Glavni meni

Elektro Tomos Automatik

Započeo Gašpar, 29 Novembar, 2018, 17:02

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Glava Dole

Bravo, i ja mislim, zato ta varijanta sa tim trofaznim motorima otpada... ako se toliko baterija nakalemi redno svaka od njih ce trpeti preveliku struju... zato mislim da je mnogo sigurnija i bolja varijanta ova sa 24V motorom... dve po dve u red, kompleti se vezu paralelno pa spajaj dok imas mesta... a impulsni regulator nije problem... problem je hladnjak za fetove, ako to nema friziderdzija moramo da jurimo neki polovni na netu, novi su skupi kao da su od zlata...

Gašpar

Ok Milo¹e, ¹ta tra¾imo od baterija?

Citat: friziderdzija poslato 20 Mart, 2019, 11:36

motori èekaju...jedini problem mo¾e da bude ako je milo¹ postao dobar ðak

Gde mo¾e da se pokupi taj 24V 2KW?

Glava Dole

Ne bi bilo lose da friziderdzija slika taj motor da bi znali kakvi smo sa prostorom... sto vece mogu da stanu to bolje, problem ce svakako biti to sto ce snaga celo vreme ubrzano opadati, a benzinac ide istim intezitetom dok ne nestane goriva ili nesto crkne, zato mislim da to bas i nije za bilo kakve trke, posebno ne tako dugacke... ali dobro, ako ti se pucaju pare pucacemo :)

Gašpar

Ajmo za poèetak da ga napravimo da izveze desetak promo krugova, pa æemo ga lako ubaciti u jednoèasovnu trku  :D

Glava Dole

Razmisljaj i o prenosu... i to je problem, usaglasiti snagu i brzinu tj naci najbolji kompromis... bice tu dosta igranja...

srbac

Mo¾e¹ od motorne testere na 220v elektromotor da ugradi¹ i motelicu sa oko 50 m kabla i to ti je radijus oko  100 m . Za trku super   :P

Lazic


Glava Dole

#47


Sklepao semu za regulator na brzinu... pa onda da nosim na stampanje, pa posle drkanje sa kiselinom i hidrogenom... pa busenje, lemljenje... nabavka hladnjaka, budzenje svega toga na motor, pa smisljanje kako da se potenciometar poveze sa rucicom gasa itd... sa baterijama ima da kosta ko dva automatika i na kraju ce biti gori od fabrickog... Gaso, ne znam sta ti to treba u zivotu ali dobro... probacemo... koliko god bio funkcionalan, ako nista drugo, imaces unikat :)

friziderdzija

Citat: Ga¹par poslato 20 Mart, 2019, 14:46
Ok Milo¹e, ¹ta tra¾imo od baterija?

Citat: friziderdzija poslato 20 Mart, 2019, 11:36

motori èekaju...jedini problem mo¾e da bude ako je milo¹ postao dobar ðak

Gde mo¾e da se pokupi taj 24V 2KW?
kod mene na tavanu...¹alim se, slikaæu slid¾u pa ako vam se svid¾a turiæu vam vam...na aks...

Gašpar

Citat: friziderdzija poslato 21 Mart, 2019, 07:47
Citat: Ga¹par poslato 20 Mart, 2019, 14:46
Ok Milo¹e, ¹ta tra¾imo od baterija?

Citat: friziderdzija poslato 20 Mart, 2019, 11:36

motori èekaju...jedini problem mo¾e da bude ako je milo¹ postao dobar ðak

Gde mo¾e da se pokupi taj 24V 2KW?
kod mene na tavanu...¹alim se, slikaæu slid¾u pa ako vam se svid¾a turiæu vam vam...na aks...

Donglovoreno

Glava Dole

#50






https://www.youtube.com/watch?v=_Tvv47BZPsk#

Nalemio sam samo jedan fet sa malim hladnjakom cisto za probu i nije se ni smlacio sa sijalicom od 60W... on svakako leti napolje a umesto njega dolaze kablovi koji ce voditi do velikog hladnjaka :) Bitno da sve radi pa sad ostalo polako... natrpacemo fetova koliko vec bude trebalo a trpe i ne crkavaju i to je to :)

Lazic

Fly by wire... The Smederevo way... :o ;D

Gašpar

Pa ovo æe da bude bolje od BMWa

Glava Dole


viper

Pa Tesla je ume¹an u projekat😂

Послато са MI MAX уз помоћ Тапатока
"Doðe vreme kada pamet zaæuti, budala progovori , a fukara se obogati!"
(Ivo Andriæ)

Gašpar

Fri¾iderd¾ija se èeka  ;D

friziderdzija









malo sam se zezno oko 2 kW, na tablici pi¹e drugaèije...skleroza...godine...
ali ovaj motor mi izgleda kao alanser od thermo kinga koji je 2.2 kw, dodu¹e impulsno...mogu da izbunarim i alanser od zastavice, atega i tih manjih kamiona...oni su oko 3 kw dodu¹e i oni su impulsni...ovaj motor jeste slabiji ali ovu snagu mo¾e da nosi u kontinuitetu a veæe snage sam siguran da mo¾e da nosi kratko...na¹ao sam u literaturi da mo¾e impulsno da ponese 5-7 puta vi¹e...

friziderdzija

nedostaju mu èetkice, ali to nije problem...ima firma u vrnjaèkoj banji koja proizvodi...ako treba posebna izvedba nije problem...

Lazic


friziderdzija

veæ sam kod ¾ene iskukao izlazak...èak sam i zamislio da idem u ja¹u tomiæ u subotu, tamo mi je otac roðen i imamo neko imanje tamo, tamo spavam, ujutru obiðem malo i taman oko podne vas èekam u titelu...samo molim boga da se ne¹to ne iskomplikuje
motorèe mogu poneti sa sobom...staje u kofer