Glavni meni

Suzuki sv650s

Započeo viper, 14 Oktobar, 2016, 00:11

0 članova i 3 gostiju pregledaju ovu temu.

Gavrolini

Kod nas ljudi jednostavno imaju naviku da menjaju akumulator tek kad crkne skroz. A sve dok jedva vergla i moze da se napuni na ispravljac je kod nas dobar. A nisu svesni koliko los akumulator moze da sjebe stvari i na motoru i na automobilu. Svaki frajlauf koji je crkao crkao je zbog loseg akumulatora. Nije na jednocilidrasima ili na v2 kao rsv on los nego treba struje da se to okrene. Dovoljno je par pokusaja sa losim akumulatorom da ga sjebe.

Glava Dole

Ovo nema veze sa akumulatorom vec sa losim kontaktom koji je varnicio(a tu protice dosta velika struja) i lose je punjenje... ja sam bio ubedjen da je vec riknuo akumulator kad je 2 dana za redom jedva sastavio na jutarnjem paljenju(a i posle je verglao traljavo), mada mi bilo cudno posle smao godinu dana(a i garancija jos vazi u svakom slucaju)... i onda ustanovio da je do punjenja...

Mozda je i najbolje da uopste i ne stavljas dzek nego cviknes zice, sta treba promenis, lepo zalemis spojeve, preko navuces termoskupljajuce buzire(kupuju se u raznim velicinama, samnjuju se za duplo, tipa sa 2 na 1mm, sa 10 na 5 itd... zagrejes upaljacem i stiti i od vode neuporedivo bolje od izolirke npr... kod mene bila stavljena obicna krep traka koja je cak i zadrzavala vlagu na zici, bakarna zica potpuno istrulila(bakarna korozija je ono zeleno)... ako nekad treba skinuti regler buzir raseces skalperom, secnes kod samog spoja i uradis isto... ne skida se regler ko da proveravas gume pa da ti treba dzek...

nano

E to nisam znao da frajlauf ode zbog akumulatora. Al ima smisla to sto kazes posto vidim da svi na apriliaforum.com pisu da treba cim se ne vozi par dana motor zakaciti "battery tender".



Glava Dole

Kod 4 cilindra je to mnogo manje izrazeno i manja je sansa da ode zbog toga, kod jednog i 2 vece kubikaze odlazi, akumulator se pomuci pa velika kompresija i jak povrat u suprotnom smeru ga sjebe... ne odmah naravno ali ako se ucestalo tako koristi vrlo je moguce :)

viper

Citat: Milos96 poslato 17 Decembar, 2016, 22:54
Ovo nema veze sa akumulatorom vec sa losim kontaktom koji je varnicio(a tu protice dosta velika struja) i lose je punjenje... ja sam bio ubedjen da je vec riknuo akumulator kad je 2 dana za redom jedva sastavio na jutarnjem paljenju(a i posle je verglao traljavo), mada mi bilo cudno posle smao godinu dana(a i garancija jos vazi u svakom slucaju)... i onda ustanovio da je do punjenja...

Mozda je i najbolje da uopste i ne stavljas dzek nego cviknes zice, sta treba promenis, lepo zalemis spojeve, preko navuces termoskupljajuce buzire(kupuju se u raznim velicinama, samnjuju se za duplo, tipa sa 2 na 1mm, sa 10 na 5 itd... zagrejes upaljacem i stiti i od vode neuporedivo bolje od izolirke npr... kod mene bila stavljena obicna krep traka koja je cak i zadrzavala vlagu na zici, bakarna zica potpuno istrulila(bakarna korozija je ono zeleno)... ako nekad treba skinuti regler buzir raseces skalperom, secnes kod samog spoja i uradis isto... ne skida se regler ko da proveravas gume pa da ti treba dzek...


Ma ja volim da je sve kako bog zapoveda a ipak bih ostavio konektore, fu¹erski mi deluje kad ih nema, naðoh ovu sliku kakav je bio motor kad ga je Ho¹tapler kupio, nigde ogrebotine na oklopima, sad treba to sve da sredim da bude opet kao lutka :)


"Doðe vreme kada pamet zaæuti, budala progovori , a fukara se obogati!"
(Ivo Andriæ)

Glava Dole

Ali je zato spoj garantovano bolji ako dobro uradis i zasticeno je bolje od vode, oksidacija minimalna :D Ja se sjebah sto sam stavljao negde nove buksne a negde uradio tako, trebalo je da uradim svuda tako i da ne razmisljam vise o tome... cak i dzek kod namotaja jedva odvojio velikim papagajkama i srafcigerom uz natezanje i cimanje koliko je korodiorao a godinu dana pre toga je isao glat... ali tu mora da ostane da bi mogla da se skine dekla sa sve namotajima bez problema po potrebi, kod samog reglera smatram da ne mora... i onako regler nije fabricki nego pravljeni tako da svakako nije 100% sve fabricki(kao i kod mene, sto ne znaci da je to ista lose, hondase zajebavaju koliko ih zezaju regleri npr, i na mojoj FZRki ne bi bio pravljeni da je fabricki bio kako treba...)

DebeliZmaj

http://www.comet.rs/en/contacts/ ...
zakonektore razne ... ponesi uzorak ili tehnichki crtez li makar sliku i dimenzije
i naci ce ti :)
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

UFF

azurni u picku materinu cekam vec dva meseca na delove

Hurricane

Citat: viper poslato 17 Decembar, 2016, 23:04
Citat: Milos96 poslato 17 Decembar, 2016, 22:54
Ovo nema veze sa akumulatorom vec sa losim kontaktom koji je varnicio(a tu protice dosta velika struja) i lose je punjenje... ja sam bio ubedjen da je vec riknuo akumulator kad je 2 dana za redom jedva sastavio na jutarnjem paljenju(a i posle je verglao traljavo), mada mi bilo cudno posle smao godinu dana(a i garancija jos vazi u svakom slucaju)... i onda ustanovio da je do punjenja...

Mozda je i najbolje da uopste i ne stavljas dzek nego cviknes zice, sta treba promenis, lepo zalemis spojeve, preko navuces termoskupljajuce buzire(kupuju se u raznim velicinama, samnjuju se za duplo, tipa sa 2 na 1mm, sa 10 na 5 itd... zagrejes upaljacem i stiti i od vode neuporedivo bolje od izolirke npr... kod mene bila stavljena obicna krep traka koja je cak i zadrzavala vlagu na zici, bakarna zica potpuno istrulila(bakarna korozija je ono zeleno)... ako nekad treba skinuti regler buzir raseces skalperom, secnes kod samog spoja i uradis isto... ne skida se regler ko da proveravas gume pa da ti treba dzek...



Ma ja volim da je sve kako bog zapoveda a ipak bih ostavio konektore, fu¹erski mi deluje kad ih nema, naðoh ovu sliku kakav je bio motor kad ga je Ho¹tapler kupio, nigde ogrebotine na oklopima, sad treba to sve da sredim da bude opet kao lutka :)




najbolje re¹enje da uradi¹ kao ¹to Milo¹ ka¾e, to se tako radi..

konektori nisu trajno re¹enje, ja menjao stalno i stalno nagorevali, ili su ¾ice gorele da je jo¹ malo falilo da ostanem bez njih..

sada su zalemljene i problem vi¹e ne postoji


milo¹ sve lepo objasnio  [thumb_up]

Hurricane

btw i na SV-u voli regler da crkne ko na Hondama, na¾alost

DebeliZmaj

Citat: UFF poslato 18 Decembar, 2016, 01:48
azurni u picku materinu cekam vec dva meseca na delove

comet ?
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

Gavrolini

Citat: Hurricane poslato 18 Decembar, 2016, 02:14
btw i na SV-u voli regler da crkne ko na Hondama, na¾alost
ne znam kako je na sv ali na mnogo motora nije problem u regleru vec u njegovoj poziciji. Zature ga negde gde nema nikakvo hladjenje i eto. Cudni su ti inzinjeri, imaju toliko znanja, uslova za ispitivanja i opet naprave glupost. Meni je u top 5, pozicija hladnjaka na stromu 650

mali_zmaj

Na masi motora,kod ovih mojih koji vozaju off,su dogradili one male coolere iz racunara da im hlade reglere....,dobro rjesenje,razmislite o tome! Na vise komada motora,ukljucujuci i africe su mjenjali sve instalacije...,na mom motoru je isto struja grunfovana,pa kad sam mjenjao jebene zmigavce,umrla sirena,sad moram da skontam sta i kako...,kod nas se ljudi vole igrati sa strujom da je to cudo jedno... Jednostavno svi se koncentrisu na tekuca odrzavanje,a kablovi i zice gore sa vremeno,cdi,regleri itd....
jin-jang

UFF

Citat: DebeliZmaj poslato 18 Decembar, 2016, 02:36
Citat: UFF poslato 18 Decembar, 2016, 01:48
azurni u picku materinu cekam vec dva meseca na delove

comet ?


da
i ne odgovaraju na mail
u ponedeljak zovem da napusavam

DebeliZmaj

imam skroz drugacije iskustva...
za sta si konektore jurio kod njih?
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

DebeliZmaj

Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

viper

"Doðe vreme kada pamet zaæuti, budala progovori , a fukara se obogati!"
(Ivo Andriæ)

viper

"Doðe vreme kada pamet zaæuti, budala progovori , a fukara se obogati!"
(Ivo Andriæ)

DebeliZmaj

flah konektori dolaze sa konektorom ?
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

viper

#119
Idem sutra da vidim i pitam ¹ta i kako, ili mo¾da da stavim ovakav konektor

https://www.kupujemprodajem.com/Vodonepropusni-konektor-2-pina-20A-39923565-oglas.htm?filter_id=957205
"Doðe vreme kada pamet zaæuti, budala progovori , a fukara se obogati!"
(Ivo Andriæ)