

despic

Citat: dzimika poslato 22 April, 2020, 11:14
Citat: Joker poslato 21 April, 2020, 21:28
Kupovati gotovu konfiguraciju je bacanje para...

Uzmes Ryzen konfiguraciju, celu sastavis za 300e, gde si miran par godina 100% za office stvari. Baito ili Monitor, eventualno VipHouse... Svi ostali, dovidjenja.

Daj predlog za Ryzen procesor i plocu tj koji cipset za taj procesor pa cu da pojurim da vidim cene
ryzen prejebao opasno...
ja sastavio super pricu za oko 600e
ryzen5 3600, 16gb 3200ghz, 1tb ssd, kuciste dobro napajanje odlicno...zaboravih maticnu tacno al mogu ti pisem. Samo sam grafiku uzeo polovnu.
Radi mi bolje od intela 8700. Inace nema integrisanu grafiku
klasican divljak

dzimika

treba nesto sa integrisanom grafikom i da je oko 200-250e 300 sa monitorom bi bilo idealno, ne moraju periferije ostale da udju u tu cenu

castor

Ako ti se ne ¾uri, strpi se malo da krene uvoz kako treba. Ima¹ novi Ryzen 3100-3300X za oko 100€, 4c/8t, PCIe 4 itd. Samo pazi na memoriju da bude 3200+ MHz i da ubode¹ ploèu kod koje je sve ispeglano ili koja ima najmanje mu¹ica/mana (mada æe to biti te¹ko za predvidjeti s obzirom da je èipset nov).

https://www.benchmark.rs/vesti/amd_ryzen_3_3100_i_3300x_omogucavaju_vrhunske_performanse_za_mejnstrim_cpu_trziste-83741

Ali ovo rje¹enje nema integrisanu grafiku...
It's the ride that matters, not the bike…

despic

Citat: dzimika poslato 23 April, 2020, 21:59
treba nesto sa integrisanom grafikom i da je oko 200-250e 300 sa monitorom bi bilo idealno, ne moraju periferije ostale da udju u tu cenu
Pa nznm sto onda ne pojuris neku polovnu konfu tipa intel 3770 (200e) ili cak 4770, 4790 za koji evro vise. Moze da se naleti na svasta. To je sasvim pristojna prica, i vise nego. Samo, kao i za sve, mora se redovno pratiti pa kad naleti odma uzimas.
Milion puta desavalo da mi nesto sa oglasa izmakne i vidim sutradan to isto samo druga slika i 50% veca cena.
klasican divljak

dzimika

Ne kupujem za sebe, treba za koleginicu u kancelariji, mora se kupiti sledece nedelje najkasnije da bi u ponedeljak bilo spremno za rad
tako da moram da kupim ono sto ima na stanju, nije meni problem da uzmem komponente posebno, ali iskreno mrzi me da se cimam oko toga, da je bar za mene pa bi se jos i iscimao :D
doduse ubacicu jedan bezicni mis za sebe :D

despic

Imas onih par likova sa kp, imaju dobre cene gotovo sve za 3 radna dana. Svakako bolje isplativije pametnije nego win winovi, comtrade, tehnomanije i to
klasican divljak

dzimika

Rekoh ja da necu tamo ali ovo mora preko racuna da se plati tako da KP ne moze osim ako nije neka firma a i tada opet bih pre firme kao sto je Monitor ili VIP haus i slicno

despic

Imaju firme. A ako neces, onda a maze preporucujem.
klasican divljak

DebeliZmaj

ili ti firma da sluzbeni komp sa grafikom i nema trosak ... O:)
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell