Glavni meni

Savet za prvi motor

Započeo drager95, 25 Jun, 2017, 18:38

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Hohštapler

...bilo koji je bolji od tastature...
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

nesic1

pa taj keway nisu kinezi izmislili, ja sam narucio lamelu od honde cg125, kroz neku pricu po netu sam ukapirao da su delovi od nje, e sad to ne mora da bude istina, moze da se desi da sam pogresio, jer je jos nisam ugradio i cekam da crkne ova sto je fabricka na motoru, delove nism gledao da li ima da se nadju kod nas ne znam kakvo je stanje, kad sam uzimao motor bile je delova davne 2008god, isto znam da sam za cenu 1 ybr mogao da kupim 2-3 kineza ovakva, crkne kinez odma u moravu i kupim drugi, crkne odma u moravu i kupim treci, dal ce yamaha da sahrani kineza tesko, a 3 kineza jos teze, , ako nesto crkne tu je ali expres ili ebay, nije mi problem da cekam, ili da nadjem nekog ko isti prodaje u delovima, potrosnu robu naruci od preko i opet ispadne jeftinije , ako neces da se drndas sa tim uzmi jamahu

drager95

Citat: Hoh¹tapler poslato 28 April, 2018, 08:56
...bilo koji je bolji od tastature...
Jeste,naravno
Moja je greska sto nisam na vreme krenuo da gledam ,pre sezone da trazim odgovarajuci

https://www.polovniautomobili.com/motori/12219641/cagiva-canyon-500-uvoz-iz-ch
Kakvo je misljenje o ovom? Mnogo para?
Jeste da ne volim enduro motore kao sto sam naveo ali ovaj mi nije toliko ruzan,i jeftina je registracija i sigurno malo trosi

drager95

Nudi mi jedan momak KTM LC4 640 , 2008. za 2800 evra
Sta mislite?  [hello]

Hohštapler

Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

misa-pei

Naði ne¹to lagano, jeftino, prosto za odr¾avanje. Nije jo¹ za tebe ni KTM (previ¹e ¾ivahan i nezgodan za poèetnièko odr¾avanje) a kamoli ona Cagiva ¹to nema delove ni u Italiji.
Dr¾' se neèeg proverenog, prostog, jeftinog. Padaæe ti motor, padaæe¹ i ti sa njim (bez posledica, nadam se) ali je to normalno i gledaj da sve bude ¹to bezbolnije i za d¾ep i za vreme provedeno u nabavci delova i popravci.
Država je najveći neprijatelj naroda

Gavrolini

Citat: drager95 poslato 28 April, 2018, 16:28
Nudi mi jedan momak KTM LC4 640 , 2008. za 2800 evra
Sta mislite?  [hello]
Mislimo da je ili razjeban ili nelegalan

drager95

Inace sam pre nekog vremena zvao za ovu Aprilu Pegaso Strada sto se prodavao na A2 na forumu,ali se prodao motor :/

UFF

Citat: misa-pei poslato 28 April, 2018, 17:27
Naði ne¹to lagano, jeftino, prosto za odr¾avanje. Nije jo¹ za tebe ni KTM (previ¹e ¾ivahan i nezgodan za poèetnièko odr¾avanje) a kamoli ona Cagiva ¹to nema delove ni u Italiji.
Dr¾' se neèeg proverenog, prostog, jeftinog. Padaæe ti motor, padaæe¹ i ti sa njim (bez posledica, nadam se) ali je to normalno i gledaj da sve bude ¹to bezbolnije i za d¾ep i za vreme provedeno u nabavci delova i popravci.

juce lazic kod mene da svom sinu kle-a mali ode i poadne negde u livadi
oni ga pokupe i vrate se a lazic me pita da mu dam moj motor da vozi ako padne manje ce da ga boli
rekoh ne hvala  [ludak]
na kraju sam dao lazicu pijanog da ga vozi bez majice i u papucama, bar ima iskustva

bucko

Citat: UFF poslato 29 April, 2018, 09:41
Citat: misa-pei poslato 28 April, 2018, 17:27
Naði ne¹to lagano, jeftino, prosto za odr¾avanje. Nije jo¹ za tebe ni KTM (previ¹e ¾ivahan i nezgodan za poèetnièko odr¾avanje) a kamoli ona Cagiva ¹to nema delove ni u Italiji.
Dr¾' se neèeg proverenog, prostog, jeftinog. Padaæe ti motor, padaæe¹ i ti sa njim (bez posledica, nadam se) ali je to normalno i gledaj da sve bude ¹to bezbolnije i za d¾ep i za vreme provedeno u nabavci delova i popravci.

juce lazic kod mene da svom sinu kle-a mali ode i poadne negde u livadi
oni ga pokupe i vrate se a lazic me pita da mu dam moj motor da vozi ako padne manje ce da ga boli
rekoh ne hvala  [ludak]
na kraju sam dao lazicu pijanog da ga vozi bez majice i u papucama, bar ima iskustva

To je savet za poslednji motor ,ako hoces da ga ubijes

Lazic

Citat: nesic1 poslato 28 April, 2018, 14:29
pa taj keway nisu kinezi izmislili, ja sam narucio lamelu od honde cg125, kroz neku pricu po netu sam ukapirao da su delovi od nje, e sad to ne mora da bude istina, moze da se desi da sam pogresio, jer je jos nisam ugradio i cekam da crkne ova sto je fabricka na motoru, delove nism gledao da li ima da se nadju kod nas ne znam kakvo je stanje, kad sam uzimao motor bile je delova davne 2008god, isto znam da sam za cenu 1 ybr mogao da kupim 2-3 kineza ovakva, crkne kinez odma u moravu i kupim drugi, crkne odma u moravu i kupim treci, dal ce yamaha da sahrani kineza tesko, a 3 kineza jos teze, , ako nesto crkne tu je ali expres ili ebay, nije mi problem da cekam, ili da nadjem nekog ko isti prodaje u delovima, potrosnu robu naruci od preko i opet ispadne jeftinije , ako neces da se drndas sa tim uzmi jamahu
Mi posle treba da se kupamo u toj Moravi... :o ;D ;D ;D




@Bucko:
Nisam bio ba¹ toliko pijan... :D

drager95

Citat: UFF poslato 20 April, 2018, 01:56
fmx 650 ide ko moja crf250l ali je pun pogodak za prvi motor
moja iskrena preporuka u odnosu na sve nabrojane

em ces opusteno da naucis da vozis, em nece da ti polomi nogu ako padne preko tebe, em nece neka steta da se napravi, em ako nesto rikne nece puno da te kosta da popravis
Nesto sam bas razmisljao,i jedan covek kog sam skoro upoznao koji je iskusan bajker,da je to isto vrh motor,pa sam odlucio da se fokusiram na njega :)   Posto sam ga i vozio ,sasvim mi odgovara.   https://www.polovniautomobili.com/motori/12305491/honda-fmx  Pojavio se danas bas jedan. Kakvo je misljenje o ovom,jel vredi ici videti. Ako vredi sescu u  kola i otici po njega :D

Gavrolini

Taj je bas bas iskusan kad kaze da je to vrh motor....pa taj motor nije ni podnozje a ne vrh
Uff ti je rekao da je dobar za pocetnike a ne da je sam motor dobar.

K0le

Taj FMX mi kao poku¹aj nikako nije jasan.. Uzeli su Dominatora, smanjili mu snagu, natakli sm felne i malo nategli plastike.. Po meni nikako ne vredi te novce. Bolje uzme¹ dominatora, sredi¹ ga kako ti volja, registruje¹, i jo¹ ti ostane love da se  navoza¹ do te 2500  [neampojma]

El Jefe

FMX је последњи модел са карбуратором. Смањење снаге је због тога што је мотоцикл морао да задовољи Е стандард тако да је загушен и на усису и на издуву.
Друштво за заштиту од животиња

Boban_m

Ionako je dovoljno za pocetnika. Da ne kazem raketa.

El Jefe

Паметном човеку је сваки мотоцикл добар за почетак, будала се убије и са столице
Друштво за заштиту од животиња

Boban_m

A moze posle i da se igra sa usisom, izduvom, karburatorima da povecava snagu ako hoce. Cinjenica je da FMX ne izgleda lose.

Gavrolini

Cinjenica je da za te pare ima mnogo bolje motore...pa skoro i xtx koji verovatno ima neki na A2

drager95

Nije mi rekao da je "vrh" motor ,nego da je dobar za pocetnika i sto se tice snage okej.
A i zbunjete me malo,kazete da ne nalazim motor i da je svaki dobar od tastature,a onda kad pomenem jedan koji mi se svidja taj ne valja kao da je bas totalno smece od motora  [neampojma]
Ja sam hteo da kupim bandita 650 , ali kontam da bih morao da budem fokusiran non stop da ne poletim u nebo jer je to za mene kao pocetnika prebrzo i pun snage.Nekako bih FMX opustenije vozio skroz.Znam da nije snazan ali kontam da bih se lepo naucio na njemu  [motor]