Glavni meni

Honda CBR 1000 RR ili Yamaha fz1 ili nesto trece?

Započeo ®or¾ GTI, 18 Avgust, 2018, 20:05

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

®or¾ GTI

Dobro aj jos neki savet ko je vozio oba ,znam da nisu isti tipovi motora al svaka sugestija dobro dodje

®or¾ GTI

i ja sam za to da je honda honda imao ih tri :)

milomir22

Honda je dobra, ali ne bih se vise grbavio na r-u, pa taman pokojni soichiro ustao iz groba i licno ga napravio. Moj glas ide za fejzer, motorcinu.
"If you seek authenticity for authenticity's sake, you are no longer authentic."

-Jean Paul Sartr

®or¾ GTI

a to jesi u pravu al ako mogu da se grbavim na bicikli svaki dan na turama mogu vala i na RR i to sa zadovoljstvom, vidim ima fz1 na polovnim 2008 sa abs om 4500 eur zna li neko nesto o tom motoru, lepo izgleda ide i kofer

®or¾ GTI


®or¾ GTI

Jedno pitanje od kad krece ABS na fz1 i da li je krucijalna razlika sa i bez ?

Lazic

Ne znam od kad, ali znam da je razlika krucijalna i to sa velikim K... ;D

Glava Dole

Ja smatram da se na 2 tocka ne treba navikavati na ABS... za auto je ok, al ako jednom naviknes da tocak nece da ti prokliza na motoru kolko god jako stiskao prednju pa sednes na motor bez njega ili na tvom privremeno nesto pobrljavi... a zaboravio si kako se dozira... posledice su jasne, ali to je moje misljenje, ja sam staromodan :) U svakom slucaju, to bi mi bila poslednja rupa na svirali prilikom odabira motora :D

Lazic


mkt


UFF

Citat: Glava Dole poslato 04 Septembar, 2018, 23:11
Ja smatram da se na 2 tocka ne treba navikavati na ABS... za auto je ok, al ako jednom naviknes da tocak nece da ti prokliza na motoru kolko god jako stiskao prednju pa sednes na motor bez njega ili na tvom privremeno nesto pobrljavi... a zaboravio si kako se dozira... posledice su jasne, ali to je moje misljenje, ja sam staromodan :) U svakom slucaju, to bi mi bila poslednja rupa na svirali prilikom odabira motora :D

tako sam i ja razmisljao dok nisam kupio motor sa abs-om

upalio mi se mozda dva puta u voznji a da to ja nisam hteo, znaci za ovih jebem li ga 5 godina voznje 2 puta bi mozda tj verovatno pao
i da jako je bitan, ne bi opet kupio motor bez abs-a ako vec mogu da biram


UFF

to neki kod mene u komsiluku
ne znam ga ali deluje ocuvano, dosta opreme, realna ili ti povoljna cena.. sto da ne

Dutchman


®or¾ GTI


®or¾ GTI

jer taj motor znam i gledam dok sam bio tinejdzer jos dok sam vozio apriliu 125 cu :)

®or¾ GTI

https://www.polovniautomobili.com/motori/13002387/yamaha-r6
ovo deluje dosta dobro ali mislim da je malena za mene,
jel ima neko iskustva sa ovim godistem vozio sam 2006 ,ima li razlike?

Lazic

Ja sam oko 188 i kad sam seo na R1 2007-mo imao sam oseæaj da æu u mestu da se preturim preko prednjeg toèka...

UFF

izvoli momak kupujes motor?

maaaa ne samo gledam i zapitkujem a ne znam ni sta hocu  [rofl]

®or¾ GTI

Honda je tu ceka , icicu da pogledam par fz1 ova ali ako naidje nesto mlado a dobro dolazi u obzir, a da je u tom cenovnom rangu, a sto se tice mojih gabarita 188cm 88kg. :)