Glavni meni

Mini Moris

Započeo ЯЭВОЛУТИОН, 27 Oktobar, 2016, 09:35

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

DebeliZmaj

koliko ih tuko zaracio se ciganotitusom ...
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

ЯЭВОЛУТИОН

samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

perlx

ЯЭЦИКЛАТИОН

DebeliZmaj

Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

perlx

Krstim ga vec drugi put  [pop]

DebeliZmaj

to je ikonica za opelo .. ali ok ...
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

Neos

Tzv donator organa.
Vidi mo¾da moj drug Mi¹a i njegov otac Du¹an imaju jo¹ uvek delova od minija. On ¾ivi u Rakovici

Hattrick

Citat: Milos96 poslato 08 Novembar, 2016, 09:40


Lepa buba, svaka cast dedi, a ti Kostin mali, mogao bi malo da se ugledas na pretka, stvarno je kao nova ;-)
Nisam rekao da je konkretno buba tvoga dede TAS, nego sam rekao da bube generacije kasnije od 1968. imaju malu vrednost na trzistu, nisu mnogo trazene, i ne postizu velike cene. AKO je pored toga jos i model TAS, ili neka Meksicka, tek onda vredi tepsiju ribe. Zvanicna proizvodnja TAS Buba pocinje 73. godine, a pre toga je u TAS-u (1970-1973) nezvanicno ipak napravljeno 4900 buba sve prodate na trzistu Jugoslavije kao Nemice. Posto si siguran da je ova prava Nemica, i sudeci po stanju, mislim da bi preko realno mogla biti prodata oko 5.000€. Iz tog (posleratnog) perioda pravu vrednost imaju T1 Sambe sa 23 ili 21 staklom, Barndorovi, Splitovi, Cviteri, Ovali, Faltdahovi, Karman Ghie, Schwimmwageni, i sve generacije buba do kraja 1966. Sve  posle toga ima tu i tamo neku vrednost samo po inerciji prema prethodnim modelima, ali ce retko koji specijalista koji ima debeo dzep i skupo kupuje na keca, da se zaleti za neku iz tog perioda. Pricam ti iskreno. Tu je taj deo gde se nasi nazovi "specijalci" pogube, i lupetaju neke nebulozne cifre, a ne znaju ni da prepoznaju razlicite varijante jednu od druge, a kamoli da im odrede trzisne cene. Ja imam slicnu problematiku, pazario sam davno, pre vise od 10 godina, 1964 bubu, pali, radi, ide, sertifikat iz VW museum da je original i istorijski znacajna, sa idejom neke restauracije. E sad tu se lomim, da bi imala neku vrednost na trzistu, sve to mora biti odradjenjo tip-top, nista majstor Mitke. A ta full restauracija bi kostala bez nekog preterivanja od 6-7K€ pa na vise. Tako kvalitetno restaurirana bi imala vrednost teorijsku 10-12K, realnu za brzu prodaju 8-10K. U ovom konkretnom trenutku. Sto mu dodje ulozis mnogo para, mnogo vremena, truda, i zezanja, za malu razliku. Pricam ako bi gledao iskljucivo sa ekonomskog aspekta, bez ikakvog uzivanja u onome sto radis. Tako da sam stavio sve to onako malo na Stand-by, pa ako nedjem nesto interesantnije da u to ulozim, tipa neki dobar T1, ili '50 Split, ili eventualno '54 Oval, onda bih zavaljao ovu 1964. tako kako stoji u (odlicnom) izvornom stanju, pa kad vec ulazem, a restauracija bi kostala slicno, bar da imam auto koji vredi nekoliko puta vise. Pa onda malo vozikam vikendom par meseci na VW okupljanjima, stavim u podrum, pokrijem, pa za 30 godina neka sin otkrije cime se njegov otac zaludjivao, pa neka trazi na mobile.de koliko moze da dobije za 100 godina star, restaurirani split :D
Ako hoces neke detaljnije informacije, upoznacu te sa Tomas Volkom sa VHS foruma, on ti je u Raci Kragujevackoj, i ozbiljna lobanja za svu tu VW scenu, ima covek 5 T1 u dvoristu, i bukvalno je enciklopedija svega sto se tice VW.

Hattrick

Moja licna preporuka, ne prodavaj nista u ovom trenutku, jer ako ne vredi nesto mnogo sada, ne znaci da nikada nece. Pokrij to, pa za 15 godina proveri cene, mozda se iznenadis :D

Glava Dole

Niko o prodaji nije ni pricao ni pomislio, vredela ona 500 ili 50.000e svejedno je, na prodaju nije :) A i deda je jos uvek koristi, i trenutno je registrovana i koristi se "do pijace", konkretno ova ima jednostavno ima dugu istoriju u nasoj porodici tako da sumanjam da ce ikad biti na prodaju ako bas ne bude nekad stani- pani, o tome sad i necu i nema potrebe da razmisljam...

Evo motora, izandjala se samo bixna od one civije koja okrece klapnu kad se da gas, kako god da se to zove... deda picajzla pa otisao u BG i kupio nov karb, ispruzio se 16 i kusur hiljada plus ugradnja i jos doplatio da mu stari reparira lik, ocisti detaljno i naulji pa ga drzi u regalu u sobi(taj originalni) :D Ima i nove kugle u rezervi, nove dihtunge, 2 kompleta svecica, platine, nova bosh bombima(ova plava koja je na njoj) kupljena greskom jer majstor nije umeo da resi problem a fabricka ispravna takodje u regalu u kutiji(pa mu na kraju ipak to resili ja i cale i ako nama ne veruje i smatra za sarlatane... bas se pitam zasto, a ja sve povuko na caleta, aljkavost i budzenje... ove zelene zice su moj pecat, tad sam je i poslednji put vozio uz izgovor da je probam... obecavao on da mi je da jos puno puta posle toga al nikad nije ispunio obecanje, nikom je nikad nije davao ako nije morao, ni rodjenoj cerki jedinici... naucila je da vozi isto na bubi al tek na nasoj nakon sto se udala za mog caleta)... zaludjen covek, cak i rezervnu gumu koju nikad nije upotrebio zamenio jer je samo od stajanja u gepeku jednostavno pocela da ispusta sama od sebe a ima jos 2 nove u rezervi prekrivene u podrumu(mucio se da nadje tu dimenziju, nigde u SDu nije mogao pa kupio i rezervne u BGu neke TOYO)... a i do mora i nazad je isao sa ekserom u gumi uz dopumpavanje i kasniju zamenu :D

Ako nastavim da pisem zasto nije na prodaju niti ce ikad biti bez preke potrebe oduzice se previse a tema nije buba nego mini moris... ja sam se samo ukljucio kad je neko spomenuo bubu i da usput opravdam "vlasnike ludake" oldtajmera i potvrdim da stvarno i nisu bas u vinklu uglavnom :)

Tebi inace hvala na textu i ponudi da me upoznas malo vise sa materijom, meni se iskreno ne ide za sad samo zbog toga u KG jer kao sto rekog nisam okoreli zaludjenik za bube pa da mi je bitno koliko koja vredi... na svojoj sam naucio da vozim jos u drugom razredu osnovne, deda mi je za svoju obecao voznju na pologonu pod uslovom da procitam kompletnu lektiru za osnovnu skolu samo zato sto je znao da sam lenj i da nema sanse da to ispunim :D Prvi put sam je provozao kad mu je pukao hemoroid, tad mu je spasila zivot i odvezla ga do urgentnog u SD-u, odma rotacija i pravo za BG dok se u venu sliva krv iz boca... kad su nam javili iz bolnice u 7 ujutru i cim smo stigli tamo sav preznojen bez krvi je prvo pitao gde mi je auto :D A keva nije umela da ga utera u njegovu garazu i tad sam je uterao ja, covek se rastaje sa zivotom a ja sav srecan vicem u garazi je, vozio sam najzad tvoju bubu, on da nema usi smejao bi se oko glave ja mislim :D I posle se opravio totalno :D I sad da ja prodam tu bubu... pa ne bih to ni u najavi, on tek ne bez obzira na vrednost :D


Autor: Milos Karenjin :P



Hattrick

Citat: Milos96 poslato 10 Novembar, 2016, 05:30
... kad su nam javili iz bolnice u 7 ujutru i cim smo stigli tamo sav preznojen bez krvi je prvo pitao gde mi je auto :D

[rofl] [rofl] [rofl]

Citat: Milos96 poslato 10 Novembar, 2016, 05:30
a tema nije buba nego mini moris... ja sam se samo ukljucio kad je neko spomenuo bubu

A ovde doduse stvarno topici izuzetno retko skrecu sa teme  :)

ЯЭВОЛУТИОН

Citat: Neos poslato 10 Novembar, 2016, 01:59
Tzv donator organa.
Vidi mo¾da moj drug Mi¹a i njegov otac Du¹an imaju jo¹ uvek delova od minija. On ¾ivi u Rakovici
Rakovica je sirok pojam....a Misa rasprostranjeno ime....imao sam ka inija pre trideset godina i znam sve koji su nekada radili minije....malo sam pogubio konce sto se imena tice ali znam ih sve. Predpostavljam da mislis na Shilju, imao je navoz ispred garaze koji se spustao....Mile Dimic oo broja dvadeset....
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Neos

Vidi¹ da je Rakovica mala, da to je Mi¹a.

UFF

Milose zar ne mislis da je malo prevelik rizik da je vozi makar i do pijace ako je toliko bolesno voli i pazi?
zabosce ga neka pijana budala i odvalice mu bubu od zivota i onda dzaba sva paznja i drkanje

Lazic

Jebote ista kao moja, samo je godinu dana mlaða i moja je bila kao bela kafa... Skoro milion sa æaletom i ja od 1995-98 100.000... ;D

ЯЭВОЛУТИОН

Citat: Neos poslato 10 Novembar, 2016, 10:03
Vidi¹ da je Rakovica mala, da to je Mi¹a.
Silju nisam video deset godina...doduse ne odlazim ni tako cesto u taj kraj....cesce matori dolaze kod mene....ali mislim da trguje nekim kolima....dole ispod Maricke ima neki plac....ne stizem da ga obidjem....ali znam coveka predugo....
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Conti-Moto

#76
Revo ako èaèka¹ oko Mini Morisa pokloniæu ti ne¹to, ako hoæe¹ ...








Novo !!!
Conti ROAD !!

ЯЭВОЛУТИОН

Citat: Conti-Moto poslato 21 Novembar, 2016, 21:35
Revo ako èaèka¹ oko Mini Morisa pokloniæu ti ne¹to, ako hoæe¹ ...









turpijam ga do metala....cackanje je jos daleko...hvala...dosuse skinuo sam haynes ali od viska glava ne boli.....

nego jel vido neko neki mini u poluraspadu....ovo kako mi smrdi otici ce u restomod.....nedostaje pun kurac sitnica oje me nerviraju...
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Conti-Moto

Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 22 Novembar, 2016, 09:55
Citat: Conti-Moto poslato 21 Novembar, 2016, 21:35
Revo ako èaèka¹ oko Mini Morisa pokloniæu ti ne¹to, ako hoæe¹ ...









turpijam ga do metala....cackanje je jos daleko...hvala...dosuse skinuo sam haynes ali od viska glava ne boli.....

nego jel vido neko neki mini u poluraspadu....ovo kako mi smrdi otici ce u restomod.....nedostaje pun kurac sitnica oje me nerviraju...

Napisi mi adresu u PP.
Novo !!!
Conti ROAD !!

DebeliZmaj

i ...
da li je gotov taj minimoris ?
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell