Glavni meni

Kako se NE resava proklizavanje kvacila

Započeo Glava Dole, 28 Oktobar, 2018, 19:21

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

lord_oblivion

Èemu ti slu¾i onaj ¹rafiæ gore levo pod brojem (predpostavljam) 5, koji prolazi kroz oprugu 7 i ¹rafi se u deo 7+1 ?
Meni se èini da je to neki centralni ¹rafiæ za ¹telovanje neèega u vezi rada kvaèila...

Kao ¹to je kod mene na XT bilo, recimo. Ovako ne treba da bude:

! No longer available

Posledica je bila da ne razdvaja dovoljno, koliko god da se na¹panuje sajla.
U drugu krajnost, ako se pretegne ovaj ¹raf, kvaèilo neæe dobro sastavljati.
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.

Glava Dole

Nema centralnog srafa, to je sraf koji drzi opruge(samo je u jednom primerku naveden). U svakom slucaju hvala puno jer si se udubio u tekst i slike i pokusao da provalis problem za motor koji i nije tvoj, to se ceni... plus i tebi cim dobijem :)

lord_oblivion

Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.

Glava Dole

na q te nosam je sisirc, samo se gurne [rofl] u osovinu i potisna ploca naleze na njega "slobodnim padom", nema centralnog srafa :)


bogdan

za odsrafljivanje zvona  ubacis u 5-u i stisnes kocnicu 

lord_oblivion

Ili pneumatskim pi¹toljem.
A za nas ¹to nemamo kompresor i ne mo¾emo da oteramo polurasturen motor kod nekog ko ima, neko izmislio na struju:

Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.

Glava Dole

Sad sam se preslisao, iznad sam preskocio... radilica okrece korpu, a zvono menjac... da, nema veze sa njom... sesta i ideja kako da blokiram tocak a da ne cimam rukom kocnicu i obrcem ceo motor na boku... pa ubacim letvicu izmejdu tocka i viljuske ili veliki francuski kljuc :D

Slaninar

Gromomaèka je u mnogim stvarima slièna Fejzeru 600, pa bih pogledao ima li ovako ne¹to (vidi stranu 76 u pdf-u, odnosno 3-22 po zvaniènoj numeraciji strana u skeniranom dokumentu):

foc-u.co.uk/index.php?action=downloads;sa=downfile&id=8

Kod fejzera to zna da zajebava - ako se ne podesi dobro, proklizavaæe kvaèilo (ko engleski ne zna, æelava mu keva... ¹alim se, mislim da su slike dovoljno jasne).

Uz nezaobilaznu Haynes knjigu la¾i - isto izdanje su napravili za Gromomaèku i Fejzera, uz napomene gde ima razlika ¹ta je za koji:

http://foc-u.co.uk/index.php?action=downloads;sa=downfile&id=22
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Glava Dole



Odozgo srafa nema sigurno, evo i slike, al ne iskljucujem mogucnost da kontramatica stoji ispod a sama osovina se srafi u sesiric... deluje da je vrlo moguce, nema drugo sta ako stelovanaj uopste ima... na rucici je tockic za stelovanje(vec dole kod dekle ne), puz isto sigurno ne... e ova opruga me najvise muci, ne znam gde da nadjem takvu(a ne znam joj ni tacne dimenzije sto je jos gore)... na kraju me ne bi cudilo da pola kvacila izmenjam a da me zeza opruga s leve strane [rofl] Ne bi bilo prvi put, moj moto je odavno "zasto jednostavno kad moze komplikovano" ;D

Kostić

meni jednom poludeo menjaè i ka¾e ¾iva doði vamo i ja ubacim u petu  i odem s petom u zrenjanin i ¾iva skine i poène da se smeje i ka¾e otpustio se ¹raf i dotegne i menjaè se onormali.... da ne bude kod tebe sve dole a feder je peder ;D

slave74

Za oprugu tu u Cacku ima par ljudi da prave po zelji. Jest da traze oko 1000din za desetak komada, al mozes da se dogovoris i za manje.
Nadji otprilike dimenziju, ima takvih opruga u auto prodavnicama, i prodavnicama za poljoprivredne masine. Imas jednu ili vise kod kruznog toka i pijace u LJubicu.u
Meni je covek radio opruge za karburator, zivi u Ljubicu. U principu hteo je da odradi za dz ali kad njemu bude odgovaralo, kad nasteluje masinu i tako to.
Imam njegov broj ,pa ako treba...

®or¾

Milo¹e izvini ¹to pitam ovo u tvojoj temi,mrzi me da kopam po forumu,a znam da malo,malo ne¹to lepi¹ sa sodom.Elem koji odnos da sme¹am sode i super lepka,tako sam mekano krenuo da otvaram zamrzivaè da mi je dr¹ka ostala u ruci.Unapred se zahvaljujem na odgovoru

Havarisan

Sta te ustvari muci? Ne mogu da citam sve.

viper

Citat: ®or¾ poslato 03 Novembar, 2018, 11:38
Milo¹e izvini ¹to pitam ovo u tvojoj temi,mrzi me da kopam po forumu,a znam da malo,malo ne¹to lepi¹ sa sodom.Elem koji odnos da sme¹am sode i super lepka,tako sam mekano krenuo da otvaram zamrzivaè da mi je dr¹ka ostala u ruci.Unapred se zahvaljujem na odgovoru

Evo da ti ja odgovorim, odnos je odokativan, nemas mnogo vremena da razmisljas posto steze malte ne trenutno.
"Doðe vreme kada pamet zaæuti, budala progovori , a fukara se obogati!"
(Ivo Andriæ)

®or¾

Hvala Viperu,znaèi smuljam i odma lepim,ako sam dobro shvatio to posle mo¾e da se o¹mirgla?

Glava Dole

#95
Citat: slave74 poslato 03 Novembar, 2018, 10:07
Za oprugu tu u Cacku ima par ljudi da prave po zelji. Jest da traze oko 1000din za desetak komada, al mozes da se dogovoris i za manje.
Nadji otprilike dimenziju, ima takvih opruga u auto prodavnicama, i prodavnicama za poljoprivredne masine. Imas jednu ili vise kod kruznog toka i pijace u LJubicu.u
Meni je covek radio opruge za karburator, zivi u Ljubicu. U principu hteo je da odradi za dz ali kad njemu bude odgovaralo, kad nasteluje masinu i tako to.
Imam njegov broj ,pa ako treba...


Dadaa za prodavnice auto delova mi i covek iz wobija isto rekao sto je i logicno, prvo da potrazim tamo... nisam jos ni pokusao... samo da vidim otprilike dimenzije... ako ne nadjem cimam te za tog lika... hvala [cheers]

Citat: ®or¾ poslato 03 Novembar, 2018, 11:38
Milo¹e izvini ¹to pitam ovo u tvojoj temi,mrzi me da kopam po forumu,a znam da malo,malo ne¹to lepi¹ sa sodom.Elem koji odnos da sme¹am sode i super lepka,tako sam mekano krenuo da otvaram zamrzivaè da mi je dr¹ka ostala u ruci.Unapred se zahvaljujem na odgovoru

Bas kako viper kaze... odokativno... lepak, soda, natapanje lepkom brzo i ako sipas vise samo odozgo opet soda... dunes visak i nista nisi pogresio... smesu je jednostavno nemoguce napraviti, to nemoj ni da pokusavas ako si na to mislio(po odnosu), iskljucivo direktno moze da se radi jer steze u sekundi :)

Citat: Havarisan poslato 03 Novembar, 2018, 11:57
Sta te ustvari muci? Ne mogu da citam sve.

Pocelo je da kliza samo od sebe, posle novih lamela i oprugica se situacija niti poboljsala niti pogorsala... sto znaci da do toga nije ni bilo... pa ostaje jos opruga i zubi na zvonu/korpi i medjuploce...
A opruge koja vraca puza u deklici kod lancanika u prvobitan polozaj nema, nju sad trazim. da po otprilike dimenzijama(koje nemam, nisam mnogo ni kopao do duse) da nabudzim...



Ovako je izgledalo ono sto je ostalo od nje(iskopao sliku iz kompa) :D Nisam siguran da ima ikakvog uticaja ali treba eliminisati to da puz mozda nastavlja vrsi minimalni pritisak na sipku i kad se kvacilo pusti... za svaki slucaj :D

Havarisan


Glava Dole


slave74

Za izradu opruge ti treba precnik, precnik ili debljina zice, broj navoja,i po potrebi duzina ovih usica sto se kace.
Ja bih ovu malo transformisao tj pokusao  od nje da napravim. Ako nije skroz trula drzace neko vreme, a moze da se proba dal je do toga.

A evo i broja za izradu opruga. Dragan  0638815505

Glava Dole

Starija je slika, tad sam menjao sajlu, nisam sad skidao deklicu a oprugicu odavno bacio... hvala za kontakt, ako ne nadjem po radnjama autodelova nesto slicno cimam ga  [thumb_up]

@havarija a ako ti imas neku takvu onda jos lakse nego da se objasnjavam redom ovako... u manualu uopste nije obelezena, samo nacrtana...

! No longer available