Glavni meni

Benzin tema

Započeo Hurricane, 29 Oktobar, 2016, 20:54

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Glava Dole

Gde dizel zavrsava benzinac pocinje. AMNIN....

Tisi, mirniji, laksi za odzavanje, mnogo se brze greje zimi... sto se mene tice dovoljni razlozi da kod mene prednost uvek imaju benzinci :)

DebeliZmaj

probao razne pumpe ... govno matoro
najlepshe ide na dizel sa NIS ... jbmli ga zasto
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

Ivicat

Citat: Milos96 poslato 30 Oktobar, 2016, 04:00
Gde dizel zavrsava benzinac pocinje. AMNIN....

Tisi, mirniji, laksi za odzavanje, mnogo se brze greje zimi... sto se mene tice dovoljni razlozi da kod mene prednost uvek imaju benzinci :)
+ zamajci, pumpe, dizne,...

Slaninar

Dizeli manje tro¹e po gradu - to je prednost. Ko pravi veæe kilometra¾e, a uglavnom je u gradu.

Druga prednost, ko ima starog, a oèuvanog dizela, mo¾e da tera i na jestivo ulje ako hoæe. Jeftinije od goriva litar!
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Glava Dole

Ma sve je to tu negde, vrlo priblizno... jedino sto dizeli imaju mnogo bolji obrtni momenat u niskim obrtajima(tipa kao kod motora 1 ili 2 cilindra protiv 4) a krenes da ga vrtis i kad ti najsladje on je mrtav, moras u sledecu brzinu... i opet su svi ti vasi ultra mega giga dizeli sa turbinama... aj mi daj benzinca iste kubikaze sa turbinom pa da vidim da li ce taj dizel imati hrabrosti da se uopste parkira pored a kamoli potera s njim :)

Slaninar

Citat: Milos96 poslato 30 Oktobar, 2016, 08:13
Ma sve je to tu negde, vrlo priblizno... jedino sto dizeli imaju mnogo bolji obrtni momenat u niskim obrtajima(tipa kao kod motora 1 ili 2 cilindra protiv 4) a krenes da ga vrtis i kad ti najsladje on je mrtav, moras u sledecu brzinu... i opet su svi ti vasi ultra mega giga dizeli sa turbinama... aj mi daj benzinca iste kubikaze sa turbinom pa da vidim da li ce taj dizel imati hrabrosti da se uopste parkira pored a kamoli potera s njim :)

Obièan dizel bez turbine je za gradsku vo¾nju - ko pravi puno km.
Za trkanje je benzin iste kubika¾e, sliène konstrukcije, po pravilu jaèi i bolji od dizela, ne znam da iko vozi trke sa dizela¹em, barem kad su kola u pitanju.

Opet, dizela mo¾e¹ po gradu ðirati na ni¾im obrtajima, da ne tro¹i puno, a biæe tada startniji od benzinca na ni¾im obrtajima.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

BOKYBOY

#26
MOL 95 aditivirani u auto zbog dizni...rezervna varijanta je NIS-ov 98...
u motor obrnuta varijanta...i nije Placebo,mirnije mi radi na 98-ici i trosi manje oko 200ml,mozda zbog 20-to ventilskog agregata bem li ga.
A sto se tice snage benzinca u niskim obrtajima,probajte neki Twin Spark 2.0 16V sa varijatorom faze i sve ce vam biti jasno...nema razlike izmedju njega i JTDM-a 1.9...cak sta vise,kad JTDM dodje do kraja,benzinac nastavlja da puni jos... [thumb_up]

lord_oblivion

U sve motore do sad, sipam na LukOil-u kod Kovaèa i uvek gledam da je aparat broj 1 ako je slobodan. To iskljuèivo za gradsku vo¾nju. Stvar navike, 300 metara mi od kuæe a i poznajem pumpad¾ije pa mi ka¾u na koji aparat da ne idem kad je kec zauzet :)
Kad idem na vo¾nje od vi¹e dana ili rezervoara, iskljuèivo NIS (biv¹i Jugopetrol). Nema bitne razlike u radu i potro¹nji a njihovih pumpi ima maltene u svakom selu.
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.

BOKYBOY

...hvala za minus...bas sam se potresao...baja mora da vozi dizela... [rofl] [rofl] [rofl]

Lazic

Citat: UFF poslato 29 Oktobar, 2016, 23:11
Citat: hurricane poslato 29 Oktobar, 2016, 22:55
...aj na crtu bando zagaðivaèka  [bejzbolka]

ma ¹ta da se tro¹imo, evo ti kljuè, probaj, pa se vrati da da¹ izvinjenje ovom cenjenom auditorijumu

zapalio veèeras gume u drugoj na malo vi¹e gasa, jedva na pola bilo do 7200 gde mu tek poèinje crveno, ovo moram da naglasim..

[rofl] da probam sta? jugo? :D
a i tu hondu cu ti oderem, prosli vlasnik bio lazic jbt
Ne bih smeo da se kladim... :D


Nego, aj da upozorim na Slap na Konjarniku, u praznu bocu od 30 litara nije htelo da stane vi¹e od 11, pomislio da je neki ventil zapekao, pa aj kao probaæu kasnije opet, kad cvrc, posle 10km ostao bez gasa... Kad sam sipao, stade 30 litara, kasnije sve normalno... Znaèi sipali su mi litar dva gasa, naplatili kao 11...

Darko

Citat: Milos96 poslato 30 Oktobar, 2016, 08:13
Ma sve je to tu negde, vrlo priblizno... jedino sto dizeli imaju mnogo bolji obrtni momenat u niskim obrtajima(tipa kao kod motora 1 ili 2 cilindra protiv 4) a krenes da ga vrtis i kad ti najsladje on je mrtav, moras u sledecu brzinu... i opet su svi ti vasi ultra mega giga dizeli sa turbinama... aj mi daj benzinca iste kubikaze sa turbinom pa da vidim da li ce taj dizel imati hrabrosti da se uopste parkira pored a kamoli potera s njim :)

matori , a koji si ti to dizel vozio pa tako pricas  ?  kad ti najsladje on mrtav ?!?!??!  jesi normalan ?

95 , 96-e sam imao Nisan Sunny 1.6 GTI  , dve bregaste , dve svecice po cilindru , boles od auta , ja ti garatujem da mi ovaj autobus i brze puni , i brze stize do krajnje brzine od tog Nisana ...
bas ovakvog .. 


jedino ako si probao raspalog golfa 2 , pa pises tako ...


PS - ja poceo u gradu da sklapam retrovizore i tako vozim ... izvalio sam da mi auto trosi manje oko 178 ml dizela , verovatno zbog manjeg otpora ...
razmisljam i antenu s krova da skinem , mozda smanjim jos 10ak mililtra


Lazic

Vozio si sa 14 godina... ??? :o ;D

Darko

jok , zajebo sam se ... to mi je bio prvi auto , znaci 99 ... auto je bio 95...  ;)

Bojan

Pravo da vam kazem ja vise i ne vidim neku poentu u dizelu posle svih ovih eura i ostalih pravila. Skuplji u startu, dizel kao gorivo skuplje, gotovo da nema razlike u potrosnji od benzinca, zimi ostanes na putu ako nisi nasuo dobro gorivo, leti servis ako nije kvalitetno gorivo i sto je najvaznije vise ni ne traju dugo.
[thumb_down]

Darko

Konkretno meni tako naisao , pa sam ga uzeo , a gledao sam i benzince...ovo mi je prvi dizel u zivotu.

Bojane , delimicno si u pravu... razlike u potrosnji ima i dalje u korist dizela , pogotovo u gradu i pogotovo zimi ...cena goriva nije ne znam ni ja koja , varira u par dinara , nista strasno
Da su dugovecniji od benzinca - jesu sigurno ( mada ne znam ni koliko je ovo bitno kad verujem niko od nas ne vozi jedan isti auto 15 god) ... neko rece gore servis , pumpa dizne plivajuci ... nije to vise bauk kao u vreme kad se tek pojavilo... znam slucajeve koji su presli i po 50.000 km posle remonta turbine ili plivajuceg... a ne mozes bas da kazes da i benzinci nemaju neke skupe zahvate...

Ovo da ostanes na putu ako si sipao lose gorivobsi bas omasio ;)

UFF

Citat: BOKYBOY poslato 30 Oktobar, 2016, 10:37
...hvala za minus...bas sam se potresao...baja mora da vozi dizela... [rofl] [rofl] [rofl]

ne znam na koga si mislio, nisam ti ja dao ali evo sad cu i ne zbog tvog posta ili sto ja volim dizelase vec sto svako ko se obrati javno kao hvala za minus to me uopste ne pogadja dokazuje upravo suprotno, da te ne pogadja ne bi ni gledao da li si dobio + ili - vec bi te boleo kurac

TEEfqd

neki subjektivni utisak mi je da je najbolje gorivo na petrol pumpi preko puta djelmasa. pricam o bezolovnom. i stotka sa omva.

Slaninar

Dizel je za puno km po gradu - ko neæe da se cima s plinom. Plin je cimanje, pogotovo zimi, po gradu. Boca zauzima mesto u gepeku, dodatna kila¾a da se tegli, atesti, zimi ako u gradu vozi¹ kraæe deonice, ne stigne da se ugreje dovoljno da radi kako treba na plin...

Benzin je bolji ko vozi manje km godi¹nje, ili se ne vozi puno po gradu - po¹to je jeftiniji pri nabavci, a i servis je jeftiniji.

U NS gorivo na novim NIS pumpama je sasvim OK.

98 oktana - ko nema auto sa ba¹ namunjenim motorom, bacanje para. Na Fejzeru nisam uspeo izmeriti razliku u potro¹nji, niti osetiti da motor radi drugaèije.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

BOKYBOY

#38
Citat: UFF poslato 30 Oktobar, 2016, 19:11
Citat: BOKYBOY poslato 30 Oktobar, 2016, 10:37
...hvala za minus...bas sam se potresao...baja mora da vozi dizela... [rofl] [rofl] [rofl]

ne znam na koga si mislio, nisam ti ja dao ali evo sad cu i ne zbog tvog posta ili sto ja volim dizelase vec sto svako ko se obrati javno kao hvala za minus to me uopste ne pogadja dokazuje upravo suprotno, da te ne pogadja ne bi ni gledao da li si dobio + ili - vec bi te boleo kurac

Ma veruj da me savrseno zabole za minuse,nisam kao neki kompleksasi ovde sto ce da te cimaju cim dobiju neki da im kazes ko im ga je dao,samo mi je bilo cudno sto se dele u ovakvoj temi...mada,sta vise ovde moze da bude cudno kad se minusi dele i u temi Bat i Bubs? I ne vidim ko je tebe uopste pomenuo ovde i sto se javljas uopste i pravdas da nisi ti...pa i da jesi,zabole me savrseno.A posto vidim da te to cini srecnim,mozes i da me banujes  slobodno

Mihajlo,sorry za off

UFF

pa zato sto sam napisao da volim i vozim dizela (i ne nije zbog manje potrosnje i skupog odrzavanja vec zbog OBRTNOG MOMENTA, uvek sam se lozio na potisak a ne na max brzinu)

jebo to sto benzinac puni i dalje kad dizel stane, GDE CES DA GA PUNIS KAD JE OGRANICENJE 50? mozes samo da ga punis do duplog ili troduplog ogranicenja na radaru pa kao moj imenjak i ja da izbrgavas drzavu narednih XX godina a to je bas pametno i vredno trenutka jel?

i moj cb1000r je benzinac 1000ccm 4cyl ali stane jos pre 10k kad RR tek pocne da puni jel da? e pa dzaba mu kad ga derem po gradu od semafora do semafora pre nego sto on stigne da napunu a imam i "servo" uredjaj zvan korman za krivne a motor nisam kupio da se trkam i da se drkam sa heblovima kako bi izgledao ccol vec da vozim i uzivam kao i da sto pre stignem gde sam krenuo (onaj sto vozi stazu nije krenuo nigde, osim mozda da padne)

a za minuse nemoj ti bude cudno, postoje da se ocene postovi, neko okaci mrsavu a ocenjivac voli debele i slicno, sta ti to cudno jbt ne treba nioko da se uzbudjuje zbog toga to je stvar ukusa