Glavni meni

iPhone X 256GB space gray

Započeo davidoff, 27 Decembar, 2017, 00:17

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Boban_m

Ineresantno poredjenje ali mi ne daje odgovor. Mislim, mozda ti milisekunde razlike u otvaranju aplikacija vrse posao, ne znam cim se bavis.

Hattrick

Pa odgovori sebi na pitanje sta to S 1000 RR moze da uradi sto CBR 600 F4 ne moze, ili sta to BMW 325 moze da uradi sto Ford Mondeo ne moze, sta to moze da se pojede u restoranu, a da ne moze kuci. Posto se slicna pitanja u tom kontekstu nikada ne postavljaju. U odgovoru koji ces dati sam sebi, lezi i odgovor zasto neko zida dvospratnu, a ne prizemnu kucu, nosi Lacoste a ne Lam Tiao, ili eto kupi jebeni X, koji mozda vredi, mozda ne vredi, ali definitivno cak i ta cena je daleko od sume koja se bilo gde smatra prestiznom.

Edit: Ne ustajem ujutru da idem na posao.

Boban_m

E sad je mnogo jasnije ;D

Mislio sam da imas neki konkretan razlog jer je tako zvucalo kao si pricao o namjenama telefona. Mislim, konkretan razlog i ne moras da imas, dovoljno je da ti cini zadovosljstvo i to bih razumio. Pa ljudi ostave tu sumu za vece u kafani ako im je to ceif.

Hattrick

Citat: Boban_m poslato 28 Decembar, 2017, 18:27
Pa ljudi ostave tu sumu za vece u kafani ako im je to ceif.

Pa jeste, realno.  :)

U principu to je to, mobilni k'o mobilni, jeste skup za to sto jeste, ali koga realno boli kurac da polemise tri sata o njemu. Tih  soma evra nisu ni trecina samo jednog Uffovog zardjalog kontejnera, kojih ima punu livadu.  [rofl]

mareskin

Citat: Hattrick poslato 28 Decembar, 2017, 18:00
Citat: mareskin poslato 28 Decembar, 2017, 16:30
Ne treba se èuditi u vezi cene i ko to kupuje. Ja kupujem sa sve¹æu za ¹ta æu i kako koristiti ureðaj, drugi kupuju zbog neznanja, vi¹ka novca ili presti¾a.

Znaci samo jedna osoba na svetu zna sta radi, i to bas slucajno ti [rofl]

Evo u mom slucaju recimo, imam Edge 6, Xiaomi Note 4s, i iPhone X. Svaki ima neku svoju namenu i funkciju.
Sta je sad to ? Trostruki bipolarni poremecaj ? Ili kita koja je ujutru srednja,  popodne ogromna, a uvece mala ? :)
A i sa druge strane otkad je to jebeni mobilni telefon znak bilo kakvog prestiza ?

To je, ovaj put, pogre¹no sklopljena i nepotpuna reèenica. Ja kupujem iz tih razloga. A drugi kupuju iz istih ili ostalih nabrojanih razloga.
Da nije ljudi koji kupuju stvari koje im ne trebaju ili koje uop¹te ne iskoriste u potpunosti, mnogo manje bih zaraðivao.

Kada me kupac pita ¹ta bih kupio na njegovom mestu ne mogu da mu dam odgovor po¹to meni ne treba jaka grafièka nego jaèi procesor zbog hardverske virtuelizacije. Meni treba veæi monitor zbog paralelnih prozora za programiranje njemu mo¾da ne treba. Isto tako kada kupujem telefon taèno znam koje aplikacije, podsetnici i funkcije mi trebaju. Uop¹te mi nije bitno kakve su fotografije, ali mi je bitna manja velièina ureðaja i veæa memorija itd.

Zato kada dajem savete uvek pitam za kakvu upotrebu im treba i prema tome ih posavetujem. U tom sluèaju moje potrebe nisu merilo.
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

Hattrick

#25
Svakako. Mada je konkretno informatika specificna. Recimo kad sam kupovao laptop, samo zbog motora sam kupio 11". Kako bih mogao da ga lako transportujem u rancu, avionu, jer sam cesto na putu, i da mi ne zauzima mnogo mesta bilo gde. A posto nisam hteo neke skalamerije sa snagom fiksnog telefona, nego da bude I7, i 16Gb rama, nVidia grafiku, veliki HDD, i sve sto treba da ima krsteni laptop, tuc tamo, tuc vamo, na kraju uzeo Alienware od malo jace od 2k€, koji je jedini ispunjavao sve te uslove u 11". I onda opet slicna prica sa bratom, preskupo, ne vredi, sta on moze sto drugi ne moze, itd. A ustvari sve je krenulo od trivijalne stvari, hocu da ima sve, kad ga kuci ukljucim na monitor i zvucnike da nema razlike sa desktopom, a da na putu bude sto manji i kompaktniji, i da ujedno mogu sve sa sobom u njemu da ponesem. Tako da jebiga, ne mozes i da prdnes i da stisnes. A na kraju balade i bas mi se svideo. A taj Ceif je ono sto nema cenu, kao sto rece Boban gore.

Andjelo

Ja juce gledao u Saturn posto sam trenutno u Nemackoj .....mislim da je cena bila 1079evra nesto je na snizenju

Hattrick

Otici ce on brzo ispod soma evra, ipak je to psiholoska granica. Mada kada vidim jebeni Huawei Mate koji je dosao do 900€, pitam se da li se ne radi o nekom dogovoru izmedju proizvodjaca da svi istovremeno izbace flagship model iznad 800€.

Lazic

Naravno da se dogovaraju... :D Lak¹e se ¹i¹aju ovce...

megaidiot

Citat: Hattrick poslato 28 Decembar, 2017, 18:54
kada vidim jebeni Huawei Mate koji je dosao do 900€
A kad se pojavi Huawei Stipe bice 1300 pa ce i on na 900.

Hattrick

Secam se '90-ih, one nedelje kada se pojavio Motorola Star Tac u prodaji, kostao je u radnji okruglo 4.000DM.
A tada je marka bila armirani beton valuta, danasnji evro je smesan prema njoj.
Kupio nesto malo kasnije, par meseci koristio govno, i posle zamenio sa likom za Kawasaki 1000 RX. :D
E to su bili mobilni, a ne ova danasnja buranija. :D

Bori¹a

realno zasto bi iko dao 1300e za telefon kad moze da kupi dva motora stara 30 godina i da mu ostane...

ProjectLord

Citat: Hattrick poslato 28 Decembar, 2017, 18:06
Sta to ne moze da uradi CBR 600 F4 a moze S 1000 RR ?
Sta ne moze da uradi Ford Mondeo a moze BMW 325 ?

...necemo da se vredjamo....    [bejzbolka]

Hattrick


isterivac

Citat: Bori¹a poslato 28 Decembar, 2017, 23:26
realno zasto bi iko dao 1300e za telefon kad moze da kupi dva motora stara 30 godina i da mu ostane...
Za tu lovu cu kupiti 3-4 dobre kacige i imati da gledam i koristim lepotu svaki dan. U USA 900-1000$ ali iz principa necu da dovlacim jebene iphonove i slicna njesra.. Pa posle da mi neko prebaci "ej onaj je ubio kevu caleta da bi od tebe kupio iphone"...
Jebes majstore kad posle njih, moram ponovo da radim isti posao!

davidoff

We won't forget you Marco....


Lazic


Hattrick

Citat: isterivac poslato 29 Decembar, 2017, 07:56
Za tu lovu cu kupiti 3-4 dobre kacige i imati da gledam i koristim lepotu svaki dan. U USA 900-1000$ ali iz principa necu da dovlacim jebene iphonove i slicna njesra.. Pa posle da mi neko prebaci "ej onaj je ubio kevu caleta da bi od tebe kupio iphone"...

Ma da bre, pu pu, daleko bilo, zamisli stisnes jaja i doteras R1 na prodaju, pa mora pored caleta i keve, da ubije jos i strica, ujaka, babu i dedu da bi ga kupio.  :) Katastrofa.  :)

castor

Citat: Laziæ poslato 28 Decembar, 2017, 15:24

Ovo nije cena u ¹vajcarcima... :D
Ajde za KLEziæa koji je navario kilometar ovih dana, pa ga mrzi: Hattrick je uzeo u FR, a Davidoff u CH. Odatle razlika u cijenama i valutama. :P :P :P



Citat: Hattrick poslato 28 Decembar, 2017, 18:54
Otici ce on brzo ispod soma evra, ipak je to psiholoska granica. Mada kada vidim jebeni Huawei Mate koji je dosao do 900€, pitam se da li se ne radi o nekom dogovoru izmedju proizvodjaca da svi istovremeno izbace flagship model iznad 800€.
Poèelo je da se ¹u¹ka da æe planirana prodaja u prvom kvartalu 2018. sa planiranih 30+ miliona iXova da padne na ispod ili oko 25 miliona, pa da Apple razmi¹lja o korekciji cijene nani¾e...
It's the ride that matters, not the bike…

Lazic