Glavni meni

Naprsao karter po navoju

Započeo Darko, 22 Jun, 2017, 13:17

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

makinjo

;D  ;D  ;D  ;D  ;D

Sent from my ALE-L21 using Tapatalk

Darko

Citat: Gavrolini poslato 26 Jun, 2017, 09:59
Mene konkretno interesuje koju i gde si krenuo da vratis "maticu"? Ja ne vidim nikakav brezon na koji bi matica mogla da se navrne.

konkretno sam mislio na sraf , a napisao sam matica , jer mi u glavi bilo hiljadu stvari .. ali , valjda si mogao da zakljucis da sam se sjebo

Kostić

ako ti se to stvarno desilo, a ne verujem da bi bora slomio ¹raf, onda si ga nabo kad ti ispo motor u onu rupu onomad. sam od sebe nema trika da tako pukne. ¹to bi mi¹a reko, samo udarac... ja i dalje verujem da se zajebava¹ na temu debelog...

Darko

kole , brate , prijatelju , kako god oces ....ja tebe nista ne razumem sta hoces da mi kazes ili da me pitas...

prvo , sto spominjes Boru ? pa nije bora sjebo sraf nego ja ... kod bore sam posle isao da skidam karter i grane

drugo , mani se da lupas da je prsao od udarca ako vec ne znas..kod thundercata sraf nije sa donje strane kartera nego sa bocne (pogledaj sliku u prvom postu ) , dalje, ja ispod tog srafa imam grane imam korito , ima trista kuraca koji su ispod srafa tako da od udarca nema nista...

trece , pao sam na desnu stranu a sraf je sa leve


e sad moje misljenje ..

sve se ovo desilo jer sam ja majmun . verovatno je scenario taj da je na nekoj od proslih zamena ulja bakarna sajbna ostala zalepljena za karter, pa kad je ulje poteklo ona je sa njim odletela u lavor i onda sam ja magarac vratio sraf bez te bakarne podloske ...stegao , i tu mu je bio kraj... tako je stajalo sve sve do sada , tj , do odvrtanja...

mani me s te tvoje teorije zavere, mozda je dobri duh kasper dosao i sjebo mi karter,a ? :)

Lazic

Kasper nije Castor, pih, taman sam hteo da ga prozovem... ;D

Darko

kastor uopste nije dobri duh...pre ce biti celavi,los,dzavolcic :)

Lazic

Najpre æe biti sivonja koji je stegao do pucanja... ;D

Darko

Ili ti - JA !

S obzirom da sam ja radio zadnjih 4,5 servisa na ovom motoru

:)

Kostić

dobro ¹ta si navro, sad sam ukapiro. nego, upo u rupu, slomio karter, pazi na treæe. predla¾em ti da sam izbu¹i¹ gumu i odma okrpi¹ :)

clutch&brake

Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 26 Jun, 2017, 09:56
zato sto numes da varis....i lazic kad vari nesto nikad nije valjalo....

neka si se ti opet iskakio...
STA ZRACIS TO I PRIVLACIS!!!

castor

Mora negdje, kad kod kuæe ne mo¾e od ¾ene... :P :P :P
It's the ride that matters, not the bike…

Lazic

Kako nikad nije valjalo... :o ??? ;D  [joint]

UFF

Citat: Darko poslato 04 Jul, 2017, 21:04
Ili ti - JA !

S obzirom da sam ja radio zadnjih 4,5 servisa na ovom motoru

:)


bolje se ti drzi muzike i daj majstorima da rade servis :D

castor

Pa da im svira po ¾ivcima... Si ti lud, jbte? [rofl] [rofl] [rofl]
It's the ride that matters, not the bike…

Lazic

Samo ne treba pretezati... :o ;D

ЯЭВОЛУТИОН

srecom thundercat nema gumice na karteru pa ne mogu da se zaborave....
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Glava Dole

Citat: Laziæ poslato 05 Jul, 2017, 01:25
Samo ne treba pretezati... :o ;D

Ma ja sam sad kad nije 'teo dupali prvi put odvijao taj sraf(prosli put sam na filteru ulja jer nisam mogao da ga nadjem, malo nakon sto sam kupio motor, peo ga na dasku i blok pa palio na po sekundu bez filtera dok nije izduvao sve [rofl] ), sad kad sam hteo da odvijem bukvalno okastim i nogom jeeeedva odvio... mislio sam da cu preturiti ceo motor, drzao ga gore, udarao, pentrao se po kljucu, jedva popustio... prosto nisam mogao da verujem da toliko zapekne sraf koji je morao da se podmaze prilikom prethodne zamene hteo onaj ili ne... ali podloske nije bilo ni kod mene... ja sam odmastio, stavio diht masu i nisam bas toliko stezao... sta znam, za sad drzi :) filter ulja koji sam ja stegao nista posebno jako, normalno rukom i gedorom sad takodje jedva odvio, izmucio se ziv... sta ti je kombinacija gvozdje-aluminijum u dodiru, prosto neverovatno.... i naprezanje, eto recepta za pucanje... to je i meni moglo vrlo verovatno da se desi, konstrukcija je bukvalno ista i sraf je na istom mestu kao kod mene... samo sto sam ja ovog puta imao malo vise srece :)

misa-pei

@ime moje 96

1. Na ¹raf za ispu¹tanje ulja ide bakarna ¹ajbna
2. Filter za ulje se ste¾e rukom, jako. Ne kljuèevima, gedorama, lancima...

Va¾i za sva motorna vozila.
Država je najveći neprijatelj naroda

Gavrolini

Miso mala ispravka ne ide bas na sve kartere bakarna platna. E to sto ih na vecini ima ne znaci da tamo i treba da budu.

Glava Dole

Citat: misa-pei poslato 06 Jul, 2017, 23:52
@ime moje 96

1. Na ¹raf za ispu¹tanje ulja ide bakarna ¹ajbna
2. Filter za ulje se ste¾e rukom, jako. Ne kljuèevima, gedorama, lancima...

Va¾i za sva motorna vozila.

Nije kod mene klasicni metalni, veliki, vec ima svoje fabricko kuciste a samo ulozak se menja, odvrce kljucem/gedorom 12 :)

Za bakarnu nemam pojma, pretpotstavljao sam da bi trebalo da bude tu ali da se kod mene usled godina eksplatacije i bezbroj zamena ulja zagubila... ali moguce i da je fabricki nema, ko ce ga znati... :)