Glavni meni

burek ...

Započeo DebeliZmaj, 17 Decembar, 2016, 18:45

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

misa-pei

Kad sam bio klinac, radio sam kao vozaè u jednoj od najstarijih (i po mom merilu tada najboljih) begradskih privatnih pekara. Posle jedno godinu i po svakodnevnog doruèkovanja 300gr s mesom i 2 mala jogurta, poèeo sam da me¹am... pola meso, pola sir. Posle jedno pola godine, opet sam se vratio naèisto meso. Na kraju, negde treæe godine, morao sam da poènem da jedem i ostalo. Pogaèice i lenju pitu. Ostalo su bile kifle, perece, ðevrek i hleb.  Ceo asortiman. Na kraju, negde èetvrte godine, povremeno sam poèeo da uzimam kifle i kupujem pa¹tetu. Onda sam dao otkaz, po¹to vi¹e ni¹ta od toga nisam mogao ni da vidim. Danas opet zubima koljem za burek (s mesom).

Sva ta egzotika, burek s kolenicom, picom, ovim, onim... probao sam, nije da nisam. To je NE©TO(?). Ne¹to ¹to je ukusno/neukusno, ali nije to burek. To je jelo na bazi bureka. Sok na bazi voæa. Jo¹ neki mamlaz da napravi burek s ananasom, pa da mu ritualno spalim pekaru.
Država je najveći neprijatelj naroda

DebeliZmaj

burek sa ananasom ... mmm
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

MIGE

Citat: misa-pei poslato 20 Decembar, 2016, 16:36
Kad sam bio klinac, radio sam kao vozaè u jednoj od najstarijih (i po mom merilu tada najboljih) begradskih privatnih pekara. Posle jedno godinu i po svakodnevnog doruèkovanja 300gr s mesom i 2 mala jogurta, poèeo sam da me¹am... pola meso, pola sir. Posle jedno pola godine, opet sam se vratio naèisto meso. Na kraju, negde treæe godine, morao sam da poènem da jedem i ostalo. Pogaèice i lenju pitu. Ostalo su bile kifle, perece, ðevrek i hleb.  Ceo asortiman. Na kraju, negde èetvrte godine, povremeno sam poèeo da uzimam kifle i kupujem pa¹tetu. Onda sam dao otkaz, po¹to vi¹e ni¹ta od toga nisam mogao ni da vidim. Danas opet zubima koljem za burek (s mesom).

Sva ta egzotika, burek s kolenicom, picom, ovim, onim... probao sam, nije da nisam. To je NE©TO(?). Ne¹to ¹to je ukusno/neukusno, ali nije to burek. To je jelo na bazi bureka. Sok na bazi voæa. Jo¹ neki mamlaz da napravi burek s ananasom, pa da mu ritualno spalim pekaru.
eee,miso,jeo sam sa plazmom i eurokremom  :P

DebeliZmaj

jbg drugovi jedino da cika mUFF pobrise glasanje pada dodam te razne opcije
.. egzoticne .... plazma i eurokrem, ananus, kiwi itd ..
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

Lazic

Citat: balcan girl poslato 20 Decembar, 2016, 05:20
burek je s mesom ostalo su pite :D zeljanica moze al mora i zelje i sir u pitu :D elem, nigde u beogradu ne znaju sta je dobar burek, i burek se ne seèe na grame to ima samo u beogradu nego na èetvrtine ili osmine ili jos bolje uzmes celu tepsiju :D :D :D i jogurrrrrtttt obaveznooo :D :D
Burek se ne seèe na grame...[facepalm]

PECA BMW

Citat: Laziæ poslato 21 Decembar, 2016, 00:10
Citat: balcan girl poslato 20 Decembar, 2016, 05:20
burek je s mesom ostalo su pite :D zeljanica moze al mora i zelje i sir u pitu :D elem, nigde u beogradu ne znaju sta je dobar burek, i burek se ne seèe na grame to ima samo u beogradu nego na èetvrtine ili osmine ili jos bolje uzmes celu tepsiju :D :D :D i jogurrrrrtttt obaveznooo :D :D
Burek se ne seèe na grame...[facepalm]

Pa u pravu je , burek se kupuje na tepsiju , to sto kod vas za sirotinju prodaju na grame to je drugo :D   ovde moze da nemas za lekove ili struju ali za pola tepsije bureka uvek mora da ima ..

meni bi bilo blam da udjem u pekaru i kazem " daj jedno 134 grama bureka , i naseci mi onako na sitnije da mogu viljuskom" 

burek se pakuje u vecernje novosti i jede rukama ! zakon

a sto neko rece jes malo bolji sutra dan kad ga podgrejes ;)
Bolje biti malo lud , nego malo pametan !

DebeliZmaj

jbt covek koji kupi motor pa posle kuka da nema para da vozi jer je kupio
motor kaze nekome da se sirotinja :) i to u temu sa burekom .. al dobro
ajde stavio je smajli pa je ok :)

burek se kupuje na onoliko koliko mozesh pojedesh ... kome prija 1200
koliko ima tepsija .. nek jede :) meni 250-300 grama preliveno posle kiselim
mleko i/ili jogurtom dosta :)
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

Lazic

Posle 35 godina bureka precizno sam na¹telovan na 300gr +/- 10gr... ;D Ako je tepsija 1200gr to je u redu, ali ceo ¾ivoh provedoh misleæi da je ~1000gr, nekad èak i empirijski ustanovio da je èesto èetvrt ~250gr... ;D Lak¹e mi da ka¾em 300 nego èetrvt i oko 16-ine... :D

misa-pei

U Beogradu se, otkad pamtim, burek prodavao na grame. Tj, èetvrt kile i jogurt, èinovnièki doruèak. Sekretarice su jele dve pogaèice i jogurt. Meni je èetvrt kile zamalo malo, 300gr je taman. I dva jogurta. Ali ona od 0.25. Posle su ih smanjili na 0.2, a sad ni sam ne znam koliko u litima ima jogurta u pakovanju. Odjednom, poèe¹e da prodaju burek samo na èetvrtke. Jedna, druga, treæa pekara, uskoro ceo grad. PA MALO MI JE!!!!! Hoæu jo¹ tri zalogaja preko! Neæu tako da se igram. A ni sve èetvrtke nisu iste, a isto ko¹taju. Cvrc. Sad, ako si simpatièan prodavaèici, da ti onu, za nijansu veæu èetvrtku. A ako je poslednje parèe iz tepsije, onda je ono najmanje. Tuga.

I zato, burek prodajte na grame, nema la¾i, nema prevare, svi da budemo taman siti, ni da nam zafali onaj naslaði poslednji zalogaj ni da se ne prejedamo, ako nam je previ¹e dve glupave èetvrtke.
Država je najveći neprijatelj naroda

Gavrolini

Standardno razmazeni beogradjani. Fali im 30g. Ja kazem daj mi jedan burek ili daj mi dva bureka i to je to.  Ako je burek recimo kg... I dodje vas 3 i uzme po 300g. Sta da rade sa onih 100g u tepsiji?

Boban_m

To sluzi za dopune cetvrtki do 300g ;D

Slaninar

U NS ima jo¹ pekara gde prodaju na grame - tu je po pravilu i najbolji.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Lazic

Citat: misa-pei poslato 21 Decembar, 2016, 03:12
U Beogradu se, otkad pamtim, burek prodavao na grame. Tj, èetvrt kile i jogurt, èinovnièki doruèak. Sekretarice su jele dve pogaèice i jogurt. Meni je èetvrt kile zamalo malo, 300gr je taman. I dva jogurta. Ali ona od 0.25. Posle su ih smanjili na 0.2, a sad ni sam ne znam koliko u litima ima jogurta u pakovanju. Odjednom, poèe¹e da prodaju burek samo na èetvrtke. Jedna, druga, treæa pekara, uskoro ceo grad. PA MALO MI JE!!!!! Hoæu jo¹ tri zalogaja preko! Neæu tako da se igram. A ni sve èetvrtke nisu iste, a isto ko¹taju. Cvrc. Sad, ako si simpatièan prodavaèici, da ti onu, za nijansu veæu èetvrtku. A ako je poslednje parèe iz tepsije, onda je ono najmanje. Tuga.

I zato, burek prodajte na grame, nema la¾i, nema prevare, svi da budemo taman siti, ni da nam zafali onaj naslaði poslednji zalogaj ni da se ne prejedamo, ako nam je previ¹e dve glupave èetvrtke.
I ti si ba¾daren na 300 grama... :D :-* Moj brat.... ;D

PECA BMW

Citat: Slaninar poslato 21 Decembar, 2016, 08:19
U NS ima jo¹ pekara gde prodaju na grame - tu je po pravilu i najbolji.

Sta u pekari " Violeta" prodaju na grame ?
Bolje biti malo lud , nego malo pametan !

Andreja

Problem je ¹to mislimo da imamo vremena...
If you can't duct it, fuck it! :D

mareskin

Citat: DebeliZmaj poslato 21 Decembar, 2016, 01:08
...
burek se kupuje na onoliko koliko mozesh pojedesh ... kome prija 1200
koliko ima tepsija .. nek jede :) meni 250-300 grama preliveno posle kiselim
mleko i/ili jogurtom dosta :)


Za¹to te onda zovu Debeli?
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

Lazic


UFF


DebeliZmaj

lepota bureka u beogradu je u tome sto kome se ne svidja
na gramazu uvek moze da ne dolazi u beograd i da ne kupuje
ne ali stvarno beograd nije nishta propustio time ...

in burek we trust :)
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

DebeliZmaj

Citat: mareskin poslato 21 Decembar, 2016, 15:04
Za¹to te onda zovu Debeli?

ljubomora brate ljubomora ...
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell