Glavni meni

Protest na visoke cene goriva

Započeo Srkut87, 04 Jun, 2018, 20:36

0 članova i 4 gostiju pregledaju ovu temu.

Hurricane

Komentar u nekoj vesti negde:

Sada sam ¹altao kanale i vidim Vuèiæa, kako na Nacionalnoj Geografiji obeæava lavovima da æe antilope biti sporije...

castor

It's the ride that matters, not the bike…

Lazic

#222
 [rofl] [rofl] [rofl] [rofl]

Najvi¹e bih voleo kad bih mogao da ga zatuèem motkom u glavu, ali da motka bude preparirani i predhodno duboko zamrznut bot... Svi znamo ko je dotièni proliv...

Bojan

Citat: Laziæ poslato 21 Jun, 2018, 23:42
@Bojan:
Protesti sa blokadama su jedini naèin da narod poka¾e olo¹u da mu pobeda nije bila ba¹ èista k'o suza... Obièno smetaju onima kojima je sve po taman, kao onom manevarskom retardu i onima koji nisu odavde, do¹li iz normalnih zemalja pa se smorili... Ima i onih koji su oti¹li u ureðene zemlje pa zaboravili srBski mulj...

Zamisli scenu, neka tamo Mogerini ili neki drugi peder ga pita, a kakve su ovo demonstracije protiv tebe, a on se ubi obja¹njavajuæi kako mu je pobeda bila èista k'o suza... Pa onda da se malo izduva digne u vazduh neku Tojotu, kao kad Popsi baci la bombu meni ispod uva, samo malo jaèe... I onako mu se parkirao 8 puta ispred kuæe, ¹ta koji kurac, buuum...

Kakva sad pobeda, nesto sam propustio? Protesti svima smetaju, neko zuri na posao, neko sa posla, neko da jebe. Niko ne voli da sedi u kolima i ceka. Evo uzmi zadnji protest taksista (dosao sm po dete u vrtic u 18.20) Nisu sva udruzenja ni ucestvovala ne znaju ni za sta se bune. Pa razmisli kako bi ti zivio da sad ogranicimo broj firmi koje se bave sa IT. Nas peglaju sa blokadom a po aerodromima i stanicama operisu divlji teksisti bez problema. Pravo da ti kazem boli me k.... za njih.
A sto se tice blokade za benzin evo covek dade predlog, da niko ne sipa na NIS-u dva meseca ili koliko treba da skinu cenu. Ili mozes li zamisliti protest (ali da ga vode oni isti sto su bili na celu blokada) svi ostavljamo kola i mesecima idemo biciklom na posao. Niko ne toci gorivo.
PS
Ja vec dugo pokusavam da ti objasnim da GB nije normalna zemlja

Slaninar

Citat: Bojan poslato 24 Jun, 2018, 17:05
Pa razmisli kako bi ti zivio da sad ogranicimo broj firmi koje se bave sa IT.

Kako bi ¾iveo da dovedu firmu koja æe cenu rada oboriti drastièno? Pa - lo¹ije. Da li bi bilo lepo izboriti se protiv toga? Mislim da bi.

Citat: Bojan poslato 24 Jun, 2018, 17:05
Pravo da ti kazem boli me k.... za njih.


Onda nemoj oèekivati da njih boli kurac za tebe.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

jevta

Prvo su do¹li po komuniste,
a ja se nisam pobunio jer nisam bio komunista.
Zatim su do¹li po Jevreje
a ja se nisam pobunio jer nisam bio Jevrejin.
Zatim su do¹li po sindikalce,
a ja se nisam pobunio jer nisam bio sindikalac.
Zatim su do¹li po katolike,
a ja se nisam pobunio jer sam bio protestant
Zatim su do¹li po mene,
ali tada vi¹e nikoga nije bilo da se pobuni




https://sh.wikipedia.org/wiki/Prvo_su_do%C5%A1li...

eclipse4


El Jefe

На крају су дошли Руси по тога што је све испратио у крематоријум.
Друштво за заштиту од животиња

Lazic

Citat: Bojan poslato 24 Jun, 2018, 17:05
PS
Ja vec dugo pokusavam da ti objasnim da GB nije normalna zemlja

Ma jasno to meni, ali masu ureðenija nego Srbija... "God save the queen and the fascist regime"... ;D

Bojan

Citat: Laziæ poslato 25 Jun, 2018, 11:02
Citat: Bojan poslato 24 Jun, 2018, 17:05
PS
Ja vec dugo pokusavam da ti objasnim da GB nije normalna zemlja

Ma jasno to meni, ali masu ureðenija nego Srbija... "God save the queen and the fascist regime"... ;D
Pa imali vise vremena da je sredjuju + zaobisli ih komunisti

Bojan

Citat: Slaninar poslato 24 Jun, 2018, 17:09
Citat: Bojan poslato 24 Jun, 2018, 17:05
Pa razmisli kako bi ti zivio da sad ogranicimo broj firmi koje se bave sa IT.

Kako bi ¾iveo da dovedu firmu koja æe cenu rada oboriti drastièno? Pa - lo¹ije. Da li bi bilo lepo izboriti se protiv toga? Mislim da bi.

Citat: Bojan poslato 24 Jun, 2018, 17:05
Pravo da ti kazem boli me k.... za njih.


Onda nemoj oèekivati da njih boli kurac za tebe.
Ma sto se ti javljas? Sto tebe zanima koga boli kurac? Hoces da im ga lecis?

Al da ti odgovorim. Taksisti nisu grupa koja se solidarise. Na prvom i jedinom protestu protiv poskupljenja osiguranja izasli samo bajkeri nije bilo taksista na vidiku. Njih to ne dotice previse.
Sto se tice cene rada koju ti pominjes tu vazi nekoliko pravila pocevsi od 'dok nekom ne smrkne drugom ne svane' pa da zavrsimo i sa onom ' cena rada je trenutna kategorija. Ekonomska a ne socijalna'
Uredjeno drustvo koje spominje nas Lazic podrazumeva da taksista nema nacina da zaradi vise od doktora i sl.

Nemoj vise da mucis svoju glavu teskim razmisljanjima, odmori malo.

ЯЭВОЛУТИОН

u uredjenom drustvu su doktoru muda u procepu...ako nesto zajebe gubi dozivotno licencu...mora da ide u honduras da operise.....znam jednog takvog....posto je namazan pre toga je vecinu love i imovinu stacionirao u hondurasu.....samo je cekao momenat kad ce nesto da sjebe....silikonski implanti su zajebani...
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Slaninar

Citat: Bojan poslato 25 Jun, 2018, 14:00
Citat: Slaninar poslato 24 Jun, 2018, 17:09
Citat: Bojan poslato 24 Jun, 2018, 17:05
Pa razmisli kako bi ti zivio da sad ogranicimo broj firmi koje se bave sa IT.

Kako bi ¾iveo da dovedu firmu koja æe cenu rada oboriti drastièno? Pa - lo¹ije. Da li bi bilo lepo izboriti se protiv toga? Mislim da bi.

Citat: Bojan poslato 24 Jun, 2018, 17:05
Pravo da ti kazem boli me k.... za njih.


Onda nemoj oèekivati da njih boli kurac za tebe.
Ma sto se ti javljas? Sto tebe zanima koga boli kurac? Hoces da im ga lecis?

Al da ti odgovorim. Taksisti nisu grupa koja se solidarise. Na prvom i jedinom protestu protiv poskupljenja osiguranja izasli samo bajkeri nije bilo taksista na vidiku. Njih to ne dotice previse.
Sto se tice cene rada koju ti pominjes tu vazi nekoliko pravila pocevsi od 'dok nekom ne smrkne drugom ne svane' pa da zavrsimo i sa onom ' cena rada je trenutna kategorija. Ekonomska a ne socijalna'
Uredjeno drustvo koje spominje nas Lazic podrazumeva da taksista nema nacina da zaradi vise od doktora i sl.

Nemoj vise da mucis svoju glavu teskim razmisljanjima, odmori malo.


E, nek' si mu rek'o!   [rofl]

Taksisti su iza¹li da se bore za sebe, a ti kenja¹ kako ti smetaju. Zato sam komentarisao - odakle ti onda pravo da kuka¹ ¹to se oni ne solidari¹u, kad si isti?

Ne bih rekao da taksisti, èak ni u BG, zaraðuju vi¹e po satu od doktora. Pri tom su i ti doktori bedno plaæeni - kao i gotovo svi u Srbiji.

Cena rada zavisi od mnogo faktora, a jedan od najsurovijih je pu¹tanje da se slobodno formira - to smo videli poèetkom pro¹log veka, a sti¾e ponovo: da ljudi rade po 12 i vi¹e sati samo da pre¾ive. Mislim da se protiv toga treba boriti i da nije ni lepo, ni humano.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Hattrick

Svaki doktor koji imalo pomeri guzicu, iznajmi stan, stavi stocic i stolicu iz Forme Ideale, i laptop od pre 5 godina, i koji iole zna sta radi, zaradjuje debele pare u privatnoj praksi. Taj u Srbiji nije ispod 200€ cisto dnevno, pa na vise. Onaj ko se uzda samo u formalnu platu, kao zaposlen u drustvenim objektima, taj je promasio poentu price u svom poslu, i na zapadu i u Srbiji.

Slaninar

Citat: Hattrick poslato 25 Jun, 2018, 15:54
Svaki doktor koji imalo pomeri guzicu, iznajmi stan, stavi stocic i stolicu iz Forme Ideale, i laptop od pre 5 godina, i koji iole zna sta radi, zaradjuje debele pare u privatnoj praksi. Taj u Srbiji nije ispod 200€ cisto dnevno, pa na vise. Onaj ko se uzda samo u formalnu platu, kao zaposlen u drustvenim objektima, taj je promasio poentu price u svom poslu, i na zapadu i u Srbiji.

I to ¹to ka¾e¹ - i Sveti Sava je proma¹io bio poentu - mesto da je radio samo venèanja, kr¹tenja i sahrane, on se tu ne¹to cimao bez potrebe i za siæu... Treba za ¹to manje vremena napraviti ¹to vi¹e para, a one manje snala¾ljive ostaviti da umru. Ne znam za¹to i jedan lekar uop¹te radi u dr¾avnim ustanovama.

Ni¹ta protiv tebe - razumem ¹ta hoæe¹ da ka¾e¹. Samo me ljuti ¹to je takav sistem - da to mora, da je to postalo normalno.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Hattrick

Ma svaka cast, ne ljutim se ja, niti bilo sta u vezi razmene misljenja smatram za nesto licno. Sto se doktora tice, uglavnom svi rade drzavni posao + privatna praksa u klinikama + privatna praksa u svojim kabinetima + mito + "zavrsim ti za operaciju/za mesto u bolnici/za prioritetan tretman". Tako da ovo gore sto sam pisao je vec uveliko razradjeno i u funciji. Nisam to ja izmislio, sistem je takav. I ako imaju sve to, i zaradjuju svi ispod zita debelo, DEBELO iznad republickog proseka i onoga sto prijavljuju, svi prolivaju krokodilske suze za njima, jer jelte "ne zaradjuju dovoljno". Pa dobro prepisite im svi kuce i imanja za preglede, pa ce valjda biti dovoljno.

Slaninar

Citat: Hattrick poslato 25 Jun, 2018, 19:27
Ma svaka cast, ne ljutim se ja, niti bilo sta u vezi razmene misljenja smatram za nesto licno. Sto se doktora tice, uglavnom svi rade drzavni posao + privatna praksa u klinikama + privatna praksa u svojim kabinetima + mito + "zavrsim ti za operaciju/za mesto u bolnici/za prioritetan tretman". Tako da ovo gore sto sam pisao je vec uveliko razradjeno i u funciji. Nisam to ja izmislio, sistem je takav. I ako imaju sve to, i zaradjuju svi ispod zita debelo, DEBELO iznad republickog proseka i onoga sto prijavljuju, svi prolivaju krokodilske suze za njima, jer jelte "ne zaradjuju dovoljno". Pa dobro prepisite im svi kuce i imanja za preglede, pa ce valjda biti dovoljno.

Razumem ¹ta hoæe¹ da ka¾e¹. Opet, po meni bi trebalo da imaju "redovne" plate pristojne, a za mito da se javno strelja, pa ti uzmi pare.
Isto i za sve ostale (dr¾avne) slu¾benike. Ovako se èovek èesto oseæa kao magarac ako radi po¹teno.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

durmitor2000

U Crnoj Gori od ponoæi dizel jeftiniji za 4centa (1.26 eur) a benzin za tri centa.
Jugu a ja sad u CG 😀

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

UFF


Splinter

Небитни пролазник