Glavni meni

©tenci Srpskog odbrambenog Psa na prodaju

Započeo juga.v, 27 Oktobar, 2016, 15:28

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

juga.v

©tenci Srpskog odbrambenog Psa na prodaju
4 Mu¹ka i 2 ¾enska
rezervacije u toku ;)






150e Musko,100e zensko sa rodovnikom.

juga.v


eclipse4


Bojan


Boban_m

Nije to sad Bojane. Rasa je nastala prije 30ak godina ako me pamcenje dobro sluzi.

DebeliZmaj

kad uspesno prodash sence ne zaboravi
neku sitnu donaciju za forum :)
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

Gavrolini

Citat: Bojan poslato 06 Novembar, 2016, 02:11
Sad imamo i srpskog psa  [clapp] ;D
Nekad je bolje prvo se malo informisati pre nego sto izletis sa necim misleci da ces ispasti pametan...desi se kao npr. sad da ispadne kontra.

Slaninar

Citat: Boban_m poslato 06 Novembar, 2016, 02:16
Nije to sad Bojane. Rasa je nastala prije 30ak godina ako me pamcenje dobro sluzi.

Ili 25, taman kad je poèelo hu¹hanje na ludilo?


Edit:
Jeste, kao ¹to sam i mislio:

https://sr.wikipedia.org/sr-el/%D0%A1%D1%80%D0%BF%D1%81%D0%BA%D0%B8_%D0%BE%D0%B4%D0%B1%D1%80%D0%B0%D0%BC%D0%B1%D0%B5%D0%BD%D0%B8_%D0%BF%D0%B0%D1%81

1991.    
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

monsterbnt

Citat: Bojan poslato 06 Novembar, 2016, 02:11
Sad imamo i srpskog psa  [clapp] ;D

Citat
Српски Одбрамбени Пас (С. О. П.) је раса настала на планини Романији укрштањем вукова, торњака, напуљских мастифа, ротвајлера и америчких стафордских теријера. Укрштања су завршена 1991. године, па се та година узима као година настанка расе. Творац расе је гдин Ненад Гавриловић. Његова жеља и идеја су биле да реконструише веома стару, изумрлу расу која потиче још из средњег века - „српског мастифа“.

https://sr.wikipedia.org/wiki/%D0%A1%D1%80%D0%BF%D1%81%D0%BA%D0%B8_%D0%BE%D0%B4%D0%B1%D1%80%D0%B0%D0%BC%D0%B1%D0%B5%D0%BD%D0%B8_%D0%BF%D0%B0%D1%81

@Slaninar
Nema veze sa huskanjem na ludilo, samo se potrefilo... Ukrstanja su morala da pocnu bar desetak godina ranije i cilj je bio da se ozivi izumrli srpski mastif a ne da se napravi lajavi cetnik...
Nisam ih licno posedovao al sam u jednom momentu zivota provodio dosta vremena sa njima. Zaista su divni, odani i poslusni psi al nedaj boze da mu cacnes nekog njegovog....
Smrt SVIMA!!!!

Slaninar

Manje popularne rase su dosta zahvalne zbog toga ¹to se i karakterne osobine dosta dobro oèuvaju.
Psi koji su popularni se obièno ukr¹taju da budu ¹to lep¹i za izlo¾be, dok se karakteristike samog karaktera pasmine slabije primete na izlo¾bama, a "prozivoðaèi" se ne vode time pri ukr¹tanju, a onda se vremenom gube.

Ali samo ime rase... majke ti! A ozvanièeno 1991!  :D
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Bojan

Citat: Gavrolini poslato 06 Novembar, 2016, 09:08
Citat: Bojan poslato 06 Novembar, 2016, 02:11
Sad imamo i srpskog psa  [clapp] ;D
Nekad je bolje prvo se malo informisati pre nego sto izletis sa necim misleci da ces ispasti pametan...desi se kao npr. sad da ispadne kontra.
@gavro ja nikad ne mislim da cu ispasti pametan, ja znam da sam pametan. Cuo  sam za projekat uzgoja ali nisam za ime rase. 
@jugo.v na zameri na komentarima, zelim ti uspesnu prodaju stenci su prelepi.
1. Covek koji je "napravio rasu" je to zavrsio za 10g i objavio novu rasu 91' koja i dalje nije priznata tj on izdaje rodovnike.
2. ostatak cu da izbacim u crticama.
-Srpski mastif nikad nije postojao
-Vuk i pas nisu srodnici da bi se uspesno ukrstali
-10 godina razvoja i 15 godina prodaje nije ni blizu dovoljno da bi se napravile razlicite krvne linije, zato im se i pojavljuju problemi sa zubalima npr.

Naravno vreme ce pokazati dali ce opstati kao rasa ili ce se utopiti u srodnike
@slaninar nase uzgajivacnice 98% nista ne uzgajaju vec samo proizvode pse, ukrstaju srodnike i zato se gube odlike rase.
@jugo.v Moze li jos slika?


juga.v

@DebeliZmaj moze nije problem ;)
@Bojan ne zameram,opu¹teno...
Biæe sutra sve¾ih slika :)

juga.v


juga.v


juga.v

Odlièni su èuvari,poslu¹ni,veoma tolerantni prema ukuæanima,veoma prvzeni ukuæanima,brzo uèe...

Bojan

Al su lepi, daj i neku sliku roditelja ali da stoje

juga.v


juga.v


juga.v


nano

Super su kucici. :) cuo sam ranije za rasu al nisam imao prilike da ih vidim uzivo.

Citat: Bojan poslato 06 Novembar, 2016, 14:47
pojavljuju problemi sa zubalima npr.

Bull terrieri imaju problema sa zubima i danas a postoje od 19tog veka.


Citat: Bojan poslato 06 Novembar, 2016, 14:47
-Vuk i pas nisu srodnici da bi se uspesno ukrstali

2sec googla

CitatWolves and dogs are interfertile, meaning they can breed and produce viable offspring. In other words, wolves can interbreed with any type of dog, and their offspring are capable of producing offspring themselves.

Ti mozda jesi pametan, al nisi nesto narucito dobro obavesten.