Glavni meni

Fiat Stilo 1.9 JTD 2001

Započeo Serpente, 27 Novembar, 2017, 12:22

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Lazic

Citat: Gavrolini poslato 03 Decembar, 2017, 15:27
Jos sa plinom...pa tu tek sad mesta u gepeku koliko hoces ima :)
Za koloniju mrava vi¹e nego dovoljno... :D Imao drugar benzinca jedno 5-6 godina... 2 ili 3 puta glava, pumpe za vodu, razne druge gluposti... A bio je salonski primerak i ovaj vozi krajnje konzervativno...

milomir22

Plin je fabrika, gepek je isti samo ima socijalku u sebi. 1.2 sa 60 konja je uglavnom solidan motor, ovaj je suv kao barut, 2009. godiste. S tim da bih ja ipak radije terao ovog sa stilom, volim ove stvari sto idu kad im se da gas.
"If you seek authenticity for authenticity's sake, you are no longer authentic."

-Jean Paul Sartr

Lazic

Jtd motor bi ubili nikad, a taj 1.2 je imao i ortak... :o ;D Najgore od svega je ¹to taj sa plinom em se vuèe k'o prebijen, em æe ga vo¾nja ko¹tati kao da vozi jtd... :o I ¹to je pitanje da l' je upisan plin prilikom uvoza... Drugar ima multiplu na gas, veæ par godina mora da juri veze za tehnièki jer nisu upisali prilikom uvoza i sad ne mo¾e da ga atestira, i ako je fabrièki... [facepalm]

UFF

Serpente hoces zamenu za alfu 156 2.0 i 16V T.Spark ?

posto volis benzince :)

Andjelo

#44

Andjelo

Posto ima Spanske papire odes autom i prikolicom i natovis i jeftino prodjes....da ne bi radio tehnicki i tablice Nemacke 

Gavrolini

Lazicu da je kilav jeste ali taj 1.2 ali samo 8v ce da sahrani 20 jtd. To je jebeno neunistiv motor.  Po meni je taj 1.9jtd govno koliko 1.9 tdi. Svi su sahranjeni odavno ako nisu radjeni do danas bar dva puta. Na svakom je riknula turbina bar 5x do danas. Od tih starih dizel motora sa pocetka ovog veka valja samo 2.0hdi i to onaj od 90ks.

Serpente

hahahahaah ne hvala uffe :D upravo sam se otarasio italijana :D prodat je zahvaljujuci Zeljkampu :D
Be the change you want to see in the world!

UFF

hmmm pa po nacinu na koji si to napisao ucini mi se da hoces da kazes da su italijani losi? :D

Serpente

ne, ja ih volim, sta vise meni je alfa 159 bila primarni izbor ali nisam nasao nijednu da je valjala, meni su italijani ubedljivo najbolji ali je cinjenica da se ne prodaju bas toliko lako :D pogotovu 156 :D
Be the change you want to see in the world!

milomir22

Citat: Gavrolini poslato 03 Decembar, 2017, 18:42
Lazicu da je kilav jeste ali taj 1.2 ali samo 8v ce da sahrani 20 jtd. To je jebeno neunistiv motor.

Dobar drugar mi vozi u taksiju osmu godinu puntica 1.2 8v 60 konja, ovog sto su uzeli sestra i zet, auto je golo govno (u smislu lim je kao konzerva, city servo 'oce da odapne, udobnost diskutabilna,...), ali cenovno smesan za odrzavanje i itekako zahvalan za gradsku i kratke voznje. Poenta price je da njima i njihovim potrebama vise odgovara punto, a meni stilo. Turbina riknjava na svakom na manje-vise istoj kilometrazi. Druga stvar je sto ih uvezu sa 500 000, a stave 125 000 km.
"If you seek authenticity for authenticity's sake, you are no longer authentic."

-Jean Paul Sartr

Mil@n

Na tom puntu 1.2 8v vrlo èesto rikne kompjuter, a onda mora da se zameni...a onda to zna da zaboli dosta...
Inaèe je za potrebe proseènog korisnika i vi¹e nego dobar.

Lazic

Citat: Gavrolini poslato 03 Decembar, 2017, 18:42
Lazicu da je kilav jeste ali taj 1.2 ali samo 8v ce da sahrani 20 jtd. To je jebeno neunistiv motor.  Po meni je taj 1.9jtd govno koliko 1.9 tdi. Svi su sahranjeni odavno ako nisu radjeni do danas bar dva puta. Na svakom je riknula turbina bar 5x do danas. Od tih starih dizel motora sa pocetka ovog veka valja samo 2.0hdi i to onaj od 90ks.
10 godina slu¹am od majstora prièe o neuni¹tivosti jtd motora, navodno nikad bolji dizel nije napravljen... Jebem li ga sad... Turbina se remontuje na svakih par stotina hiiljada... :D

Gavrolini

Opet kod mene u okruzenju svi majstori pricaju da je hdi od 90ks jedini auto koji im ne ulazi u servis. Ali opet sta oni znaju, selendra je ovo. Ipak beogradski majstori su bolji.

Zeljkamp

Da mene nije bilo, nikada ga ne bi prodao.  ;D

'Talijanski automobili su poznati po tome da ih u Srbiji najmanje voze. ;D
TwinZ Auto & Moto

Lazic

Citat: Gavrolini poslato 04 Decembar, 2017, 00:39
Opet kod mene u okruzenju svi majstori pricaju da je hdi od 90ks jedini auto koji im ne ulazi u servis. Ali opet sta oni znaju, selendra je ovo. Ipak beogradski majstori su bolji.
Moguæe je da su im zato agregati vrlo jeftini, za hdi sam opet od vi¹e ljudi èuo da kad ti rikne dizna, jeftinije je zameniti ceo agregat... :o ;D Nije veliko preterivanje, kad sam jurio agregat za mene, hdi-ja od 90ks je bilo na sve strane od 150-250e, naravno benzinaca ni od korova... Ako se dobro seæam èak ni ti nisi mogao da mi izbunari¹... Ne znam, nisam pametan, moguæe da i seoski majstori ne¹to znaju... ;D ;D ;D

Gavrolini

Pa jeftini jer nemaju kome da prodaju

mrle

brat (stilo 3v), oèuh (stilo karavan), ja(multipla), tri JTD-a, niko ni jedan jedini problem.

Serpente

Citat: mrle poslato 04 Decembar, 2017, 14:08
brat (stilo 3v), oèuh (stilo karavan), ja(multipla), tri JTD-a, niko ni jedan jedini problem.

vala ni ja nikad nisam imao problem, imao sam sa diznama, pre godinu dana stavio nove, 350 e sve 4 :)
Be the change you want to see in the world!