Glavni meni

Problem na GSX 750 F , slavina, karburatori....

Započeo Ivan1979, 11 April, 2017, 14:45

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Ivan1979

Apdejt od pre minut....... upalio lako,,,,, posle desetak sekundi digao obrtaje na 3000,,,,, kako se zagrevao obrtaji su se spustali dok se nije ugrejao,,, i tada se ugasio.
I sada opet nece da upali  [panic]

DebeliZmaj

struja dolazi do bobina i one bacaju na svecki varnicu ?
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

jevta


jevta

Kako Boban reèe znamo da do pumpe nije sigurno.Ko razume shvatiæe.

Kostić

ovo ima vakum. niije isto ko kod mene. zbunilo me to sa ruènom on off slavinom. krava nema vakum nego obiènu slavinu sa dva izlaza iz rezervoara, pa je neko pobrkao creva. a srad je imao ovakav vakum ali bez ruènog on off. sad kapiram, ekskuzemua ;D jebe¹ motor koji ima i ruèno i vakum... trista èuda ;D

Ivan1979

Rekao sam sebi  da vise srafove ne diram od kada mi je ostala saka istih a ja sklopio motor, i to ne jednom nego dva puta a skidao samo plastike i neke gluposti.
Svecice ne vidim kroz plastiku jbga , a od struje bezim ko pijan od murije  [facepalm]

jevta

Koliko goriva ima u rezervoaru.Da li je za rezervu?

rboban

Citat: kosta66 poslato 11 April, 2017, 16:25
ovo ima vakum. niije isto ko kod mene. zbunilo me to sa ruènom on off slavinom. krava nema vakum nego obiènu slavinu sa dva izlaza iz rezervoara, pa je neko pobrkao creva. a srad je imao ovakav vakum ali bez ruènog on off. sad kapiram, ekskuzemua ;D jebe¹ motor koji ima i ruèno i vakum... trista èuda ;D
I dalje nisi ukapirao... Nema OFF.
Ima ON, RES i PRI.
I naravno vakumska je slavina...

Sent from my Lenovo K10a40 using Tapatalk
Ride It Like You Stole It

DebeliZmaj

skinesh kabl sa svecice ...
uymeshneku drugu svecicu
ubacush u kabl...

onaj spoljni deo naslonish na deo
bloka motora gde ce imati kontakt
na kratko zaverglas ... tako proverish
da li dolazi struja do bobina, da li one
dobijaju pobudu i da posle daju dovoljno
struje kroz kabl i poentecijalno resistor
ka svecicama ...

al obajsnice ti ovi majstori detaljnije sta ti je verovatno
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

Kostić

sad tek nisam ukapirao, ne znam ¹ta je PRI. nebitno, nek èaèka nije ni¹ta naopako da mora da ide kod majstora. valjda

jevta

Slavina je vakumska.ON i RES rade na vakum ,a PRI mehanièki otvori slavinu da curi pun protok u slobodnom padu.Motor nema pumpu nego radi na slobodan pad

Kostić

ukapirao. tenkju :) meni je na sradu jednom zapela vakumska, skinuo sam oèistio i nije vi¹e curela.

jevta

Moguæe i ovde da ima nekog ðubreta pa da je zaglavila .Ali ne bi trebalo èist je rezervoar i ceo sistem

Kostić

ako sam ga shvatio, ostavio je PRI pa je preliopreko noæi, ako je to, nije greda, proradiæe. nek prosto skine sve èetiri sveæice, popali ih brenerom, zavrti na RES malo da izduva, vrati i tera

jevta

To ja prièam svo vreme.Èak i bez skidanja sveæica proradiæe kad se lepo zagreje.

Kostić


Glava Dole

Ako ima one tanke, ngk CR9E npr a prelio mu... moze odma da ih baci direktno u kantu... ili eventualno ako nisi pri parama za ceo komplet pustis ga da radi, uzmes flasu sa pumpicom koju napunis vodom i prskas po granama... tamo gde ispari u roku od odma je ok... tamo gde ostaje voda gde jeste... tu zameni svecicu i u buduce pazi da ih nikako ne zalijes :)

jevta


Kostić

al se mali naèito, boktejebo :) mali ne seri, nije sveæa od voska bre. brener re¹i problem.

Glava Dole

NE !!! Zasto nemam pojma, voleo bih da cujem neko naucno objasnjenje... al prosto probiju previse lako i nema im spasa... ma ni ciscenje ni smanjivanje zazora... apsolutno nista ne pomaze... dokazano na mom jos kad sam ga kupio(pocrkale sve do jedne samo zato sto sam ga upalio i ugasio 2-3 puta pod sauhom u sred leta, prosto nisam mogao da verujem... ali znaci od 4 sve 4 pocrkale, vec bile nove tek ogaravljene), a dokazano i na ovoj kawi iz komsiluka... da me je zvao kad je hteo da ga upali posle nekolko meseci ne bi bilo problema... ovako ga jednom zalio i gotovo... nije im bilo vise spasa...
A deblje su izdrzljivije i te metode kod njih mozda i pale, kod ovih sa navojem 10mm jok... sklapao i skuter, prepravljan sa ditech na karb, prethodni majstor turio neki kineski bezvezni najjeftiniji moguci karb... i kupim novu svecicu, sa tim tankin navojem... crkne u radionici... i nema joj spasa... donese mi covek 7-8 svecica koje su pocrkale, od ranije... jednu po jednu i jedva nadjoh jednu koja radi... i ona ispade jos bolje nego nova, na njoj je posle i terao i radio ko sat :) Kawu i kad uspeli na kamionskom akumulatoru da upalimo na prepad pod punim gasom radila na 1000 obrtaja pa se ugasi itd... vec se motor i zagrejao al da proradi nema teorije... druge svecice i upali na zvrk, prima gas, sve ok...