Glavni meni

Planiranje puta za Grcku sa Rieju RR50.

Započeo Stefano-89, 25 Jun, 2016, 00:55

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Kostić

io bavezno ponesi koju kesu vi¹e. (za dokumenta i cigare : )

penzos

Ma samo nositi ¹to manje gluposti, alatiæ, sveæica i rezervne karike su uvek ok (i ja ih nosao  svojevremeno :-[ ) solidna auto karta i pièi. Zanimljivo je i prelepo. Putuje¹ da bi putovao, a ne da bi stisao gas i stigao. Bolje poneti ke¹ nego brdo gluposti koje æe opteretiti slaba¹ni agregat. Do grèke ti je relativno ravno, lokalni putevi su solidni, ljudi su ok i blagonaklono gledaju na takve avanturiste. Sreæan put!
Prvo A pa onda, ¹to ka¾e na¹ vozaè u firmi, pet godina Juga da tera pa onda auto. by Lord Oblivion

Dukags

Kad se setim od Tomosa dupe da ti otpadne, ili Jawom od NS do Opatije pa celom Jadranskom do Bara i nazad kez na licu,i takva putovanja vi¹e ostaju u seæanju od ovoih "prevezi se". ©mirgl papir i klkjuè za sveæice mi u d¾epu ko penkalo bili jer svakih malo zavari sveæica ili zapu¹i dizna ili... pa opet bilo u¾ivanje. Zato putuj i u¾ivaj dok si mlad, èuvaj se svakako.

Stefano-89

Citat: kosta66 poslato 27 Jun, 2016, 08:35
stavi malo vi¹e para u gaæe i teraj. ne treba ti savremena tehnologija, ne ide¹ na kongres nauke. pare u gaæe, mapu èitaj, èoveka pitaj i stigne¹ na kraj sveta. ako se izgubi¹, negde æe¹ da ispadne¹, ako rikne motor, guraæe¹, ako sve proðe kako treba u¾ivaæe¹. ¹ta god da se desi, doæe¹ kuæi, a na kraju æe¹ da ima¹ ¹ta da pamti¹...io bavezno ponesi koju kesu vi¹e. (za dokumenta i cigare : )
Pa to i ja mislim sto manje stvari samo osnovno da se nadje :) samo lagano muziku u usi i uzivanje :D

Stefano-89

Citat: penzos poslato 27 Jun, 2016, 09:00
Ma samo nositi ¹to manje gluposti, alatiæ, sveæica i rezervne karike su uvek ok (i ja ih nosao  svojevremeno :-[ ) solidna auto karta i pièi. Zanimljivo je i prelepo. Putuje¹ da bi putovao, a ne da bi stisao gas i stigao. Bolje poneti ke¹ nego brdo gluposti koje æe opteretiti slaba¹ni agregat. Do grèke ti je relativno ravno, lokalni putevi su solidni, ljudi su ok i blagonaklono gledaju na takve avanturiste. Sreæan put!
Naravno sto manje nepotrebnih stvari samo osnovno da se nadje i gb muzke :D Hvala :D

Stefano-89

Citat: Dukags poslato 27 Jun, 2016, 09:23
Kad se setim od Tomosa dupe da ti otpadne, ili Jawom od NS do Opatije pa celom Jadranskom do Bara i nazad kez na licu,i takva putovanja vi¹e ostaju u seæanju od ovoih "prevezi se". ©mirgl papir i klkjuè za sveæice mi u d¾epu ko penkalo bili jer svakih malo zavari sveæica ili zapu¹i dizna ili... pa opet bilo u¾ivanje. Zato putuj i u¾ivaj dok si mlad, èuvaj se svakako.
Realno nema mnogo stvari koje mogu da zezaju :D ali je uzivanje kad si sam na motoru i ne razmisljas o nicemu samo uzivas i vozis :) Sto bi se reklo ko sme taj i moze :)

Hohštapler

ja sam sa 125cc prasio auto putem 70kmh.... laganica... :P
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

Stefano-89

Citat: Ho¹tapler poslato 27 Jun, 2016, 10:19
ja sam sa 125cc prasio auto putem 70kmh.... laganica... :P
Prasio bi i ja autoputem 70kmh :D lakse nego lokalnim putevima :D ima motor i snage i brzinu,vodeno hladjenje...ide oko 100-110 klip 47 tako da ima oko 80cc ali dzabe kad ima zute table ako me vide sjebao sam se :D

misa-pei

Pored svega navedenog, obrati pa¾nju da si nazad dobro osvetljen. Svako prevozno sredstvo koje ne mo¾e da prati brzinu saobraæaja (u tvom sluèaju neke uzbrdice i sl), prati opasnost da ga neko pokupi odpozadi (ili u sluèaju preticanja, ali to je druga prièa). Stavi neko dodatno poziciono svetlo, ¹to veèe.
Država je najveći neprijatelj naroda

lord_oblivion

Ima ona trepæuæa svetalca na baterije, za bicikle.
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.

DebeliZmaj

Citat: misa-pei poslato 27 Jun, 2016, 11:48
Pored svega navedenog, obrati pa¾nju da si nazad dobro osvetljen. Svako prevozno sredstvo koje ne mo¾e da prati brzinu saobraæaja (u tvom sluèaju neke uzbrdice i sl), prati opasnost da ga neko pokupi odpozadi (ili u sluèaju preticanja, ali to je druga prièa). Stavi neko dodatno poziciono svetlo, ¹to veèe.

odlichan savet .. pljusiranje :)
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

Hohštapler

Citat: Stefano-89 poslato 27 Jun, 2016, 10:42
Citat: Ho¹tapler poslato 27 Jun, 2016, 10:19
ja sam sa 125cc prasio auto putem 70kmh.... laganica... :P
Prasio bi i ja autoputem 70kmh :D lakse nego lokalnim putevima :D ima motor i snage i brzinu,vodeno hladjenje...ide oko 100-110 klip 47 tako da ima oko 80cc ali dzabe kad ima zute table ako me vide sjebao sam se :D

JEBO auto put. Nema goreg smora. Pa to tvoje je kao CTX, nije to uop¹te sporo..
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

Stefano-89

Citat: Ho¹tapler poslato 27 Jun, 2016, 16:18
Citat: Stefano-89 poslato 27 Jun, 2016, 10:42
Citat: Ho¹tapler poslato 27 Jun, 2016, 10:19
ja sam sa 125cc prasio auto putem 70kmh.... laganica... :P
Prasio bi i ja autoputem 70kmh :D lakse nego lokalnim putevima :D ima motor i snage i brzinu,vodeno hladjenje...ide oko 100-110 klip 47 tako da ima oko 80cc ali dzabe kad ima zute table ako me vide sjebao sam se :D

JEBO auto put. Nema goreg smora. Pa to tvoje je kao CTX, nije to uop¹te sporo..
Zezam se naravno da je bolje ovim lokalnim stanes gledas krkas,pijes :D ako ima nesto zanimljivo pogledas :D cesto sam na autoputu i kad idem dole na jug ocu da riknem nikad doci :D
Pa da moze se reci da je ko CTX,kakvi sporo ne bi ga uzimao da ne moze preko stotke :D dosta je startan kad ga peglam po gradu ide dosta dobro :) nego ljudi kad vide da je 50cc misle spor ali ne znaju sta ima u masini koliki klip :D i kad startujem onda vide kako ide i uzbrdi u na ravnom :D

Stefano-89

Citat: misa-pei poslato 27 Jun, 2016, 11:48
Pored svega navedenog, obrati pa¾nju da si nazad dobro osvetljen. Svako prevozno sredstvo koje ne mo¾e da prati brzinu saobraæaja (u tvom sluèaju neke uzbrdice i sl), prati opasnost da ga neko pokupi odpozadi (ili u sluèaju preticanja, ali to je druga prièa). Stavi neko dodatno poziciono svetlo, ¹to veèe.
Citat: lord_oblivion poslato 27 Jun, 2016, 13:34
Ima ona trepæuæa svetalca na baterije, za bicikle.
Naravno to bi mogao da nabudzim pozadi hvala :)

DebeliZmaj

neko putno osiguranjce zivota i imovine ?
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

Stefano-89

#75
A sad vidim da neki misle da je Rieju Kinez :)
Nije firma je iz Spanije :)
http://www.rieju.es/en/history

Inace hvala svima na informacijama i podrsci :D ako se setim jos nesto da me zanima pitam :),i ako sve bude teklo po planu pocetkom Septembra bi trebalo da krenem :) i pisem ovde kako bude tekao put i slike :)

El Jefe

У тој шпанској пекари има много кинеског теста.
Друштво за заштиту од животиња

Stefano-89

Citat: El Jefe poslato 27 Jun, 2016, 21:25
У тој шпанској пекари има много кинеског теста.
naravno kao i u svemu :D

Hohštapler

Stefano,
El Jefe ti je pravi èovek za ovu temu, nek ti poka¾e na èemu je putovao pre koji dan... ;) i dokle.
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

lord_oblivion

Nntom je iz Beograda i¹ao u cg na more kineskim skuterom od 49cc. I oba stigli èitavi. Stvari je, dodu¹e poslao autobusom sa ostatkom porodice  :D
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.