Glavni meni

©apa sistem ili Zeder...¹ta odabrati?

Započeo davidoff, 29 Avgust, 2016, 00:25

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

davidoff

©ta odabrati? Nemam iskustva a nedavno sam kupio auto bez ikakve za¹tite pa sam u dilemi za koju opciju da se opredelim? Zeder ko¹ta oko 300eur a ¹apa+obd+alarm je takodje 300eur na akciji...



We won't forget you Marco....


UFF

oba sranja ta sapa gomila metala ne dolazi u obzir, zeder ima da te mrzi da zakljucavas da se saginjes dole i trazis rupu
ja stavo iglu, isti Q ko zeder samo kad zakljucavam gurenem klin a kad otkljucacav on ispadne, pozicionira se vise tako da nema savijanja i zavlacenja pod volan

davidoff

Da, ima istine u tome Zeder ima burazer na kolima mislim da ga nikad nije zakljuèao... :-) 
We won't forget you Marco....


UFF

znaci bacene pare
a LK sluzi samo suvozacu da drzi noge na njemu ili da ti se kotrlja u gepeku :D

davidoff

We won't forget you Marco....


Kanarinac

Stavi iglu, izmesti obd, i ako ti je bas frka uzmi kasko. I spavas mirno, ali kasko bez ucesca obavezno. Ne znam koji je auto u pitanju?

davidoff

U pitanju je X3, nije da je mnogo skup ali jbg ne bih voleo da ostanem bez njega u svakom sluèaju!


Sent from my iPhone using Tapatalk
We won't forget you Marco....


Slaninar

#7
Citat: davidoff poslato 29 Avgust, 2016, 00:25
©ta odabrati? Nemam iskustva a nedavno sam kupio auto bez ikakve za¹tite pa sam u dilemi za koju opciju da se opredelim? Zeder ko¹ta oko 300eur a ¹apa+obd+alarm je takodje 300eur na akciji...

Ni jedan auto kojem se vlasnik setio, iscimao da i zalkjuèa Zeder, kad ga je veæ ugradio, nije ukraden u NS i okolini veæ godinama. Barem modeli koji vrede do 20.000 evra. Za skuplje nisam ni proveravao.
Lavlja kand¾a i slièni patenti se puno lak¹e obijaju i ne poma¾u previ¹e.

Uz Zeder, alarm je dobra stvar jer smanjuje ¹anse da probaju otvoriti kola, o¹tetiti brave, stakla, ne bi li maznuli ne¹to iz istih.

Pored obe stvari, pametno je ne ostavljati ni¹ta u kabini da se vidi spolja da ima ne¹to. ©ta god to bilo. Jakna, kutija, bilo ¹ta - jer to poveæava ¹ansu da neko razvali auto, èisto da vidi ¹ta ima tu unutra.

Na staklima ostaviti one nalepnice, da se vidi da ima Zeder i alarm, jo¹ ako lampica alarma vidno trepæe - pun pogodak. S tim ¹to su ovi podaci iz perioda do 2011, kada sam se poslednji put cimao oko toga, pa uzeti s rezervom.


Alarm smanjuje ¹ansu da neko otvara vrata i provaljuje u kola, pa indirektno i ¹ansu da auto bude ukraden, a Zeder obrnuto - vi¹e smanjuje ¹ansu da auto bude ukraden, ali manje utièe na verovatnoæu da æe neko otvoriti barem kabinu, da vidi ima li ¹ta da se pokrade.

Za razliku od skupih brava na stanovima, koje znaju delovati kao mamac ("sigurno ima skupih stvari unutra"), kod auta nisam primetio da prisustvo alarma poveæava rizik od kraðe kola, naprotiv.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

davidoff

Da to sam i ja veæ proèitao na vi¹e mesta! E sad Zeder ko¹ta 36000din~300€ alarm kr¹ten jo¹ 200€ i OBD je oko 20-30€, dok je ©apa sistem,alarm i OBD 300€ zajedno!

E sad negde ka¾u da je to sve isto tj da su to ortaci koji su se razi¹li pa sad svako ima svoj brend dok neki opet ka¾u da je ©apa jeftina kopija Zedera, postavlja se pitanje kome verovati?


Sent from my iPhone using Tapatalk
We won't forget you Marco....


Slaninar

Meni mo¾e¹ verovati, a ne mora¹. Zeder u praksi znaèi (ako ga zakljuèa¹) da ti auto ostaje. Osim ako je ba¹ jako skup i kad je kraden (tj. ako vredi preko 20.000 evra), ili ako se iscimaju da ga natovare na ¹leper. Po NS & okolini se takve stvari jo¹ ne rade, ne znam kako je u BG, za to nemam podataka.

Alarm je dobar da ih odvrati od provaljivanja i ako ga ne planiraju odvesti.


Na bajsu koji vredi oko 100 evra imam lanac koji ko¹ta isto toliko. Logika mi je: jednom kupim dobar lanac i ne moram svake godine kupovati bajs. Kr¹ina, ru¾nija od ostalih, a lanac bolji od ostalih = èeka me uvek na parkingu gde ga ostavim. Ispadne jeftinije na du¾i rok. A i mirnije spavam. :)

Auto da kupim, ne bih ga ostavio bez zedera na parkingu. Raèunao bih zeder i alarm u nabavnu cenu, pa ako nemam za to, ne bih rizikovao. Ne rade svi tako, ne tvrdim da sam u pravu, to je neko moje viðenje.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

davidoff

Ma naravno, sla¾emo se u potpunosti! Ali razmi¹ljam da ako su dva proizvoda ista (imaju istu ulogu i isto su pouzdani) za¹to dati 300€ vi¹e za istu stvar, kapiram da je Zeder brend i da zato ko¹ta vi¹e ali na netu nisam na¹ao podatak da ©apa ne valja....


Sent from my iPhone using Tapatalk
We won't forget you Marco....


Slaninar

Zeder: 0 ukradenih
©apa: ne seæam se taèno broja, ali dosta.

Zeder je puno sigurniji, te¾i za obiti. Oni ¹to se time bave ka¾u da ide specijalna burgija koja ko¹ta Boga Oca i sjebe se posle jedne brave - zato se ne isplati na jeftinijim kolima, koliko izvoðaè veæ dobije na ruke po uraðenom poslu.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

davidoff

E to je bilo su¹tinsko pitanje tj. odgovor koji sam tra¾io! Dakle Zeder! Hvala Slaninar!


Sent from my iPhone using Tapatalk
We won't forget you Marco....


Bori¹a


Slaninar

Citat: Bori¹a poslato 29 Avgust, 2016, 13:25
slaninar otkud znas ti sve to? [djavo]

[rofl] [clapp]

Pa ko jo¹ danas ¾ivi od plate, ta 'aj'te, molim Vas!?!  :)
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

penzos

Ali pazi izjava: ©apa: ne seæam se taèno broja, ali dosta.
Pa stvarno mislim ono   [wtf]
Prvo A pa onda, ¹to ka¾e na¹ vozaè u firmi, pet godina Juga da tera pa onda auto. by Lord Oblivion

Slaninar

Citat: penzos poslato 29 Avgust, 2016, 13:52
Ali pazi izjava: ©apa: ne seæam se taèno broja, ali dosta.
Pa stvarno mislim ono   [wtf]

! No longer available
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Hohštapler

Ima èovek (sad ovo èovek je diskutabilno) podatke...  [policaja] [zvizdi]
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

Kanarinac

Covek koji se bavi ugradnjomi zedera i igle preporucuje iglu.

Pre nekoliko godina je drugar uzeo a6 i stavio zeder. Sedeo je sa nekim drugarima, potegla se prica oko zastite i ovaj jedan mu kaze, da moze da otvori zeder za par minuta. Kladili su se u frizuru :D Ovaj moj ortak je izgubio pa je furao da li sabanku ili zejzonku (nez nam kako se zove) neko vreme :D Pri tom brava nije ostecena, koristio je i dalje. Nije nista burgijao,lomio itd

Slaninar

Moguæe. Znam da po NS & okolini nisu krali kola sa Zederom. Znam i da kad je kradu, bude razbu¹ena. Da li se tima koji znaju to otvoriti ne isplati krasti kola, ili ne¹to drugo, uglavnom tako je.

Inaèe jedina brava koja se ne èe¹lja je Abloy sistem rotirajuæih diskova:
! No longer available

Ne znam da li imaju neki proizvod za zakljuèavanje volana kola.

Takoðe, pored same brave, va¾no je da i mehanizam bravljenja bude dobro za¹tiæen, da se ne mo¾e obiti bez obijanja brave.

Ka¾em, poslednji put sam se time bavio 2011. godine i tada je od svega na t¾i¹tu Zeder imao najbolju reputaciju.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen