Glavni meni

Kupujem letnje gume 245 40 R18

Započeo Zeljkamp, 08 Februar, 2017, 14:03

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Zeljkamp

Kupujem letnji set guma u dimenziji 245-40 R18. Gume moraju  imati dubinu sare preko 6mm i ne smeju biti starije od 2013. godine. Pozeljno je da sve 4 gume budu iste ali u obzir dolazi  i opcija 2+2. 

KINEZI STOP ! >   Kineske i slicne gume ne dolaze u obzir ! 
TwinZ Auto & Moto


Darko


Kanarinac

Skroz korektna guma za te pare. Ne traje dugo kao skuplje varijante. Ali drzi ok i mogu 50ak hiljada da predju

Zeljkamp

Bas me interesuje na kom to autu mogu da izdrze 50.000km posto im je sara malo preko 6mm kada su nove a znam i da se prilicno brzo trose ?
TwinZ Auto & Moto

Andjelo

ima moj prijatelj  iz Becsa  cini mi  se na toj  dimenziji  Continental  stare 2 godine  ,vozene  oko 5-6000km a cenu zaboravio sam  jer mi nudio skoro  ,mislim da je 250 evra sve 4 gume

Andjelo


Zeljkamp

TwinZ Auto & Moto

Zeljkamp

Citat: Andjelo poslato 08 Februar, 2017, 19:38
gume su  DOT 2015  presle oko 4000 km  ,sara  7,5mm  cena 300 evra https://www.autogume.rs/product/Continental/SportContact-3/R-106979
Andjelo, dogovorio sam se sa Vasom i kupio sam gume. Sada treba da organizujem prevoz iz Beca do Srbije. Hvala puno. Imas pice po izboru kada se vidimo.   [cheers]
TwinZ Auto & Moto


Zeljkamp

#10
Mrle, hvala za lnk ali sam ih video i ranije. Nisam ih kupio jer su prilicno lose prosle na testovima. Sava UHP, koju sam vozio na Passatu i koje sam kupio ove, je bolja guma od ovog modela Dunlopa. Uglavnom, gume su kupljene, samo da se transportuju u Srbiju.

EDIT :
Na sajtu pise da ih ima samo 1 na stanju.
TwinZ Auto & Moto

Kanarinac

Citat: Zeljkamp poslato 08 Februar, 2017, 15:22
Bas me interesuje na kom to autu mogu da izdrze 50.000km posto im je sara malo preko 6mm kada su nove a znam i da se prilicno brzo trose ?
Ja sam ih imao na meganu, nekih 10000km sam presao sara je bila na oko 6mm kada sam prodao auto. A uzeo sam ih na preporuku drugara, vozi 17ce na alfi, navrteo je 30000 sa njima i imaju jos mesa da se voze

Zeljkamp

Ti si prvi od koga sam cuo da ima takvo iskustvo sa letnjim Tigrom. Ja sam prosle godine razmisljao da ih kupim pa sam se malo raspitivao na netu i gledao u tockove raznih auta. Taj Tigar mi cak ni na oko nije ostavio dobar utisak, tako da sam odustao od njega i kupio Savu UHP. Ova guma me prijatno iznenadila odnosom ulozeno - dobijeno.

Elem, ja sam svoju potragu za letnjim setom zavrsio. Andjelo je dao preporuku i dogovor je napravljen.








TwinZ Auto & Moto

Kanarinac

Kapiram da uticaj ima i snaga auta, tezina, stil voznje naravno. Inace taj Tigar mi se odlicno pokazao na kisi. Naravno ko ima mogunosti da uzme bolju gumu uvek podrzavam. Ko nema, ova zavrsava posao

Ivicat

Drugar imao Tigra prosle zime (naravno zimske) na alfi 156. Toliko su se potrosile na kraju zime da nisu bile upotrebljive za narednu.

mrle

Citat: Ivicat poslato 10 Februar, 2017, 08:09
Drugar imao Tigra prosle zime (naravno zimske) na alfi 156. Toliko su se potrosile na kraju zime da nisu bile upotrebljive za narednu.

ja pro¹le godine na Multiplu stavio , evo i ove zime izgledaju kao nove. Punta i stojadina sam vozio i leti i zimi na winteri, nikad problem, nikad defekt na putu. U su¹tini sam zaboravio kako se menja felna.

da, alfe imaju problem sa trapom be¹e?

Ivicat

Imaju osetljiv trap. Kod ovoga je sve ok. I meni je bilo cudno jer moj cale na vinterama leto zima presao 20kkm.... Ali eto, ima i takvih slucajeva da kratko traju.

ikomline

tigar izdr¾i 50.000km , to je meni 3 pa i 4 sezone
malo li je za te pare....
mada imate Tigar,Taurus,Orion ...sve iz iste fabrike

Taurus se prodaje u Ce¹koj i Slovaèkoj, spada u kategoriju sa ni¾om cenom

dobro je dok imamo da biramo
pa ko ¹ta mo¾e da dozvoli sebi


Zeljkamp

Riken, Taurus i Tigar u ziskoj varijanti su toliko bucne da stavraju glavobiolju i nervozu na daljim relacijama. Kao gradska varijanta mogu da prodju, za sve drugo su sranje. Ista stvar je sa letnjim gumama pomenutog proizvodjaca, samo sto je buka nesto manja ali je kocenje na klizavoj podlozi prilicno lose. Ovo vazi za automobile vece klase.
TwinZ Auto & Moto

ЯЭВОЛУТИОН

slatke su to muke...mislim izbor...za sebe na miniju odlucio da okacim 13 ili 14 cola tockove pa jurim niskoprofilne ...ovde nema ni za lek...a visok profil ne moze da stane ...fizicki....
Napalio se na neke pa ce verovatno te da legnu

http://www.tirerack.com/tires/tires.jsp?tireMake=Yokohama&tireModel=ADVAN+A048
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11