Glavni meni

predsednicki izbori 2017 ...

Započeo DebeliZmaj, 20 Novembar, 2016, 22:47

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Conti-Moto

#40
Revoluciju za diktatora ! Ziveo diktator !!
Sve sto si napisao je apsolutno tacno, za kratko vreme bi se sve preokrenulo ...
Ovi sada su najbezobrazniji i najdrskiji, nema kakve namete nam ne nabijaju samo
zato da bi napunili drzavnu kasu i time platili svoje poslusnike po javnim preduzecima.
Ja kao uvoznik placam xy kojekakvih poreza, Eko-taksu placam za ocuvanje zivotne sredine,
par stotina eura po uvozu, i nju moram da zaracunam na krajnju cenu robe na koju oni opet naplate porez ?!
.. da ne pricam o raznim atestima koji se ne rade nigde u svetu, valjda samo mi imamo odgovarajuce tehnike i laboratorije za to.
Zadnje sto su smislili je "taksa za odvodnjavanje zemljista" ?! Majku im jebe....
Novo !!!
Conti ROAD !!

balcan girl

Citat: petar357 poslato 22 Novembar, 2016, 09:56
Citat: balcan girl poslato 21 Novembar, 2016, 20:57
:D druga stvar jebe se meni za èinjenice iz novina ili sajtova :D

Znamo, za tebe su tacne jedino cinjenice iz radio-amaterskih izvora, pa si nomad imala pouzdane informacije o 3000 podavljenih u poplavama, ali je tvoja procena bila da mozda nije vise od 1500 ;-):-;-)

Ili, takodje iz pouzdanih tvojih izvora (ovaj put sestra), da se ceka samo talasic pa da Borca i Krnjaca odu u p.m. Kao da su na Dunavu talasi kao na okeanu... Ljudi citali i smejali se....



hahahaha naravno :D :D :D :D sreæa pa sam rasista tako da mi od neke cifre cigana nije problem :D :D a i sreæa sto sestra nije morala da se seli iz krnjaèe jer se sava izlila u hrvatskoj pa nije bilo talasiæa :D :D :D :D :D
UNTIL YOU DIE, LIVE!!!

Conti-Moto

Citat: zVuk poslato 22 Novembar, 2016, 10:01
...jedino je vucic sposoban da vodi ovu drzavu....

Nemoj da se zajebavas, shvatice te neko ozbiljno ...
Novo !!!
Conti ROAD !!

ЯЭВОЛУТИОН

Citat: Conti-Moto poslato 22 Novembar, 2016, 10:51
Citat: zVuk poslato 22 Novembar, 2016, 10:01
...jedino je vucic sposoban da vodi ovu drzavu....

Nemoj da se zajebavas, shvatice te neko ozbiljno ...
nemu te zajebancije....u svakoj sali ima najmanje sale
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Boban_m

Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 22 Novembar, 2016, 09:49
Ja bi povesao sve politicare na vrhu i zaplenio im imovinu....uveo bih diktaturu i ukinuo parlament.....demokratija je i onako privid.....misljenje mase je dirigovano ona nije sposobna da razmislja svojom glavom.....Nama treba diktator i dobro placena profesionalna uprava koja ce dobijate bonuse kad privredu i drustvo pomera napred i to u desetinama procenata....jer nama 3 posto od jako malo ne znaci nista...skokovi moraju biti 30 ili vise posto godisnje.....
Po instrukcijama EU dize drzava cene svega , prateci namete i veliki trgovci dizu cene...niko se ne seti da podigne plate kako bi povecao kupovnu moc i povecao obrt.....i smanjio marze...koje bih fiksirao na 10 % kao i porez.....uveo bih kontrolisane cene svega kako bih sprecio malverzacije (prvih par godina dok ne upeglam sistem) i formirao uvozno izvoznu agenciju.....koja bi nalazila i dogovarala najnize cene za uvoznu robu i najvise za izvoznu i kontrolisala kvalitet iste....za propuste u agenciji bi letele glave.
Kad vidim sta smo uradili od demokratije, i ja pomislim da je prosveceni apsolutizam jedini oblik uredjenja koji bi mogao da donese nesto dobro narodu.

Biker-Boy

Demokratija je za neke druge narode, na zapadu, mi na balkanu nismo jos spremni za to, previse smo alavi, nama (ovcama) samo dobar i posten coban treba, nema drugog resenja...bar ne u nekoj bliskoj buducnosti
I feel the need..... the need for speed !!!

zVuk

Citat: Conti-Moto poslato 22 Novembar, 2016, 10:51
Citat: zVuk poslato 22 Novembar, 2016, 10:01
...jedino je vucic sposoban da vodi ovu drzavu....

Nemoj da se zajebavas, shvatice te neko ozbiljno ...

...htedoh da vidim da li cu dobiti neki plus od senvicara...
Ko se ljuti, uleti mu kruti

Slaninar

Sve je poèelo sa par autobusa iz Baèke Palanke i jogurtom. Ostalo je istorija. I nema nam povratka na pristojan standard i ¾ivot - biæemo robovi za korporacije, 12 sati rada, za stan i hranu dok ne crkne¹.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

bigbad86

Kakav narod takvi su mu i politicari.

Ivicat

Zasto kazete demokratija a govori se o kapitalizmu.

Boban_m

Jedno drugo ne iskljucuje. Kapitalizam je oblik drustvenog uredjenja a demokratija je nacin vladavine drustvom. Vecina razvijenih drustava ima i jedno i drugo. Mada se i demokratiji i kapitalizmu danas ima stosta prigovoriti.

Slaninar

Kapitalizmu se ima sve prigovoriti. Delovao je èovekoliko u periodu dok je postojala pretnja jakog komunizma (ili "komunizma), kao i dok je jo¹ bilo dosta jeftinih resursa da se pokrade - pa je bilo i za (odabranu, u par zemalja sveta, 10ak posto svetske populacije) sitnu boraniju.

Demorkatija, kao i komunizam u ostalom - tra¾i visok nivo svesti, moralnosti, solidarnosti, pa i obrazovanja kritiène mase stanovni¹tva da bi funkcionisala.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Ivicat

Komentar je vise bio u kontekstu da (u Srbiji) kapitalisti kreiraju "demokratiju"...

Biker-Boy

U Srbiji nije valjao ni jedan sistem, ni kraljevina, ni komunizam, kapitalizam...sta god nam dodje mi to sjebemo do koske  [neampojma] ;D
I feel the need..... the need for speed !!!

Bojan

Citat: Boban_m poslato 22 Novembar, 2016, 14:42
Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 22 Novembar, 2016, 09:49
Ja bi povesao sve politicare na vrhu i zaplenio im imovinu....uveo bih diktaturu i ukinuo parlament.....demokratija je i onako privid.....misljenje mase je dirigovano ona nije sposobna da razmislja svojom glavom.....Nama treba diktator i dobro placena profesionalna uprava koja ce dobijate bonuse kad privredu i drustvo pomera napred i to u desetinama procenata....jer nama 3 posto od jako malo ne znaci nista...skokovi moraju biti 30 ili vise posto godisnje.....
Po instrukcijama EU dize drzava cene svega , prateci namete i veliki trgovci dizu cene...niko se ne seti da podigne plate kako bi povecao kupovnu moc i povecao obrt.....i smanjio marze...koje bih fiksirao na 10 % kao i porez.....uveo bih kontrolisane cene svega kako bih sprecio malverzacije (prvih par godina dok ne upeglam sistem) i formirao uvozno izvoznu agenciju.....koja bi nalazila i dogovarala najnize cene za uvoznu robu i najvise za izvoznu i kontrolisala kvalitet iste....za propuste u agenciji bi letele glave.
Kad vidim sta smo uradili od demokratije, i ja pomislim da je prosveceni apsolutizam jedini oblik uredjenja koji bi mogao da donese nesto dobro narodu.
@Revolucija zaboravio kako su prosli/propali svi autokratski rezimi. Da neces i Tita da iskopas?
@Demokratija je u uredjenje u kome lepo uspeva kapitalizam. Ja sa nadam da ima jos neki Nikola Pasic da se vine u politicara
@ Slanina ne znam kojih si godina i dali si ikad vidi komunizam na delu, nasi tj Titovi socijalisti su male mace za komunjare
Nema pravog odgovora za ove izbore a ni za sledece koliko vidim.

bigbad86

Prava Demokratija zapravo ne postoji hiljadama godina jos od starih Grka. Ovo sto svi imaju je "Biracka Demokratija" Prava Demokratija bi bila da skupstina ne postoji nego da svi imamo aplikaciju na fonu i kad god stigne novi zakon za glasanje ti si  glas za bukvalno svaki zakon i amandman, to je prava Demokratija.

Slaninar

Citat: Bojan poslato 23 Novembar, 2016, 01:09
@Revolucija zaboravio kako su prosli/propali svi autokratski rezimi. Da neces i Tita da iskopas?
@Demokratija je u uredjenje u kome lepo uspeva kapitalizam. Ja sa nadam da ima jos neki Nikola Pasic da se vine u politicara
@ Slanina ne znam kojih si godina i dali si ikad vidi komunizam na delu, nasi tj Titovi socijalisti su male mace za komunjare
Nema pravog odgovora za ove izbore a ni za sledece koliko vidim.

Komunizam i "komunizam" nisu isto. Ko sebe naziva komunistom, a tlaèi i muèi narod, nije komunista samo zbog toga ¹to nosi petokraku.

Kod nas je dosta komunista s uverenjem, pravih, napravilo dr¾avu, podiglo iz govana i uvelo socijalizam, kao meðufazu do pravog komunizma, do kojeg nismo stigli.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Lazic

Citat: bigbad86 poslato 23 Novembar, 2016, 01:15
Prava Demokratija zapravo ne postoji hiljadama godina jos od starih Grka. Ovo sto svi imaju je "Biracka Demokratija" Prava Demokratija bi bila da skupstina ne postoji nego da svi imamo aplikaciju na fonu i kad god stigne novi zakon za glasanje ti si  glas za bukvalno svaki zakon i amandman, to je prava Demokratija.
Ideja za aplikaciju je odlièna, ali te¹ko izvodljiva, ljudi su previ¹e kvarljivi... A kod starih Grka te¹ko da bi se robovi slo¾ili da su ¾iveli u demokratiji... ;D

mrle

Citat: bigbad86 poslato 23 Novembar, 2016, 01:15
Prava Demokratija zapravo ne postoji hiljadama godina jos od starih Grka. Ovo sto svi imaju je "Biracka Demokratija" Prava Demokratija bi bila da skupstina ne postoji nego da svi imamo aplikaciju na fonu i kad god stigne novi zakon za glasanje ti si  glas za bukvalno svaki zakon i amandman, to je prava Demokratija.

i zamisli kakva stoka æe sve direktno da glasa... u¾as

OKi

Mark Tven je jednom prilikom kazao veliku istinu o kojoj jo¹ uvek nije kasno razmi¹ljati:

“Kada bi izbori mogli ne¹to promeniti oni bi bili zabranjeni”.

http://www.intermagazin.rs/kada-bi-se-izbori-mogli-nesto-promeniti-oni-bi-bili-zabranjeni/