Glavni meni

Kako se NE resava proklizavanje kvacila

Započeo Glava Dole, 28 Oktobar, 2018, 19:21

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

bucko

Udri ga letvom,ne motor nego ovog sto te podjebava

Glava Dole

Dobra ideja... sve dok ne prizna da i opruga ima nekog malog uticaja na spajanje kvacila pod opterecenjem ;D

Lazic


ЯЭВОЛУТИОН

Citat: Glava Dole poslato 06 Novembar, 2018, 08:34
Dobra ideja... sve dok ne prizna da i opruga ima nekog malog uticaja na spajanje kvacila pod opterecenjem ;D
priznajem...koliko i moj prdez na globalno otopljavanje....
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Lazic


bogdan

Citat: Glava Dole poslato 06 Novembar, 2018, 08:34
Dobra ideja... sve dok ne prizna da i opruga ima nekog malog uticaja na spajanje kvacila pod opterecenjem ;D
nema , samo zateze sajlu i polugu puza  zbog slobodnog hoda , pod uslovom da sajla ne zapinje naravno

ЯЭВОЛУТИОН

kada bi mladunac znao nesto o nacinu funkcionisanja opruga nebi ni pisao gluposti....
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Glava Dole

Samo da napisem zasto to hocu da eliminisem.

S obzirom da je puz neka vrsta reduktora(napravi veliki kruzni hod i preko poluge samo malo mrdne potisnu plocu ali vecom silom) znaci da je mnogo veca sila potrebna oprugama kvacila da bi vratile puza, sajlu i rucicu u prvobitan polozaj(znaci u obrnutom slucaju). Kad je opruga tu stalno puza vraca u prvobitan polozaj, vuce direktno sajlu nazad u odnosu 1:1 i konus u puzu uopste nema efekta... kad se pusti rucica ostaje slobodan tako da opruge kvacila mogu da nalegnu punom silom, samo ga gurnu nazad pod 90* umesto da deluju i na sajlu preko konusa i samim tim reduktora.
Ako opruga ne vrati puza nazad znaci da na opruge kvacila spada to da preko NEPOVOLJNIJEG reduktora(ne moze da pojacava silu u oba smera ni jedan kad je sve u njemu nepromenljivo, znaci sad je mali hod ali velika sila potrebna) vrati sajlu u prvobitan polozaj. E sad kolika je tu sila potrebna ne znam, ali znam da ako se samo malo zaprlja sajla kvacilu ce preko reduktora trebati jos veca sila da je vraca nego kad bi se skinuta npr vracala rucno... sad je nova pa opet sigurno pravi neki mali pritisak, a sta ce tek biti kad malo ostari... a i nek se vraca rucica skroz nazad, sta ce da joj fali... nasao sam od neke bas pedale koja mi se cini da ce odgovarati... nasao i slike kad sam prvi put menajo sajlu dok je opruga jos bila ziva(ono je sa druge zamene jos od ranije, tako sam sklopio nazad jer sam se i ja vodio logikom da nema preteranog uticaja ali ipak ima i to sam sasvim siguran sad kad sam napravio 3D princip rada celog sklopa u glavi). Uostalom, cemu tolika filozofija, ako je predvidjeno da tu opruga postoji treba je svakako montirati, pa neka je uticaj i mizeran... em cu to eliminisati em ce mi rucica lepse raditi i uvek biti zategnuta.

Svakako nista dok uzivo ne zasucem rukave i ne ispregledma sve redom, al necu uopste da razmisljam dal cu da raskupusam sve zivo a na kraju me jebe samo ovo... jednom sam se zajebao i napamet uzeo lamele i opruge s ubedjenjem da je najverovatnije do toga, vise nista ne predpotstavljam vec sve moguce uzroke eliminisem dok ne ubodem ono pravo krenuvsi od najprostijih :D

Lazic

Sipaj pivo i zapali buksnu, preteruje¹... ;D

CBRR1

Citat: Glava Dole poslato 06 Novembar, 2018, 21:17
Samo da napisem zasto to hocu da eliminisem.

S obzirom da je puz neka vrsta reduktora(napravi veliki kruzni hod i preko poluge samo malo mrdne potisnu plocu ali vecom silom) znaci da je mnogo veca sila potrebna oprugama kvacila da bi vratile puza, sajlu i rucicu u prvobitan polozaj(znaci u obrnutom slucaju). Kad je opruga tu stalno puza vraca u prvobitan polozaj, vuce direktno sajlu nazad u odnosu 1:1 i konus u puzu uopste nema efekta... kad se pusti rucica ostaje slobodan tako da opruge kvacila mogu da nalegnu punom silom, samo ga gurnu nazad pod 90* umesto da deluju i na sajlu preko konusa i samim tim reduktora.
Ako opruga ne vrati puza nazad znaci da na opruge kvacila spada to da preko NEPOVOLJNIJEG reduktora(ne moze da pojacava silu u oba smera ni jedan kad je sve u njemu nepromenljivo, znaci sad je mali hod ali velika sila potrebna) vrati sajlu u prvobitan polozaj. E sad kolika je tu sila potrebna ne znam, ali znam da ako se samo malo zaprlja sajla kvacilu ce preko reduktora trebati jos veca sila da je vraca nego kad bi se skinuta npr vracala rucno... sad je nova pa opet sigurno pravi neki mali pritisak, a sta ce tek biti kad malo ostari... a i nek se vraca rucica skroz nazad, sta ce da joj fali... nasao sam od neke bas pedale koja mi se cini da ce odgovarati... nasao i slike kad sam prvi put menajo sajlu dok je opruga jos bila ziva(ono je sa druge zamene jos od ranije, tako sam sklopio nazad jer sam se i ja vodio logikom da nema preteranog uticaja ali ipak ima i to sam sasvim siguran sad kad sam napravio 3D princip rada celog sklopa u glavi). Uostalom, cemu tolika filozofija, ako je predvidjeno da tu opruga postoji treba je svakako montirati, pa neka je uticaj i mizeran... em cu to eliminisati em ce mi rucica lepse raditi i uvek biti zategnuta.

Svakako nista dok uzivo ne zasucem rukave i ne ispregledma sve redom, al necu uopste da razmisljam dal cu da raskupusam sve zivo a na kraju me jebe samo ovo... jednom sam se zajebao i napamet uzeo lamele i opruge s ubedjenjem da je najverovatnije do toga, vise nista ne predpotstavljam vec sve moguce uzroke eliminisem dok ne ubodem ono pravo krenuvsi od najprostijih :D


Ma nemas pojma....

viper

Citat: Laziæ poslato 06 Novembar, 2018, 21:58
Sipaj pivo i zapali buksnu, preteruje¹... ;D
Ili zovi Laziæa da ti to popravi sa vezicama 😂

Послато са MI MAX уз помоћ Тапатока
"Doðe vreme kada pamet zaæuti, budala progovori , a fukara se obogati!"
(Ivo Andriæ)

lord_oblivion

Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.

Glava Dole

Jbg krace od toga n'umem :) Inace kakve sam kurate srece, nadjem lika sa gomilom opruga na buvljaku al ni jedna jedina ne odgovara, i najkraca je predugacka... onda jednu secnuo biaxom, fik i gotovo, spic kljestima napravio usicu i ispala je sasvim pristojno... al sam se s tim zezao kad sam sve ponovo sklopio i onda pao mrak... nabudzicu vec nesto, bar sam bolje prostudirao sistem i video koje su otprilike dimenzije.

Sto se onog stelovanja tice... jeste, ima ispod cepa sraf za stelovanje za koji nisam ni znao(veliko hvala na informaciji), popustio sam malo cisto za probu ali nista nisam dobio, jedino da sajla bude opustenija pa sam opet morao gore da je dotegnem, na isto dodje i proklizava i dalje.

I ova moja teorija oko opruge se oseca(ako mi se dobro cini) prilikom stelovanja puza. Otpustim kontramaticu i sraf se skroz klati u navoju, ide saaavrseno lagano. Pritisnem kvacilo za probu moram opet da ga otpustim malo da bi nastavilo da se se okrece lagano, sto znaci da je moguce da malo nastavlja da zapinje zato sto OPRGUGA [rofl] ne vrati puza i sajlu nazad... ali to je toliko malo na srafcigeru da nisam siguran da li je placebo ili je stvarno tako... u svakom slucaju opruga mora da se nabudzi pa ako to ne pomogne sledi otvaranje desne strane.

®or¾

  [rofl]  [rofl]  [rofl] Idi bre Milo¹e u per¹un,kakav bre crni placebo,ni¹ta nisi dobio i sad lepo ka¾e¹ èika Havariji i èika Revoluciji,jeste doktori u pravu ste,za moju bolest leka nema :-*

Lazic


Kostić

tu mo¾e da ti kliza samo ako je pretegnuta sajla, pa se ¹ipka ne vrati. ovako kad ima lufta, feder ima ulogu da nema ulogu, jer jedan sme¹an feder ne mo¾e da bude jaèi od sistema, a ¹ipka je svakako vraæena jer sajla ima praznog hoda. kolko si samoglav da niko vi¹e ni¹ta neæe da ti ka¾e. a alja ti ne misli ni¹ta lo¹e, èak ¹tavi¹e. hoæe da te nauèi na mudriji naèin, nego ga ne poznaje¹ pa drami¹ ko neka ¾ena

Glava Dole

Covece, i nije jaci od sistema cim kvacilo radi... al zasto rucica da landara a puz osovinu konstantno pritiska ako ne mora? Zbog opruge od 30din? Svima redom logika radi 1:1, e pa u ovom slucaju nije tako... primera radi, ako se ja i ti natezemo preko letvice [rofl] i ja guram preko duzeg a ti preko kraceg kraja - kome ce biti potrebna veca sila?

Kostić

ima jedan sindrom u prstima kad èoek zapne 200 a to su prsti na polugi koi nesvesno stiskaju istu i neretko se desi da kvaèilo 'prokliza' :)

Glava Dole

Os snimak bez kvacila s fona u ruci? Danasnji, nisam hteo da kacim sad nego ubacim na kraju... da radi kao na onom prvom ja bih bio presrecan, to je bilo u pocetku al cak ni to nije bilo idealno... sad mu zabodem gas sa 7 on skoci u 10... bas onda kad bi trebalo najbolje da povuce(preko 7K)...

Lazic

Pa i povuèe najbolje, skoèi na 10... ;D