Glavni meni

Honda XR400R Adventure

Započeo Jovanovic, 23 Novembar, 2017, 21:50

0 članova i 3 gostiju pregledaju ovu temu.

Jovanovic


Glava Dole

Citat: Nika poslato 25 Novembar, 2018, 19:47
...Jel do mog telefona ili su nestale slike sa poèetka dnevnika? Htedoh da uporedim ovu sliku sa sliènom sa poèetka, i ne vidim uop¹te slike...

Mislis na ove slike? :)

Citat: Jovanovic poslato 23 Novembar, 2017, 21:50
Projekat koji vec dugo zamisljam,motor koji vec dugo zamisljam,do skoro nisam bio u mogucnosti da ga kupim,ali na kraju se sve slozilo,vozio ga malo,uverio se da je bas to sto mi treba i tako je krenulo svo ovo ludilo i uzbudjenje.
Plan je od nastanka bio da se motor skroz rasturi i da se svaki deo pregleda i sredi/poboljsa..Motor je pouzdan,ima dovoljno snage,jednostavan za rad,mnogo dobro napravljen i definitivno ce biti vredan svog ovog ulaganja i prava je uzivancija raditi na njemu,cak i kad god stigne neki deo osecam se kao malo dete  ;D
Motor je 1999 godiste,od 1996 do 2004 godine su se pravili,od 1998 su neke stvari doradjene.
Ideja je motor koji ce imati jedan od najboljih odnosa uzivanja u voznji po putu/offroadu a da bude i nadprosecno pouzdan i da ne stvara glavobolje.
Fabricki ima 116.5kg,na kraju projekta racunam da maksimalno pun i natovaren nece biti tezi od 160kg.
U planu je i sredjivanje svega sto ide uz tu dodatnu tezinu,da motor bude odlican u voznji kao da se nije "ugojio".
Naravno sluzice za putovanja,sto duza sto kraca..Put+offroad,skoro svuda gde luda glava pomisli..I bice luuudo  [yahoo]


Ovako je motor izgledao 2 sata pre pocetka rasklapanja.
Inace uveliko radim na njemu,ali postovi ovde ce ici malo sporije od toga zbog nedostatka vremena.
I da,bice slika svega u detalje i objasnjenja,dakle duga tema verovatno  :D  [cheers]








Taraba

Svaka cast za projekat, samo nemas pojma sa foto aparatom za medalju :D
The band is just fantastic that is really what i think. oh by the way which one's pink?

doktor

Citat: Taraba poslato 25 Novembar, 2018, 20:40
Krepao je hosting http://postimg.org/ pa ih zato nema.

Nije krepao nego su promenili .org u .cc

Ne rade stari linkovi zbog toga, trebalo bi zameniti org u cc i onda rade
Bikers work is never done!

Lazic

Da :D

Sad æu da promenim na poèetku...

re¹eno :)

Nika

Citat: Glava Dole poslato 25 Novembar, 2018, 23:27
Citat: Nika poslato 25 Novembar, 2018, 19:47
...Jel do mog telefona ili su nestale slike sa poèetka dnevnika? Htedoh da uporedim ovu sliku sa sliènom sa poèetka, i ne vidim uop¹te slike...

Mislis na ove slike? :)


Na te mislim. Glava dole, Glava Dole.

Jovanovic

Evo ga lancobran
Trebalo bi da funkcioni¹e :)



Jovanovic




Istorijske sajle..
Sad imam rezervnu za gas i kvaèilo da nosim sa sobom..i novu za dekompresor

Lazic

I to ¹to neko reèe, misim Megaidiot, odmah ih ugura¹ na mesto pored postojeæih i prièvrsti¹ vezicama da ne pobegnu... :D

Jovanovic

Nosiæu ih uvek, videæu gde :D Nema mesta pored postojeæih, a i slikaæu kormanu, ceo je prekriven

lord_oblivion

U korman, u ¹usplek, negde ispod sedi¹ta, boène plastike...
Mada u korman se obièno stavlja crevo za gorivo...
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.

ЯЭВОЛУТИОН

meni u zivotu nije pukla sajla gasa ili kvacila....zamenis ih jednom u dve godine i nemas problema nikada....pri tome sajle gase usled jako male sile ako pregledas jednom u dve godine mozes da budes miran jako dugo....cim krene da se licna promenis...a obicno krene na rucici...kao i kvacilo...
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Lazic

Daj bre, ko æe to da gleda...? :D :D :D

Èuj na dve godine, si lood... ??? :D Sajlu kvaèila sam onomad  pre 7 godina napravio kod Bobana, ti je ugradio kad i lanac i lanèanike, podmazujem je bar jednom godi¹nje, ni¹ta joj ne fali... :D

Sajle gasa sam sluèajno upecao pre pucanja pre skoro 4 godine... :D

Jovanovic

Napokon..sutra ujutru zamena semeringa osovine prednjeg lanèanika i osovine menjaèa, poku¹aji paljenja :D







Lazic


Jovanovic

Da ne bi zapekli ¹rafovi auspuha



UFF


Jovanovic

Kakvih dimenzija?
I semerinzi danas zamenjeni, ventili na¹telovani, na 2 od 4 brezona grane auspuha su zapekle matice totalno, sutra ujutru jurim strugara da ih napravi, pa sklapanje ostalog i biæe startovanja agregata definitivno



®or¾

Ajde bre vi¹e,sada i mene pundravci,uhvatili  [thumb_up]  [cheers]

Taraba

Nemoj sad da ga zbrzas pred kraj pa da umesto wau ispadne meh.
The band is just fantastic that is really what i think. oh by the way which one's pink?