Glavni meni

Honda cb250n gasi se ka oda se pregreva

Započeo VampiR90, 18 Jul, 2016, 21:43

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Hurricane

#40
Citat: VampiR90 poslato 25 Jul, 2016, 09:05
Sredjeno je sve nije ulje u pitanju ipak sam ga promenio ali nije bilo ulje crevo od rezervoara do karburatora je bilo savijeno i to je reseno hvala svima :) :D

s obzirom da si nov ja samo da te nauèim na vreme:

dok ne preðe¹ 50 postova i ne stekne¹ pravo na ocenjivanje, mo¾e¹ slobodno da klikne¹ na  "hvala" kad ti neko pomogne savetom..

opcija je besplatna..

ovo va¾i i za ostale ¹to bi pre dupe dali nego hvala...

p.s. dao ja ovaj put Milo¹u zahvalnicu..

DebeliZmaj

dao si dupe milosu ... pa ok ...
:D ...

elem... filter za gorivo ... sto veci mozesh da upasujesh ...
metalni frad :)\
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

Hurricane

...zahvalnicu zmaje  ;D


filter providni bolje nego metalni, mo¾e da se prati stanje sa prljav¹tinom...

Jovan D

Citat: Ho¹tapler poslato 21 Jul, 2016, 21:04
Citat: VampiR90 poslato 21 Jul, 2016, 20:50
ne kapiram cemu sve ovo jel neko moze da mi kaze u cemu bi mogao stvarno da bude problem ili da se podsmevamo bezveze ? :O

Prijatelju...

Ja ti najozbiljnije ka¾em, mislim da je do ulja! Ulje je u motoru podmazivanje, hlaðenje, dihtovanje, SVE.
Mineralno ulje NIS ne mo¾e da bude dobro za motor koji vrti 10.000 obrtaja i ima mokro kvaèilo, pritom je vazdu¹ara.
To je za auto.

Iskljuèujem se iz rasprave.
[cheers]


Samo da dopunim... ulje ima jo¹ dve va¾ne uloge, èisti motor od razlièitih tipova neèistoæa (preko filtera naravno) i èuva elemente motora od korozije. Tri uloge koje je Ho¹tapler naveo i ove dve...   [cheers]
P.S. znam da znate i za ove dve ali ima ovde na forumu i mladih novajlija koji mogu da saznaju ne¹to novo  ;)

lord_oblivion

Nema ¹ta da se gleda u rezervoar. Jednom godi¹nje preventivno ispiranje. Plastièni filteri su te¹ko sranje. Limeni Frad je zakon  :D
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.

DebeliZmaj

Citat: hurricane poslato 25 Jul, 2016, 11:44
...zahvalnicu zmaje  ;D
filter providni bolje nego metalni, mo¾e da se prati stanje sa prljav¹tinom...

sta koji q ima da prati stanje ...
tako je meni sa motorom dosao fabricki ..
jbt ... posle promene filtera prodisao motor ..
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

VampiR90

ma motor radi odlicno menjan je filter i rezervoar je cist tako da tu nema problema .... ;) hurricane  Hvala na savetu nisam znao to za hvala inace  zahvalim se ja ponekad,ali posle ovog tvog saveta cu cesce  :)

Andreja

Mo¹ samo jednom u temi. Ovu zahvalnicu si proæerdao bezveze (Peða  :P )
Problem je ¹to mislimo da imamo vremena...
If you can't duct it, fuck it! :D

Hohštapler

Citat: Jovan D poslato 25 Jul, 2016, 12:21
Citat: Ho¹tapler poslato 21 Jul, 2016, 21:04
Citat: VampiR90 poslato 21 Jul, 2016, 20:50
ne kapiram cemu sve ovo jel neko moze da mi kaze u cemu bi mogao stvarno da bude problem ili da se podsmevamo bezveze ? :O

Prijatelju...

Ja ti najozbiljnije ka¾em, mislim da je do ulja! Ulje je u motoru podmazivanje, hlaðenje, dihtovanje, SVE.
Mineralno ulje NIS ne mo¾e da bude dobro za motor koji vrti 10.000 obrtaja i ima mokro kvaèilo, pritom je vazdu¹ara.
To je za auto.

Iskljuèujem se iz rasprave.
[cheers]


Samo da dopunim... ulje ima jo¹ dve va¾ne uloge, èisti motor od razlièitih tipova neèistoæa (preko filtera naravno) i èuva elemente motora od korozije. Tri uloge koje je Ho¹tapler naveo i ove dve...   [cheers]
P.S. znam da znate i za ove dve ali ima ovde na forumu i mladih novajlija koji mogu da saznaju ne¹to novo  ;)

Gospon profesore, ¹ta vi ka¾ete, taj NISov mineral, el valja to u motor? ;)
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

Glava Dole

Ako nemas otvoren izduv divno je... pustis ga da procuka pa se svi sklanjaju, misle da je kamion sa mesalicom za malter [rofl]

Biker-Boy

I feel the need..... the need for speed !!!