Glavni meni

Kineski i ostali motori

Započeo Dragan_kineziolog, 21 Oktobar, 2010, 02:55

0 članova i 3 gostiju pregledaju ovu temu.

Tamanitu

Hvala Aussweis, i dobrodo¹ao!

Aussweis

Sve ima cenu ili čast!

Major


ripovsky

Pozdrav svima, posto vidim da ovde ima dosta o menjanju kojecega na braci kinezima mozda mi neko i da neki koristan savet.

Naime imam kinroad xt250-16, sve super nemam nikakvih zamerki osim "malo" vibracija oko nogu na preko 80km/h, ali imam jedan problemcic, skoro sam otvorio onu stranu gde je kutija za vazduh i video da se raspala  gde god je mogla, pa se plasim da ne uvuce nesto u karburator, pa ako neko ima iskustva sta bi bila adekvatna zamena, npr da li bi moglo nesto tipa KN (ne mislim na kn samo takvoh izgleda, znaci neka pecurkica direktno, na karb) e sad zamenio bih to al' da izbegnem stelovanje karba itd, posto sam krajnje zadovoljan sa motorom kako radi i ovako pogotovu ne bih da povecam potrosnju koja je od 2,3-2,8 na 100km?

Hvala!

Ivan1979

2.3 2.8???? moj je trosio od 4 do 6 a  bio je nastelovan ko Bog .

Major

Nista ne diraj ako ti trosi 2.8..

goranvojska


ripovsky

2.8 max, dovezao ga od bga od uzica nasuo do cepa skoro u bgu, dosao u uzice otvorim rezervoar i prijatno se iznenadim (obzirom da sam mi je drugi motor Aprilia RS125 racing, ne mogu da napojim govance ispod 6 ne potrosi xD) , jos je moglo maltene prstom da se pipne nivo goriva, kolega ne znam kako si uspeo da ga izguras na 4 do 6 o.O, ja sam non stop drzao u 5oj na nekih 4500-5000 obrtaja, kretao sam se prosecnom brzinom izmedju 60 i 90km/h, imam drugara iz bga koji je isao na more sa princom 250cc, po otvorenom oko 3 litra max, on cura i stvari na motoru.

Znaci da ne pipam nista, mozda eventualno da zacepim rupe nekim silikonom itd. a?

mkt

bes mi sve uzecu nesto ovakvo za grad   [dancing]
ovog mog ne mogu da napojim kolko srce  >:(  :'(

CBRR1

Citat: ripovsky poslato 08 Novembar, 2012, 19:25
2.8 max, dovezao ga od bga od uzica nasuo do cepa skoro u bgu, dosao u uzice otvorim rezervoar i prijatno se iznenadim (obzirom da sam mi je drugi motor Aprilia RS125 racing, ne mogu da napojim govance ispod 6 ne potrosi xD) , jos je moglo maltene prstom da se pipne nivo goriva, kolega ne znam kako si uspeo da ga izguras na 4 do 6 o.O, ja sam non stop drzao u 5oj na nekih 4500-5000 obrtaja, kretao sam se prosecnom brzinom izmedju 60 i 90km/h, imam drugara iz bga koji je isao na more sa princom 250cc, po otvorenom oko 3 litra max, on cura i stvari na motoru.
Ahaaaaaa  [facepalm]

Ripley

Citat: mkt poslato 08 Novembar, 2012, 19:29
bes mi sve uzecu nesto ovakvo za grad   [dancing]
ovog mog ne mogu da napojim kolko srce  >:(  :'(
pa ti olabavi malo tu desnu rucicu, pa da vidis potro¹nju od 2,5 L :P

mkt


Bori¹a

ne moze, utrenirana desanka ;D

Nixazzar

Citat: mkt poslato 08 Novembar, 2012, 19:29
bes mi sve uzecu nesto ovakvo za grad   [dancing]
ovog mog ne mogu da napojim kolko srce  >:(  :'(

Menjamo se? moj lici na horneta, trosi 2.5L ako ga bas mucis :D

nsajkula

Pozdrav svima. Da se i ja prijavim u ovu kategoriju.

Vec nekoliko godina imam Hyosung Aquillu GV125 i zadovoljan sam.

Istina nemam ni preterano vremena da ga vozim, ali kad uspe mene od 120 kila da povuce onda nemam zamerki.

Evo i slike


Dragan_kineziolog

Prelijep motor, dobro dosao.
Da li si imao kakvih iznenadnih kvarova ili te dobro sluzi?
E, moj Lifan je za 5 godina i kusur mjeseci dozivio 2 transformacije. Prvo ga je slupao stari pa ja, da podupremo sve slikama:

Ovakav je bio nov, ovo je slika iz vremena razradjivanja


Ovo je nakon prvog lupanja i novog farbanja


A ovo je nakon sto sam mu ja presudio pa ni jedna plastika nije ostala citava, morao sam streetfightera napraviti. Nesto sam skarabudzio, lici na buella ;D Jos samo da retrovizore stavim i odlicno.
Tezak je zivot nas nindzi