Glavni meni

25.000 Poginulih bajkera za 10 godina

Započeo Hattrick, 12 April, 2017, 15:35

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Lazic

#60
Citat: Malenov poslato 13 April, 2017, 17:48
25 000 stradalih. Nije isto sto i pognulih. Bar za novinare. Bila je tabela u nekim novinama. 25000 je sa povredjenim ucesnicima. A pisalo je 1000 poginulih bajkera za 10 godina.
Sa politièarima treba pobiti i "novinare"... Ba¹ 10 godina i pratim statistike jer toliko vozim motore, oko 100 godi¹nje je prosek...




@Hattrick:
Ka¾e¹ oko 1.200.000 kilometara po Evropi? Probaj skoro milion po Srbiji... ;D Pa ti za 20 godina nisi do¾iveo situacija kao ¹to bi ovde za 20 dana... ;D


@Slaninar:
Imam drugaricu koja je za 17 godina pre¹la vi¹e od pola miliona savr¹eno bezbedno... Veze sa vo¾njom nema, jedini ko mo¾e da joj parira u nesposobnosti(ne znam kako da nazovem kad je neko genetski osakaæen za ravnote¾u, procenu uslova puta, procenu dimenzija sopstvenog vozila, procenu prijanjanja guma, itd) upravljanja vozilom je debeli zmaj... Jednom me vozila, hteo sam d'umrem... Na kraju sam ja morao da joj parkiram auto jer je parking mesto bilo pod snegom... Kao i ceo grad... Nikad neæe ni nauèiti jer je nesposobna, mo¾e da preðe i 10 miliona...

Moramo sami da se èuvamo, koliko god nekome èudno delovalo, nikad ne vozim br¾e nego ¹to mi prija. Nikad se ne trkam. Naoru¾ao sam se ksenonom, sirenom sa komresorom i protoènim loncem. I flip up kacigom da mogu da èestitam milu novu godinu... Po malo poma¾e. Ne previ¹e...

Hattrick

Citat: Laziæ poslato 13 April, 2017, 18:17
@Hattrick:
Ka¾e¹ oko 1.200.000 kilometara po Evropi? Probaj skoro milion po Srbiji... ;D Pa ti za 20 godina nisi do¾iveo situacija kao ¹to bi ovde za 20 dana... ;D

[rofl] [rofl] [rofl]

Hattrick

Ono sto je dobro u Srbiji, to je da su pojedini koje ja zovem "sa kupljenim dozvolama",  toliko nesposobni i ne znaju da voze, da vecina njihovih budalastina u saobracaju bude ustvari izuzetno lako predvidiva nekome ko je stalno na putu. Od migavca levo sa skretanjem desno, do polukruznog usred magistrale, i ukljucivanjem sa parkinga bez gledanja. Vec po trajektoriji auta i cudnom ponasanju par sekundi pre, tacno vidis unapred sta se sprema da uradi. Nevolja bude kada dva takva naidju jedan na drugog. Onda bude jebada.  :)

Kostić

èuvajmo se tako, ¹to neæemo da vozimo kroz moju ulicu 60 - 70 - 80 - 100. od deset auta, dva voze  70 - 80 osam voze 50 - 60. od deset motora osam vozi 60 - 70 - 80, dva 100. ogranièenje je 40. ima dece, frekventno je, na svakih 5 - 10 metara parking, boène ulice, gar¾e, ljudi, uski trotoari, ¾ene guraju kolica po ulici, etc.


spasimo se, ja¹ta

Hattrick

Obrni-okreni, uvek bajkeri najzesce najebu, a realno retko kad su direktni uzrocnici udesa. Osim sto imaju uglavnom brzinu kao pogorsavajuci faktor u tezini udesa. Mora se klincurija sto pre nauciti da predvidi potencijalno opasne situacije. To je keva svega.

Kostić


El Jefe

Колико су опасни они који возе брзо исто толико су опасни они који возе споро.
Друштво за заштиту од животиња

Kostić

u naselju su opasni oni koji voze brzo. oni koji voze sporo, ne ubijaju pe¹ake. po¹tuj ogranièenje u naselju. budi normalan. kad izaðe¹ iz naselja - pun gas -299

nemoj da dozvoli¹ drugome da te ubije jer je majmun koji telefonira dok se ukljuèuje u raskrsnicu, nego stani pa ga udari maljem po èelu

Hattrick

Citat: kosta66 poslato 13 April, 2017, 19:23
kad izaðe¹ iz naselja - pun gas -299

...pa onda ubacis u 6-tu.  :)

Kostić


Kostić

nego èoeèe, jet ti ladi¹ tu nogu u srbije il u evrope? ako si u srbija, da doðem da ti donesem pak treger. okaèimo ti nogu za volan i idemo za titel. nije te¹ko, radio sam to nekada. a i onaj iz maksa, pandur isto, kako se zvao, be¹e d¾im gus - moj idol ;D (a pandur.  o bo¾e.... )

Hattrick

U Srbiji.  :) Ja sam strogo disciplinovan, rek'o doktor Poleksic gips do 10. Maja, a do tada strogo mirovanje, inace ce da otvara. A posto ne zelim da otvara, cutim, kenjam i ne mrdam se sa fotelje  [rofl]

Kostić

zvaæemo jevtiæa da ti da kratak kurs, kako se vozi sa gipsom, a da se ne padne. dove¹æemo i slalinara da nauèi, on voli da uèi. jebe¹ doktora, meni je fovorio ¹es puta da ne dolazim motorom svaki dan da mi menja gips, na kraju me izbacio pa sam se vozio tri meseca sa slomljenim. evo mi noga ko nova. poneka mi ispadne koleno, al to samo kad peglam opanke pe¹ke  :)

Hattrick


DebeliZmaj

lazic : hoces reci da novinare treba pobiti jer su stoka ? a deca stoke su ?
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

DebeliZmaj

Citat: Hattrick poslato 13 April, 2017, 19:44
U Srbiji.  :) Ja sam strogo disciplinovan, rek'o doktor Poleksic gips do 10. Maja, a do tada strogo mirovanje, inace ce da otvara. A posto ne zelim da otvara, cutim, kenjam i ne mrdam se sa fotelje  [rofl]

a zato te nema na rostilju ...
il da ne lopatas kod savekog neimara ...
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

Hattrick

Pa da, pukao mi misic lista noge na 20 cm duzine. Pa sad gips kompletan od butine do malog prsta noge, i strogo mirovanje, posto nisam hteo da otvara da sije. Sada mi je jos mesec dana jedina relacija dnevna soba-cigara na terasi.  :) Pa posle malo reedukacije, i idemo dalje.  :)
Posle ce lopatamo, ja cu nocnu smenu, zna mi neimar radno vreme :)

DebeliZmaj

a joj ...
javlja mi se da ce biti dovoljno lopatanja za sve ... :)
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

UFF

Citat: Slaninar poslato 13 April, 2017, 14:52
Citat: kosta66 poslato 13 April, 2017, 13:28
ajde objasni, ¹ta si sa ovim hteo da ka¾e¹.

Da godine i kilometri ne mogu da zamene uèenje i ve¾bu. Ima ljudi koji voze po 30 godina, pa i dalje realno ne znaju.

Kad dobije¹ dozvolu, realno ne zna¹ da vozi¹, samo si spreman uèiti da vozi¹. Posle mnogi nauèe pogre¹no, lo¹e, ili nikako. Zato ne bih a-priori odbacivao svaku dodatnu obuku, ili kurs, kao nepotreban, èak i za "iskusne, stare vozaèe".

mislsi staru kajlu kako ih gavra zove? :D

htedoh da te citiram i da pomenem kostu ali sad videh da se odavno vec sam pronasao

Citat: kosta66 poslato 13 April, 2017, 19:20
brzina ubija.


ne sri

posle dodjes ovde i pises kako si vozio milion

i nije se on posrao ni na koga vec je napisao kako realno jeste
a lazic ga je dopunio

bitan je talenat, inteligencija, refleksi a onda na to dolazi iskustvno
sve je potrebno da bude kompletan ali mozes i bez iskustva da budes odlican dok bez prva tri a sa iskustvom ne mozes, dzaba ti

Boban_m