Glavni meni

Sjenièki sir - punomasni, prvoklasni

Započeo Flojd, 04 Decembar, 2016, 21:44

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

UFF


Flojd

Citat: UFF poslato 25 Januar, 2018, 12:15
dobio je lazic

Znaèi Aæimo je kratak za sir. OK, sad æe proleæe, samo ¹to nije...  :D

Lazic

Ne bre, delili smo na 3 dela... :D

@Aæimo:
Tebi se i onako ne jede preterano, je l' da...? :D

Flojd

Laziæu, savest ti je èista. Lepo ka¾e na¹ mudri narod: Ko pre devojci sam u nju upada.

aæimo

Èupam nokte kle¹tima onome ko me uskrati za moj deo.  ;D

Zeljkamp

TwinZ Auto & Moto

CBRR1

Citat: Bojssa poslato 27 Decembar, 2017, 17:13
Ranije je bio tvrði jer je du¾e stajao u kantici i imao vi¹e vremena da sazri a neko vreme je stajao u transportu i bez surutke. Verovatno sada Flojdu bolje ide prodaja pa je kraæe vreme sazrevanja sira. Nema vremena da odstoji.. Ja lièno ne volim mlad sir, ne znam kakve su ove zadnje ture ali ona u Oktobru je bila odlièna, znaèi sir nije bio potpuno prevreo i sasu¹io se no je imao elastiènost a takodje i karakteristiènu jaèinu i ukus. Druga stvar je i ta da sada kantice sti¾u nalivene surutkom pa sir nema kada da spekne..

Po opisu sira se vidi da je covek "pravi Beogradzanin"  ;D ;D ;D

UFF

acimo me brze bolje zvao veceras da preuzme ali nisam bio tu (ustvari jesam ali sam jeo njegov sir :D)

aæimo

Èekaæu da ti porastu malo nokti da mogu lak¹e da ih ufatim kle¹tima.

Lazic

Pih, a ¹to je meni mama pojela sir, nikom ni¹ta? ;D

eclipse4

Ali zato ti imas temperaturu a mama nema  [rofl]

Lazic


Flojd

Neki znaju, neki su mo¾da zaboravili ali sjenièka delicija je sve vreme tu...Cena je ista - 2700, kantice su iste - oko 6kg.
Laziæ za pravo èudo ne baca fotke na temu, ne znam ¹ta mu je, pa æu ja da se pozabavim njegovim hobijem, èisto malo radi zazubica ostatku ekipe [hello] :

Mo¾e malo iz kantice:


Mo¾e sa dobrom domaæom, bosiljkom i ljutom marinadom (maslinovo ulje, beli luk, peperonèini...):


A mo¾e i pohovan u susamu:


Lazic

Laziæ u tolikom rasulu da nema kad da slika sir, malo mami, malo tati, malo Laziæu, ode prva tura sira za 18 dana... La¾em, imam jo¹ oko kilo al' to æe da bude ispohovano ¹to pre... ;D

mali_zmaj

Eeee crkli dabogda,a sad neæu kuæi,no sam tek u sedam kuæi,ima da mrem od gladi,razmi¹ljajuæi o pohovanom siru!!! ;)
jin-jang

Lazic

Sad bih ga pohovao, ali raskopali mi ulicu, neæe biti vode do 10, ne mogu da pravim sranja po kuhinji bez vode...

pajche

I ja da pohvalim sir, uzeli smo prvu kanticu skoro i jede se za dorucak, rucak, veceru, uzinu

Kostić

#157
na dugoj poljani ¾ive najzdravije krave u srbiji


ubijte se za ove minuse eklipsi i pluseve petru vam va¹em....

http://www.motomanijaci.com/index.php/topic,22405.0.html

Flojd

Citat: pajche poslato 22 Novembar, 2018, 22:12
I ja da pohvalim sir, uzeli smo prvu kanticu skoro i jede se za dorucak, rucak, veceru, uzinu

Hvala Pajche, drago mi je da ti se sviða!

Citat: Kostiæ poslato 23 Novembar, 2018, 05:26
na dugoj poljani ¾ive najzdravije krave u srbiji

Istina Kostiæu! A u istoj toj Dugoj poljani klopa se i verovatno najbolja jagnjetina na planeti! Nekoliko musavih izloga kriju pekare neuglednog izgleda i enterijera, ali kad izvade vruæe, re¹ peèeno pe¹tersko jagnje iz furune pa preliju pogaèu onom moèom...nenadjebivo! Ko nije bio mora da overi tu lokaciju, ja idem kad god sam u zapadnoj Srbiji.






http://sandzakpress.net/cijeli-svijet-je-cuo-za-pecenje-iz-duge-poljane

Lazic