Glavni meni

Sprint Pulser2 200ccm 2011g

Započeo viper, 18 Oktobar, 2016, 20:04

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

mali_zmaj

Moje iskustvo sa kinezima,bilo koji dio ako mozes da istokaris,cak i prekalis,a koji je za zamjenu uradi to...,ili koji je pukao ili se potrosio...,trajat ce dovjeka,dok ces se orginalnih namjenjati....,ili ako utvrdis da je kompaktibilan sa nekim japancem,jer su to obicno kopije nekih japanskih masina,onda kupi taj dio.....
jin-jang

lord_oblivion

Pazi, namenjao sam se svih moguæih le¾ajeva na ovom mom. Skoro sam menjao i le¾ajeve volana, ostao mi je za zamenu samo jo¹ onaj veliki kavezasti na donjem delu zadnjeg amortizera i dva na osovini zadnje vilju¹ke, ostalo sve novo i japansko stavljeno.
Mogu reæi da su i kineski fabrièki le¾ajevi jako kvalitetni, to mi je potvrdio svaki majstor kome sam pokazao stare le¾ajeve. Naravno da nisu kao japanski ali svakako bolji nego ¹to se oèekuje od jednog kineza u srbiji.
Hemijski sastav plastike ðoka ali podno¹ljivo, sloj farbe na ramu tanji od vlasi kose, ¾ice u instalaciji kao konac ali su konektori s druge strane kvalitetni. Najgore od svega ¹to neko naviknut na japance kao ja uzme da zategne ¹tap u gornjem grouglu i pretegnem i pukne mi trougao  ;D
Zna Havarija, vario ga pa nek ka¾e koji je to kurton od legure.
I¹èupam navoj na jednom brezonu poklopca uljnog filtera, oblajznem oba navoja repne plastike, isto uradim i sa dva navoja od ¹rafova desne dekle pa sam tu morao da guram helikoil  ;D
Isto va¾i za SVE navoje na kineskom motoru - ne stezati kao kod ne-kineze nego iskljuèivo po manualu i nema problema.

©to se tièe ostalog, slièno je, samo treba redovno kontrolisati i biti ne¾an prilikom majstorisanja i umeren tokom eksploatisanja odnosno vo¾nje. U sluèaju ovog endura, nema skokova, oba toèka moraju stalno da budu na zemlji.
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.

FANTOM

    Imao Dacmen 2008. jednok kineza :D Kinroad 200 cc ijao bila zilava masinica mislim da sam ga vozio na magistrali na moru nekih 115 km/h  [panic] hteo da se rasklopi  [rofl]


mali_zmaj

Meni nije lièno al je mom kolegi,zveknula neka poluga,nemam pojma za ¹ta,odavno je to bilo,ode i istokari dio i prekali ga....,majstor koji je svodio mjere na taènu mjeru djela,sjebo noz na tokarskoj ma¹ini!!! A na mom biv¹em kinezu  je vlasniku poslije mene iszo zveknulo ne¹to.èovjek napravio dio...,jo¹ ga vozi uspje¹no..
jin-jang

lord_oblivion

Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.

viper

Moraæu motor da probam po¹to mi mi firma u kojoj radim nije uplatila lièni dohodak,  èekaju uplatu od socijalnog a pare trebaju za dalje leèenje koje æe po svemu sudeæi potrajati jo¹ du¾e vremena.😥
Cena za forum je 600 evra i relativno je hitno.

Sad postaje hitno, upravo sam saznao da mi je banka blokirala kartice jer nisam izmirio ratu kredita 😱

Sent from my MI MAX using Tapatalk
"Doðe vreme kada pamet zaæuti, budala progovori , a fukara se obogati!"
(Ivo Andriæ)

milomir22

"If you seek authenticity for authenticity's sake, you are no longer authentic."

-Jean Paul Sartr

viper

Manijaci cena nije fiksna, podlo¾na je dogovoru, vi¹e volim ovde da prodam po manjoj ceni nego nekom preprodavcu.

Sent from my MI MAX using Tapatalk
"Doðe vreme kada pamet zaæuti, budala progovori , a fukara se obogati!"
(Ivo Andriæ)

Gavrolini

U kakvom je sad stanju? Ta treca jel sredjena?

viper

Naravno, vozio sam ga posle toga radi mjenjaè bez problema.

Sent from my MI MAX using Tapatalk
"Doðe vreme kada pamet zaæuti, budala progovori , a fukara se obogati!"
(Ivo Andriæ)

Kostić

op, upravo se javio preprodavac... :)

mkt

ko, gavra ahahahahahhahahahaha

Gavrolini

Indijancu matori trazim motor za klinca iz kraja koji je kupio nesto slicno ali polupano i sve sto duze trazi delove svestan je da ga vise kostaju oni nego drugi motor.  I sta ako sam preprodavac? Jel kradem? Otimam? Ne, ja platim koliko neko trazi a to ako uspem da prodam za vise para ne vidim kao greh. Uostalom i kad prodam opet to bude povoljnije od prosecne cene.  Nemoj biti zavidan, to je greh.

viper

Motor je trenutno gara¾iran, mo¾e¹ da doðe¹ proba¹ bez obaveze da kupi¹.
Ja nisam kuæi, trenutno sam u banji na oporavku.

Sent from my MI MAX using Tapatalk
"Doðe vreme kada pamet zaæuti, budala progovori , a fukara se obogati!"
(Ivo Andriæ)

viper

Prodat sprint, novi vlasnik æe se javi, nadam se.

Sent from my MI MAX using Tapatalk
"Doðe vreme kada pamet zaæuti, budala progovori , a fukara se obogati!"
(Ivo Andriæ)

MIGE

Citat: viper poslato 17 Jul, 2017, 16:09
Prodat sprint, novi vlasnik æe se javi, nadam se.

Sent from my MI MAX using Tapatalk
sa srecom...neko sa foruma?

viper

Koliko znam novi vlasnik nije na forumu ali se nadam da æe biti uskoro.
Kolega sa foruma koji je bio posrednik æe nadam se napisati utiske kada se malo nau¾ivaju u vo¾nji.

Sent from my MI MAX using Tapatalk
"Doðe vreme kada pamet zaæuti, budala progovori , a fukara se obogati!"
(Ivo Andriæ)

FANTOM

   Motor sam ja uzeo za burazera mog koji je polozio pre par dana. Ja sam ubo stotku doterao ga za Bg i on presao stotku juce po gradu. 


viper

Sad samo pun rezervoar i po gasu da ne propada i dalje registracija.

Sent from my MI MAX using Tapatalk
"Doðe vreme kada pamet zaæuti, budala progovori , a fukara se obogati!"
(Ivo Andriæ)

Jefta

Pita mene Fantom, sta mislis o kinezu za burazera koji je pocetnik. Kaze otisao bi da gleda onog Vajperovog. Moj odgovor: "Uzimaj odma' i ne razmisljaj".
Sjajna kupovina proverenog motora. Takodje i moj prvi motor. Kada god ga vidim osmeh na lice. Jedina mana su kineske gume, ali cim se to zameni onda je vrhunski pocetnicki motor