Glavni meni

Benzin tema

Započeo Hurricane, 29 Oktobar, 2016, 20:54

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Gavrolini

Ima Kosta bar 3 meseca upisana u radnu knjizicu garantujem ako me i 4 :)

UFF

Citat: Slaninar poslato 30 Oktobar, 2016, 19:24
Benzin je bolji ko vozi manje km godi¹nje, ili se ne vozi puno po gradu - po¹to je jeftiniji pri nabavci, a i servis je jeftiniji.

setih se ovog, ima logike ali evo da ti kazem zasto ja mislim da u mom slucaju nije tacno
poslednja 3 vozila su mi bila dizel, prvi zadrzao 3 godine a sledeca dva po god dana, ulaganje nula, kvarovi nula (plocice diskove gume i tecnosti ne racunam u ulaganje)
ajd sto ubrzava bolje nego sto manje trosi a ako ga ja prodam posle godinu dve jebe mi se sto je skuplje odrzavanje kad ga necu ja odrzavati
tvoja logika je ispravna za one koji ce da zadrze auto deceniju ili duze ili koji se zajebu pri kupovini polovnog pa uzmu neki les

u zadnjih god dana pravim smesno malu kilometrazu godisnje, nit putujem van grada sa njim nit imam posao pa da se vozim svaki dan do posla i nazad i nije bitno koliko malo prelazim i koliko mi trosi kad moze da trosi manje :D (kao kad kazu npr pa ti imas auto koji ti trosi 6l benzina ne treba ti plin, kako ne treba nek trosi 4 sto da ne ugradim da trosi 2l ? :D)
a to sto prelazim malo znaci samo da su manje sanse da se dok je u mom vlasnistvu desi neki kvar koji je kod dizela skuplje otkloniti

sto se potrosnje tice i auto i motor mi idu za sve pare a ne prelaze 7l po gradu kad ih vozim pun gas

Slaninar

Prièa za potro¹nju ide u smislu - koliko te ko¹ta pri nabavci i godi¹nje skupljem servisu, da bi u¹tedeo litar, ili dva na 100 km. Podvuèe¹ crtu pa vidi¹ gde si.

To ¹to ti radi¹ sa trgovinom, mislim da 99,9% ljudi ne mo¾e da izvede, tako da to benzin naspram plina poreðenje va¾i samo za preostalih 99,9% ljudi, ne za tebe i Peru Lo¾aèa.  :)
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

srbac

Plin je dogradnja, znaci nikad dobro, nikad planirano. Vozim dizel od 91 i vozicu dok ga ima. Atesti, mali gepeci, svecice, kablovi ablovi ...
Koji benzinac trosi ispod 7 u gradu? Smart trosi vise od 7...

Andreja

Citat: kosta66 poslato 09 Novembar, 2016, 06:39

Citat: Andreja poslato 29 Oktobar, 2016, 23:41
A poenta tvog posta je?  [neampojma]

ti peèurkar oti¾i u prodavnicu gvo¾ða i kupi onu bronzu, prospi po sobi pa haluciniraj za sve pare jeftino

Zna¹ li kome sam uputio ovaj post? Da nisi malo pobrkao lonèiæe?  [neampojma]
Problem je ¹to mislimo da imamo vremena...
If you can't duct it, fuck it! :D

Slaninar

Citat: srbac poslato 09 Novembar, 2016, 11:52
Plin je dogradnja, znaci nikad dobro, nikad planirano. Vozim dizel od 91 i vozicu dok ga ima. Atesti, mali gepeci, svecice, kablovi ablovi ...
Koji benzinac trosi ispod 7 u gradu? Smart trosi vise od 7...

Ispustio sam da napi¹em i dizel. Benzin naspram plina naspram dizela. Sve ima prednosti i mane, samo treba videti ¹ta se kome vi¹e isplati.

Pe¾o 106 biv¹e ¾ene - ispod 7 litara i zimi, po gradu.

Keva uzela punta - isto joj ne ide preko 7 litara po gradu.

Zavisi od motora (ovo su oni najmanji benzinski) i kako ga vozi¹. Ja sam nauèio voziti devedesetih. Litar benzina = litar krvi. Kad vidim na 500 metara da je crveno na semaforu, odmah pu¹tam gas i izbacujem iz brzine.  :)

Naravno, Novi Sad je ravan, verovatno i to poma¾e.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Hurricane

Ako misli¹ da u¹tedi¹ kad vidi¹ semafor koèi motorno spu¹tanjem u ni¾u, na leru tro¹i isto kao da ni¹ta nisi uradio..

UFF

plin u kolima vise nikad u zivotu

a koliko ce benzina da trosi a da ide kao ovaj moj sad?
da ga jebem ako ne duplo onda sigurno preko 10l
a to je mnooogo vise od 6.3-6.5 koliko mi sad trosi na pun gas

ako mi ode zamajc da najebao sam ali ako ne ode onda sam ustedeo 30-50% cene goriva na svaki km koji predjem a necu ga zadrzati zauvek

Slaninar

Citat: hurricane poslato 09 Novembar, 2016, 12:30
Ako misli¹ da u¹tedi¹ kad vidi¹ semafor koèi motorno spu¹tanjem u ni¾u, na leru tro¹i isto kao da ni¹ta nisi uradio..

mislim da nisi u pravu. na 500 obrtaja lera trosi manje nego kad drzis gas na 2000 obrtaja. kad kocis motorom, ne ubacuje manje goriva nego na leru.
naravno kad hocu da brze usporim, kocim i motorom, zavisi od situacije
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Slaninar

Citat: UFF poslato 09 Novembar, 2016, 12:40
plin u kolima vise nikad u zivotu

a koliko ce benzina da trosi a da ide kao ovaj moj sad?
da ga jebem ako ne duplo onda sigurno preko 10l
a to je mnooogo vise od 6.3-6.5 koliko mi sad trosi na pun gas

ako mi ode zamajc da najebao sam ali ako ne ode onda sam ustedeo 30-50% cene goriva na svaki km koji predjem a necu ga zadrzati zauvek

to ako dobro trgujes.

ja se toliko malo vozim, da mi razlika u nabavnoj ceni izmedju dizela i benzina treba vise godina da se isplati kroz ustedu goriva.

sto veca kilometraza po gradu, to se vise isplati dizel.

plin je sad za taksiste, sa svim atestima i cudima.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

mrle

Multiple na plin i metan skuplje od jtd-a. A uvek mogu da uvedu dodatni atest i ft1p.

Glava Dole

Citat: Slaninar poslato 09 Novembar, 2016, 12:45
Citat: hurricane poslato 09 Novembar, 2016, 12:30
Ako misli¹ da u¹tedi¹ kad vidi¹ semafor koèi motorno spu¹tanjem u ni¾u, na leru tro¹i isto kao da ni¹ta nisi uradio..

mislim da nisi u pravu. na 500 obrtaja lera trosi manje nego kad drzis gas na 2000 obrtaja. kad kocis motorom, ne ubacuje manje goriva nego na leru.
naravno kad hocu da brze usporim, kocim i motorom, zavisi od situacije

Kolko znam moderni benzinci imaju sistem koji cak potpuno prekida dovod goriva kad je na motornom kocenju i pustaju samo vazduh, nek me ispravi neko ako gresim... Sto se karburatoskih tice to da, sa vecim obrtajima raste i potisak i sila usisavanja vazduha pa samim tim i goriva kroz karburatore...

Slaninar

Citat: Milos96 poslato 09 Novembar, 2016, 13:13
Citat: Slaninar poslato 09 Novembar, 2016, 12:45
Citat: hurricane poslato 09 Novembar, 2016, 12:30
Ako misli¹ da u¹tedi¹ kad vidi¹ semafor koèi motorno spu¹tanjem u ni¾u, na leru tro¹i isto kao da ni¹ta nisi uradio..

mislim da nisi u pravu. na 500 obrtaja lera trosi manje nego kad drzis gas na 2000 obrtaja. kad kocis motorom, ne ubacuje manje goriva nego na leru.
naravno kad hocu da brze usporim, kocim i motorom, zavisi od situacije

Kolko znam moderni benzinci imaju sistem koji cak potpuno prekida dovod goriva kad je na motornom kocenju i pustaju samo vazduh, nek me ispravi neko ako gresim... Sto se karburatoskih tice to da, sa vecim obrtajima raste i potisak i sila usisavanja vazduha pa samim tim i goriva kroz karburatore...

Nisam znao da ti s ubrizgavanjem iskljuèuju dotok goriva - to je super ako radi tako. Za karbove nisam siguran da li svi vuku vi¹e goriva kad se koèi motorom.

U svakom sluèaju, ako hoæu da se dokotrljam do semafora koji je daleko, ne da koèim, samo izbacim iz brzine. Ako treba da vi¹e usporavam i br¾e stanem, onda pustim gas, pa u ni¾u, pustim gas, pa koèim kad je veæ vreme za stajanje, opet, zavisi koliko brzo treba da se zaustavim.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

DebeliZmaj

drugar uvezao i tad registerovao multiplu sa fabrickim gasom nekim
jbt sad treba uradi neki atest nema ko mu servisira gasni sistem
niko ne radi taj neki ‚‚fabricki‚‚ ... muka ziva i to ft1p
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

Hurricane

@slanina

..nisi znao, pa si odma mislio da ja ili bilo ko drugi nije u pravu..ccc




mali_zmaj

Jbg. kod nas je realnost servisiranja uvjek nemilosrdna,odn nema servisiranja,veæ idu po sistemu proma¹aja i pogaðanja,¹ta god da je vanserijsko mo¾e¹ se slikat....,pa èak i donedavno su skidali ko¾u sa leða za reparaciju turbina,bosch pumpi,èi¹æenje fap filtera,lamde sonde,dizne...,plivajuæim zamajcima,i ¹ta veæ odlazi na modernim dizelima,ili kod benzinaca sa lo¹im plinskim instalacijama,raèunarima itd...,i dalje mislim da su moderni dizeli smeæe,i da se benziski motori manje kvare...
jin-jang

Slaninar

Citat: hurricane poslato 09 Novembar, 2016, 14:18
@slanina

..nisi znao, pa si odma mislio da ja ili bilo ko drugi nije u pravu..ccc


naravno. kao sto sam i napisao.

i dalje mislim da puntilak ne trosi vise na ler gasu nego kad kocis motorom, neka me isprave strucniji ako gresim.

isto kao sto jugo i stariji s karbovima, koliko znam, ne dodaje vise goriva kad kocis motorom.

drugar u lov vozi dizel dzipa na jestivo ulje. :)
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Kostić

Citat: UFF poslato 09 Novembar, 2016, 09:44
Citat: kosta66 poslato 09 Novembar, 2016, 06:47
Citat: UFF poslato 29 Oktobar, 2016, 23:36
to je zato sto ti je soba jeftinija od motora inace ga ne bi unutra nikad uterao

Citat: UFF poslato 30 Oktobar, 2016, 00:24
kad napravis sam svoju kucu nikad neces motor uterati u nju
mozda u predsoblje ili terasu ali u sobu ne

ja se tebi divim do iznemoglosti.... ti si verovatno nosio gajbice ko marko pa sakupio lovu i napravio tu kuæu. ono, iza¹o si iz roditeljeskog stana sa svojim zaraðenim novcem, jel tako?

upravo tako
zioveo sam sa roditeljima dok nisam zaradio dovoljno za svoj stan bez da uzimam kredit
a onda sam umesto solidnog stana recio da kupim manji + da uzmem 8 ari zemlje
sigurno mi niko poklonio nije niti sam ukrao, nisam kao ti da sedim kuci ili se vozim po kosutnjaku po ceo dan


¾iveo si sa roditeljima, radio marljivo i zaradio za stan bez da uzima¹ kredit. eto fala na odgovoru, sve mi je jasno. ja bi voleo da budem kao ti : )

Kostić

Citat: Andreja poslato 09 Novembar, 2016, 11:58
Citat: kosta66 poslato 09 Novembar, 2016, 06:39

Citat: Andreja poslato 29 Oktobar, 2016, 23:41
A poenta tvog posta je?  [neampojma]

ti peèurkar oti¾i u prodavnicu gvo¾ða i kupi onu bronzu, prospi po sobi pa haluciniraj za sve pare jeftino

Zna¹ li kome sam uputio ovaj post? Da nisi malo pobrkao lonèiæe?  [neampojma]

znam, oma¹io sam citat. trebo je onaj iznad

Kostić

Citat: Gavrolini poslato 09 Novembar, 2016, 11:01
Ima Kosta bar 3 meseca upisana u radnu knjizicu garantujem ako me i 4 :)

nema ba¹ toliko al ne mogu svi da imaju mlogo meseci u tu radnièku kni¾icu