Glavni meni

uvoz vozila iz emirata

Započeo SSZGO, 27 April, 2017, 16:30

0 članova i 3 gostiju pregledaju ovu temu.

Kengur

Sve sto nije uvoz iz EU je veoma velika komplikacija, i ne verujem da ces ovde na forumu naci tacne informacije.

Pokusaj da nadjes nekog ko je vec uvozio iz japana emirata i slicno, a ne ih mnogo.

Precesljaj polovne automobille, bio je neki lik koji je uvozio iz japana neke evolucije, moguce da je firma u pitanju pa mozda mogu da ti daju malo tacnije iformacije ili da ti odrade celu proceduru carinjenja.

Ovde dzabe trazis info jer da je bilo ko ima javio bi ti do sada.

Hattrick

Nekada davno kad sam bio klinac, nepromisljen, i imao energije za jebacine sa vozilima, sam uvezao Dodge Stealth R/T iz USA za FRA. I to je bilo takvo zezanje, i prevoz, i pdv, i carina, i porez, i homologacija, i modifikacija auspuha, maglenih svetala, pojaseva, plocica na sasiji, kuraca-palaca, 10 nekih razlicitih tehnickih pregleda i potvrda, Drire, komisije, vestaci, nedaj boze nikome. Procedura je trajala vise od godinu i po dana, kostala me kao svetog petra kajgana, i toliko bila komplikovana, da se sad vise i ne secam dobro kompletne hronologije svega. Sada sa EU, verujem da je jos komplikovanije. E konkretno iz Emirata ne bih imao ideju da li je lakse ili teze nego iz USA.
Ako si dokon, imas para, vremena, novca i energije za tu avanturu, odradi, pa nam napravi tutorijal, mozda ce nekom da posluzi. :)
Mada ja se licno ne bih drkao vise tako za usrani auto, pa od zlata da je. Bolje to prodaj tamo koliko mozes, donesi kesh, kupi isti u Nemackoj, i ne komplikuj sebi zivot bez veze. Emotivno vezivanje za vozila je has been prica.  ;)

bucko

Nisu emocije nego racunica.
Kad tamo proda ovde ne moze da kupi pola tog istog auta.
Tamo je diznilend , sve je imitacija normalnog a to hoce da zavede.

Major

Citat: SSZGO poslato 20 Maj, 2017, 20:31
da se opet vratim na temu

posaljem auto u srbiju na dubai tablama

kada auto dodje u luku sta se onda desava, zelim da isteram auto i vozim, kakva je procedura

zelim takodje da izadjem iz zemlje, idem po evropi

takodje sta je potrebno za prodaju vozila od papira

ako zelim da ga prodam u nemackoj , ne zelim uopste da reg na nase table



Po nekoj logici trebalo bi da mozes da ga vozis ako imas njihovu radnu dozvolu.
Niko tebe nece da cima ako imas regularne papire. Znaci saobracajna na tvoje ime, registrovan auto i osiguran.
Drugar ima rusku radnu vizu i ima auto na njihove table. Isao je svuda po Evropi niko ga nista nije ni pitao.
Samo je imao sve na svoje ime i sve ok.
Sto se tice prodaje u Nemackoj recimo to moras da vidis sa nekim ko je odatle.
Posto emirati ne pripadaju EU, Nemac mora da plati carinu i porez na to vozilo. E sad da li oni isto imaju neke homologacije koje moraju da se odrade to moras tamo da se raspitas.

stilgar

o homologacija za mercedesa u nemackoj svasta 😀

Major

Zavisi gde je radjen auto.
Evo mi ne mozemo da uvezemo BMW/Mercedes iz Rusije jer je sklopljen tamo kod njih.

Hattrick

Nemci obavezno traze homologaciju preko TUV-a, bez obzira sto je auto izvorno proizveden u Nemackoj fabrici. On jeste tamo proizveden, ali za izvoz. Bitno je ustvari kom trzistu je namenjen, i koji CoC mu je dodeljen. To ustvari odredjuje da li ce import biti lak ili mission impossible. Carina, porez, i pdv svakako sleduju. Druga stvar, nema vise Nemac ili Portugalac, sada je to sve EU, isti su zakoni i procedure, bilo da radis reimport u Slovacku ili u Nemacku. Najbolje kontaktiraj neku firmu u Nemackoj koja se bavi homologacijom egzotike, tipa import AC Cobri iz USA, ili Nissan Skyline-ova iz japana, oni znaju u prste sve uvozne procedure za EU, i najbolje ce te savetovati.

SSZGO

Ma odustao sam po drugi put :)
Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

Hattrick


sremac

a sto ne kontaktira¹ nekog njihovog, ko izdaje TUV,  ili èak ADAC ili Mercedesa ? ako se dobro seæam par godina su kola iz amerike dolazila kod nas preko nemaèke, odradi se ta homologacija prilagodjavanje evropskim standardima svetla, satovi i ostale gluposti, pa uveze¹ kod njih, i onda kod nas
budala na leru, mudonja u kontra smeru

slave74

Video sam neki dan neki besan auto na semaforu na izlazu Ade Ciganlije. Neki arapski hijeroglifi su pisali na tablici.
Bas se setih tebe, al otvori mu se zeleno odmah i nestade, a ja sam cekao dete  , pa nisam mogao za njim.. A bas je i marsovac stajao tik pored njih i radoznalo promatrao.

A to znaci da ima u Bg ljudi ,koji voze automobile iz raznih arapskih i drugih drzava ,kao strance.

Oni bi znali dosta da ti kazu, o toj temi, samo da ih pronadjes...

UFF

ne isplati mu se
kraj price

admin moze lock :D

bucko


Hattrick

Cekaj, to treba da se zakljuci na 100-toj strani.  :)

Major

Citat: SSZGO poslato 03 Maj, 2017, 05:21
odustao sam od procedure, lakse je da se upucam nego da bilo kakvu papirologiju radim u srbiji....

Citat: SSZGO poslato 20 Maj, 2017, 20:31
da se opet vratim na temu

posaljem auto u srbiju na dubai tablama

kada auto dodje u luku sta se onda desava, zelim da isteram auto i vozim, kakva je procedura

zelim takodje da izadjem iz zemlje, idem po evropi

takodje sta je potrebno za prodaju vozila od papira

ako zelim da ga prodam u nemackoj , ne zelim uopste da reg na nase table



Citat: SSZGO poslato 23 Maj, 2017, 20:07
Ma odustao sam po drugi put :)

A sto lepo ne kazes da hoces da otvoris spediciju nego nas zajebavas.

Lazic

Dronovi lete, montiraju se profi optike za voaerisanje... ;D

Major

Citat: Laziæ poslato 02 Jul, 2017, 11:30
Dronovi lete, montiraju se profi optike za voaerisanje... ;D

Znaci nema para u spediciji :D

SSZGO

da osvezim temu


postoji opet mogucnost da posaljem vozilo odavde brodom, na moje ime, registrovano, imam radnu vizu u pasosu...


kada stigne u luku ja samo ga pokupim i vozim ? koliko dugo moze biti u zemlji, da li je dovoljno da izadjem iz zemlje i vratim se nazad da bih produzio ostanak ?

da li mi treba potvrda o euro 3 da bih vozio auto ili je to samo za registraciju?

da li mi treba neko osiguranje?

jel moze neko da me cima ako je auto u bg na stranim tablama ?
Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

SSZGO

kako oni znaju uopste da li je auto registrovan ovde i kad aje usao u zemlju?
da li u teoriji mogu da ga vozim sledecih 5 god tu ako povremeno izadjem do neke druge zemlje?
Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

dragan

Kolko se secam sto se tice reg voziila i ostalog shita gledali su zemlju porekla...
Tipa yamaha iz evrope  i amerike  nije isto iakoxse tipa pravi u evropi lupam nemackoj ok ali ako ae pravi u americi tu je problem..ja sam imao problema posle kad sam prodao motor iako je ovde bio normalno reg..posle 6 godina odjavim  covek ode da reg nije mogao...jelr jebeni hobiti au procitali ako ae promeni prednja guma nosivost je 200kg mila ako se zameni zadnja nosibost je 250 kg..jebeni saruman je sabro i dobio je tezinu motora od 450 kg...i odma kocnice ne mogu da koce tu noaivost bla bla.....i toga je bilo....

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
samo vas posmatram...