Glavni meni

predsednicki izbori 2017 ...

Započeo DebeliZmaj, 20 Novembar, 2016, 22:47

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

petar357

Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 22 Novembar, 2016, 09:49
.....Nama treba diktator....
.....uveo bih kontrolisane cene svega kako bih sprecio malverzacije...

A jel bi uveo i kontrolisane cene zanatskih usluga? Ne bi valjda tu pravio izuzetak!
I onda, prosecna satnica 200 do 250 dinara.
U tom tvom sistemu koji predlazes, ti uradis npr. mali servis, ulje i filtere, zamenis i lanac i eventualno plocice, realno 2 sata posla, za naplatu - 500 dinara...
Ili, zavaris nesto, pola sata rada - 100 dinara...

Pa ti bi prvi vristao do neba, jebao majku i diktatoru i toj profesionalnoj upravi i onome ko ih je doveo na vlast... ;-)


bigbad86

Citat: Laziæ poslato 23 Novembar, 2016, 09:02
Citat: bigbad86 poslato 23 Novembar, 2016, 01:15
Prava Demokratija zapravo ne postoji hiljadama godina jos od starih Grka. Ovo sto svi imaju je "Biracka Demokratija" Prava Demokratija bi bila da skupstina ne postoji nego da svi imamo aplikaciju na fonu i kad god stigne novi zakon za glasanje ti si  glas za bukvalno svaki zakon i amandman, to je prava Demokratija.
Ideja za aplikaciju je odlièna, ali te¹ko izvodljiva, ljudi su previ¹e kvarljivi... A kod starih Grka te¹ko da bi se robovi slo¾ili da su ¾iveli u demokratiji... ;D

Robovi vrv nisu bili gradjani te zemlje :)
Citat: mrle poslato 23 Novembar, 2016, 09:44
Citat: bigbad86 poslato 23 Novembar, 2016, 01:15
Prava Demokratija zapravo ne postoji hiljadama godina jos od starih Grka. Ovo sto svi imaju je "Biracka Demokratija" Prava Demokratija bi bila da skupstina ne postoji nego da svi imamo aplikaciju na fonu i kad god stigne novi zakon za glasanje ti si  glas za bukvalno svaki zakon i amandman, to je prava Demokratija.

i zamisli kakva stoka æe sve direktno da glasa... u¾as
Pa i sad stoka glasa. Eto SNS na vlasti.

DebeliZmaj

Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

Lazic

Citat: petar357 poslato 23 Novembar, 2016, 11:50
Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 22 Novembar, 2016, 09:49
.....Nama treba diktator....
.....uveo bih kontrolisane cene svega kako bih sprecio malverzacije...

A jel bi uveo i kontrolisane cene zanatskih usluga? Ne bi valjda tu pravio izuzetak!
I onda, prosecna satnica 200 do 250 dinara.
U tom tvom sistemu koji predlazes, ti uradis npr. mali servis, ulje i filtere, zamenis i lanac i eventualno plocice, realno 2 sata posla, za naplatu - 500 dinara...
Ili, zavaris nesto, pola sata rada - 100 dinara...

Pa ti bi prvi vristao do neba, jebao majku i diktatoru i toj profesionalnoj upravi i onome ko ih je doveo na vlast... ;-)


Ne znam da li poznaje¹ Alju, ali on genaralno i ne naplaæuje mnogo vi¹e od toga... :) Plus kafa, rakija, pivo i zezanje... :D
Sada se setih, jebem ti ¹ljaku, nisam bio na bleji 100 godina... :(

bigbad86

Evo radulovic je ovde odgovorio na sve optuzbe i sve afere za koje ga optuzuju, za sve papire koje mu je Vucic namestio.
! No longer available

Ne znam dal se secate da Vucic ni na jedan duel sa opozicijom do sada nije otisao, cak ni pre izbora nego poslao onog Martinovica, nije smeo zato sto bi ga Radulovic zakopao. Zasto se plasi da pusti Radulovica na RTS, PINK, B92? Takodje objasnjava zasto je Vucic smanjio plate i penzije i takodje da mu MMF nije to rekao nego je sam to birao.

stilgar

Citat: Laziæ poslato 25 Novembar, 2016, 01:36
Citat: petar357 poslato 23 Novembar, 2016, 11:50
Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 22 Novembar, 2016, 09:49
.....Nama treba diktator....
.....uveo bih kontrolisane cene svega kako bih sprecio malverzacije...

A jel bi uveo i kontrolisane cene zanatskih usluga? Ne bi valjda tu pravio izuzetak!
I onda, prosecna satnica 200 do 250 dinara.
U tom tvom sistemu koji predlazes, ti uradis npr. mali servis, ulje i filtere, zamenis i lanac i eventualno plocice, realno 2 sata posla, za naplatu - 500 dinara...
Ili, zavaris nesto, pola sata rada - 100 dinara...

Pa ti bi prvi vristao do neba, jebao majku i diktatoru i toj profesionalnoj upravi i onome ko ih je doveo na vlast... ;-)


Ne znam da li poznaje¹ Alju, ali on genaralno i ne naplaæuje mnogo vi¹e od toga... :) Plus kafa, rakija, pivo i zezanje... :D
Sada se setih, jebem ti ¹ljaku, nisam bio na bleji 100 godina... :(
ne lazi nije ti kawa pravila probleme, al ne sekiraj se ima nas koji idu na kafu i razgovor i kad je motor ok :)

Lazic

Na proleæe æe dve godine kako nisam bio... :( Video ga par puta meðu manijacima i to je to...

mali_zmaj

Niko nije spomenuo cetnike odavno??
jin-jang

Lazic


DebeliZmaj

Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

Ostoja

Opaaaa, ko je to nama do¹oooo...
Samo nemoj da moram i onda sve hoæu...

Bojan

Citat: Slaninar poslato 23 Novembar, 2016, 07:56
Citat: Bojan poslato 23 Novembar, 2016, 01:09
@Revolucija zaboravio kako su prosli/propali svi autokratski rezimi. Da neces i Tita da iskopas?
@Demokratija je u uredjenje u kome lepo uspeva kapitalizam. Ja sa nadam da ima jos neki Nikola Pasic da se vine u politicara
@ Slanina ne znam kojih si godina i dali si ikad vidi komunizam na delu, nasi tj Titovi socijalisti su male mace za komunjare
Nema pravog odgovora za ove izbore a ni za sledece koliko vidim.

Komunizam i "komunizam" nisu isto. Ko sebe naziva komunistom, a tlaèi i muèi narod, nije komunista samo zbog toga ¹to nosi petokraku.

Kod nas je dosta komunista s uverenjem, pravih, napravilo dr¾avu, podiglo iz govana i uvelo socijalizam, kao meðufazu do pravog komunizma, do kojeg nismo stigli.
Ooooo imamao dva komunizma? Ti znas cega je jos simbol petokraka?
Dosta komunista sa uverenjem je prvo sjebalo drzavu i privredu a onda uveli socijalizam u kome su zamenili one kojima su sve pokrali
Komunizam je cista utopija. Ti kao da si Titov brat od strica uh pardon zaboravih da je on kao vazemaljac jedan jedini

Bojan

@bigbad86 Pa dali ti stvarno verujes u to da se njega neko boji? Dali ti verujes da ce neko ko zeli da pomogne drzavi da se povuce iz vlade posle 4 meseca?  :drka: Pa i da dobije predsednicke izbore sta ce da se naljuti i ode kad ga neko dira  :'( Pa ja cu pre da poverujem da je finansiran od SNS da muti nego u to sto prica.

I jos jedna sitnica, mozda si nazvao pola foruma stokom. Razmisli sta pises

Slaninar

Citat: Bojan poslato 04 Decembar, 2016, 02:37
Ooooo imamao dva komunizma?

Jeste. Ima¹ pravi i ima¹ one koji se kao takvi predstavljaju. Isto kao ¹to su neki usta¹ki "sve¹tenici" klali u Jasenovcu - "hri¹æani".


Citat: Bojan poslato 04 Decembar, 2016, 02:37
Ti znas cega je jos simbol petokraka?

[rofl]
I kad se Titov govor pusti na 33 obrtaja, u nazad...    [rofl]  [clapp]

Citat: Bojan poslato 04 Decembar, 2016, 02:37
Dosta komunista sa uverenjem je prvo sjebalo drzavu i privredu

Kod nas konkretno - pronaði ¹ta je od infrastrukture u zemlji izgraðeno u periodu od 1945. do 1988, a ¹ta u periodima pre i posle toga?
Koliko obrazovanih vrhunskih struènjaka iz raznih oblasti je stvoreno - i velika veæina je zapalila napolje kad je poèelo sranje.
Koliko uspe¹nih fabrika samo u NS koje su, bez gubitaka, radile i za izvoz.

Citat: Bojan poslato 04 Decembar, 2016, 02:37
a onda uveli socijalizam u kome su zamenili one kojima su sve pokrali

Kod nas komunizam nije ni uveden. Stigli smo samo do socijalizma, kao prelazne faze ka pravom komunizmu. Onda smo sve sjebali.

Citat: Bojan poslato 04 Decembar, 2016, 02:37
Komunizam je cista utopija.

Tra¾i visok nivo svesti. Solidarnosti. Bez toga jeste utopija. Kao ¹to je za nekog ko tuèe ¾enu, koja se kurva, sretan brak utopija. Nije ¾vaka za seljaka.

Citat: Bojan poslato 04 Decembar, 2016, 02:37
Ti kao da si Titov brat od strica uh pardon zaboravih da je on kao vazemaljac jedan jedini

Naprotiv. Samo ne kritikujem ljude  za ono za ¹ta nisu krivi.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Bojan

@slanino slatko me nasmeja sa ova 33 obrtaja, jbt njega pola ne razumes ni kad prica ovakomogu zamisliti kakav bi bio na 33

-mi nismo bili ni blizu komunizma (na svu srecu). Smatraju ga utopijskim rezimom zato sto do njega nikad nece doci, kao ni do totalne anarhije. Cak sam procitao interesentan clanak gde komunizam i anarhiju izjednacavaju.
Sto se tice infrastrukture daj i sad nepovratne kredite, zatvorenike dzaba da rade i obavezu da se radi pa ces da vidis nece biti gde kukuruz da posadis .
Ti znas kakva je tad bila ekonomija, ti ces raditi to i to, ti ces kupovati a ti placati i na kraju se pojeli sami sebe iznutra

Evo ti meni odgovori na tri pitanja:
1. Gde su pare od autoputa Bgd Zg
2. Gde su pare od penzija
3. Gde su stanovi privatnika, zanatlija i seljaka posto su i oni placali za stambeni fond

Naravno taj sistem je ostavio mnoge druge blagodeti koje ti nisi naveo a koje vec dugo unistavamo pod parolom za zapadne tekovine

Slaninar

Citat: Bojan poslato 05 Decembar, 2016, 01:22
@slanino slatko me nasmeja sa ova 33 obrtaja, jbt njega pola ne razumes ni kad prica ovakomogu zamisliti kakav bi bio na 33

Sa 33 u nazad se SVE razume... join usssss....   [rofl]

Citat: Bojan poslato 05 Decembar, 2016, 01:22
-mi nismo bili ni blizu komunizma (na svu srecu). Smatraju ga utopijskim rezimom zato sto do njega nikad nece doci, kao ni do totalne anarhije.

Najverovatnije da neæe. Barem ne za na¹ih i ¾ivota na¹e dece&unuka. Ono ¹to æe biti sprovedeno u praksi je op¹te sve veæe siroma¹enje i gomilanje sve vi¹e i vi¹e svih resursa u rukama sve manjeg broja ljudi.

Da li je to jedini moguæi i najbolji naèin (najmanje lo¹). Lièno ne verujem. Na mikro nivou, u svom neposrednom okru¾enju, vidim da kod mnogih ljudi komunizam radi savr¹eno, da je to ono ¹to èini ljude sretnim.
Ako ljudima ispira¹ mozak dovoljno, ako na svaki naèin ru¹i¹ svaku dr¾avu koja proba da se otrgne od kapitalizma, pa da sve u njoj mo¾e¹ kupiti i ako iza toga stoji najveæa vojna i ¹pijunska sila - naravno da ne radi u praksi.

Citat: Bojan poslato 05 Decembar, 2016, 01:22
Cak sam procitao interesentan clanak gde komunizam i anarhiju izjednacavaju.
Sto se tice infrastrukture daj i sad nepovratne kredite, zatvorenike dzaba da rade i obavezu da se radi pa ces da vidis nece biti gde kukuruz da posadis .

Ti stvarno misli¹ da bi sad, èak i u nekoj bogatijoj i ureðenijoj zemlji, obièan èovek ¾iveo bolje kad dr¾ava ima vi¹e para?
Sad svega 5% (ako i toliko) svetske populacije ¾ivi koliko-toliko pristojno, u dr¾avama koje su ekstremno bogate u odnosu na prosek. Svugde drugde je beda.
Ovi na¹i bi se nakrali sve u ¹esnaest. U socijalizmu je predsednik dr¾ave vozio Ladu, ¾iveo od plate. Kritièna masa visoko i ni¾e rangiranih politièara & direktora su ipak znali za moral, stid i najveæa kraða je bila poslovni ruèak. To veæina ispranih mozgova sad ne mo¾e ni da poveruje. Razlika u meseènim primanjima najbogatijeg i najsiroma¹nijeg nije bila 1000:1 kao danas.

Da ne prièam ¹to je privreda bila 100 puta jaèa, sa svim manama, postojao je potencijal da se svi dugovi vrate. Zato su nas i sjebali. Rumunija je pala, ne zbog tiranske vlasti, veæ ¹to su vratili sve dugove.

Citat: Bojan poslato 05 Decembar, 2016, 01:22
Ti znas kakva je tad bila ekonomija, ti ces raditi to i to, ti ces kupovati a ti placati i na kraju se pojeli sami sebe iznutra

Evo ti meni odgovori na tri pitanja:
1. Gde su pare od autoputa Bgd Zg
2. Gde su pare od penzija
3. Gde su stanovi privatnika, zanatlija i seljaka posto su i oni placali za stambeni fond

Veæinu pokrao Milo¹eviæ & co. Glavni razlog za¹to su Slovenci popizdeli. Kad je majstor stavio ¹apu na federalni bud¾et. Te pare su po raznim privatnim raèunima pozavr¹avale. To je i najveæa kraða uraðena u ovoj zemlji. Od 1990. do 1993. je sve sjebano. Od tada vi¹e nema povratka na normalan ¾ivot. Od 1988. nismo vi¹e bili u socijalizmu, veæ je poèelo rasturanje zemlje i prelazak na kapitalistièku rasprodaju svega - sve pod okriljem slobode & demokratije - slobodna Srbija, Hrvatska - pa i Slovenija - svi smo na kraju dobili kurèinu.

Citat: Bojan poslato 05 Decembar, 2016, 01:22
Naravno taj sistem je ostavio mnoge druge blagodeti koje ti nisi naveo a koje vec dugo unistavamo pod parolom za zapadne tekovine

Zapravo sve ¹to je uraðeno kako treba je iz tog nekog perioda. Od onda se samo krcka i rasprodaje. I sve vi¹e zadu¾uje - uz sve manji potencijal da se dugovi ikada vrate.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Lazic

CitatOd 1988. nismo vi¹e bili u socijalizmu, veæ je poèelo rasturanje zemlje i prelazak na kapitalistièku rasprodaju svega - sve pod okriljem slobode & demokratije - slobodna Srbija, Hrvatska - pa i Slovenija - svi smo na kraju dobili kurèinu.

Kad su olo¹i shvatili da mogu da se izvuku s praznim prièama...

bigbad86

Citat: Bojan poslato 04 Decembar, 2016, 02:43
@bigbad86 Pa dali ti stvarno verujes u to da se njega neko boji? Dali ti verujes da ce neko ko zeli da pomogne drzavi da se povuce iz vlade posle 4 meseca?  :drka: Pa i da dobije predsednicke izbore sta ce da se naljuti i ode kad ga neko dira  :'( Pa ja cu pre da poverujem da je finansiran od SNS da muti nego u to sto prica.

I jos jedna sitnica, mozda si nazvao pola foruma stokom. Razmisli sta pises

Ako se ne boji, sto ne izadje na duel? Ne sa Radulovicem nego bilo sa kim iz opozicije? I povlacim rec, nisu svi koji su glasali za SNS stoka. Ali pola jesu, druga polovina su botovi koji znaju da je los ali to rade iz koristi. Za mene neko ko je pricao pobicemo 100 njihovih za 100 nasih nema sta da trazi u pro evropskoj vladi pa jos na celu nje.

Lazic

Moj brat prièa da se promenio...

UFF

 [rofl] [rofl]

da li ti je zvonio mob u njegovom prisustvu?