Glavni meni

Koji je vas prvi Japanac i kako ste do njega dosli?????

Započeo Dzigi Boy, 24 Februar, 2011, 23:19

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Dzigi Boy

Citat: DUDA70 poslato 18 Maj, 2012, 23:46
Skot,Dukati,Mare,....... Miseluk Tomosi BT-i Jebote kakva su to vremena bila!
Dzigore pozdrav od Duleta !



ne kontam po niku....jesi to ti Dule Nitkov

DUDA70


Panta Zemunac

Ðapon....

pa, nisam ih toliko izmenio da se ne mogu sestiti...

Honda CB 900F BOL D'OR...godina be¹e '87 ili '88, hmm, jap '88, sada se setih.

Vreme, daleko pro¹lo...ponovilo se da Bog-da...
Kakve su tu kombinacije legle, ali bilo je i ke¹a, znam, taman doputovao iz 'Talije...
neregistrovana, sa ¹upenderskom tablicom, bez A polo¾enog, normalno...i tako...
stvarno je to kvalitet, da ne kakim, ima prozvanijih na forumu, kada su u pitanju agregati ali bajk koji me nije prodao za dve godine....ulje, èorba i teraj...
Kasnije sam je ostavio drugaru, da je aka, a ja opet preko bare...'studirao' malo po evropskim kazamatima. a kada su me napokon ispedalirali iz svih, nama biletaralnih zemalja, nju, moju Bol d'orku, ne vide ¾ivu...tuga tebra do kolena, vala, '88 sam i za majkom zakukao, upamtio sam kako to boli ali bolelo je i za mojom curom crvenom!
Iskreno, mislim i da mi je dupe spasila, jer, sesti na skoro litraèu posle Jawa i MZa, nije za uzeti neozbiljno....upravo ¹to nije bila eRina, pomogla mi je da shvatim smisao vo¾nje a da ne zavr¹im prerano!!
Pokoj joj du¹a!!

Dzigi Boy

pa nitkove veliki ali veliki pozdrav za tebe od dzigije....jbg Skot Dukati nam puno fali

DUDA70


djolevidak

Moj prvi japanac yamaha tzr 125 1995 god kad sam seo na nju kao  raketu da sam provozao..kupio slupanu pa sredjivao :) A sto se tice price svaka cast... stvarno sam citao sa uzivanjem smehom i radoscu :) Eeeeeee to vreme sto ste vi imali mi nikada necemo....

Jovanovic

Citat: VELJA VS poslato 16 Februar, 2012, 19:50
Meni Tatko kupio Suzuki TS 125 R za 13-ti rodjendan
boli te uvo...ja tek za jedno godinu,godinu i po kupujem ts ili dt..sad imam 14 god.a ti ga dobio sa 13...jos si dobio...
bravo za tebe...


Mad Max

ovako sam ja poceo moto karijeru, Tori, secam se kao juce da je bilo, u robnoj kuci stoji, ja klinac (ne secam se dal sam vozio bicikl) 4-5god imao, sa Dedom gledamo mi jao ja u vrisku hocu motor i gotovo. Deda ko Deda odmah kupi i gas, padao ne znam koliko puta i uvek rezervar izbusim. tisli granicnici na upravljacu i sarafi sto stezu viljusku se zabiju u njega. stric krpio, al ne moze se nakrpit koliko puta dnevno ja padnem
Brzi od smrti, Jaci od bola

Mad Max

Brzi od smrti, Jaci od bola

Mad Max

krecu brzine, Stric uzme ktm-a kad sam video jao, mislio sam da cu da ubijam 15-ke, al trt, 120km/h na satu a jedva 75, cilindar ko na mz-u, rastavljao gledao da budzim al nista od toga
Brzi od smrti, Jaci od bola

Mad Max

u tom vremenu rodjak dobije YSR 50, a on antitalenat ta motor, mesec dana u mom posedu, koja sreca, nemet racing auspuh na njemu, pistao jao jao i sad bih ga rado imao potrosim tts, nemas gde da kupis, zovi inostarnstvo da se donese, bese kratko al bas slatko
Brzi od smrti, Jaci od bola

Bori¹a


Mad Max

e treba menjat ktm, prerastao sam ga vrlo brzo, al niko da me iznenadi, a cale nikad nije pomislio da se kupi motor niti dao, uvek svadja sa stricom i Dedom. mada opet Deda bio u italiji gde je proveo dosta vremena trgujuci sa njima i kupi masinku, tri dana nisam spavao. dodje motor, ja gas, ma leti 170 ide, naravno glavni baja u selu treci dan ispred kafica tockario i tras prevrnem se, pre sam ustao i pobegao, dodjem kuci pregledam sve super, samo stranica pukla desna. jao sta cu kako da sakrijem napravim, znam nema sanse, sta cu, ujutro Dedu za ruku ajde da vidis, gleda on ljut, pita jel meni sta bilo. skidaj sve i kod plasticara da nosi, sretan ja sav, al kljuceve da deponiram-zabrana voznje. trajalo to dva dana, ne mogu ja da cekam i rastavim bravu svezem zice i gas, dodje Deda posle par dana, ti to vozis, ja, vozim, dobro ajde i pazi sta radis
Brzi od smrti, Jaci od bola

Mad Max

dolazim borisa do japanca upravo, posle gilere sam dobio od Strica njegov exup, posto je on kupio R1, a exup ostao neprodat na moju srecu, vozio ga celu sezonu bilo extra, al ono fazon nije moje, pa uvek sa nekom dozom vozio
Brzi od smrti, Jaci od bola

Mad Max

e sad moja prava masina JAPANSKA PRVA  kakav motor kakvo zlo, gama 250, prodat exup, nemam sta da vozim, stric me zove ajmo kupit motor, sav ja radosstan sta sad idemo gledat. kad tamo stoji ljuta masina, pao sam skoro u nesvest koliko je motor bio uradjen za to vreme, mali motor u velikom ozbiljnom pakovanju. odem probat, ma motor se vrti zlo i naopako. kupimo mi to, platili papreno al bas, nece covek spusti ni marke, stric vec da odusta, jer ovaj nece spusti bas nista, al video da sam ja gotov, kaze tovari to i idemo. vozio sam se kao pravi nije bilo problema sa klipovima kao sa gilerom, al se prevrnuo jedno milion puta, cetir voznje dva prevrtanja, lomio nogu, ma svasta bilo
Brzi od smrti, Jaci od bola

Mad Max

sledi nova moto epizoda, trke. prodao gamu pare sjebao, niko ne sme da mi kupi motor, cale zabranio. stric hteo da mi pokloni novu R1 (dobio na tomboli moto kluba) a on vec imao, al cale ni da cuje. sta cu ja lagano sredim lovu i po R6 za trke sam je samo kupio, resio to hocu da probam pa sta bude
Brzi od smrti, Jaci od bola

Mad Max

[ 05 izadje rossi replica, ja se zapalim i brze prodam ovu i trci uplacuj novu, kakav osecaj za mene, nova u paleti, ludilo bilo
Brzi od smrti, Jaci od bola

Mad Max

onda 06 izadje spicasta, pa gde to da ne uzmem hocu izludim, opet krpi lovu, trci kod rode uplacuj, dao mi je extra cenu, zato sto je bilo za trke. posle nje 08 izadje malo drugacija, al ja kreten odmah novi model da se uzme, opet kod rode cenu opet dobru dobijem i gas
Brzi od smrti, Jaci od bola

Mad Max

i sad je na redu NOVA TURA NOVA AVANTURA 1000-ka, pa cu da vidim sta se tu desava
Brzi od smrti, Jaci od bola