Glavni meni

kako se ne popravlja ZZR

Započeo mrle, 23 Februar, 2017, 12:54

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

mrle

Citat: Laziæ poslato 28 Februar, 2017, 16:00
Oprao rernu sa tim K2, ekstra... ;D


da K2, meni bilo u glavi 52...

Lazic


UFF


Lazic


mrle


mrle

Juèe da upalim ispred posla, zaverglam, sastavi na prvu i ugasi se posle 5 sekundi. Verglam, ni¹ta. Pustim ga na gurku, upali, odem do Vasine na pola sata, upali ok. I sve vreme pali. Ipak po onoj ki¹i re¹im malo da pogledam. Oèistio kleme, relej, kontakte na regleru, skinuo rezervoar, pogledao ¹ta ima ispod. Treæi karb pravi kapljicu na onoj  donjoj sisici, kurèiæu. Odvrnuo ¹raf, iza¹lo malo prljavog, zategao, opet isto, negde drugde preliva. I èetvrti malo slini. Prvi i drugo suvi i èisti (spolja).
Vratio ono "crevce" sa filterom ¹to mi ispalo pre neki dan, ima ¹elnicu i kaèi se na ovaj kurèiæ ¹to se vidi na fotki na airboxu.

Lazic


Kostić

sisne pa neæe na kljuè, to je i mene muèilo al sam posle nagario kolko mo¾e da ide malo du¾e i prestalo. valjda je posiso sve iz karburatora, dr¾o sam zatvorenu slavinu, pa pustim, pa gas pa tako par puta pa otvorim i pun gas. sad su karburatori suvi ko barut al posle mi se isto de¹avalo da upali pa se ugasi, al kontam da sad nema dovoljno goriva ;D istera jga malo na autoput i zapni po gasu da isprazni lonèiæe, mo¾da prestane da curi.

mrle

samo ovo poslednje da ga isteram na autoput sam razumeo.

Lazic

I da zatvara¹ slavinu da isprazni karburatore i na velikoj brzini izbaci ðubre... Tj, usisa i protera... U teoriji mo¾e d'upali... :D

Kostić

Citat: Laziæ poslato 02 Mart, 2017, 17:30
I da zatvara¹ slavinu da isprazni karburatore i na velikoj brzini izbaci ðubre... Tj, usisa i protera... U teoriji mo¾e d'upali... :D

pa to ;D


Andreja

Citat: mrle poslato 02 Mart, 2017, 09:35
Juèe da upalim ispred posla, zaverglam, sastavi na prvu i ugasi se posle 5 sekundi. Verglam, ni¹ta. Pustim ga na gurku, upali, odem do Vasine na pola sata, upali ok. I sve vreme pali. Ipak po onoj ki¹i re¹im malo da pogledam. Oèistio kleme, relej, kontakte na regleru, skinuo rezervoar, pogledao ¹ta ima ispod. Treæi karb pravi kapljicu na onoj  donjoj sisici, kurèiæu. Odvrnuo ¹raf, iza¹lo malo prljavog, zategao, opet isto, negde drugde preliva. I èetvrti malo slini. Prvi i drugo suvi i èisti (spolja).
Vratio ono "crevce" sa filterom ¹to mi ispalo pre neki dan, ima ¹elnicu i kaèi se na ovaj kurèiæ ¹to se vidi na fotki na airboxu.

Me's'èini da te zeza to ¹to ima¹ previ¹e kurèiæa na motoru  [neampojma]





:P
Problem je ¹to mislimo da imamo vremena...
If you can't duct it, fuck it! :D

Kostić

Citat: mrle poslato 02 Mart, 2017, 16:40
samo ovo poslednje da ga isteram na autoput sam razumeo.

meni je poèo da vla¾i prvi kaburator tako, pa sam zapeo pun gas i zatvarao slavinu i prestao je da vla¾i. al mi je ispo ¹raf za dren pa je iza mene ostao trag na ibarskoj u obliku benzinske magle. namokrio mi celu levu nogu i provalim benzin i stanem i userem se od straha, sreæa da se nije zapalio ;D bora i zrne pobegli od mene ;D

rasturi lonèiæe mo¾da su samo prljavi pa ne zatvaraju

Kostić

koj sam ja kreten, èitam ¹ta sam napiso i kapiram da sam samo trebao da o¹rafim one drena¾ne ¹rafove da se isprazne lonèiæi. probaj tako  ;D

Glava Dole

Ma moze i tako kako si napisao... odglavi se iglica... desilo se meni jednom kad sam zaboravio da odvrnem slavinicu... do kuce tako i doso, zavrnem pa teraj, posle par kilometra proradilo i sam... samo sto malo pre toga bio na pumpi i ispumpao dok si reko seks celu crvenu i dosao do rezerve... posle otvarao karbove, izmesao sve iglice i plovke i nikad vise nije pravio problem... do sad... al i sad nisu karburatori nego iscurela kompresija jbg...

A moze da filsuije i na samom spoju lonce-karb, to bilo sa onom kawom koja nije radila dugo... kad je oziveo krenulo da lije ko iz kabla... loncici dole, ovaj oprao benzinom, ja namazao... pojeli cokoladu i guaranu dok se malo prosusilo, sklopili i nema ni kapi :D

Lazic

Citat: kosta66 poslato 02 Mart, 2017, 21:58
koj sam ja kreten, èitam ¹ta sam napiso i kapiram da sam samo trebao da o¹rafim one drena¾ne ¹rafove da se isprazne lonèiæi. probaj tako  ;D
[rofl] [rofl] [rofl] [rofl]

Lep¹e je punim gasom na autoputu... ;D :-*

mrle

juèe stanem ispred AP sporta da vidim da li kod njih ima Loctite 406 (da, treba mi Loctite 406, ako neko ima, tu sam). Da upalim, cvrc. Gurka, kuæa, unimer, puni 12-13V. Skinem stranicu, da vidim konektore, motor radi na leru, a regler vruæ, opekao sam se. Probio. Pustim svima sms i pojavi se spas, BI©KE. Naðemo se kasno kod hipodroma, preuzmem regler i ajd da platim piæe kod Kruzersa bar. kad tamo tuèa , valjda MC Srbi i Singidunum. nazad u kola i na pivo do Voxa. Danas tramvajem do¹ao na posao.

mrle

da, Laziæ ima regler, ali ne zna gde mu je!

Lazic

Dobro je, ne moram da raspakujem podrum... :D

mrle

nigde ne mogu da naðem Loctite 406.