Glavni meni

Yamaha R1 2009

Započeo Kanarinac, 25 Jul, 2018, 19:15

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Gavrolini


FANTOM

    Huricane , a zato si ti dobar u obaranju ruku ...  [rofl] ;)

ЯЭВОЛУТИОН

Citat: Gavrolini poslato 03 Oktobar, 2019, 14:47
Ja kocim :)
ja i kocim a posle i dajem gas...prvo bole laktovi od kocenja pa ih posle popravljam kod krene motor da se otima....pred svaku krivinu i iz svake krivine....zar se tako ne vozi svaki motor....ili ja skoro 40 godina gresim....
A najvise su me ruke bolele kad sam vozio prikolicu....svaka krivina ja teglim ili levom ili desnom....mozda sam trebao da masem laktovima....e sad..da li levim kad ulazim u levu krivinu ili u desnu.....a i tri Z jamaha me isto mucila i bez heblova...ali tu sam brzo naucio da vucem u kontru ili zabodem kontejner.
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Gavrolini

I ja sad vidim da ceo zivot vozim pogresno. Ajde za cross i enduro tu znam da preterujem sa stiskanjem pa ako sastavim dva dana vezane voznje bude zuljeva po ¹akama pogotovo kad nisam uvozan.  Ali eto sad vidim da ne znam ni heblove da vozim. Sreca pa iste vise i ne vozim inace bih morao na neki kurs bezbedne voznje ili sta vec.

milomir22

Kao po obicaju, mesaju se babe i zabe.
Normalno da ces se pri ostrom kocenju odupirati o volan, jok preleteces nosem preko kormana. Fora je da vecinu vremena tokom voznje, a vecinom se vozi pravo, ruke budu opustene, drzis gas i drugom levu rucicu, ali u rukama ne sme da bude tenzije ili si ga najebao.

@Gavro gp vozaci se useru od znoja i muke za cca 100 km po trci, izgube po 2-3 kg po trci a u top su formi i fizicki spremni, nek isteraju tim tempom 500 km, 'oce qrac.

"If you seek authenticity for authenticity's sake, you are no longer authentic."

-Jean Paul Sartr

ЯЭВОЛУТИОН

ja gledam da vozim gde nije pravo...jel to pogresno...nisam isao autoputem ni za novi sad....jebe me ono parce od zemuna do fruske gore.....nijte autopu ali smara, ubi.
aj sad ozbiljno....prebacivanjem tezista napred i oslanjanjem na volan stabilises prednji kraj.... to sto neko vozi sportski motor kao baba ne daje mu pravo da deli savete o voznji....najbolje da sedne na suvozacko sediste ...onda ne mora uopste da lezi na heblovima.
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

milomir22

Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 03 Oktobar, 2019, 19:00
ja gledam da vozim gde nije pravo...jel to pogresno...

I ja isto, uvek biram krivudave puteve van naselja, na auto putu nisam vozio 2 godine, ali je opet najveci deo km izvezene pravo.

Na Avalu idem preko Kosmaja, kuci se vracam preko Rudnika, krivudavije ne moze, a opet je 80% pravac a 20% krivina, jbg.
"If you seek authenticity for authenticity's sake, you are no longer authentic."

-Jean Paul Sartr

mali_zmaj

autoput kad ba¹ moram!! dosada umrla,koja se svede na prebrzu vo¾nju,jer popizdi¹ od muke!!

poslato sa rupovke uz pomoæ kurble
jin-jang

Gavrolini

Razlog sto sam batalio R motore i generalno asfalt jer sam 95% slucajeva vozio kao da se trkam. U svakom drugom slucaju mi je bilo dosadno. Sad u ¹umi je isto, generalno ne vozim motor ako nema adrenalina. To kuliranje, gledanje okoline i sta ti vec znam ne prihvatam kao vid uzivanja na motoru.

milomir22

Ja svaki put kad sednem na tudj motor (koji uglavnom bude 3 ili 4 puta skuplji od mog) kazem u sebi da cu da vozim polako, jer ne daj Boze, ako nesto bude i naravno uvek vozim kao manijak. Kad god sidjem sa svog motora u sebi pomislim da nikada vise necu toliko da silim i uvek se poserem po sebi samom. To je valjda i normalno. Najbitnije je da se ne sili bas uvek i svuda...
"If you seek authenticity for authenticity's sake, you are no longer authentic."

-Jean Paul Sartr

UFF

Citat: milomir22 poslato 03 Oktobar, 2019, 18:08
Kao po obicaju, mesaju se babe i zabe.
Normalno da ces se pri ostrom kocenju odupirati o volan, jok preleteces nosem preko kormana. Fora je da vecinu vremena tokom voznje, a vecinom se vozi pravo, ruke budu opustene, drzis gas i drugom levu rucicu, ali u rukama ne sme da bude tenzije ili si ga najebao.

nemas pojma
noge opustene, butine max rasirene od rezervoara, sva tezina na rukama i guras se koliko god mozes unazad kako bi suvozacica mogla da ti isuce patku i drka je dok se vozite
zabole te kurac ceo da li je guzva, gde ste krenuli a i kad ce da stignete  [rofl]

gavra garant nije probao tu moju tehniku jer da jeste ne bi nigde zurio dok se voza

Kanarinac

Cak ni jebali ste mu kevu ne moze da opise ovo  [rofl] [rofl] [rofl]

milomir22

Citat: UFF poslato 04 Oktobar, 2019, 01:20
Citat: milomir22 poslato 03 Oktobar, 2019, 18:08
Kao po obicaju, mesaju se babe i zabe.
Normalno da ces se pri ostrom kocenju odupirati o volan, jok preleteces nosem preko kormana. Fora je da vecinu vremena tokom voznje, a vecinom se vozi pravo, ruke budu opustene, drzis gas i drugom levu rucicu, ali u rukama ne sme da bude tenzije ili si ga najebao.

nemas pojma
noge opustene, butine max rasirene od rezervoara, sva tezina na rukama i guras se koliko god mozes unazad kako bi suvozacica mogla da ti isuce patku i drka je dok se vozite
zabole te kurac ceo da li je guzva, gde ste krenuli a i kad ce da stignete  [rofl]

gavra garant nije probao tu moju tehniku jer da jeste ne bi nigde zurio dok se voza

A i ne bi mu bilo dosadno, makar mileo 40 na sat....
"If you seek authenticity for authenticity's sake, you are no longer authentic."

-Jean Paul Sartr

Kostić

Citat: El Jefe poslato 03 Oktobar, 2019, 12:24
Нисмо боље ни заслужили. Прадеда ми је провео 6. година у ратовима, деда 4. године у партизанима, погинуо на мотоциклу после рата, други деда  у заробљеништву провео 4. године. Занимљиво да се ниједан од њих није жалио на кичму. Ваљда нису имали времена да возе скутере.

мој ујка иво умро од прроде после скоро 70 година на мотору и нема нико више остала само мира и ако није продала мотор у старо гвожђе он можда ћути негде испод дрвета иза куће ако неко није видо па мазно старудију од декавеа а ја размишљам ујка је увек имо оригинал никад није скидо носач таблице и туро лед мигавце и како да одем да видим јел тамо па да га донесем кући

Kanarinac

Jebalo te skidanje nosaca tablice i led migavci. Furas jebeni spric umesto cantre...

Lazic

Citat: FANTOM poslato 03 Oktobar, 2019, 15:07
    Huricane , a zato si ti dobar u obaranju ruku ...  [rofl] ;)
Preteèe me... :) A ne pominje 50 komada koje odradi èim otvori oèi... :)

Kostić

боље шприцеви него да сакријем таблицу кад прођем кроз четири црвена у осам секунди па ако пошистим некога нек се бар зна ко је а не да ћутим ко сиса и будем фрајер  [flashing]

Gavrolini

Otvorio oci, aj da vidim jel ima sta na forumu, udjem u ovu temu i kako sam procitao sad moram da idem da se iskenjam. Protera me u momentu.

mali_zmaj

jin-jang

Gavrolini