Glavni meni

kompresor za vazduh

Započeo eclipse4, 04 Decembar, 2016, 18:17

0 članova i 4 gostiju pregledaju ovu temu.

eclipse4

drugovi i drugarice!

prvo sam hteo da vas pitam zasto na ovim srafovima tj sastavima ima ulja pa pre nego sto sam dosao u kucu uzeh kljuc da probam da vidim da nije labavo od tolikih godina truckanja kad ono.....ono skroz labavo samo sto nisu popadali.....e sad resih da promenim pitanje ;)

da li je normalno da tu bude ulja? ili je mozda otisla uljna karika?






ova druga slika je cak na prednjem delu kompresora!

[/url]

druga stvar na njemu ima dva sata i onaj kurcic sto okreces da bi dobio zeljeni pritisak,tj da bi odabrao kojim pritiskom hoces da prskas.....e sad,problem  je sto kad ja podesim na 3 bara recimo,na obe one uticnice bije sa 3 bara...dakle,nije jedna standard,primer da puca od ukljucivanja do iskljucivanja sklopke a druga sa konstantnim 3 bara vazduha?


to ovako izgleda:

http://www.nonstopshop.rs/cms/flick/prodimg/mediadb/largeimg3/942134.jpg

prvo ovo a posle ulazimo u deo o peskarenju ;)




aæimo

Sa tim kompresorom zaboravi peskiranje.

Peskiranje zahteva veliki protok vazduha sto ova igracka nema.

eclipse4

pise mi na pistolju za peskarenje da je potreban pritisak od 3 bara i to ti je peskarenje u kucnoj varijanti ne industrijsko.

nego prvo da resimo ona dva pitanja a posle peskarenje ;)

aæimo

Ono sto ti masti na spojevima jeste indikator da su karike malo losije, ali nije nuzno. Ukoliko mu treba puno vremena da nadruka 8bar. Onda su za zamenu, uz to ide i puno emulzije ulja i vode u boci.

Drugo pitanje nisam razumeo.

Za peskiranje sam ti pomenuo protok, ne pritisak

Andjelo

prvi manometar veci je radni pritisak u boci a ovaj drugi ti  je izlazni pritisak  ,koji mozes da stelujes  .........karike su za zamenu  ,cim ulji a pogledaj  i nepovratne ventile na glavi

Andjelo

koliko litara je boca ,za neko hobi peskarenje  kompresor mora biti najmanje 300l u min i boca 50 litara

eclipse4

kod mene su isti manometri ovo je slika sa neta samo.
on ima dva prikljucka za crevo a jedna cev,ne vredi moram poslikati najbolje je tako.

e sad kad stavim tj nastelujem pritisak na 3 bara i pritisnem pistolj za izduvavanje pritisak pane recimo na 1.5....da bi radio na 3 bara ja moram da nastelujem daleko vecu barazu,recimo na 6-7 bara.
tek tada kad pritisnem pistolj on vazduh opada na 3 bara i radi konstantno na 3 bara.

boca je od 25l.

a pistolj ovakav bas isti

http://ecx.images-amazon.com/images/I/41oQvFE8QsL.jpg

bogdan

cim izbacuje ulje  znaci karike  ,  vidi da ne ostane vez ulja

eclipse4

dolio sam mu danas inace je skoro ostao bez njega,nesto malko je jos bilo unutra

Hurricane


eclipse4

ma karike cu da mu napravim ako ne nadjem ocas posla......

znaci zakljucili smo prvi deo problematike ;)


e sad druga stvar koju cu sutra da uslikam moram da preskocim ;)

aj sad peskarenje......zasto ovaj kompresor da ne bude dobar za kucno peskarenje?

niki64

Kod mene sam konstatovo da se pokvario taj ventil za regulaciju zadatog pritiska. Najjedostavnije mi bilo da ugradim (dogradim) drugi, i eto radi vec mnogo god dok je original crko posle 2 god. Ako ces ovako nesto da peskaris kao na slici, samo pici i ne beri brigu
Ko hoce, nadje nacin, ko nece, nadje razlog.

UFF

Citat: eclipse4 poslato 04 Decembar, 2016, 19:07
e sad kad stavim tj nastelujem pritisak na 3 bara i pritisnem pistolj za izduvavanje pritisak pane recimo na 1.5....da bi radio na 3 bara ja moram da nastelujem daleko vecu barazu,recimo na 6-7 bara.
tek tada kad pritisnem pistolj on vazduh opada na 3 bara i radi konstantno na 3 bara.

koliko ti je dugacko crevo od kompresora do pistolja?
gubi se po pola bara na svakih 10m

eclipse4

oko 20 m ili 15......zasto bi se gubilo ako crevo drzi pritisak i dihtuje?

mada i da si u pravu ovde pricam o cifri od 2-4 bara gubitka.

znaci kada kompresor ne druka i kad ne upotrebljavam pistolj na manometru pise zeljena vrednost odnosno stelovanje 3 bara...ja pritisnem pistolj baraza padne na 1 bar.

a kad drzim pistolj onda idem na povisdenje baraze i kad stigne na 3 bara da pokazuje manometar ja stanem i onda kazaljka skace gore na 6 bara.....otprilike

aæimo

kad krenes da peskiras samo ce ti se kasti.

UFF

jedna stvar je pritisak a druga protok
i da je to tvoje crevo pd 20m pecnika ko tvoja podlaktica onda verovatno ne bi bilo gubitaka

eclipse4

Citat: aæimo poslato 04 Decembar, 2016, 23:23
kad krenes da peskiras samo ce ti se kasti.

krenuo par minuta jer pao mrak i koliko vidim nista ne peskira ....neznam zasto....

Glava Dole

Probaj duni kroz parcence creva pa onda u tih 20m i samo ce ti se kasti, jednostavno veci otpor vazduha i samim tim losiji protok koji dalje dovodi do opadanja pritiska :D

eclipse4

a kad napunim crevo vazduhom rezonujem da ce posle izaci isti pritisak kao kroz malo crevo....al nije bitno stavicu crevo od 5 metara....imam.

al ne verujem da ce peskariti kako treba.

eclipse4

jos nesto me zanima,jel ova uljna karika ima one kanale tj rupe po sebi ili ne?
ako ima onda ne mogu da je napravim