Glavni meni

Kosta 200+

Započeo CBRR1, 21 Oktobar, 2018, 10:57

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Kostić

i naravno, na velikom minusu asfalt je u dehidraciji. kao i sve ostalo na planeti.


Hattrick

Ne znam kako je na 245 po zimi.  :)
Ali zato znam kako je u decembru.  :)
Sredina decembra, 23h uvece, -8°C napolju, sneg sa strane, autoput ociscen i suv, tako se namestila situacija da sam trebao neki motor da vratim iz Horgosa. Ja na Novosadskom autoputu, Gume neki Pirelli Slickovi i napred i nazad, na onoj temperaturi pretvorili se u tvrdu plastiku, ne smes nikakve nagle pokrete ni obaranja. Obucen se kao sivonja, vozim svo vreme 130 tresem se, vizir magli, otvaram ga, igle po faci, zatvaram ga i ostavljam jedan kran otvoren, magli al se pomalo vidi. Crkavam od hladnoce. I dalje vozim, dignem na 160, hladno, dignem na 200 tresem se, dignem na 220, ne osecam vise ni ruke, ni noge, vilica mi se koci, kolena ukocena. Vozim tako jos 15ak minuta, sve ukupno od Horgosa malo presao ispod novog sada, nailazim na OMV, stajem, jedva silazim sa motora. Ljudi se krste i levom i desnom. Narucujem 2 caja jabuka cimet da se otkravim, zovem druga posle ponoci da dodje po mene sa kombijem, i psujem sam sebi majku kako ja imam super ideje, da vozim motor po -8 napolju. Budaletina sasava. Tada i vise nikad. Hvala lepo. I sad mi hladno kad se setim.  :)

mkt

ahhhh da si pojacao malo grejanje na 245 imo bi kuvanje od glave do pete

Hattrick

To ostavljam utreniranim profesionalcima.  [rofl]

Nika

Citat: Hattrick poslato 22 Oktobar, 2018, 20:13
I sad mi hladno kad se setim.  :)

Pre 30 godina kum i ja u gara¾i sreðivali nekog tomosa, ne pamtim vi¹e koga ali bio je neki kr¹ svakako - druge u to vreme nismo ni vozili. Treæa iteracija i do¹ao red na mene da ga probam. Napolju minus upekao, ja u nekoj vojno zelenoj jakni koja nije ni pri¹la perjanoj... Bila je u tom kraju jedna mala koja mi se sviðala, i meni padne na pament genijalna ideja - idem ja bez kacige da obrnem ðir, mo¾da me vidi...
Vozim ja, sinuse ne oseæam (ni dan danas), ruke sam skidao sa strane sa ruèica kad sam stao, kum æuti i pokazuje mi prstom na jaknu - suze mi se zaledile na junaèkim grudima...
A da - razvez'o sam tomosa 200+ na pravcu -èisto da se uklopi u temu... ;D

El Jefe

Истина је оно у шта верујеш. Коле мој друг.
Друштво за заштиту од животиња

Kostić

#47
ja sam vuko boru sa sobom da se vozimo zimi po velikom minusu i jednom za bo¾iæ odemo do grada bilo minus 19. stali smo pet puta da ugreje ruke i sav se treso, ja ¹ta æu, gledam ga al posle reko da mu se dopalo. kad je mnogo veliki minus nema vlage nema inja. na minus osam noæu kad si ti i¹o je bilo vlage u vazduhu zato si se zaledio. i verovatno si zimogro¾lkiv. ja tero mza u majci zimi. zato leti ne vozim jul i avgust jer padnem u nesves. sibir bi mi lego taman.

opet, 2015te sam i¹o za ng na trg sa dominatorom, bilo minus 20 i vi¹e ako se ne varam, cièa zima u pièku materinu, a sajam zaledio za sve pare. i¹o 60 nisam smeo br¾e sa kamenim gumama bilo mi je malo frka, al opet grad je to nije isparilo bljuzganje. al sam pre toga ¹utno po kile rakije sve mi mu¹ice izlazile iz kacige kad me pandurka pitala jesam li ja lud. ma jok reko opu¹teno ja sam do¹o iz sibira, ona se ceri. aj samo polako kuæi ka¾e, da te ne skupljau i odem ja ;D

a bez kacige jednom oti¹o na pijac na neki minus 2 -3 i padne mi ki¹a na glavu. tri dana upala u¹iju ;D

jednom sam se vraæo iz vrbasa bez kacige i zaledile mi se u¹i i nos i sline u nosu i trebavice i oèi nisam mogo da trepæem ;D

brrrrrrrrrrr

inaèe, kaciga ima stiropor iznutra a stiropor je izolator pa je zimi toplo po glavi a leti ladi mozak ko fri¾ider


pre 30 godina dok se ¹aki dru¾io sa mnom, nismo silazili sa tomosa ni po metjavama i vozili ugipsani iks puta. najaèi trip je bio kad sam ja imo gips nogu do kuka a on sjebo lakat pa bio uvezan vozio u nekoj èudnoj pozi. i jednom nas sretne murija na gazeli i smejali se i krstili, jedan ko neko zmijèe se nalego da dr¾i gas sav u zavoima, drugi dr¾i nogu u gipsu okaèenu na pak treger...


eeeeeeeeeee i pokojni ludi musa....

Kostić

eh taj ludi musiæ. napolju cièa zima sneg metar visok, njega nema i krene potraga za musom, a on le¾i go pijan u jarku pored motora i hrèe. USTAJ VOJSKO jebo te lud, smrzo si se, a on samo izmrmljuèe ne¹to i èkilji na oko, de sam. pa jebotebog. jednom i¹o pijan niz ulicu i kod izvora autobuska stanica i musa se zaleteo a baba stoji na stanici na ramenu motka na motki dve kofe jedna ¹trèi na ulicu druga iza i musa zakiti s golem glavom u kofu iz sve snage i okrene babu tri kruga i razbije se ko èa¹a po ulici... ustaje tetura se baba se sva upi¹ala od straha a musa æe e bre baba jebala te kofa i babi naravno ni¹ta sir se malo razleteo sede na motor i ode

Zeljkamp

Kosta je odavno zasluzio titulu preiskusnog bajkera pa molim moderatore da mu je sto pre dodele. Hvala.
TwinZ Auto & Moto

Hattrick

Posto je trkacka zastava crno bela, predlazem da dobije crno-bela slova honoris causa.  :)

Lazic

#51
Amateri... Moja prva vo¾nja motora ikada, prvi put seo na motor, izduvane kineske gume za blato, nov kineski "kros" motor, mrak, -9... 5km do pumpe polako pa 30 km do kuæe... Najlep¹a i najgora vo¾nja ikada... Dva put pao, prvi put èak naplatio 50e na licu mesta, bez tablice, saobraæajne i vozaèke dozvole... Sad jo¹ malo 11 godina...

edit:
Odmrzavao se dva dana, sledeæih dve nedelje zavejalo, gledao motor u prolazu i pitao se ¹ta mi je to trebalo... :)

Lazic

200 po potopu, Maj 2003-æe, autoput ka Ni¹u, negde oko Lozovika... Niko nije vozio, svi se u¹tekali, rek'o, sad gassss, nema nikoga...




UFF


Lazic

Pa nije bilo nikoga osim nas... :o :D

Sa 5 ljudi u kolima sam imao dovoljno trakcije... ;D










Èisto da vidi¹ koliki potop je bio... :o :o :o



UFF

ma nije to potop samo los fokus :D

Lazic




Vidi kakvo je nebo bilo... :o ;D




Omegu sam voleo jer si opu¹teno mogao ceo dan da je tera¹ oko 2 banke, a kad nagazi¹ preko poène da puni kao ni¹ta... ;D I ¹to je mogla da se tera 2 banke dok sam u kaseti imao spisak kvarova na dve strane A4, a rezervoar za benzin bio kod drugara u radionici... :o ;D

Lazic

A ko¹eve dr¾ala hauba... :o ;D





®or¾

Ovde juri¹ 34,poleteli? :P

Lazic

Ko posle kilo rakije iz '61-ve mo¾e za manje od 30 minuta od Gornjeg Milanovca do Kragujevca, i to po putu kakav je bio 2004-te, poje¹æu ga sa sve autom... ;D 50 kilometara krivina... od 18 do 23:30h Valjevo-Ni¹-Valjevo, 650 kilometara, sa pauzom u Ni¹u sat... Usput par buksni da se otreznim... Kuma se porodila, drugarica iz Ni¹a nije imala kako da doðe, odma' re¹ili... ;D