Glavni meni

burek ...

Započeo DebeliZmaj, 17 Decembar, 2016, 18:45

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

DebeliZmaj

mozda bi kosta vooooleo da ga ne pominju...

nisam ovde primetio luk....
mozda tu kod tebe stavljaju praziluk pa ti zato tesko pada...
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

Slaninar

Kad smo babu drugara za vreme nepravednih&nièim izazvanih sankcija zamolili da nam napravi burek sa mesom, skontali smo da to nije taj ukus.
Kad je probala burek s mesom iz pekare, rekla je ne¹to u smislu: "pa ¹to niste odmah rekli da vam napravim pitu s lukom?!"   [rofl]

Inaèe volim sa sirom, to je ono na ¹ta pomislim kad èujem reè "burek"... a pomislim i na Balcan Girl, kad sam video naslov teme, kontao sam da je ona pokrenula. Ne znam za¹to...   [rofl]

Ima dve pekare u NS gde ga prave da je stvarno lep, ostale su sve te¹ko sranje. Kao da ne stavljaju pravi sir i kao da ga prave preko kurca.

montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

DebeliZmaj

vidi ...ne prizivaj zlo ...
dakle ja cu da joj poklonim
temu ... sad ono ispiti frka
ludilo a oslabile baterije ...
:))
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

Gavrolini

Praziluk mnogo manje smeta kad je termicki obradjen. A pitaj pekara da li ima luka. Mora da ga bude. Kao i u sarmi, punjenoj paprici...svakom nadevu sa mlevenim mesom.

Glava Dole

Citat: Slaninar poslato 18 Decembar, 2016, 10:10

Ima dve pekare u NS gde ga prave da je stvarno lep, ostale su sve te¹ko sranje. Kao da ne stavljaju pravi sir i kao da ga prave preko kurca.



E kad sam isao na pripreme u NS-u za prijemni svratim jednom do jedne pekare, kad se gleda iz pravca fakulteta(pojma nemam s koje strane i kako da objasnim) ulica preko puta(predje se neki bulevar il jbmliga sta je... al sam ga objasnio... svaka mi cast [rofl] ) pa jedno 200-300m pravo i s leve strane je buregdzinica, burek ispod saca... znaci ja bolji burek u zivotu nisam jeo od onog... kupuje se na meru, po zelji moze preliv od kiselog mleka... kad sam jednom poveo nesudjene kolege i koleginice tamo isli smo posle stalno, svi odusevljeni... evo 2god kasnije ja jos bolji burek nisam probao, kad se nadjem nekad u NSu obavezno idem tamo da proverim dal jos radi(to bilo pre 2god, nzm kakva je sad situacija)

DebeliZmaj

to prelivanje kiselim sam zdrao ...
elem.. od prelivenog mislim dasu jedino burechike bolje :")
al mora bude sos sa belim lukom ...
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

Glava Dole

#26
Ma da, fantazija znaci, topi se u ustima...


Naso i na googlu tacnu lokaciju za novosadjane, koliba :D

Slaninar

Znam koja je èim si rekao saè i fakultet.  :)

Tu je odlièan burek, ali sa sirom nije najbolji tu. Nope. :)
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Glava Dole

S obzirom da ima 300 ukusa to i nije neki problem :)

DebeliZmaj

prepravi link lepo sa edit opcijom  nemo se brukas
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

Glava Dole

#30
Probao da prebacim [/url] sa sredine na kraj i radi ceo link kad pregledam al ne otvara kako treba i u 3d-u a kad rucno prekopiram hoce... jbmliga zasto...

EDIT: evo ga ovako... radi...

DebeliZmaj

Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

Ostoja

Ha, DZ otvorio temu koja nije trolovanje i za koju je ekspert, svaka èast..
[clapp] [thumb_up]
Samo nemoj da moram i onda sve hoæu...

joka

 Èim je o hrani reè, nema trolovanja   [thumb_up]    [cheers] 

DaChaS

u Pancevu ta  sto je bila prodavala burek sa kolenicom mislim da ni ne radi vise posto  kad god prodjem tuda zatvoreno, ne stigoh ni da probam :D

Inace standardno dobar je bio ovde https://foursquare.com/v/buregd%C5%BEinica-grgo/4faed18de4b0664ab7bc3470

mareskin

Citat: Slaninar poslato 18 Decembar, 2016, 10:10
Kad smo babu drugara za vreme nepravednih&nièim izazvanih sankcija zamolili da nam napravi burek sa mesom, skontali smo da to nije taj ukus.
Kad je probala burek s mesom iz pekare, rekla je ne¹to u smislu: "pa ¹to niste odmah rekli da vam napravim pitu s lukom?!"   [rofl]

Inaèe volim sa sirom, to je ono na ¹ta pomislim kad èujem reè "burek"... a pomislim i na Balcan Girl, kad sam video naslov teme, kontao sam da je ona pokrenula. Ne znam za¹to...   [rofl]

Ima dve pekare u NS gde ga prave da je stvarno lep, ostale su sve te¹ko sranje. Kao da ne stavljaju pravi sir i kao da ga prave preko kurca.



Burek je samo sa mesom. Sirnica je sa sirom. Taèka.

Domaæi burek ima definitivno drugaèiji ukus. Ali nema veze i on je lep i ¹to se mene tièe mnogo je bolji po¹to ja uvek kupim vi¹e mesa nego ¹to treba po receptu. Ako pi¹e 500gr kupim kilo i po. Za svaki sluèaj. Ne volim kad zafali :D
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

Lazic

®ivi i Kostiæ i Pit... ;D Ako nekog zanima... ;D

ontopic:
Meso uvek, makar i da ubije goru¹ica... ;D Kad sam gladan jedem svaki... Nekad voleo neki sa kaèkavaljem i ¹unkom koji smo naruèivali telefonom u tri noæu, odprilike na 300 bula do kraja(kretali od 600)... ;D
Ti su bili negde u Vojvode Stepe...

ЯЭВОЛУТИОН

koga nema na internetu taj ne postoji.....duhovi su oni koji postoje na internetu ali nemaju fejs....vampiri su oni koji imaju fejs i ostala govna za "druzenje" ali ne ucestvuju ni na jednom forumu.....niti kucaju komentare po novinama....novinari poznavaoci samo kucaju komentare
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Lazic


Glava Dole

Al sam se primio ko dete na napolitanku [rofl]