Glavni meni

XL600-650-700V Transalp

Započeo dzimika, 21 Oktobar, 2010, 13:21

0 članova i 4 gostiju pregledaju ovu temu.

dejankiss

#20
Ako razgovaramo o malim bud¾etima
Vozite motore barem dve sezone, jer ako ne¹to crkne a vi ulo¾ite pare u popravku pa potom odluèite da ga odmah prodate, u tim servisiranjima æe da u¾iva neko drugi, a ne vi.
Vama ostaje da kupite drugi motor i ponovo ula¾ete, u najmanju ruku zamena ulja, antifriza i jo¹ u neku dranguliju.


dejankiss

Hahaha tako samo poèinje spisak :)

aca-pn

Citat: dejankiss poslato 13 Januar, 2011, 17:40
Ako razgovaramo o malim bud¾etima
Vozite motore barem dve sezone, jer ako ne¹to crkne a vi ulo¾ite pare u popravku pa potom odluèite da ga odmah prodate, u tim servisiranjima æe da u¾iva neko drugi, a ne vi.
Vama ostaje da kupite drugi motor i ponovo ula¾ete, u najmanju ruku zamena ulja, antifriza i jo¹ u neku dranguliju.
Na tom motoru sam izvukao sva ulaganja (a ulozio sam u njega 200-300e, bas sam ga sredio) i jos malo zaradio. Nego to je bilo neko srecnije vreme, sad tesko tako nesto moze da prodje.

boza

Hvala Dejanu! Ba¹ si se potrudio!  [clapp]
'Aj' postavi neki link nekog stranog nezavisnog test centra, ali na engleskom, da se malo edukujem.


boza

Riba  :o ko je rekao riba? Gde su ribe? [ljubav]

Jel mo¾e jagnje ili bambi?

dejankiss

#27
EVOOoooo!!!
Prvo promeni¹ status dvotoèkala a posle... ¹to pre da te zadesi slièna muka sa guranjem da se posle odu¾i¹ ovakvim vrednicama.

P.S. jagnje i bambi nisu ostvarili prvi uslov za sticanje licne karte, sram te bilo :)

b2man

ja o svom 650TA imam podvojeno misljenje:
ultra pouzdan i zahvalan motor, ali pomalo bezlican.
na skali zadovoljstva od 1-10, TA mi daje 8 (tj 80%) zadovoljstva. Jbg, mnogo je nezahvalno numericki iskazati emociju.
istina je da bi mu dobro dosla 6. brzina i po koja konjska snaga vise, ali to nije presudno.
u jedno sam siguran, 100% cu ga prodati i uzeti nesto drugo. nigde ne zurim. misli mi jos uvek lutaju po raznorodnim kategorijama (enduro / touring).

Branko

Evo mog bivseg omiljenog motora,ja sam sa TA bio prezadovoljan osim losih kocnica sve najboljeo o tom motoru.

dejankiss

Èisto sumnjam, prosto ne verujem. Postoji li foruma¹ ili neko blizak nekome ko je posedovao vi¹e generacija TA ili sada poseduje noviji 650 ili, ne daj Bo¾e najnoviji od 700, da napravi neku paralelu. ©ta god. Ovome od 600 veæ pi¹u Befehl za muzej. Da je Betoven ¾iv od ovih na¹ih silnih hvalospeva i trtljanja o njemu/njoj veæ bi sklepao neku simfoniju.
Konstatujem. Ja imam jednog ali nepouzdanog novog vlasnika 650. Do proleæa ni¹ta, a onda ga pritiskam.

UFF

Meni su ovi novi pomalo gay... nekako previse nezni ko da nisu za offroad, bas sam ih danas gledao u salonu

kurisha

imao jednu sezonu,reko da probam.penzionersko\pocetnicki motor koga je pregazilo vreme....neopravdano se ljudi vezuju i hvale ga... [facepalm] [facepalm]

markodjurovic

ovi novi jedna malo jaca tura i ostali bez viska delova :D (a i stari slicno ;) )
Grand Duke of Shumadija and Western Pomoravlje

dzimika

Citat: markodjurovic poslato 09 Februar, 2011, 19:39
ovi novi jedna malo jaca tura i ostali bez viska delova :D (a i stari slicno ;) )
ce se vredjamo a? :D
ajd kreni sa tvojim sokocalom pa da vidimo ko ce pre da stane :P

markodjurovic

Grand Duke of Shumadija and Western Pomoravlje

Atirudra

ma motor je superinski XXX Traaaa , komfor do 00, i dosta lep i snazan , aneko rece ko oce vecu snagu neg kupi busu [cheers]
-------------- -_- ---------------

Atirudra

Citat: UFF poslato 07 Februar, 2011, 01:35
Meni su ovi novi pomalo gay... nekako previse nezni ko da nisu za offroad, bas sam ih danas gledao u salonu
so js jes malo jesu:)
-------------- -_- ---------------

aca-pn

Dosta lep mozda jeste, ukusi su razliciti, ali dosta snazan tesko :)

Atirudra

Citat: kepo poslato 25 Novembar, 2010, 12:19
Citat: Atirudra poslato 14 Novembar, 2010, 19:31
Ukljucujem se u odelja , Posle skutera sanyang 125, 10 g voznje, pa Yamahe XTX 125 ko nov iso ko puz pod mojih 135 kila, na Yamahu TDR 125 iso ko zmaj ali pobedila gravitacija ,i podlego  klip izgorio, pa popravio i na kraju stigo od jula ove godine na dream bike hondicu TA 95 godiste za 1700 E uzo od tipa na selu . Naravno oma sam menjo ulje i filtre , prednje pakne su bile milimetar, karb jos nisam otvaro, nove gumeod pre 3 nedelje anakee michelin 130-90 nazajjj i 90-90 napreej, extra su samo ne daj bog u travu i blato. S motorom sam izuzetnozadovoljan , jos mi fali kofer nazad i para na benzin pa da lutam do jaja i besvesti. Blize dalje a rade dalje. Ofroad je ok , ne vadim mu dusu , jasamza komotno i dalje, 130 moze drzati na otvorenom , a sto bi putovali sa 190 kad tako se ne uziva na duze distance, tako da je dovoljno brzo . Od kafica do kafica ,semafora dosemafora cepaj brzinca , TA je za inteligentnu voznju. Afrika je ok TA je lepsi , razlika u kubikazi se sigurno oseca , al za sada ja sam za TA do daljnjeg. Boja crna mi nije bas po ukusu al taki je bio pa sta cu , farbat jos ne. Menjo sam mu regler na tip koji se koristi u cbr 900 tki, ducatiju i Hondi TA 650, domiki itd, menjo akumulator nov, gume sto reko pre. Volan narucen jer ga faca iskrivio padajuci u blato par puta medu oranicama:) Auspuh originalan i ne zelim ga pipat dami buci  ko ktm, nisam za privlacenje takve paznje niti zelim buku non stop za sobom. Ovako u slemu se ciuje samo ccc-cccc-ccc-ccccc .... tih koh prolecni povetarac.

Atirudra, jeli ovo Saletov motor?
Malo jako kasno odgovaram na pitanje al odgovor je NE, motor sam uzeo od seljaka sto zivi u Orahovu , akoga je 2 godine po njivama santasima i razno raznim putevima , padao po blatu zimi itd. Iskrivio volan al stapovi tj amortizeri su ok , motor ok , almalo vise trosi neg triba, obozavam trandzu , udoban je ko fotelja, iso do BG iz SU tamo i amo i sve je bio kuul, mogo bi do pariza bez dugih zaustavljanja, samo para!!! da moracu karburatore pregledati s nekimzbog tih membrana i potrosnje. Prednji buzir u tocku mi je cale popravio na originalan nacin -stavio resenje na youtube spedoo repeare, nemam poviseni vizir al treba da se uzme , michelin anakee , meni je OK ,po kisi bas ne vozim i po pesku i oranicama, 63000preso, moj 95 godiste, malko troskara ulje , al ja ga vozim i zimi po suvom. HAlogenke ne bi bile lose , menjo sam regler tako da sad i svetla rade super u originalu neg prije. Pozdrav svima ,  post ne da je dobar nego odlican , thx drustvo
-------------- -_- ---------------