Glavni meni

Piaggio liberty 125

Započeo Blaza, 23 Jul, 2018, 18:15

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Glava Dole

Pa ko da ti neko kaze "ne vuce uzbrdo" a ti mu kazes na tom modelu hoce da crkne puz km sata, mana mu je los far i slabe zabice na plastikama koje su podlozne pucanju :) Valjda je logicno da ne ispricas sve od kulina bana, i sto je vezano za dobro verglanje a tesko paljenje, i lose punjenje akumulatora, i trokrianje vruceg motora uz simptome da nece uopste da upali itd...

Ako ovo iznad nije predznanje(sve 100% tacno) onda ne znam sta je :) Radio sam i tuto-kompleto dve instalacije od nule na skuterima(jednom sve izgrickali pacovi, znaci bukvalno za svaku lampicu vukao sve novo), radio svasta nesto na njima tako da sam to doktorirao ;)

Smes da se kladis u 100e da automatski sauh bez napona moze da jebe jedino na zagrejanom motoru i da ni on ni namotaji ni regler nemaju veze sa sporim verglanjem uz dobar aku? :) Ubacujem u stvari na listu SPOROG VERGLANJA(znaci ne uopste verglanja) i mikroprekidace kocnica :) Treba mi taman tolko za novi set lanca i lancanika, ovaj mi krklja trese se ceo motor, samo sto ne preskoci :)

Lazic


CBRR1

Citat: Laziæ poslato 03 Avgust, 2018, 14:55
©ta reèe? :D


Evo da ti prevedem u kratkim crtama sta je mali hteo da kaze:


Роман нам приповеда о четири аристократске породице у Русији, са акцентом на Безухове, Болконске и Ростове, и преплитања њихових личних живота са руском историјом у периоду од 1805. до 1813. године, принципијелно са Наполеоновом инвазијом 1812, године. Како догађаји следе, Толстој систематски пориче његовим ликовима било који значајан слободан избор: даља улога историје одређује њихову срећу или трагедију.

Стандардно руско издање је подељено у четири тома (петнаест делова) и два епилога, од којих је један углавном наративан, а други строго тематски. Грубо речено, прва половина романа (прва два тома) баве се искључиво његовим фикционалним ликовима, а други део, као и један од епилога, се састоји од нефикционалних есеја о природи рата, политичкој моћи, историји, и историографији. Толстој је имплементирао ове делове у роману супротно устаљеним нормама фикционалног приповедања. У извесним скраћеним издањима ови есеји су у потпуности избачени, док су у другим издањима, од којих су нека штампана и за Толстојева живота, ти есеји спојени у додатак на крају књиге.На почетку прве књиге, на прослави у јулу 1805. коју је орданизовала Ана Павлова Шерер - почасна сарадница краљице мајке Марије Фјодоровне, упознајемо се са главним породицама у роману. Пјер Безухов је непризнати син имућног сеоског кнеза који убрзо умире од капи, и неочекивано га оставља као јединог наследника његовог великог богатства. Образован у Француској, и означен смрћу своје мајке, Пјер је у суштини добродушан, али друштвено неприлагођен због своје отворене природе, и тешко му је да се уклопи у Петроградско друштво.

Пјеров пријатељ, интелигентни и иронични кнез Андреј Болконски, је супруг шармантне Лизе, и тек почиње да проналази мир у свом брачном животу. Сматрајући петроградско становништво незанимљивим, одлази у помоћ Кутузову пред надолазећи рат са Наполеоном.

Толстој нас тада пребацује у Москву, дневни руски град, као контраст Петрограду. Ту упознајемо породицу Ростов, која ће постати један од водећих елемената у наставку романа. Сазнајемо о московском кнезу Иљи Ростовом, са своје четворо деце, од којих живахна Наталија и старији брат Николај привлаче највише пажње у роману. Млада Наташа, у цвету ране младости, исказује своју незрелу љубав Борису, детињастом али дисциплинованом официру, док је Николај заљубљен у своју старију рођаку Соњу. Најстарије дете у породици Ростов је Вера, која је хладна, али у срећном браку са немачким официром. Пећа је најмлађе дете, и попут свог старијег брата, жели да постане војник упркос годинама. Главе породице су Иља и Наталија Ростов, вољени пар, увек забринути око своје немарне политике према новцу.

У Голим Брдима, где се налази имање Болконских, кнез Андреја оставља своју трудну супругу свом ексцентричном оцу Николају Андрејевичу и веома религиозној сестри, књегињи Марији Болконској, и одлази у рат.

Друга део се отвара описима припрема за неизбежни француско-руски рат. На Холабрунском ратишту, Николај Ростов, сада у ескадрону хусара, доживљава своје ватрено крштење на фронту. Среће се са кнезом Андрејом, уз не баш позитивне утиске. Као сви млађи војници, очаран је царом Александром. Ипак, неконтролисано се коцка, у друштву са Денисовим и Долоховим.

За време кратког боравка кући, он налази породицу Ростов пред финансијском пропашћу због лошег управљања приходима. Са Денисовим проводи богату зиму кући, где види Наташино сазревање у девојку. Иако га мајка убеђује да нађе себи жену са добрим финансијским статусом, он одбија, уз жељу да се ожени са својом драгом из детињства, рођаком СоњАко постоји централни лик у роману Рат и мир, онда је то свакако Пјер Безухов, који се, уз добијено наследство, сада налази пред мукама једног руског племића. Велики део друге књиге нас упознаје са његовим унутрашњим борбама и тежњама да се буде бољи човек. Пошто је сада богати аристократа, његово бахато понашање од раније је заборављено, и он улази у филозофску потрагу својствену за Толстоја: како особа да живи моралан живот у етички несавршеном свету? Ово питање стално тишти Пјера. Његов покушај да помогне својим кметовима пропада. Онда улази у брак са неморалном ћерком кнеза Курагина, Елен, супротно свом расуђивању. Коначно, придружује се и Фримасонима, али касније постаје увучен у масонску политику, и постаје беспомоћан пред супрузиним аферама.

Пјер је непрестано контрастиран у односу на кнеза Андреју Болконског, Толстојевог интелигентног и амбициозног алтер-ега. Током Аустерличке битке Андреја је инспирисан славном визијом о предвођењу војске, али бива скоро смртоносно рањен. Пред лицем смрти, он схвата како су све његове претходне амбиције биле бесмислене, и да је његов бивши херој Наполеон, који га и спашава током јахања по бојном пољу, ташт колико и он сам. Након опоравка од повреда у војној болници, Андреја се враћа кући како би га дочекала женина смрт током порођаја, и бива погођен својом грижом савести због тога што се није боље понашао према њој док је још била жива. Опхрван нихилистичким заблудама, кнез Андреја повучено живи на свом имању до Пјерове посете и њихове филозофске расправе: где је Бог у неморалном свету? Пјер покушава да укаже на панетеизам и живот после смрти.

Млада Наташа среће Андреју током свог првог бала, и брзо осваја његову љубав. Они се чак и заручују, али на рок од годину дана. Кад кнез Андреја одлази ради војних обавеза, Елен и њен згодни брат Анатол заједно организују заверу како би завели и обешчастили младу, незрелу и прелепу Наташу. Захваљујући Соњи и Пјеру, овај план пропада, али за Пјера, то је узрок поновног сусретања са Наташом, и схватања да се у њу заљубио. Наташа, посрамљена због тога што је замало заведена, раскида заруке са кнезом Андрејом.

Трећи том
Ова књига је обојена изразито ратном тематиком, и фокус је углавном на рату, а не на судбинама јунака, који су делимично скрајнути. И сам Наполеон узима више учешћа као активан лик у овој књизи.

За време Велике Комете, коју Пјер посматра, живот поново почиње за њега, са свежом вером у љубав. Интересантна је сцена у којој он кабалистичком нумерологијом покушава да повеже своје име са Наполеоном, историјом, бројем 666. Најмлађи син Ростових, Пећа, изгара од жеље да постане војник, што га одводи у краћу авантуру у Кремљу.

У међувремену, Николај се изненадно појављује као јунак који помаже ожалошћеној Марији Болконској, која је након смрти оца остављена у немилости својих побуњених кметова са имања. Очаран Маријом, коју први пут види, Николај поново размишља о браку, сматрајући Маријину посвећеност, бригу, али и наслеђе веома привлачним. Ипак, оно што га спречава у прошењу Маријине руке је његово раније обећање рођаци Соњи.


Бородинска битка, приказана у адаптацији Сергеја Бондарчука из 1968.
Док се Наполеон пробија кроз Русију, Пјер одлучује да посматра Бородинску битку са добре позиције, међу руским артиљеријским борцима. Након неког времена активног посматрања, и он сам се укључује, практично поставши један од њих. Ту, он коначно из прве руке схвата све ужасе рата, и немилосрдност убијања здравих и младих људи. Битка је дуга и ужасна, али се изненађујуће завршава неочекиван победом Руса, упркос бројчано инфериорној руској војсци; ипак, генерал Кутузов се наоко не окоришћава овом чињеницом, већ се повлачи, допуштајући Наполеону да настави и изврши инвазију на престоницу Москву. Становништво масовно бежи, и настају велики пожари широм града.

Када Наполеонова велика војска окупира напуштену Москву у пламену, Пјер се одлучује на кихотовску мисију атентата на Наполеона. Постаје анонимни човек у свом том хаосу, лишавајући се својих одговорности ношењем кметске одеће и остављајући своје дужности и стил живота. Једина позната особа коју среће у овом периоду је Наташа, која га препознаје, и изненада он схвата колико је воли. Његов план пропада, и он завршава као један од Наполеонових ратних заробљеника, након спашавања једног детета у пожару и напада на француског легионара због насртања на жену.Толстој не пише о историји формираној од стране „великих људи“, и констатацији да је историја прича о јаким личностима које покрећу догађаје и обликују друштво. Он верује да догађаји обликују сами себе, узроковани друштвеним и другим силама, и велики људи их само користе, мењајући их, али не и стварајући их. Као пример, он пореди Кутузова и Наполеона. Наполеон, Велики Човек, је мислио да је он створио Француску револуцију, али пре ће бити да се једноставно задесио у право време. Кутузов је био много скромнији и ефективнији.

Наполеон је веровао да је могао да контролише ток битке слањем одреда, док је Кутузов признавао да је све што је могао да да првобитни план и онда да пусти ток битке. Наполеон би френетично слао своје одреде, док би Кутузов мирно седео, а чак и спавао за време неких битака. Коначно, Наполеон је направио највећу грешку кобном петонедељном окупацијом Москве, уместо да у једној огромној бици уништи руску војску. Уместо тога, његова војска се расула, због недостатка организације правца деловања. Генерал Кутузов је веровао да је време његов најбољи савезник, и тако се и испоставило. Он је повукао своју војску из Москве, оставивши је Французима, уз племство и кметове који су бежећи понели све драгоцености из кућа и са имања. Французи су је имали тек толико да је случајно запале, па затим напусте крајем јесени, да би их у немилосрдном маршу ка Француској дочекала још немилосрднија зима. Коначно, војска је уништена од стране Козака. Толстој примећује да Кутузов није спалио Москву како не би оставио непријатељу ништа корисно, али то није учинио ни Наполеон. То је једноставно била случајност. У граду од дрвета, Наполеон није довољно обратио пажњу на пажљивост са којом су Руси бринули о лампама и пећима, и логично је било да ће француским немаром доћи до пожара, а у недостатку организоване ватрогасне службе, пожари су се проширили.

Главни ликови у романуАко постоји централни лик у роману Рат и мир, онда је то свакако Пјер Безухов, који се, уз добијено наследство, сада налази пред мукама једног руског племића. Велики део друге књиге нас упознаје са његовим унутрашњим борбама и тежњама да се буде бољи човек. Пошто је сада богати аристократа, његово бахато понашање од раније је заборављено, и он улази у филозофску потрагу својствену за Толстоја: како особа да живи моралан живот у етички несавршеном свету? Ово питање стално тишти Пјера. Његов покушај да помогне својим кметовима пропада. Онда улази у брак са неморалном ћерком кнеза Курагина, Елен, супротно свом расуђивању. Коначно, придружује се и Фримасонима, али касније постаје увучен у масонску политику, и постаје беспомоћан пред супрузиним аферама.

Пјер је непрестано контрастиран у односу на кнеза Андреју Болконског, Толстојевог интелигентног и амбициозног алтер-ега. Током Аустерличке битке Андреја је инспирисан славном визијом о предвођењу војске, али бива скоро смртоносно рањен. Пред лицем смрти, он схвата како су све његове претходне амбиције биле бесмислене, и да је његов бивши херој Наполеон, који га и спашава током јахања по бојном пољу, ташт колико и он сам. Након опоравка од повреда у војној болници, Андреја се

CBRR1

Lazicu ovo ti je u kratkim crtama..  :-[ :-[ :-[

Glava Dole

Alo to je samo delic, nemoj da ostajes nedorecen kad mene pojasnjavas :)

®or¾


sremac

Citat: UFF poslato 03 Avgust, 2018, 00:32
fantome ni ti ni mali niste na forumu dovoljno dugo da znate za tezgu jbg (ili ne citate detaljno jera generalno novi clanovi nisu previse zainteresovani da citaju stare teme)

greska, jer to je riznica znanja i sustina foruma


Njanja be¹e i¹ao da tra¾i tezgu ?
a ¹ta je s baba Stanom koja je isporuèivala kompresiju u NS keweju ? Kompresija je veæ legendarna, uz Dzigijevog prvog japanca, i motolklasikova tema isto, lakijeva tema o hol¹rafu u akumulatoru i kako je pao u podrum . Bukvalno treba da predstavljaju MM lektiru za svakog èlana. Valjalo bi te teme s vremena na vreme diæi, ili napraviti temu MM literatura, da se spomenu. Greota da noviji èlanovi ne znaju za njih.
budala na leru, mudonja u kontra smeru

Glava Dole

Da kolko sam sinoc video kad sam... kako se kaze proguglati na forumu? Proforumasio [rofl]

Lazic

Citat: CBRR1 poslato 03 Avgust, 2018, 18:02
Citat: Laziæ poslato 03 Avgust, 2018, 14:55
©ta reèe? :D


Evo da ti prevedem u kratkim crtama sta je mali hteo da kaze:


[rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [kralj]



Koliko ja volim ovaj forum i ludake na istom... :o :D  [srce] [srce] [srce] [srce] [srce]

ЯЭВОЛУТИОН

Citat: Glava Dole poslato 03 Avgust, 2018, 01:39
Pa ko da ti neko kaze "ne vuce uzbrdo" a ti mu kazes na tom modelu hoce da crkne puz km sata, mana mu je los far i slabe zabice na plastikama koje su podlozne pucanju :) Valjda je logicno da ne ispricas sve od kulina bana, i sto je vezano za dobro verglanje a tesko paljenje, i lose punjenje akumulatora, i trokrianje vruceg motora uz simptome da nece uopste da upali itd...

Ako ovo iznad nije predznanje(sve 100% tacno) onda ne znam sta je :) Radio sam i tuto-kompleto dve instalacije od nule na skuterima(jednom sve izgrickali pacovi, znaci bukvalno za svaku lampicu vukao sve novo), radio svasta nesto na njima tako da sam to doktorirao ;)

Smes da se kladis u 100e da automatski sauh bez napona moze da jebe jedino na zagrejanom motoru i da ni on ni namotaji ni regler nemaju veze sa sporim verglanjem uz dobar aku? :) Ubacujem u stvari na listu SPOROG VERGLANJA(znaci ne uopste verglanja) i mikroprekidace kocnica :) Treba mi taman tolko za novi set lanca i lancanika, ovaj mi krklja trese se ceo motor, samo sto ne preskoci :)
ja ne znam zasto zelis da ispadnes glup po svaku cenu....pitanje startovanja na libertiju sam objasnio u prvom mom postu...ovaj poslednji se odnosio na sve zajebe na tom mopedu koji su najcesci....a ti hoces da se kladis u nesto sto nije u vezi ove rasprave....aj se kladimo da sam stariji od tebe....
pomaganje ljudima koji ne razumeju problematiku se vrsi tako sto ga upucujem na proveru jedne po jedne stavke, i to krecuci ne od najcesce vec od onog sto moze najbrze i najlakse da proveri....

                                                           stop lampa
            radi                                                                                          ne radi
       relej                                                                                           prekidak na polugama na volanu
radi           ne radi                                                                  dolazi struja do njega               ne dolazi struja
......................

u pitanju je najednostavniji sistem eliminacije po dijagramu ....korenu...stablu.,..kako god hocec....kreces od ociglednog i lakog i na kraju sistemom eliminacije dolazis do kvara.....

p.s.

ja zaboravih da si ti skunuo prvo glavu.....sorry
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Blaza

Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 05 Avgust, 2018, 10:46
Citat: Glava Dole poslato 03 Avgust, 2018, 01:39
Pa ko da ti neko kaze "ne vuce uzbrdo" a ti mu kazes na tom modelu hoce da crkne puz km sata, mana mu je los far i slabe zabice na plastikama koje su podlozne pucanju :) Valjda je logicno da ne ispricas sve od kulina bana, i sto je vezano za dobro verglanje a tesko paljenje, i lose punjenje akumulatora, i trokrianje vruceg motora uz simptome da nece uopste da upali itd...

Ako ovo iznad nije predznanje(sve 100% tacno) onda ne znam sta je :) Radio sam i tuto-kompleto dve instalacije od nule na skuterima(jednom sve izgrickali pacovi, znaci bukvalno za svaku lampicu vukao sve novo), radio svasta nesto na njima tako da sam to doktorirao ;)

Smes da se kladis u 100e da automatski sauh bez napona moze da jebe jedino na zagrejanom motoru i da ni on ni namotaji ni regler nemaju veze sa sporim verglanjem uz dobar aku? :) Ubacujem u stvari na listu SPOROG VERGLANJA(znaci ne uopste verglanja) i mikroprekidace kocnica :) Treba mi taman tolko za novi set lanca i lancanika, ovaj mi krklja trese se ceo motor, samo sto ne preskoci :)
ja ne znam zasto zelis da ispadnes glup po svaku cenu....pitanje startovanja na libertiju sam objasnio u prvom mom postu...ovaj poslednji se odnosio na sve zajebe na tom mopedu koji su najcesci....a ti hoces da se kladis u nesto sto nije u vezi ove rasprave....aj se kladimo da sam stariji od tebe....
pomaganje ljudima koji ne razumeju problematiku se vrsi tako sto ga upucujem na proveru jedne po jedne stavke, i to krecuci ne od najcesce vec od onog sto moze najbrze i najlakse da proveri....

                                                           stop lampa
            radi                                                                                          ne radi
       relej                                                                                           prekidak na polugama na volanu
radi           ne radi                                                                  dolazi struja do njega               ne dolazi struja
......................

u pitanju je najednostavniji sistem eliminacije po dijagramu ....korenu...stablu.,..kako god hocec....kreces od ociglednog i lakog i na kraju sistemom eliminacije dolazis do kvara.....

p.s.

ja zaboravih da si ti skunuo prvo glavu.....sorry

Stop lampa: Radi
Relej: Radi
Prikidac na polugama volana: To ne znam kako da proverim?  [neampojma]

Glava Dole

Ma ako stop radi nije to u pitanju. Isti prekidac napaja i stopaljku i pobudu za relej. A ako ne vergla ni kad spojis debele preostaje jedino da skines alnaser i dovedes mu napon na stolu pa vidi dal ce da okrene. Minus na kuciste plus na jedini prikljucak i mora da obrne van motora.

@rev skinuo glavu, resio problem i osvezio motor :) Tako je :)

Blaza

Citat: Glava Dole poslato 05 Avgust, 2018, 16:00
Ma ako stop radi nije to u pitanju. Isti prekidac napaja i stopaljku i pobudu za relej. A ako ne vergla ni kad spojis debele preostaje jedino da skines alnaser i dovedes mu napon na stolu pa vidi dal ce da okrene. Minus na kuciste plus na jedini prikljucak i mora da obrne van motora.

@rev skinuo glavu, resio problem i osvezio motor :) Tako je :)
To cu sledece da probam kad budem imao vremena pa javljam rezultate. Zavrsio mi se godisnji pa vise i nemam bas vremena da se igram..  :'(

Lazic

Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 05 Avgust, 2018, 10:46
ja zaboravih da si ti skunuo prvo glavu.....sorry
Alja, sad zvuèi¹ k'o onaj Petar, glavu je skidao na kraju i pored Havarije i tebe i ostatka foruma koji ste mu savetovali sve, samo glavu ne skida... I dete bilo u pravu...


Glava dole, glava dole... ;D

FANTOM

   Tu je otisao Bendix pojebao se i ako je dobar akumulator a nece onda ovaj dole otkazuje poslusnost nekad cakne al ne vrti  [kralj] , ako sam ubo kvari smejacu vam se svima   [rofl] [rofl] [rofl]... Ako nisam opet dobro . Mene to jebavalo na Free ... jesam se navozao sa njim al sam ga isto toliko i gurao .

Lazic


Blaza

Citat: FANTOM poslato 06 Avgust, 2018, 01:42
   Tu je otisao Bendix pojebao se i ako je dobar akumulator a nece onda ovaj dole otkazuje poslusnost nekad cakne al ne vrti  [kralj] , ako sam ubo kvari smejacu vam se svima   [rofl] [rofl] [rofl]... Ako nisam opet dobro . Mene to jebavalo na Free ... jesam se navozao sa njim al sam ga isto toliko i gurao .
A vrlo je moguce da si u pravu. Jedno tokom rada na njemu u polednje vreme stvarno jeste cvaknuo dole. Znaci ostvario je kontakt, ali dole nije uspeo da zavergla kako treba. I kako sam ja razumeo u 90% slucajeva i jeste bendix problem   [rofl] Ispita cu i alnaser od vikenda kad mi stigne alat sa kojim mogu da radim pa javljam sta se desava za dalje upute  :D

FANTOM

    Ha ha rekoh ja dzaba ga tupe zna cica  [rofl] [rofl] [rofl][cheers]

Blaza

Danas sam hteo da mu skinem alnaser i zatim ga ispitam na stolu, ali shvatio da nemam ni znanja, ni alata za tako nesto. Pa sam uzeo da mu se igram sa deklom sa namerom da mu skinem zamajac i vidim kako izgleda bendix uopste.. Takodje danas mi je stigao set gedora koji nema nema glupavu velicinu za skidanje ovog srafa na zamajcu.... Da li neko zna koja je velicina ovog srafa?


Glava Dole

Taj sraf koji si obelezio ne mozes tek tako da odvijes i da imas gedoru a apsolutno i nema potrebe, nema frajlauf iza variomata kao neki skuteri. Treba ti inace ili neki alat za blokiranje variomata ili udarni odvijac jer se okrece cela radilica ali to te sad ne interesuje.
Bendix ti je ono iznad i mozes da ga izvadis kolko vidim sa slike kad skines airbox. Dakle variomat ne diraj(ono sto ti nazivas zamajcem).

A da bi skinuo alnaser taj deo tu zajebi, on ti je sa spoljne strane u pravcu bendixa(znaci malog zupcanika). Izgleda kao valjak i ide kabl iz njega a drze ga najverovatnije 2 srafa. Ne mozes da ga promasis :D