Glavni meni

savet..motor se gusi..

Započeo belnuga, 06 Maj, 2017, 19:31

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

milomir22

Ima ona stara "jedini dobar majstor je mrtav majstor".

Normalno da ima i medju njima dobrih ljudi i da se ova recenica moze preneti na bilo kog zanatliju, trgovca, onog ko ima musterije jednom recju. Ali, da li zbog mog mladolikog izgleda ili blagoteleceg pogleda, ili blentave face, prekaljeni majstori s kojima sam imao kontakta su me uglavnom posmatrali kao jedinku merino vrste. Sad motor uglavnom odrzavam sam uz pomoc majstora koji mi je istovremeno i drugar i komsija, a i dobar u svom poslu. Ja menjam filtere i ulje, a on radi resto.
"If you seek authenticity for authenticity's sake, you are no longer authentic."

-Jean Paul Sartr

belnuga

Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 06 Maj, 2017, 21:52
ni ja ne volim motorcikliste...ali posto popravljam motore moram nekom da naplatim.
Nismo se izgleda razumeli. Ja uopste nisam rekao da mrzim majstore, vec da im ne verujem.. Mi bajkeri uglavnom vozimo i automobile.. i ja poznajem puno vrsnih i postenih majstora, ali sto se auta tice.. sto se motora tice, par puta sam se "izgoreo" pa sam zato tako napisao. Nisam mislio nista generalno, ne zamerite.

Glava Dole

Revolucija, havarisani, bokilic(ako sam jos nekog poznatijeg sa foruma zaboravio izvinjavam se, nek me neko dopuni) su izuzeci, i da ne volim sve sam da cackam i da sam im blize bez ikakvog razmisljanja bih im prepustio bilo koji motor mirne glave :) A da ima prevaranta- ima, da ima bezobraznih- ima... da ima onih koji te gledaju kao da si pao s marsa zbog mladolike face- to je kod mene redovna pojava... pa kad se zapricamo i kad vide da znam maltene kolko i oni o mehanici, struji itd... e onda okrenu list :)

belnuga

Citat: lord_oblivion poslato 06 Maj, 2017, 21:57
[rofl]

OT - pre nego ¹to krene¹ da babra¹ sa pumpom, proveri da nije zapu¹en odu¹ak pa pravi vakuum i ostaje bez goriva, jednostavnije je.
??

Glava Dole

Ozbiljno, desavalo se ljudima da se zapusi odusak(koji mora da ima svaki rezervoar) pa da nakon duze voznje pod opterecenjem pocne da brljavi... jer da bi gorivo izlazilo vazduh mora da ulazi... to najlakse mozes da eliminises tako sto samo otvoris cep rezervoara i zavrnes gas, ako kazes da se i u leru gusi onda to mozes da elimines tako najlakse... nista te ne kosta, sekunda posla, leba ne trazi, a bar ces znati sta sigurno nije :) Pa onda probaj ono slobodnim padom ili da prespojis dirketno pumpu na 12V, kraj koji treba da ide u karbove pustis u flasu i gledas kakav je mlaz, da ne zajmis drugu... ako je to ok onda ti ostaje struja... baguju svecice, bobine, tci/cdi(sta vec ima), neki los kontakt u instalaciji... ko ce ga znati, moze biti svasta... da, proveri i punjenje, meni je trokirao u visokim kad mi je satrulila jedna faza sa reglera pa je punio ali nedovoljno... unimer podesen na jednosmerni napon 20V, stavi na kleme akumulatora, izmeri u stanju mirovanja, pa u leru, pa pri vecim obrtajima... trebalo bi pod obrtajima da bude 14 i vise V :)

Eto, nadam se da sam malo pomogoa, polako... jedno po jedno, sistemom eliminacije... i nadam se da ces resiti problem :)  [cheers]

djolefer

Najpre ce biti dovod goriva.. imao slican problem na kawi.. otvori cep da mu das vaZduha
:D

misa-pei

I ako ni¹ta ne uspe, karburatori. Nivo plovaka. Op¹ta zapu¹enost.
Država je najveći neprijatelj naroda

belnuga

 [thumb_up] [thumb_
Citat: Milos96 poslato 06 Maj, 2017, 22:23
Ozbiljno, desavalo se ljudima da se zapusi odusak(koji mora da ima svaki rezervoar) pa da nakon duze voznje pod opterecenjem pocne da brljavi... jer da bi gorivo izlazilo vazduh mora da ulazi... to najlakse mozes da eliminises tako sto samo otvoris cep rezervoara i zavrnes gas, ako kazes da se i u leru gusi onda to mozes da elimines tako najlakse... nista te ne kosta, sekunda posla, leba ne trazi, a bar ces znati sta sigurno nije :) Pa onda probaj ono slobodnim padom ili da prespojis dirketno pumpu na 12V, kraj koji treba da ide u karbove pustis u flasu i gledas kakav je mlaz, da ne zajmis drugu... ako je to ok onda ti ostaje struja... baguju svecice, bobine, tci/cdi(sta vec ima), neki los kontakt u instalaciji... ko ce ga znati, moze biti svasta... da, proveri i punjenje, meni je trokirao u visokim kad mi je satrulila jedna faza sa reglera pa je punio ali nedovoljno... unimer podesen na jednosmerni napon 20V, stavi na kleme akumulatora, izmeri u stanju mirovanja, pa u leru, pa pri vecim obrtajima... trebalo bi pod obrtajima da bude 14 i vise V :)

Eto, nadam se da sam malo pomogoa, polako... jedno po jedno, sistemom eliminacije... i nadam se da ces resiti problem :)  [cheers]
Pa, posle svega sto si napisao, pade mi na pamet i struja, jer sam primetio kad duze vozim da mi vise prazni akumulator nego ga puni. A nov je akumulator, odlican. I kad duze vozim i ugasim motor na kratko, posle jedva zavergla, ali upali jer mu je dovoljno samo da okrene pola kruga. Kad ga ostavim da malo odstoji, akumulator se povrati i pali. Na to o struji me asocira i to da kad vozim pod malo vecim obrtajima i pritisnem sirenu, imam utisak da motor tada "stucne" sto znaci da je struja slaba, jel tako. Sto rece, moze da ima sto razloga.. naci cu vec.. [thumb_up]

belnuga

Citat: misa-pei poslato 06 Maj, 2017, 22:43
I ako ni¹ta ne uspe, karburatori. Nivo plovaka. Op¹ta zapu¹enost.
I to su mi rekli.. neko rece "prelivaju"...

misa-pei

Onda prvo unimer u ruke. Izmeri punjenje na 2, 3000 obrtaja sa uga¹enim pa sa upaljenim svetlima. Ako je ispod 13,5-14V onda ima¹ problem sa strujom. U tom sluèaju, kreni re¹avanje odatle. Ne èaèkaj ni¹ta (kao Milo¹96 :D ), dok nisi siguran da je ono prethodno u redu.
Država je najveći neprijatelj naroda

Glava Dole

E proveri onda punjenje obavezno... meni je trokirao u visokim i tesko palio, bas takvi simptomi, iako je aku bio dobar(ja pomislio da je vec crko iako je bio relativno nov) tesko verglao hladan, stenjao, vruc bolje ali oept nije bilo to to... punio ali nedovoljno, samo 2 faze su bile spojene, pogledaj sta sam zatekao kad sam skinuo plastiku repa:





Samo instalaciju sredio i motor se preporodio, samo rezao, zvuk duplo reskiji u visokim :) Dakle punjenje i dovod goriva obavezno proveri i verujem da ce nesto od ta dva da upali :)

belnuga

Citat: Milos96 poslato 06 Maj, 2017, 22:54
E proveri onda punjenje obavezno... meni je trokirao u visokim i tesko palio, bas takvi simptomi, iako je aku bio dobar(ja pomislio da je vec crko iako je bio relativno nov) tesko verglao hladan, stenjao, vruc bolje ali oept nije bilo to to... punio ali nedovoljno, samo 2 faze su bile spojene, pogledaj sta sam zatekao kad sam skinuo plastiku repa:





Samo instalaciju sredio i motor se preporodio, samo rezao, zvuk duplo reskiji u visokim :) Dakle punjenje i dovod goriva obavezno proveri i verujem da ce nesto od ta dva da upali :)
hvala, sad znam odakle da krenem..

niki64

A ako je kojim slucajem crko regler, u sta sumnjam posto nije Honda u pitanju, Obrati se clanu Milos96 on ima neki neunistivi regler.
Ko hoce, nadje nacin, ko nece, nadje razlog.